Vejetaryen Bamya Kaç Kalori?


MİKTAR

BİRİMTOPLAM KALORİVejetaryen Bamya Kaç Kalori? Vejetaryen Bamya Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Vejetaryen Bamya Kaç Kalori? Vejetaryen Bamya Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Vejetaryen Bamya yemek zararlı mı? faydalı mı? Vejetaryen Bamya kaç kalori? Vejetaryen Bamya içerisinde ne kadar protein, yağ ve lif var? Vejetaryen Bamya içinde vitamin var mı? Kilo yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Besin değeri ne kadar?

Vejetaryen Bamya kaç kalori, Vejetaryen Bamya yemek şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Vejetaryen Bamya gıdasının içerisinde hangi maddeler var? Zararlı mı? Faydalı mı? Ne sıklıkla tüketmek ve nasıl yemek lazım? Vejetaryen Bamya ile ilgili sıkça sorular soruların cevabını vermeden önce Vejetaryen Bamya ile ilgili tüm besin değerlerini bilmek gerekiyor.

Vejetaryen Bamya İçerisinde Ne Kadar Kalsiyum Var?

Vejetaryen Bamya içerisinde Kalsiyum bulunuyor. Özellikle süt ve süt ürünlerinde yüksek miktarda bulunan kalsiyum Vejetaryen Bamya içerisinde de var. 1 Porsiyon (Orta) Vejetaryen Bamya içerisinde 87,73 mg kalsiyum bulunuyor. Kalsiyumun kemik sağlığı ve kemik gelişimi için son derece faydalıdır. Günlük ihtiyacımızda inek sütü, peynir ve yoğurttan bol miktarda alabildiğimiz kalsiyumu Vejetaryen Bamya yiyerek de alabiliyoruz. Vejetaryen Bamya içerisinde bulunan kalsiyum da kemiklerimiz için son derece önemli bir besin kaynağıdır. Özellikle yaşlılıkta kemik sağlığımız için son derece önemli olan kalsiyumu tüketmemiz gerekmektedir. Bu sebeple Vejetaryen Bamya yemek de kalsiyum almamız için önemli olacaktır.

Vejetaryen Bamya İçerisinde Ne Kadar Kalori Var?

1 Porsiyon (Orta) Vejetaryen Bamya içerisinde ortalama 71,17 kalori bulunuyor. Kalori nedir? Ne işe yarar? Vejetaryen Bamya içerisinde bulunan kalori az mı çok mu? Faydalı mı zararlı mı? Gibi sorular günümüzde sıkça soruluyor. Vejetaryen Bamya içesinde de belirli bir miktarda bulunan kalori, bizim enerji kaynağımızdır. Gün içerisinde yapacağımız tüm aktiviteler için enerjiye ihtiyaç duyarız. Ortalama 1 kilo verebilmek için yaklaşık olarak 7-8 bin kalori eksiye düşmemiz gerekmektedir. Vejetaryen Bamya içerisinde bulunan kalori miktarıyla bunu dengelemek mümkün. Kalorisi fazla yiyecekleri az tüketmek her zaman bizim sağlığımız için önemli olacaktır.

Vejetaryen Bamya İçerisinde Ne Kadar Karbonhidrat Var?

Vejetaryen Bamya içerisinde Karbonhidrat bulunuyor. Karbonhidratların en büyük faydası vücutta enerji ve ısı ihtiyacını karşılıyor olması. 1 gram karbonhidrat yaklaşık olarak vücudumuza 4 kalori kazandırıyor. 1 Porsiyon (Orta) Vejetaryen Bamya içerisinde yaklaşık olarak 5,78 g karbonhidrat bulunmaktadır.

Vejetaryen Bamya İçerisinde Ne Kadar Kolesterol Var?

Vejetaryen Bamya içerisinde hiç kolesterol yok. Kolesterol oranı 0.

Vejetaryen Bamya İçerisinde Ne Kadar Lif Var?

