Vegan Şeftali Püreli Tatlı Kuskus Kaç Kalori?


MİKTAR

BİRİMTOPLAM KALORİVegan Şeftali Püreli Tatlı Kuskus Kaç Kalori? Vegan Şeftali Püreli Tatlı Kuskus Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Vegan Şeftali Püreli Tatlı Kuskus Kaç Kalori? Vegan Şeftali Püreli Tatlı Kuskus Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Vegan Şeftali Püreli Tatlı Kuskus yemek zararlı mı? faydalı mı? Vegan Şeftali Püreli Tatlı Kuskus kaç kalori? Vegan Şeftali Püreli Tatlı Kuskus içerisinde ne kadar protein, yağ ve lif var? Vegan Şeftali Püreli Tatlı Kuskus içinde vitamin var mı? Kilo yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Besin değeri ne kadar?

Vegan Şeftali Püreli Tatlı Kuskus kaç kalori, Vegan Şeftali Püreli Tatlı Kuskus yemek şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Vegan Şeftali Püreli Tatlı Kuskus gıdasının içerisinde hangi maddeler var? Zararlı mı? Faydalı mı? Ne sıklıkla tüketmek ve nasıl yemek lazım? Vegan Şeftali Püreli Tatlı Kuskus ile ilgili sıkça sorular soruların cevabını vermeden önce Vegan Şeftali Püreli Tatlı Kuskus ile ilgili tüm besin değerlerini bilmek gerekiyor.

Vegan Şeftali Püreli Tatlı Kuskus İçerisinde Ne Kadar Kalsiyum Var?

Vegan Şeftali Püreli Tatlı Kuskus içerisinde Kalsiyum bulunuyor. Özellikle süt ve süt ürünlerinde yüksek miktarda bulunan kalsiyum Vegan Şeftali Püreli Tatlı Kuskus içerisinde de var. 1 Porsiyon (Orta) Vegan Şeftali Püreli Tatlı Kuskus içerisinde 60,04 mg kalsiyum bulunuyor. Kalsiyumun kemik sağlığı ve kemik gelişimi için son derece faydalıdır. Günlük ihtiyacımızda inek sütü, peynir ve yoğurttan bol miktarda alabildiğimiz kalsiyumu Vegan Şeftali Püreli Tatlı Kuskus yiyerek de alabiliyoruz. Vegan Şeftali Püreli Tatlı Kuskus içerisinde bulunan kalsiyum da kemiklerimiz için son derece önemli bir besin kaynağıdır. Özellikle yaşlılıkta kemik sağlığımız için son derece önemli olan kalsiyumu tüketmemiz gerekmektedir. Bu sebeple Vegan Şeftali Püreli Tatlı Kuskus yemek de kalsiyum almamız için önemli olacaktır.

Vegan Şeftali Püreli Tatlı Kuskus İçerisinde Ne Kadar Kalori Var?

1 Porsiyon (Orta) Vegan Şeftali Püreli Tatlı Kuskus içerisinde ortalama 500,94 kalori bulunuyor. Kalori nedir? Ne işe yarar? Vegan Şeftali Püreli Tatlı Kuskus içerisinde bulunan kalori az mı çok mu? Faydalı mı zararlı mı? Gibi sorular günümüzde sıkça soruluyor. Vegan Şeftali Püreli Tatlı Kuskus içesinde de belirli bir miktarda bulunan kalori, bizim enerji kaynağımızdır. Gün içerisinde yapacağımız tüm aktiviteler için enerjiye ihtiyaç duyarız. Ortalama 1 kilo verebilmek için yaklaşık olarak 7-8 bin kalori eksiye düşmemiz gerekmektedir. Vegan Şeftali Püreli Tatlı Kuskus içerisinde bulunan kalori miktarıyla bunu dengelemek mümkün. Kalorisi fazla yiyecekleri az tüketmek her zaman bizim sağlığımız için önemli olacaktır.

Vegan Şeftali Püreli Tatlı Kuskus İçerisinde Ne Kadar Karbonhidrat Var?

Vegan Şeftali Püreli Tatlı Kuskus içerisinde Karbonhidrat bulunuyor. Karbonhidratların en büyük faydası vücutta enerji ve ısı ihtiyacını karşılıyor olması. 1 gram karbonhidrat yaklaşık olarak vücudumuza 4 kalori kazandırıyor. 1 Porsiyon (Orta) Vegan Şeftali Püreli Tatlı Kuskus içerisinde yaklaşık olarak 64,94 g karbonhidrat bulunmaktadır.

Vegan Şeftali Püreli Tatlı Kuskus İçerisinde Ne Kadar Kolesterol Var?

Vegan Şeftali Püreli Tatlı Kuskus içerisinde hiç kolesterol yok. Kolesterol oranı 0.

Vegan Şeftali Püreli Tatlı Kuskus İçerisinde Ne Kadar Lif Var?

