Vejetaryen Fırın Türlü Kaç Kalori?


MİKTAR

BİRİMTOPLAM KALORİVejetaryen Fırın Türlü Kaç Kalori? Vejetaryen Fırın Türlü Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Vejetaryen Fırın Türlü Kaç Kalori? Vejetaryen Fırın Türlü Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Vejetaryen Fırın Türlü yemek zararlı mı? faydalı mı? Vejetaryen Fırın Türlü kaç kalori? Vejetaryen Fırın Türlü içerisinde ne kadar protein, yağ ve lif var? Vejetaryen Fırın Türlü içinde vitamin var mı? Kilo yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Besin değeri ne kadar?

Vejetaryen Fırın Türlü kaç kalori, Vejetaryen Fırın Türlü yemek şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Vejetaryen Fırın Türlü gıdasının içerisinde hangi maddeler var? Zararlı mı? Faydalı mı? Ne sıklıkla tüketmek ve nasıl yemek lazım? Vejetaryen Fırın Türlü ile ilgili sıkça sorular soruların cevabını vermeden önce Vejetaryen Fırın Türlü ile ilgili tüm besin değerlerini bilmek gerekiyor.

Vejetaryen Fırın Türlü İçerisinde Ne Kadar Kalsiyum Var?

Vejetaryen Fırın Türlü içerisinde Kalsiyum bulunuyor. Özellikle süt ve süt ürünlerinde yüksek miktarda bulunan kalsiyum Vejetaryen Fırın Türlü içerisinde de var. 1 Porsiyon (Orta) Vejetaryen Fırın Türlü içerisinde 24,07 mg kalsiyum bulunuyor. Kalsiyumun kemik sağlığı ve kemik gelişimi için son derece faydalıdır. Günlük ihtiyacımızda inek sütü, peynir ve yoğurttan bol miktarda alabildiğimiz kalsiyumu Vejetaryen Fırın Türlü yiyerek de alabiliyoruz. Vejetaryen Fırın Türlü içerisinde bulunan kalsiyum da kemiklerimiz için son derece önemli bir besin kaynağıdır. Özellikle yaşlılıkta kemik sağlığımız için son derece önemli olan kalsiyumu tüketmemiz gerekmektedir. Bu sebeple Vejetaryen Fırın Türlü yemek de kalsiyum almamız için önemli olacaktır.

Vejetaryen Fırın Türlü İçerisinde Ne Kadar Kalori Var?

1 Porsiyon (Orta) Vejetaryen Fırın Türlü içerisinde ortalama 98,16 kalori bulunuyor. Kalori nedir? Ne işe yarar? Vejetaryen Fırın Türlü içerisinde bulunan kalori az mı çok mu? Faydalı mı zararlı mı? Gibi sorular günümüzde sıkça soruluyor. Vejetaryen Fırın Türlü içesinde de belirli bir miktarda bulunan kalori, bizim enerji kaynağımızdır. Gün içerisinde yapacağımız tüm aktiviteler için enerjiye ihtiyaç duyarız. Ortalama 1 kilo verebilmek için yaklaşık olarak 7-8 bin kalori eksiye düşmemiz gerekmektedir. Vejetaryen Fırın Türlü içerisinde bulunan kalori miktarıyla bunu dengelemek mümkün. Kalorisi fazla yiyecekleri az tüketmek her zaman bizim sağlığımız için önemli olacaktır.

Vejetaryen Fırın Türlü İçerisinde Ne Kadar Karbonhidrat Var?

Vejetaryen Fırın Türlü içerisinde Karbonhidrat bulunuyor. Karbonhidratların en büyük faydası vücutta enerji ve ısı ihtiyacını karşılıyor olması. 1 gram karbonhidrat yaklaşık olarak vücudumuza 4 kalori kazandırıyor. 1 Porsiyon (Orta) Vejetaryen Fırın Türlü içerisinde yaklaşık olarak 14,15 g karbonhidrat bulunmaktadır.

Vejetaryen Fırın Türlü İçerisinde Ne Kadar Kolesterol Var?

Vejetaryen Fırın Türlü içerisinde hiç kolesterol yok. Kolesterol oranı 0.

Vejetaryen Fırın Türlü İçerisinde Ne Kadar Lif Var?

Vejetaryen Fırın Türlü içerisinde Lif bulunuyor. Günlük yaklaşık 25-30 gram arası tüketilmesi uygun olan lif 1 Porsiyon (Orta) Vejetaryen Fırın Türlü içerisinde yaklaşık olarak 4.5 g olarak ölçümleniyor. Vejetaryen Fırın Türlü içerisinde bulunan Lif'in en büyük faydalarından birisi bağırsakların hareketlerini düzenlemesidir. Bu sayede bağırsaklar dışkıyı çok daha rahat dışarı çıkarırlar. Vejetaryen Fırın Türlü yediğimizde içerisindeki lif sayesinde düzenli tuvalete çıkarız ve bu da bizim zayıflamamız için önemli bir etken olabilir. Bunun dışında lifin diğer bir özelliği ise, kalp ve damar hastalarına iyi gelmesidir. Düzenli lif tüketenlerin tüketmeyenlere oranla damar tıkanıklığı gibi durumlardan daha uzak kaldığı belirtiliyor. Kolesterole de iyi gelen lif 1 Porsiyon (Orta) Vejetaryen Fırın Türlü içerisinde 3,6 g olarak bulunuyor.