Vejetaryen Bamya içerisinde Lif bulunuyor. Günlük yaklaşık 25-30 gram arası tüketilmesi uygun olan lif 1 Porsiyon (Orta) Vejetaryen Bamya içerisinde yaklaşık olarak 4.5 g olarak ölçümleniyor. Vejetaryen Bamya içerisinde bulunan Lif'in en büyük faydalarından birisi bağırsakların hareketlerini düzenlemesidir. Bu sayede bağırsaklar dışkıyı çok daha rahat dışarı çıkarırlar. Vejetaryen Bamya yediğimizde içerisindeki lif sayesinde düzenli tuvalete çıkarız ve bu da bizim zayıflamamız için önemli bir etken olabilir. Bunun dışında lifin diğer bir özelliği ise, kalp ve damar hastalarına iyi gelmesidir. Düzenli lif tüketenlerin tüketmeyenlere oranla damar tıkanıklığı gibi durumlardan daha uzak kaldığı belirtiliyor. Kolesterole de iyi gelen lif 1 Porsiyon (Orta) Vejetaryen Bamya içerisinde 5,63 g olarak bulunuyor.

Vejetaryen Bamya İçerisinde Ne Kadar Demir Var?

Vejetaryen Bamya içerisinde Demir bulunuyor. Demirin en önemli görevlerinden birisi oksijen taşımaktır. Kan içerisinde oksijen taşıyan kan hücrelerinin üretiminde kullanılır. 1 Porsiyon (Orta) Vejetaryen Bamya içerisinde yaklaşık olarak 1,51 demir vardır. Eğer vücutta demir oranı eksikse, yorgunluk, halsizlik, sürekli uyuma hissi, konsantrasyon bozukluğu gibi durumlar meydana gelir. Siz de Vejetaryen Bamya tüketerek günlük Demir ihtiyacınızın belirli bir bölümünü buradan sağlayabilirsiniz. Eskiden de bildiğimiz gibi Demirin en çok olduğu besinlerden birisi Ispanaktır. Vejetaryen Bamya içerisinde bulunan demir ile siz de yorgunluk, halsizlik, bitkinlik ve sürekli uyuma halini ortadan kaldırabilirsiniz.

Vejetaryen Bamya İçerisinde Ne Kadar Yağ Var?

Vejetaryen Bamya içerisinde Yağ bulunuyor. Aslında bildiğimiz üzere Vejetaryen Bamya içerisinde de karşılaştığımız bu yağlar, vücudumuz için enerji kaynağı. Vücudumuz birçok fiziksel aktivite için enerjiye ihtiyaç duyar. Tam da bu zamanlarda gerekli enerji için vücutlarımızda depolanan yağlar yakılır. 1 Porsiyon (Orta) Vejetaryen Bamya içerisinde 3,84 g yağ bulunmakta. Vücut yapımız limitsiz yağ depolamaya müsaittir. Dolayısıyla çok yağ depolayıp, bu yağı yakacak gerekli aktivite ve egzersizlerde bulunmazsak kilo almamız ve şişmanlamamız kaçınılmaz oluyor. Vejetaryen Bamya içerisinde ki yağ oranı da bu anlamda önemli.

Vejetaryen Bamya İçerisinde Ne Kadar Potasyum Var?

Vejetaryen Bamya içerisinde Potasyum bunuluyor. Sabahtan akşama kadar aldığımız gıdalar içerisinde aslında günlük potasyum ihtiyacımızı çok rahat karşılıyoruz. Bu yiyeceklerin içerisinde Vejetaryen Bamya yiyeceği de var. Vejetaryen Bamya içerisinde de potasyum bulunuyor. 1 Porsiyon (Orta) Vejetaryen Bamya içerisinde yaklaşık olarak 450,1 mg potasyum bulunuyor. Potasyumun en büyük faydalarından birisi kan basıncını dengeliyor olması. Bunun dışında yapılan araştırmalara göre potasyum tüketimi kemik kütlesinin yüksek olmasına da yardımcı oluyor. Vejetaryen Bamya içerisinde de bulunan potasyum aynı zamanda böbrek taşlarına da iyi geliyor. Vejetaryen Bamya tüketenler yani gerekli miktarda potasyum alanlarda böbrek taşı oranı, potasyumu eksik olanlara göre daha düşüktür. Diğer bir deyişle potasyum börek taşı oluşumunu engelliyor veya geciktiriyor.

