Vejetaryen Taze Fasulye Kaç Kalori?


MİKTAR

BİRİMTOPLAM KALORİVejetaryen Taze Fasulye Kaç Kalori? Vejetaryen Taze Fasulye Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Vejetaryen Taze Fasulye Kaç Kalori? Vejetaryen Taze Fasulye Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Vejetaryen Taze Fasulye yemek zararlı mı? faydalı mı? Vejetaryen Taze Fasulye kaç kalori? Vejetaryen Taze Fasulye içerisinde ne kadar protein, yağ ve lif var? Vejetaryen Taze Fasulye içinde vitamin var mı? Kilo yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Besin değeri ne kadar?

Vejetaryen Taze Fasulye kaç kalori, Vejetaryen Taze Fasulye yemek şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Vejetaryen Taze Fasulye gıdasının içerisinde hangi maddeler var? Zararlı mı? Faydalı mı? Ne sıklıkla tüketmek ve nasıl yemek lazım? Vejetaryen Taze Fasulye ile ilgili sıkça sorular soruların cevabını vermeden önce Vejetaryen Taze Fasulye ile ilgili tüm besin değerlerini bilmek gerekiyor.

Vejetaryen Taze Fasulye İçerisinde Ne Kadar Kalsiyum Var?

Vejetaryen Taze Fasulye içerisinde Kalsiyum bulunuyor. Özellikle süt ve süt ürünlerinde yüksek miktarda bulunan kalsiyum Vejetaryen Taze Fasulye içerisinde de var. 1 Porsiyon (Orta) Vejetaryen Taze Fasulye içerisinde 106,38 mg kalsiyum bulunuyor. Kalsiyumun kemik sağlığı ve kemik gelişimi için son derece faydalıdır. Günlük ihtiyacımızda inek sütü, peynir ve yoğurttan bol miktarda alabildiğimiz kalsiyumu Vejetaryen Taze Fasulye yiyerek de alabiliyoruz. Vejetaryen Taze Fasulye içerisinde bulunan kalsiyum da kemiklerimiz için son derece önemli bir besin kaynağıdır. Özellikle yaşlılıkta kemik sağlığımız için son derece önemli olan kalsiyumu tüketmemiz gerekmektedir. Bu sebeple Vejetaryen Taze Fasulye yemek de kalsiyum almamız için önemli olacaktır.

Vejetaryen Taze Fasulye İçerisinde Ne Kadar Kalori Var?

1 Porsiyon (Orta) Vejetaryen Taze Fasulye içerisinde ortalama 132,18 kalori bulunuyor. Kalori nedir? Ne işe yarar? Vejetaryen Taze Fasulye içerisinde bulunan kalori az mı çok mu? Faydalı mı zararlı mı? Gibi sorular günümüzde sıkça soruluyor. Vejetaryen Taze Fasulye içesinde de belirli bir miktarda bulunan kalori, bizim enerji kaynağımızdır. Gün içerisinde yapacağımız tüm aktiviteler için enerjiye ihtiyaç duyarız. Ortalama 1 kilo verebilmek için yaklaşık olarak 7-8 bin kalori eksiye düşmemiz gerekmektedir. Vejetaryen Taze Fasulye içerisinde bulunan kalori miktarıyla bunu dengelemek mümkün. Kalorisi fazla yiyecekleri az tüketmek her zaman bizim sağlığımız için önemli olacaktır.

Vejetaryen Taze Fasulye İçerisinde Ne Kadar Karbonhidrat Var?

Vejetaryen Taze Fasulye içerisinde Karbonhidrat bulunuyor. Karbonhidratların en büyük faydası vücutta enerji ve ısı ihtiyacını karşılıyor olması. 1 gram karbonhidrat yaklaşık olarak vücudumuza 4 kalori kazandırıyor. 1 Porsiyon (Orta) Vejetaryen Taze Fasulye içerisinde yaklaşık olarak 9,46 g karbonhidrat bulunmaktadır.

Vejetaryen Taze Fasulye İçerisinde Ne Kadar Kolesterol Var?