Vejetaryen Fırın Türlü İçerisinde Ne Kadar Demir Var?

Vejetaryen Fırın Türlü içerisinde Demir bulunuyor. Demirin en önemli görevlerinden birisi oksijen taşımaktır. Kan içerisinde oksijen taşıyan kan hücrelerinin üretiminde kullanılır. 1 Porsiyon (Orta) Vejetaryen Fırın Türlü içerisinde yaklaşık olarak 1,05 demir vardır. Eğer vücutta demir oranı eksikse, yorgunluk, halsizlik, sürekli uyuma hissi, konsantrasyon bozukluğu gibi durumlar meydana gelir. Siz de Vejetaryen Fırın Türlü tüketerek günlük Demir ihtiyacınızın belirli bir bölümünü buradan sağlayabilirsiniz. Eskiden de bildiğimiz gibi Demirin en çok olduğu besinlerden birisi Ispanaktır. Vejetaryen Fırın Türlü içerisinde bulunan demir ile siz de yorgunluk, halsizlik, bitkinlik ve sürekli uyuma halini ortadan kaldırabilirsiniz.

Vejetaryen Fırın Türlü İçerisinde Ne Kadar Yağ Var?

Vejetaryen Fırın Türlü içerisinde Yağ bulunuyor. Aslında bildiğimiz üzere Vejetaryen Fırın Türlü içerisinde de karşılaştığımız bu yağlar, vücudumuz için enerji kaynağı. Vücudumuz birçok fiziksel aktivite için enerjiye ihtiyaç duyar. Tam da bu zamanlarda gerekli enerji için vücutlarımızda depolanan yağlar yakılır. 1 Porsiyon (Orta) Vejetaryen Fırın Türlü içerisinde 3,43 g yağ bulunmakta. Vücut yapımız limitsiz yağ depolamaya müsaittir. Dolayısıyla çok yağ depolayıp, bu yağı yakacak gerekli aktivite ve egzersizlerde bulunmazsak kilo almamız ve şişmanlamamız kaçınılmaz oluyor. Vejetaryen Fırın Türlü içerisinde ki yağ oranı da bu anlamda önemli.

Vejetaryen Fırın Türlü İçerisinde Ne Kadar Potasyum Var?

Vejetaryen Fırın Türlü içerisinde Potasyum bunuluyor. Sabahtan akşama kadar aldığımız gıdalar içerisinde aslında günlük potasyum ihtiyacımızı çok rahat karşılıyoruz. Bu yiyeceklerin içerisinde Vejetaryen Fırın Türlü yiyeceği de var. Vejetaryen Fırın Türlü içerisinde de potasyum bulunuyor. 1 Porsiyon (Orta) Vejetaryen Fırın Türlü içerisinde yaklaşık olarak 529,17 mg potasyum bulunuyor. Potasyumun en büyük faydalarından birisi kan basıncını dengeliyor olması. Bunun dışında yapılan araştırmalara göre potasyum tüketimi kemik kütlesinin yüksek olmasına da yardımcı oluyor. Vejetaryen Fırın Türlü içerisinde de bulunan potasyum aynı zamanda böbrek taşlarına da iyi geliyor. Vejetaryen Fırın Türlü tüketenler yani gerekli miktarda potasyum alanlarda böbrek taşı oranı, potasyumu eksik olanlara göre daha düşüktür. Diğer bir deyişle potasyum börek taşı oluşumunu engelliyor veya geciktiriyor.

Vejetaryen Fırın Türlü İçerisinde Ne Kadar Protein Var?

Vejetaryen Fırın Türlü içerisinde Protein bulunuyor. Vejetaryen Fırın Türlü içerisinde bulunan bu protein aslında canlıların temel yapı taşlarından birisidir. Hayatın devamlılığı için çok çok önemli olan Protein Vejetaryen Fırın Türlü dışında et, süt, balık ve diğer hayvansal besinlerde bulunuyor. Vejetaryen Fırın Türlü içerisinde bulunan proteinin fazla alınması da karaciğer yetmezliği gibi hastalıklara neden olabiliyor. Bu sebeple Vejetaryen Fırın Türlü içerisinde bulunan Protein miktarını günlük dozunu kaçırmadan almamız lazım. Örneğin sporcuların kullandığı protein tozlarının faydası olduğu kadar zararlarının da olabileceği söz konusu. 1 Porsiyon (Orta) Vejetaryen Fırın Türlü içerisinde de 2,59 g Protein bulunuyor.

Vejetaryen Fırın Türlü İçerisinde Ne Kadar Sodyum Var?