Vejetaryen Bamya İçerisinde Ne Kadar Protein Var?

Vejetaryen Bamya içerisinde Protein bulunuyor. Vejetaryen Bamya içerisinde bulunan bu protein aslında canlıların temel yapı taşlarından birisidir. Hayatın devamlılığı için çok çok önemli olan Protein Vejetaryen Bamya dışında et, süt, balık ve diğer hayvansal besinlerde bulunuyor. Vejetaryen Bamya içerisinde bulunan proteinin fazla alınması da karaciğer yetmezliği gibi hastalıklara neden olabiliyor. Bu sebeple Vejetaryen Bamya içerisinde bulunan Protein miktarını günlük dozunu kaçırmadan almamız lazım. Örneğin sporcuların kullandığı protein tozlarının faydası olduğu kadar zararlarının da olabileceği söz konusu. 1 Porsiyon (Orta) Vejetaryen Bamya içerisinde de 2,74 g Protein bulunuyor.

Vejetaryen Bamya İçerisinde Ne Kadar Sodyum Var?

Vejetaryen Bamya içerisinde Sodyum bulunuyor. Aslında günlük hayatımızda sodyumu en çok tuz ile alıyoruz. Ancak Vejetaryen Bamya ile de bir miktar sodyum alıyoruz. Belirtmek gerekirse 1 Porsiyon (Orta) Vejetaryen Bamya içerisinde yaklaşık olarak 351,34 mg sodyum bulunuyor. Peki Vejetaryen Bamya içerisinde de yer alan sodyum ne işe yarıyor? Sodyum kasların sinir ve fonksiyonlarının etkin çalışmasını sağlıyor. Sinir hücreleri arasındaki elektrokimyasal iletişim sodyum ile oluyor. Ayrıca sodyum, vücuttaki birçok fonksiyonun düzenli olarak çalışmasına yardımcı olur. Siz de Vejetaryen Bamya yiyerek sodyum almış olursunuz.

Vejetaryen Bamya İçerisinde Ne Kadar A Vitamini Var?

Vejetaryen Bamya içerinde A Vitamini bulunuyor. A Vitamini özellikle diş sağlığı, kemik yapısının güçlü ve dayanıklı olması ile cilt sağlığı için son derece önemlidir. Eğer vücutta A vitamini eksik kalırsa özellikle gözlerde başlayan bulanmalarla bu açığa verilir. Vejetaryen Bamya içerisinde de A Vitamini bulunmaktadır. 1 Porsiyon (Orta) Vejetaryen Bamya içerisinde yaklaşık olarak 117,02 iu A Vitamini bulunur. Vejetaryen Bamya tüketerek siz de A Vitamini ihtiyacınızın bir bölümünü bu besinden karşılayabilirsiniz.

Vejetaryen Bamya İçerisinde Ne Kadar C Vitamini Var?

Vejetaryen Bamya içerisinde C Vitamini bulunuyor. C Vitamini vücut sağlığımız için son derece önemli bir vitamindir. Özellikle bağışıklık sistemimizin güçlü olabilmesi adına bol miktarda C Vitamini tüketmemiz gerekiyor. Vejetaryen Bamya yiyerek C Vitamini ihtiyacımızın bir bölümünü karşılayabiliyoruz. 1 Porsiyon (Orta) Vejetaryen Bamya içerisinde 85,5 mg miktarında C vitamini bulunmaktadır. C Vitaminin bağışıklık sistemini güçlendirmesi dışında da faydaları büyüktür. Kronik hastalık riskini azaltır, yüksek tansiyonu yönetmeye yardımcı olur, kanda bulunan ürik asit seviyesini düşürür, demir eksikliğini gidermeye yardımcı olur, cilt sağlığını iyileştirir, yaraları iyileştirir, cilt ve saç için de son derece önemlidir.