Vejetaryen Taze Fasulye içerisinde hiç kolesterol yok. Kolesterol oranı 0.

Vejetaryen Taze Fasulye İçerisinde Ne Kadar Lif Var?

Vejetaryen Taze Fasulye içerisinde Lif bulunuyor. Günlük yaklaşık 25-30 gram arası tüketilmesi uygun olan lif 1 Porsiyon (Orta) Vejetaryen Taze Fasulye içerisinde yaklaşık olarak 4.5 g olarak ölçümleniyor. Vejetaryen Taze Fasulye içerisinde bulunan Lif'in en büyük faydalarından birisi bağırsakların hareketlerini düzenlemesidir. Bu sayede bağırsaklar dışkıyı çok daha rahat dışarı çıkarırlar. Vejetaryen Taze Fasulye yediğimizde içerisindeki lif sayesinde düzenli tuvalete çıkarız ve bu da bizim zayıflamamız için önemli bir etken olabilir. Bunun dışında lifin diğer bir özelliği ise, kalp ve damar hastalarına iyi gelmesidir. Düzenli lif tüketenlerin tüketmeyenlere oranla damar tıkanıklığı gibi durumlardan daha uzak kaldığı belirtiliyor. Kolesterole de iyi gelen lif 1 Porsiyon (Orta) Vejetaryen Taze Fasulye içerisinde 5,42 g olarak bulunuyor.

Vejetaryen Taze Fasulye İçerisinde Ne Kadar Demir Var?

Vejetaryen Taze Fasulye içerisinde Demir bulunuyor. Demirin en önemli görevlerinden birisi oksijen taşımaktır. Kan içerisinde oksijen taşıyan kan hücrelerinin üretiminde kullanılır. 1 Porsiyon (Orta) Vejetaryen Taze Fasulye içerisinde yaklaşık olarak 1,63 demir vardır. Eğer vücutta demir oranı eksikse, yorgunluk, halsizlik, sürekli uyuma hissi, konsantrasyon bozukluğu gibi durumlar meydana gelir. Siz de Vejetaryen Taze Fasulye tüketerek günlük Demir ihtiyacınızın belirli bir bölümünü buradan sağlayabilirsiniz. Eskiden de bildiğimiz gibi Demirin en çok olduğu besinlerden birisi Ispanaktır. Vejetaryen Taze Fasulye içerisinde bulunan demir ile siz de yorgunluk, halsizlik, bitkinlik ve sürekli uyuma halini ortadan kaldırabilirsiniz.

Vejetaryen Taze Fasulye İçerisinde Ne Kadar Yağ Var?

Vejetaryen Taze Fasulye içerisinde Yağ bulunuyor. Aslında bildiğimiz üzere Vejetaryen Taze Fasulye içerisinde de karşılaştığımız bu yağlar, vücudumuz için enerji kaynağı. Vücudumuz birçok fiziksel aktivite için enerjiye ihtiyaç duyar. Tam da bu zamanlarda gerekli enerji için vücutlarımızda depolanan yağlar yakılır. 1 Porsiyon (Orta) Vejetaryen Taze Fasulye içerisinde 8,41 g yağ bulunmakta. Vücut yapımız limitsiz yağ depolamaya müsaittir. Dolayısıyla çok yağ depolayıp, bu yağı yakacak gerekli aktivite ve egzersizlerde bulunmazsak kilo almamız ve şişmanlamamız kaçınılmaz oluyor. Vejetaryen Taze Fasulye içerisinde ki yağ oranı da bu anlamda önemli.

Vejetaryen Taze Fasulye İçerisinde Ne Kadar Potasyum Var?

