Viski Kaç Kalori?


MİKTAR

BİRİMTOPLAM KALORİViski Kaç Kalori? Viski Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Viski Kaç Kalori? Viski Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Viski yemek zararlı mı? faydalı mı? Viski kaç kalori? Viski içerisinde ne kadar protein, yağ ve lif var? Viski içinde vitamin var mı? Kilo yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Besin değeri ne kadar?

Viski kaç kalori, Viski yemek şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Viski gıdasının içerisinde hangi maddeler var? Zararlı mı? Faydalı mı? Ne sıklıkla tüketmek ve nasıl yemek lazım? Viski ile ilgili sıkça sorular soruların cevabını vermeden önce Viski ile ilgili tüm besin değerlerini bilmek gerekiyor.

Viski İçerisinde Ne Kadar Kalsiyum Var?

Viski içerisinde Kalsiyum bulunuyor. Özellikle süt ve süt ürünlerinde yüksek miktarda bulunan kalsiyum Viski içerisinde de var. 1 Kadeh (Normal) Viski içerisinde 1 mg kalsiyum bulunuyor. Kalsiyumun kemik sağlığı ve kemik gelişimi için son derece faydalıdır. Günlük ihtiyacımızda inek sütü, peynir ve yoğurttan bol miktarda alabildiğimiz kalsiyumu Viski yiyerek de alabiliyoruz. Viski içerisinde bulunan kalsiyum da kemiklerimiz için son derece önemli bir besin kaynağıdır. Özellikle yaşlılıkta kemik sağlığımız için son derece önemli olan kalsiyumu tüketmemiz gerekmektedir. Bu sebeple Viski yemek de kalsiyum almamız için önemli olacaktır.

Viski İçerisinde Ne Kadar Kalori Var?

1 Kadeh (Normal) Viski içerisinde ortalama 125 kalori bulunuyor. Kalori nedir? Ne işe yarar? Viski içerisinde bulunan kalori az mı çok mu? Faydalı mı zararlı mı? Gibi sorular günümüzde sıkça soruluyor. Viski içesinde de belirli bir miktarda bulunan kalori, bizim enerji kaynağımızdır. Gün içerisinde yapacağımız tüm aktiviteler için enerjiye ihtiyaç duyarız. Ortalama 1 kilo verebilmek için yaklaşık olarak 7-8 bin kalori eksiye düşmemiz gerekmektedir. Viski içerisinde bulunan kalori miktarıyla bunu dengelemek mümkün. Kalorisi fazla yiyecekleri az tüketmek her zaman bizim sağlığımız için önemli olacaktır.

Viski İçerisinde Ne Kadar Karbonhidrat Var?

Viski içerisinde Karbonhidrat bulunuyor. Karbonhidratların en büyük faydası vücutta enerji ve ısı ihtiyacını karşılıyor olması. 1 gram karbonhidrat yaklaşık olarak vücudumuza 4 kalori kazandırıyor. 1 Kadeh (Normal) Viski içerisinde yaklaşık olarak 0,06 g karbonhidrat bulunmaktadır.

Viski İçerisinde Ne Kadar Kolesterol Var?

Viski içerisinde hiç kolesterol yok. Kolesterol oranı 0.

Viski İçerisinde Ne Kadar Lif Var?

Viski içerisinde hiç lif yok. Lif oranı 0.

Viski İçerisinde Ne Kadar Demir Var?

Viski içerisinde Demir bulunuyor. Demirin en önemli görevlerinden birisi oksijen taşımaktır. Kan içerisinde oksijen taşıyan kan hücrelerinin üretiminde kullanılır. 1 Kadeh (Normal) Viski içerisinde yaklaşık olarak 0,02 demir vardır. Eğer vücutta demir oranı eksikse, yorgunluk, halsizlik, sürekli uyuma hissi, konsantrasyon bozukluğu gibi durumlar meydana gelir. Siz de Viski tüketerek günlük Demir ihtiyacınızın belirli bir bölümünü buradan sağlayabilirsiniz. Eskiden de bildiğimiz gibi Demirin en çok olduğu besinlerden birisi Ispanaktır. Viski içerisinde bulunan demir ile siz de yorgunluk, halsizlik, bitkinlik ve sürekli uyuma halini ortadan kaldırabilirsiniz.

