Vejetaryen Terbiyeli Kereviz Kaç Kalori?


MİKTAR

BİRİMTOPLAM KALORİVejetaryen Terbiyeli Kereviz Kaç Kalori? Vejetaryen Terbiyeli Kereviz Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Vejetaryen Terbiyeli Kereviz Kaç Kalori? Vejetaryen Terbiyeli Kereviz Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Vejetaryen Terbiyeli Kereviz yemek zararlı mı? faydalı mı? Vejetaryen Terbiyeli Kereviz kaç kalori? Vejetaryen Terbiyeli Kereviz içerisinde ne kadar protein, yağ ve lif var? Vejetaryen Terbiyeli Kereviz içinde vitamin var mı? Kilo yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Besin değeri ne kadar?

Vejetaryen Terbiyeli Kereviz kaç kalori, Vejetaryen Terbiyeli Kereviz yemek şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Vejetaryen Terbiyeli Kereviz gıdasının içerisinde hangi maddeler var? Zararlı mı? Faydalı mı? Ne sıklıkla tüketmek ve nasıl yemek lazım? Vejetaryen Terbiyeli Kereviz ile ilgili sıkça sorular soruların cevabını vermeden önce Vejetaryen Terbiyeli Kereviz ile ilgili tüm besin değerlerini bilmek gerekiyor.

Vejetaryen Terbiyeli Kereviz İçerisinde Ne Kadar Kalsiyum Var?

Vejetaryen Terbiyeli Kereviz içerisinde Kalsiyum bulunuyor. Özellikle süt ve süt ürünlerinde yüksek miktarda bulunan kalsiyum Vejetaryen Terbiyeli Kereviz içerisinde de var. 1 Porsiyon (Orta) Vejetaryen Terbiyeli Kereviz içerisinde 93,83 mg kalsiyum bulunuyor. Kalsiyumun kemik sağlığı ve kemik gelişimi için son derece faydalıdır. Günlük ihtiyacımızda inek sütü, peynir ve yoğurttan bol miktarda alabildiğimiz kalsiyumu Vejetaryen Terbiyeli Kereviz yiyerek de alabiliyoruz. Vejetaryen Terbiyeli Kereviz içerisinde bulunan kalsiyum da kemiklerimiz için son derece önemli bir besin kaynağıdır. Özellikle yaşlılıkta kemik sağlığımız için son derece önemli olan kalsiyumu tüketmemiz gerekmektedir. Bu sebeple Vejetaryen Terbiyeli Kereviz yemek de kalsiyum almamız için önemli olacaktır.

Vejetaryen Terbiyeli Kereviz İçerisinde Ne Kadar Kalori Var?

1 Porsiyon (Orta) Vejetaryen Terbiyeli Kereviz içerisinde ortalama 161,18 kalori bulunuyor. Kalori nedir? Ne işe yarar? Vejetaryen Terbiyeli Kereviz içerisinde bulunan kalori az mı çok mu? Faydalı mı zararlı mı? Gibi sorular günümüzde sıkça soruluyor. Vejetaryen Terbiyeli Kereviz içesinde de belirli bir miktarda bulunan kalori, bizim enerji kaynağımızdır. Gün içerisinde yapacağımız tüm aktiviteler için enerjiye ihtiyaç duyarız. Ortalama 1 kilo verebilmek için yaklaşık olarak 7-8 bin kalori eksiye düşmemiz gerekmektedir. Vejetaryen Terbiyeli Kereviz içerisinde bulunan kalori miktarıyla bunu dengelemek mümkün. Kalorisi fazla yiyecekleri az tüketmek her zaman bizim sağlığımız için önemli olacaktır.

Vejetaryen Terbiyeli Kereviz İçerisinde Ne Kadar Karbonhidrat Var?

Vejetaryen Terbiyeli Kereviz içerisinde Karbonhidrat bulunuyor. Karbonhidratların en büyük faydası vücutta enerji ve ısı ihtiyacını karşılıyor olması. 1 gram karbonhidrat yaklaşık olarak vücudumuza 4 kalori kazandırıyor. 1 Porsiyon (Orta) Vejetaryen Terbiyeli Kereviz içerisinde yaklaşık olarak 17,56 g karbonhidrat bulunmaktadır.

Vejetaryen Terbiyeli Kereviz İçerisinde Ne Kadar Kolesterol Var?