Vejetaryen Taze Fasulye içerisinde Potasyum bunuluyor. Sabahtan akşama kadar aldığımız gıdalar içerisinde aslında günlük potasyum ihtiyacımızı çok rahat karşılıyoruz. Bu yiyeceklerin içerisinde Vejetaryen Taze Fasulye yiyeceği de var. Vejetaryen Taze Fasulye içerisinde de potasyum bulunuyor. 1 Porsiyon (Orta) Vejetaryen Taze Fasulye içerisinde yaklaşık olarak 556,13 mg potasyum bulunuyor. Potasyumun en büyük faydalarından birisi kan basıncını dengeliyor olması. Bunun dışında yapılan araştırmalara göre potasyum tüketimi kemik kütlesinin yüksek olmasına da yardımcı oluyor. Vejetaryen Taze Fasulye içerisinde de bulunan potasyum aynı zamanda böbrek taşlarına da iyi geliyor. Vejetaryen Taze Fasulye tüketenler yani gerekli miktarda potasyum alanlarda böbrek taşı oranı, potasyumu eksik olanlara göre daha düşüktür. Diğer bir deyişle potasyum börek taşı oluşumunu engelliyor veya geciktiriyor.

Vejetaryen Taze Fasulye İçerisinde Ne Kadar Protein Var?

Vejetaryen Taze Fasulye içerisinde Protein bulunuyor. Vejetaryen Taze Fasulye içerisinde bulunan bu protein aslında canlıların temel yapı taşlarından birisidir. Hayatın devamlılığı için çok çok önemli olan Protein Vejetaryen Taze Fasulye dışında et, süt, balık ve diğer hayvansal besinlerde bulunuyor. Vejetaryen Taze Fasulye içerisinde bulunan proteinin fazla alınması da karaciğer yetmezliği gibi hastalıklara neden olabiliyor. Bu sebeple Vejetaryen Taze Fasulye içerisinde bulunan Protein miktarını günlük dozunu kaçırmadan almamız lazım. Örneğin sporcuların kullandığı protein tozlarının faydası olduğu kadar zararlarının da olabileceği söz konusu. 1 Porsiyon (Orta) Vejetaryen Taze Fasulye içerisinde de 4,47 g Protein bulunuyor.

Vejetaryen Taze Fasulye İçerisinde Ne Kadar Sodyum Var?

Vejetaryen Taze Fasulye içerisinde Sodyum bulunuyor. Aslında günlük hayatımızda sodyumu en çok tuz ile alıyoruz. Ancak Vejetaryen Taze Fasulye ile de bir miktar sodyum alıyoruz. Belirtmek gerekirse 1 Porsiyon (Orta) Vejetaryen Taze Fasulye içerisinde yaklaşık olarak 317,15 mg sodyum bulunuyor. Peki Vejetaryen Taze Fasulye içerisinde de yer alan sodyum ne işe yarıyor? Sodyum kasların sinir ve fonksiyonlarının etkin çalışmasını sağlıyor. Sinir hücreleri arasındaki elektrokimyasal iletişim sodyum ile oluyor. Ayrıca sodyum, vücuttaki birçok fonksiyonun düzenli olarak çalışmasına yardımcı olur. Siz de Vejetaryen Taze Fasulye yiyerek sodyum almış olursunuz.

Vejetaryen Taze Fasulye İçerisinde Ne Kadar A Vitamini Var?

Vejetaryen Taze Fasulye içerinde A Vitamini bulunuyor. A Vitamini özellikle diş sağlığı, kemik yapısının güçlü ve dayanıklı olması ile cilt sağlığı için son derece önemlidir. Eğer vücutta A vitamini eksik kalırsa özellikle gözlerde başlayan bulanmalarla bu açığa verilir. Vejetaryen Taze Fasulye içerisinde de A Vitamini bulunmaktadır. 1 Porsiyon (Orta) Vejetaryen Taze Fasulye içerisinde yaklaşık olarak 144,1 iu A Vitamini bulunur. Vejetaryen Taze Fasulye tüketerek siz de A Vitamini ihtiyacınızın bir bölümünü bu besinden karşılayabilirsiniz.

Vejetaryen Taze Fasulye İçerisinde Ne Kadar C Vitamini Var?