Peki miktar olarak Vejetaryen Bamya içerisindeki hangi maddeden ne kadar var? Mesela ne kadar Vejetaryen Bamya yersek ne kadar kalori alıyoruz? Ne kadar vitamin alıyoruz? Vejetaryen Bamya içerisinde ne kadar Karbonhidrat, Protein ve Yağ var? Vejetaryen Bamya içerisinde vitamin var mı? Varsa hangi vitaminler var. İşte Vejetaryen Bamya içerisindeki besinler ve miktarı...

1 Porsiyon (Orta) Vejetaryen Bamya İçindeki Besinler

 • 5,78 Karbonhidrat
 • 2,74 Protein
 • 3,84 Yağ
 • 5,63 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 351,34 Sodyum
 • 450,1 Potasyum
 • 87,73 Kalsiyum
 • 117,02 A Vitamini
 • 85,5 C Vitamini
 • 5,78 Karbonhidrat

1 Çorba Kaşığı Vejetaryen Bamya İçindeki Besinler

 • 0,39 Karbonhidrat
 • 0,18 Protein
 • 0,26 Yağ
 • 0,38 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 23,42 Sodyum
 • 30,01 Potasyum
 • 5,85 Kalsiyum
 • 7,8 A Vitamini
 • 5,7 C Vitamini
 • 0,39 Karbonhidrat

1 Kase (Orta) Vejetaryen Bamya İçindeki Besinler

 • 5,78 Karbonhidrat
 • 2,74 Protein
 • 3,84 Yağ
 • 5,63 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 351,34 Sodyum
 • 450,1 Potasyum
 • 87,73 Kalsiyum
 • 117,02 A Vitamini
 • 85,5 C Vitamini
 • 5,78 Karbonhidrat

1 Tabak (Yarım) Vejetaryen Bamya İçindeki Besinler

 • 5,78 Karbonhidrat
 • 2,74 Protein
 • 3,84 Yağ
 • 5,63 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 351,34 Sodyum
 • 450,1 Potasyum
 • 87,73 Kalsiyum
 • 117,02 A Vitamini
 • 85,5 C Vitamini
 • 5,78 Karbonhidrat

1 Tabak (Tam) Vejetaryen Bamya İçindeki Besinler

 • 11,57 Karbonhidrat
 • 5,49 Protein
 • 7,67 Yağ
 • 11,26 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 702,69 Sodyum
 • 900,2 Potasyum
 • 175,47 Kalsiyum
 • 234,03 A Vitamini
 • 171,01 C Vitamini
 • 11,57 Karbonhidrat

1 Gram Vejetaryen Bamya İçindeki Besinler

 • 0,04 Karbonhidrat
 • 0,02 Protein
 • 0,03 Yağ
 • 0,04 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 2,34 Sodyum
 • 3 Potasyum
 • 0,58 Kalsiyum
 • 0,78 A Vitamini
 • 0,57 C Vitamini
 • 0,04 Karbonhidrat

DİĞEREN ÇOK BAKILAN BESİNLER

BESİN DEĞERLERİ


VEJETARYEN BAMYA İÇİNDEKİ BESİNLER

Karbonhidrat (g)
0
 
Protein (g)
0
 
Yağ (g)
0
 
Kolesterol (mg)
0
 
Sodyum (mg)
0
 
Potasyum (mg)
0
 
Kalsiyum (mg)
0
 
Vitamin A (iu)
0
 
Vitamin C (mg)
0
 
Demir (g)
0