Viski İçerisinde Ne Kadar Yağ Var?

Viski içerisinde hiç yağ yok. Yağ oranı 0.

Viski İçerisinde Ne Kadar Potasyum Var?

Viski içerisinde Potasyum bunuluyor. Sabahtan akşama kadar aldığımız gıdalar içerisinde aslında günlük potasyum ihtiyacımızı çok rahat karşılıyoruz. Bu yiyeceklerin içerisinde Viski yiyeceği de var. Viski içerisinde de potasyum bulunuyor. 1 Kadeh (Normal) Viski içerisinde yaklaşık olarak 1,5 mg potasyum bulunuyor. Potasyumun en büyük faydalarından birisi kan basıncını dengeliyor olması. Bunun dışında yapılan araştırmalara göre potasyum tüketimi kemik kütlesinin yüksek olmasına da yardımcı oluyor. Viski içerisinde de bulunan potasyum aynı zamanda böbrek taşlarına da iyi geliyor. Viski tüketenler yani gerekli miktarda potasyum alanlarda böbrek taşı oranı, potasyumu eksik olanlara göre daha düşüktür. Diğer bir deyişle potasyum börek taşı oluşumunu engelliyor veya geciktiriyor.

Viski İçerisinde Ne Kadar Protein Var?

Viski içerisinde hiç protein yok. Protein oranı 0.

Viski İçerisinde Ne Kadar Sodyum Var?

Viski içerisinde Sodyum bulunuyor. Aslında günlük hayatımızda sodyumu en çok tuz ile alıyoruz. Ancak Viski ile de bir miktar sodyum alıyoruz. Belirtmek gerekirse 1 Kadeh (Normal) Viski içerisinde yaklaşık olarak 0,5 mg sodyum bulunuyor. Peki Viski içerisinde de yer alan sodyum ne işe yarıyor? Sodyum kasların sinir ve fonksiyonlarının etkin çalışmasını sağlıyor. Sinir hücreleri arasındaki elektrokimyasal iletişim sodyum ile oluyor. Ayrıca sodyum, vücuttaki birçok fonksiyonun düzenli olarak çalışmasına yardımcı olur. Siz de Viski yiyerek sodyum almış olursunuz.

Viski İçerisinde Ne Kadar A Vitamini Var?

Viski içerisinde hiç A Vitamini yok. A Vitamini oranı 0.

Viski İçerisinde Ne Kadar C Vitamini Var?

Viski içerisinde hiç C Vitamini yok. C Vitamini oranı 0.

Peki miktar olarak Viski içerisindeki hangi maddeden ne kadar var? Mesela ne kadar Viski yersek ne kadar kalori alıyoruz? Ne kadar vitamin alıyoruz? Viski içerisinde ne kadar Karbonhidrat, Protein ve Yağ var? Viski içerisinde vitamin var mı? Varsa hangi vitaminler var. İşte Viski içerisindeki besinler ve miktarı...

1 Kadeh (Normal) Viski İçindeki Besinler

 • 0,06 Karbonhidrat
 • 0 Protein
 • 0 Yağ
 • 0 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 0,5 Sodyum
 • 1,5 Potasyum
 • 1 Kalsiyum
 • 0 A Vitamini
 • 0 C Vitamini
 • 0,06 Karbonhidrat

1 Gram Viski İçindeki Besinler

 • 0 Karbonhidrat
 • 0 Protein
 • 0 Yağ
 • 0 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 0,01 Sodyum
 • 0,03 Potasyum
 • 0,02 Kalsiyum
 • 0 A Vitamini
 • 0 C Vitamini
 • 0 Karbonhidrat

DİĞEREN ÇOK BAKILAN BESİNLER

BESİN DEĞERLERİ


VİSKİ İÇİNDEKİ BESİNLER

Karbonhidrat (g)
0
 
Protein (g)
0
 
Yağ (g)
0
 
Kolesterol (mg)
0
 
Sodyum (mg)
0
 
Potasyum (mg)
0
 
Kalsiyum (mg)
0
 
Vitamin A (iu)
0
 
Vitamin C (mg)
0
 
Demir (g)
0