Vegan Şeftali Püreli Tatlı Kuskus içerisinde Lif bulunuyor. Günlük yaklaşık 25-30 gram arası tüketilmesi uygun olan lif 1 Porsiyon (Orta) Vegan Şeftali Püreli Tatlı Kuskus içerisinde yaklaşık olarak 4.5 g olarak ölçümleniyor. Vegan Şeftali Püreli Tatlı Kuskus içerisinde bulunan Lif'in en büyük faydalarından birisi bağırsakların hareketlerini düzenlemesidir. Bu sayede bağırsaklar dışkıyı çok daha rahat dışarı çıkarırlar. Vegan Şeftali Püreli Tatlı Kuskus yediğimizde içerisindeki lif sayesinde düzenli tuvalete çıkarız ve bu da bizim zayıflamamız için önemli bir etken olabilir. Bunun dışında lifin diğer bir özelliği ise, kalp ve damar hastalarına iyi gelmesidir. Düzenli lif tüketenlerin tüketmeyenlere oranla damar tıkanıklığı gibi durumlardan daha uzak kaldığı belirtiliyor. Kolesterole de iyi gelen lif 1 Porsiyon (Orta) Vegan Şeftali Püreli Tatlı Kuskus içerisinde 6,56 g olarak bulunuyor.

Vegan Şeftali Püreli Tatlı Kuskus İçerisinde Ne Kadar Demir Var?

Vegan Şeftali Püreli Tatlı Kuskus içerisinde Demir bulunuyor. Demirin en önemli görevlerinden birisi oksijen taşımaktır. Kan içerisinde oksijen taşıyan kan hücrelerinin üretiminde kullanılır. 1 Porsiyon (Orta) Vegan Şeftali Püreli Tatlı Kuskus içerisinde yaklaşık olarak 2,85 demir vardır. Eğer vücutta demir oranı eksikse, yorgunluk, halsizlik, sürekli uyuma hissi, konsantrasyon bozukluğu gibi durumlar meydana gelir. Siz de Vegan Şeftali Püreli Tatlı Kuskus tüketerek günlük Demir ihtiyacınızın belirli bir bölümünü buradan sağlayabilirsiniz. Eskiden de bildiğimiz gibi Demirin en çok olduğu besinlerden birisi Ispanaktır. Vegan Şeftali Püreli Tatlı Kuskus içerisinde bulunan demir ile siz de yorgunluk, halsizlik, bitkinlik ve sürekli uyuma halini ortadan kaldırabilirsiniz.

Vegan Şeftali Püreli Tatlı Kuskus İçerisinde Ne Kadar Yağ Var?

Vegan Şeftali Püreli Tatlı Kuskus içerisinde Yağ bulunuyor. Aslında bildiğimiz üzere Vegan Şeftali Püreli Tatlı Kuskus içerisinde de karşılaştığımız bu yağlar, vücudumuz için enerji kaynağı. Vücudumuz birçok fiziksel aktivite için enerjiye ihtiyaç duyar. Tam da bu zamanlarda gerekli enerji için vücutlarımızda depolanan yağlar yakılır. 1 Porsiyon (Orta) Vegan Şeftali Püreli Tatlı Kuskus içerisinde 24,64 g yağ bulunmakta. Vücut yapımız limitsiz yağ depolamaya müsaittir. Dolayısıyla çok yağ depolayıp, bu yağı yakacak gerekli aktivite ve egzersizlerde bulunmazsak kilo almamız ve şişmanlamamız kaçınılmaz oluyor. Vegan Şeftali Püreli Tatlı Kuskus içerisinde ki yağ oranı da bu anlamda önemli.

Vegan Şeftali Püreli Tatlı Kuskus İçerisinde Ne Kadar Potasyum Var?

Vegan Şeftali Püreli Tatlı Kuskus içerisinde Potasyum bunuluyor. Sabahtan akşama kadar aldığımız gıdalar içerisinde aslında günlük potasyum ihtiyacımızı çok rahat karşılıyoruz. Bu yiyeceklerin içerisinde Vegan Şeftali Püreli Tatlı Kuskus yiyeceği de var. Vegan Şeftali Püreli Tatlı Kuskus içerisinde de potasyum bulunuyor. 1 Porsiyon (Orta) Vegan Şeftali Püreli Tatlı Kuskus içerisinde yaklaşık olarak 571,62 mg potasyum bulunuyor. Potasyumun en büyük faydalarından birisi kan basıncını dengeliyor olması. Bunun dışında yapılan araştırmalara göre potasyum tüketimi kemik kütlesinin yüksek olmasına da yardımcı oluyor. Vegan Şeftali Püreli Tatlı Kuskus içerisinde de bulunan potasyum aynı zamanda böbrek taşlarına da iyi geliyor. Vegan Şeftali Püreli Tatlı Kuskus tüketenler yani gerekli miktarda potasyum alanlarda böbrek taşı oranı, potasyumu eksik olanlara göre daha düşüktür. Diğer bir deyişle potasyum börek taşı oluşumunu engelliyor veya geciktiriyor.

Vegan Şeftali Püreli Tatlı Kuskus İçerisinde Ne Kadar Protein Var?