Vejetaryen Terbiyeli Kereviz içerisinde Kolestrol bulunuyor. Kolesterol kan içerisinde muma benzer bir yapıya sahip yağ türüdür. Vejetaryen Terbiyeli Kereviz içerisinde de bulunan bu kolesterol genel olarak ikiye ayrılır. İyi huylu ve kötü huylu kolestrol olarak adlandırılırlar. Kötü huylu olan kolesterol kalp krizi ve beyin kanamasına yol açarken, iyi huyku kolesterol ise tam tersi işlev görür. Yani kötü huyku kolestrolde yaşanan durumu tersine çevirir. 1 Porsiyon (Orta) Vejetaryen Terbiyeli Kereviz içerisinde yaklaşık olarak 66,28 mg kolesterol bulunmaktadır.

Vejetaryen Terbiyeli Kereviz İçerisinde Ne Kadar Lif Var?

Vejetaryen Terbiyeli Kereviz içerisinde Lif bulunuyor. Günlük yaklaşık 25-30 gram arası tüketilmesi uygun olan lif 1 Porsiyon (Orta) Vejetaryen Terbiyeli Kereviz içerisinde yaklaşık olarak 4.5 g olarak ölçümleniyor. Vejetaryen Terbiyeli Kereviz içerisinde bulunan Lif'in en büyük faydalarından birisi bağırsakların hareketlerini düzenlemesidir. Bu sayede bağırsaklar dışkıyı çok daha rahat dışarı çıkarırlar. Vejetaryen Terbiyeli Kereviz yediğimizde içerisindeki lif sayesinde düzenli tuvalete çıkarız ve bu da bizim zayıflamamız için önemli bir etken olabilir. Bunun dışında lifin diğer bir özelliği ise, kalp ve damar hastalarına iyi gelmesidir. Düzenli lif tüketenlerin tüketmeyenlere oranla damar tıkanıklığı gibi durumlardan daha uzak kaldığı belirtiliyor. Kolesterole de iyi gelen lif 1 Porsiyon (Orta) Vejetaryen Terbiyeli Kereviz içerisinde 3,19 g olarak bulunuyor.

Vejetaryen Terbiyeli Kereviz İçerisinde Ne Kadar Demir Var?

Vejetaryen Terbiyeli Kereviz içerisinde Demir bulunuyor. Demirin en önemli görevlerinden birisi oksijen taşımaktır. Kan içerisinde oksijen taşıyan kan hücrelerinin üretiminde kullanılır. 1 Porsiyon (Orta) Vejetaryen Terbiyeli Kereviz içerisinde yaklaşık olarak 1,38 demir vardır. Eğer vücutta demir oranı eksikse, yorgunluk, halsizlik, sürekli uyuma hissi, konsantrasyon bozukluğu gibi durumlar meydana gelir. Siz de Vejetaryen Terbiyeli Kereviz tüketerek günlük Demir ihtiyacınızın belirli bir bölümünü buradan sağlayabilirsiniz. Eskiden de bildiğimiz gibi Demirin en çok olduğu besinlerden birisi Ispanaktır. Vejetaryen Terbiyeli Kereviz içerisinde bulunan demir ile siz de yorgunluk, halsizlik, bitkinlik ve sürekli uyuma halini ortadan kaldırabilirsiniz.

Vejetaryen Terbiyeli Kereviz İçerisinde Ne Kadar Yağ Var?

Vejetaryen Terbiyeli Kereviz içerisinde Yağ bulunuyor. Aslında bildiğimiz üzere Vejetaryen Terbiyeli Kereviz içerisinde de karşılaştığımız bu yağlar, vücudumuz için enerji kaynağı. Vücudumuz birçok fiziksel aktivite için enerjiye ihtiyaç duyar. Tam da bu zamanlarda gerekli enerji için vücutlarımızda depolanan yağlar yakılır. 1 Porsiyon (Orta) Vejetaryen Terbiyeli Kereviz içerisinde 8,45 g yağ bulunmakta. Vücut yapımız limitsiz yağ depolamaya müsaittir. Dolayısıyla çok yağ depolayıp, bu yağı yakacak gerekli aktivite ve egzersizlerde bulunmazsak kilo almamız ve şişmanlamamız kaçınılmaz oluyor. Vejetaryen Terbiyeli Kereviz içerisinde ki yağ oranı da bu anlamda önemli.