Vejetaryen Taze Fasulye içerisinde C Vitamini bulunuyor. C Vitamini vücut sağlığımız için son derece önemli bir vitamindir. Özellikle bağışıklık sistemimizin güçlü olabilmesi adına bol miktarda C Vitamini tüketmemiz gerekiyor. Vejetaryen Taze Fasulye yiyerek C Vitamini ihtiyacımızın bir bölümünü karşılayabiliyoruz. 1 Porsiyon (Orta) Vejetaryen Taze Fasulye içerisinde 45,62 mg miktarında C vitamini bulunmaktadır. C Vitaminin bağışıklık sistemini güçlendirmesi dışında da faydaları büyüktür. Kronik hastalık riskini azaltır, yüksek tansiyonu yönetmeye yardımcı olur, kanda bulunan ürik asit seviyesini düşürür, demir eksikliğini gidermeye yardımcı olur, cilt sağlığını iyileştirir, yaraları iyileştirir, cilt ve saç için de son derece önemlidir.

Peki miktar olarak Vejetaryen Taze Fasulye içerisindeki hangi maddeden ne kadar var? Mesela ne kadar Vejetaryen Taze Fasulye yersek ne kadar kalori alıyoruz? Ne kadar vitamin alıyoruz? Vejetaryen Taze Fasulye içerisinde ne kadar Karbonhidrat, Protein ve Yağ var? Vejetaryen Taze Fasulye içerisinde vitamin var mı? Varsa hangi vitaminler var. İşte Vejetaryen Taze Fasulye içerisindeki besinler ve miktarı...

1 Porsiyon (Orta) Vejetaryen Taze Fasulye İçindeki Besinler

 • 9,46 Karbonhidrat
 • 4,47 Protein
 • 8,41 Yağ
 • 5,42 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 317,15 Sodyum
 • 556,13 Potasyum
 • 106,38 Kalsiyum
 • 144,1 A Vitamini
 • 45,62 C Vitamini
 • 9,46 Karbonhidrat

1 Yemek Kaşığı Vejetaryen Taze Fasulye İçindeki Besinler

 • 0,59 Karbonhidrat
 • 0,28 Protein
 • 0,53 Yağ
 • 0,34 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 19,82 Sodyum
 • 34,76 Potasyum
 • 6,65 Kalsiyum
 • 9,01 A Vitamini
 • 2,85 C Vitamini
 • 0,59 Karbonhidrat

1 Kase (Orta) Vejetaryen Taze Fasulye İçindeki Besinler

 • 9,46 Karbonhidrat
 • 4,47 Protein
 • 8,41 Yağ
 • 5,42 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 317,15 Sodyum
 • 556,13 Potasyum
 • 106,38 Kalsiyum
 • 144,1 A Vitamini
 • 45,62 C Vitamini
 • 9,46 Karbonhidrat

1 Yarım Kase Vejetaryen Taze Fasulye İçindeki Besinler

 • 4,73 Karbonhidrat
 • 2,23 Protein
 • 4,2 Yağ
 • 2,71 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 158,58 Sodyum
 • 278,06 Potasyum
 • 53,19 Kalsiyum
 • 72,05 A Vitamini
 • 22,81 C Vitamini
 • 4,73 Karbonhidrat

1 Gram Vejetaryen Taze Fasulye İçindeki Besinler

 • 0,03 Karbonhidrat
 • 0,01 Protein
 • 0,03 Yağ
 • 0,02 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 0,99 Sodyum
 • 1,74 Potasyum
 • 0,33 Kalsiyum
 • 0,45 A Vitamini
 • 0,14 C Vitamini
 • 0,03 Karbonhidrat

DİĞEREN ÇOK BAKILAN BESİNLER

BESİN DEĞERLERİ


VEJETARYEN TAZE FASULYE İÇİNDEKİ BESİNLER

Karbonhidrat (g)
0
 
Protein (g)
0
 
Yağ (g)
0
 
Kolesterol (mg)
0
 
Sodyum (mg)
0
 
Potasyum (mg)
0
 
Kalsiyum (mg)
0
 
Vitamin A (iu)
0
 
Vitamin C (mg)
0
 
Demir (g)
0