Vejetaryen Fırın Türlü içerisinde Sodyum bulunuyor. Aslında günlük hayatımızda sodyumu en çok tuz ile alıyoruz. Ancak Vejetaryen Fırın Türlü ile de bir miktar sodyum alıyoruz. Belirtmek gerekirse 1 Porsiyon (Orta) Vejetaryen Fırın Türlü içerisinde yaklaşık olarak 322,81 mg sodyum bulunuyor. Peki Vejetaryen Fırın Türlü içerisinde de yer alan sodyum ne işe yarıyor? Sodyum kasların sinir ve fonksiyonlarının etkin çalışmasını sağlıyor. Sinir hücreleri arasındaki elektrokimyasal iletişim sodyum ile oluyor. Ayrıca sodyum, vücuttaki birçok fonksiyonun düzenli olarak çalışmasına yardımcı olur. Siz de Vejetaryen Fırın Türlü yiyerek sodyum almış olursunuz.

Vejetaryen Fırın Türlü İçerisinde Ne Kadar A Vitamini Var?

Vejetaryen Fırın Türlü içerinde A Vitamini bulunuyor. A Vitamini özellikle diş sağlığı, kemik yapısının güçlü ve dayanıklı olması ile cilt sağlığı için son derece önemlidir. Eğer vücutta A vitamini eksik kalırsa özellikle gözlerde başlayan bulanmalarla bu açığa verilir. Vejetaryen Fırın Türlü içerisinde de A Vitamini bulunmaktadır. 1 Porsiyon (Orta) Vejetaryen Fırın Türlü içerisinde yaklaşık olarak 332,11 iu A Vitamini bulunur. Vejetaryen Fırın Türlü tüketerek siz de A Vitamini ihtiyacınızın bir bölümünü bu besinden karşılayabilirsiniz.

Vejetaryen Fırın Türlü İçerisinde Ne Kadar C Vitamini Var?

Vejetaryen Fırın Türlü içerisinde C Vitamini bulunuyor. C Vitamini vücut sağlığımız için son derece önemli bir vitamindir. Özellikle bağışıklık sistemimizin güçlü olabilmesi adına bol miktarda C Vitamini tüketmemiz gerekiyor. Vejetaryen Fırın Türlü yiyerek C Vitamini ihtiyacımızın bir bölümünü karşılayabiliyoruz. 1 Porsiyon (Orta) Vejetaryen Fırın Türlü içerisinde 54,97 mg miktarında C vitamini bulunmaktadır. C Vitaminin bağışıklık sistemini güçlendirmesi dışında da faydaları büyüktür. Kronik hastalık riskini azaltır, yüksek tansiyonu yönetmeye yardımcı olur, kanda bulunan ürik asit seviyesini düşürür, demir eksikliğini gidermeye yardımcı olur, cilt sağlığını iyileştirir, yaraları iyileştirir, cilt ve saç için de son derece önemlidir.

Peki miktar olarak Vejetaryen Fırın Türlü içerisindeki hangi maddeden ne kadar var? Mesela ne kadar Vejetaryen Fırın Türlü yersek ne kadar kalori alıyoruz? Ne kadar vitamin alıyoruz? Vejetaryen Fırın Türlü içerisinde ne kadar Karbonhidrat, Protein ve Yağ var? Vejetaryen Fırın Türlü içerisinde vitamin var mı? Varsa hangi vitaminler var. İşte Vejetaryen Fırın Türlü içerisindeki besinler ve miktarı...

1 Porsiyon (Orta) Vejetaryen Fırın Türlü İçindeki Besinler

 • 14,15 Karbonhidrat
 • 2,59 Protein
 • 3,43 Yağ
 • 3,6 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 322,81 Sodyum
 • 529,17 Potasyum
 • 24,07 Kalsiyum
 • 332,11 A Vitamini
 • 54,97 C Vitamini
 • 14,15 Karbonhidrat

1 Çorba Kaşığı Vejetaryen Fırın Türlü İçindeki Besinler

 • 0,75 Karbonhidrat
 • 0,14 Protein
 • 0,18 Yağ
 • 0,19 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 17,08 Sodyum
 • 28 Potasyum
 • 1,27 Kalsiyum
 • 17,57 A Vitamini
 • 2,91 C Vitamini
 • 0,75 Karbonhidrat

1 Gram Vejetaryen Fırın Türlü İçindeki Besinler

 • 0,07 Karbonhidrat
 • 0,01 Protein
 • 0,02 Yağ
 • 0,02 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 1,71 Sodyum
 • 2,8 Potasyum
 • 0,13 Kalsiyum
 • 1,76 A Vitamini
 • 0,29 C Vitamini
 • 0,07 Karbonhidrat

DİĞEREN ÇOK BAKILAN BESİNLER

BESİN DEĞERLERİ


VEJETARYEN FIRIN TÜRLÜ İÇİNDEKİ BESİNLER

Karbonhidrat (g)
0
 
Protein (g)
0
 
Yağ (g)
0
 
Kolesterol (mg)
0
 
Sodyum (mg)
0
 
Potasyum (mg)
0
 
Kalsiyum (mg)
0
 
Vitamin A (iu)
0
 
Vitamin C (mg)
0
 
Demir (g)
0