Vejetaryen Terbiyeli Kereviz İçerisinde Ne Kadar Potasyum Var?

Vejetaryen Terbiyeli Kereviz içerisinde Potasyum bunuluyor. Sabahtan akşama kadar aldığımız gıdalar içerisinde aslında günlük potasyum ihtiyacımızı çok rahat karşılıyoruz. Bu yiyeceklerin içerisinde Vejetaryen Terbiyeli Kereviz yiyeceği de var. Vejetaryen Terbiyeli Kereviz içerisinde de potasyum bulunuyor. 1 Porsiyon (Orta) Vejetaryen Terbiyeli Kereviz içerisinde yaklaşık olarak 288,03 mg potasyum bulunuyor. Potasyumun en büyük faydalarından birisi kan basıncını dengeliyor olması. Bunun dışında yapılan araştırmalara göre potasyum tüketimi kemik kütlesinin yüksek olmasına da yardımcı oluyor. Vejetaryen Terbiyeli Kereviz içerisinde de bulunan potasyum aynı zamanda böbrek taşlarına da iyi geliyor. Vejetaryen Terbiyeli Kereviz tüketenler yani gerekli miktarda potasyum alanlarda böbrek taşı oranı, potasyumu eksik olanlara göre daha düşüktür. Diğer bir deyişle potasyum börek taşı oluşumunu engelliyor veya geciktiriyor.

Vejetaryen Terbiyeli Kereviz İçerisinde Ne Kadar Protein Var?

Vejetaryen Terbiyeli Kereviz içerisinde Protein bulunuyor. Vejetaryen Terbiyeli Kereviz içerisinde bulunan bu protein aslında canlıların temel yapı taşlarından birisidir. Hayatın devamlılığı için çok çok önemli olan Protein Vejetaryen Terbiyeli Kereviz dışında et, süt, balık ve diğer hayvansal besinlerde bulunuyor. Vejetaryen Terbiyeli Kereviz içerisinde bulunan proteinin fazla alınması da karaciğer yetmezliği gibi hastalıklara neden olabiliyor. Bu sebeple Vejetaryen Terbiyeli Kereviz içerisinde bulunan Protein miktarını günlük dozunu kaçırmadan almamız lazım. Örneğin sporcuların kullandığı protein tozlarının faydası olduğu kadar zararlarının da olabileceği söz konusu. 1 Porsiyon (Orta) Vejetaryen Terbiyeli Kereviz içerisinde de 4,63 g Protein bulunuyor.

Vejetaryen Terbiyeli Kereviz İçerisinde Ne Kadar Sodyum Var?

Vejetaryen Terbiyeli Kereviz içerisinde Sodyum bulunuyor. Aslında günlük hayatımızda sodyumu en çok tuz ile alıyoruz. Ancak Vejetaryen Terbiyeli Kereviz ile de bir miktar sodyum alıyoruz. Belirtmek gerekirse 1 Porsiyon (Orta) Vejetaryen Terbiyeli Kereviz içerisinde yaklaşık olarak 780,42 mg sodyum bulunuyor. Peki Vejetaryen Terbiyeli Kereviz içerisinde de yer alan sodyum ne işe yarıyor? Sodyum kasların sinir ve fonksiyonlarının etkin çalışmasını sağlıyor. Sinir hücreleri arasındaki elektrokimyasal iletişim sodyum ile oluyor. Ayrıca sodyum, vücuttaki birçok fonksiyonun düzenli olarak çalışmasına yardımcı olur. Siz de Vejetaryen Terbiyeli Kereviz yiyerek sodyum almış olursunuz.

Vejetaryen Terbiyeli Kereviz İçerisinde Ne Kadar A Vitamini Var?

Vejetaryen Terbiyeli Kereviz içerinde A Vitamini bulunuyor. A Vitamini özellikle diş sağlığı, kemik yapısının güçlü ve dayanıklı olması ile cilt sağlığı için son derece önemlidir. Eğer vücutta A vitamini eksik kalırsa özellikle gözlerde başlayan bulanmalarla bu açığa verilir. Vejetaryen Terbiyeli Kereviz içerisinde de A Vitamini bulunmaktadır. 1 Porsiyon (Orta) Vejetaryen Terbiyeli Kereviz içerisinde yaklaşık olarak 48,15 iu A Vitamini bulunur. Vejetaryen Terbiyeli Kereviz tüketerek siz de A Vitamini ihtiyacınızın bir bölümünü bu besinden karşılayabilirsiniz.

Vejetaryen Terbiyeli Kereviz İçerisinde Ne Kadar C Vitamini Var?

Vejetaryen Terbiyeli Kereviz içerisinde C Vitamini bulunuyor. C Vitamini vücut sağlığımız için son derece önemli bir vitamindir. Özellikle bağışıklık sistemimizin güçlü olabilmesi adına bol miktarda C Vitamini tüketmemiz gerekiyor. Vejetaryen Terbiyeli Kereviz yiyerek C Vitamini ihtiyacımızın bir bölümünü karşılayabiliyoruz. 1 Porsiyon (Orta) Vejetaryen Terbiyeli Kereviz içerisinde 27,25 mg miktarında C vitamini bulunmaktadır. C Vitaminin bağışıklık sistemini güçlendirmesi dışında da faydaları büyüktür. Kronik hastalık riskini azaltır, yüksek tansiyonu yönetmeye yardımcı olur, kanda bulunan ürik asit seviyesini düşürür, demir eksikliğini gidermeye yardımcı olur, cilt sağlığını iyileştirir, yaraları iyileştirir, cilt ve saç için de son derece önemlidir.

Peki miktar olarak Vejetaryen Terbiyeli Kereviz içerisindeki hangi maddeden ne kadar var? Mesela ne kadar Vejetaryen Terbiyeli Kereviz yersek ne kadar kalori alıyoruz? Ne kadar vitamin alıyoruz? Vejetaryen Terbiyeli Kereviz içerisinde ne kadar Karbonhidrat, Protein ve Yağ var? Vejetaryen Terbiyeli Kereviz içerisinde vitamin var mı? Varsa hangi vitaminler var. İşte Vejetaryen Terbiyeli Kereviz içerisindeki besinler ve miktarı...

1 Porsiyon (Orta) Vejetaryen Terbiyeli Kereviz İçindeki Besinler

 • 17,56 Karbonhidrat
 • 4,63 Protein
 • 8,45 Yağ
 • 3,19 Lif
 • 66,28 Kolesterol
 • 780,42 Sodyum
 • 288,03 Potasyum
 • 93,83 Kalsiyum
 • 48,15 A Vitamini
 • 27,25 C Vitamini
 • 17,56 Karbonhidrat

1 Çorba Kaşığı Vejetaryen Terbiyeli Kereviz İçindeki Besinler

 • 1,98 Karbonhidrat
 • 0,52 Protein
 • 0,95 Yağ
 • 0,36 Lif
 • 7,47 Kolesterol
 • 87,94 Sodyum
 • 32,45 Potasyum
 • 10,57 Kalsiyum
 • 5,43 A Vitamini
 • 3,07 C Vitamini
 • 1,98 Karbonhidrat

1 Kase (Orta) Vejetaryen Terbiyeli Kereviz İçindeki Besinler

 • 17,56 Karbonhidrat
 • 4,63 Protein
 • 8,45 Yağ
 • 3,19 Lif
 • 66,28 Kolesterol
 • 780,42 Sodyum
 • 288,03 Potasyum
 • 93,83 Kalsiyum
 • 48,15 A Vitamini
 • 27,25 C Vitamini
 • 17,56 Karbonhidrat

1 Gram Vejetaryen Terbiyeli Kereviz İçindeki Besinler

 • 0,05 Karbonhidrat
 • 0,01 Protein
 • 0,02 Yağ
 • 0,01 Lif
 • 0,19 Kolesterol
 • 2,2 Sodyum
 • 0,81 Potasyum
 • 0,26 Kalsiyum
 • 0,14 A Vitamini
 • 0,08 C Vitamini
 • 0,05 Karbonhidrat

DİĞEREN ÇOK BAKILAN BESİNLER

BESİN DEĞERLERİ


VEJETARYEN TERBİYELİ KEREVİZ İÇİNDEKİ BESİNLER

Karbonhidrat (g)
0
 
Protein (g)
0
 
Yağ (g)
0
 
Kolesterol (mg)
0
 
Sodyum (mg)
0
 
Potasyum (mg)
0
 
Kalsiyum (mg)
0
 
Vitamin A (iu)
0
 
Vitamin C (mg)
0
 
Demir (g)
0