Vegan Şeftali Püreli Tatlı Kuskus içerisinde Protein bulunuyor. Vegan Şeftali Püreli Tatlı Kuskus içerisinde bulunan bu protein aslında canlıların temel yapı taşlarından birisidir. Hayatın devamlılığı için çok çok önemli olan Protein Vegan Şeftali Püreli Tatlı Kuskus dışında et, süt, balık ve diğer hayvansal besinlerde bulunuyor. Vegan Şeftali Püreli Tatlı Kuskus içerisinde bulunan proteinin fazla alınması da karaciğer yetmezliği gibi hastalıklara neden olabiliyor. Bu sebeple Vegan Şeftali Püreli Tatlı Kuskus içerisinde bulunan Protein miktarını günlük dozunu kaçırmadan almamız lazım. Örneğin sporcuların kullandığı protein tozlarının faydası olduğu kadar zararlarının da olabileceği söz konusu. 1 Porsiyon (Orta) Vegan Şeftali Püreli Tatlı Kuskus içerisinde de 10,57 g Protein bulunuyor.

Vegan Şeftali Püreli Tatlı Kuskus İçerisinde Ne Kadar Sodyum Var?

Vegan Şeftali Püreli Tatlı Kuskus içerisinde Sodyum bulunuyor. Aslında günlük hayatımızda sodyumu en çok tuz ile alıyoruz. Ancak Vegan Şeftali Püreli Tatlı Kuskus ile de bir miktar sodyum alıyoruz. Belirtmek gerekirse 1 Porsiyon (Orta) Vegan Şeftali Püreli Tatlı Kuskus içerisinde yaklaşık olarak 403,53 mg sodyum bulunuyor. Peki Vegan Şeftali Püreli Tatlı Kuskus içerisinde de yer alan sodyum ne işe yarıyor? Sodyum kasların sinir ve fonksiyonlarının etkin çalışmasını sağlıyor. Sinir hücreleri arasındaki elektrokimyasal iletişim sodyum ile oluyor. Ayrıca sodyum, vücuttaki birçok fonksiyonun düzenli olarak çalışmasına yardımcı olur. Siz de Vegan Şeftali Püreli Tatlı Kuskus yiyerek sodyum almış olursunuz.

Vegan Şeftali Püreli Tatlı Kuskus İçerisinde Ne Kadar A Vitamini Var?

Vegan Şeftali Püreli Tatlı Kuskus içerinde A Vitamini bulunuyor. A Vitamini özellikle diş sağlığı, kemik yapısının güçlü ve dayanıklı olması ile cilt sağlığı için son derece önemlidir. Eğer vücutta A vitamini eksik kalırsa özellikle gözlerde başlayan bulanmalarla bu açığa verilir. Vegan Şeftali Püreli Tatlı Kuskus içerisinde de A Vitamini bulunmaktadır. 1 Porsiyon (Orta) Vegan Şeftali Püreli Tatlı Kuskus içerisinde yaklaşık olarak 657,9 iu A Vitamini bulunur. Vegan Şeftali Püreli Tatlı Kuskus tüketerek siz de A Vitamini ihtiyacınızın bir bölümünü bu besinden karşılayabilirsiniz.

Vegan Şeftali Püreli Tatlı Kuskus İçerisinde Ne Kadar C Vitamini Var?

Vegan Şeftali Püreli Tatlı Kuskus içerisinde C Vitamini bulunuyor. C Vitamini vücut sağlığımız için son derece önemli bir vitamindir. Özellikle bağışıklık sistemimizin güçlü olabilmesi adına bol miktarda C Vitamini tüketmemiz gerekiyor. Vegan Şeftali Püreli Tatlı Kuskus yiyerek C Vitamini ihtiyacımızın bir bölümünü karşılayabiliyoruz. 1 Porsiyon (Orta) Vegan Şeftali Püreli Tatlı Kuskus içerisinde 16,08 mg miktarında C vitamini bulunmaktadır. C Vitaminin bağışıklık sistemini güçlendirmesi dışında da faydaları büyüktür. Kronik hastalık riskini azaltır, yüksek tansiyonu yönetmeye yardımcı olur, kanda bulunan ürik asit seviyesini düşürür, demir eksikliğini gidermeye yardımcı olur, cilt sağlığını iyileştirir, yaraları iyileştirir, cilt ve saç için de son derece önemlidir.

Peki miktar olarak Vegan Şeftali Püreli Tatlı Kuskus içerisindeki hangi maddeden ne kadar var? Mesela ne kadar Vegan Şeftali Püreli Tatlı Kuskus yersek ne kadar kalori alıyoruz? Ne kadar vitamin alıyoruz? Vegan Şeftali Püreli Tatlı Kuskus içerisinde ne kadar Karbonhidrat, Protein ve Yağ var? Vegan Şeftali Püreli Tatlı Kuskus içerisinde vitamin var mı? Varsa hangi vitaminler var. İşte Vegan Şeftali Püreli Tatlı Kuskus içerisindeki besinler ve miktarı...

1 Porsiyon (Orta) Vegan Şeftali Püreli Tatlı Kuskus İçindeki Besinler

 • 64,94 Karbonhidrat
 • 10,57 Protein
 • 24,64 Yağ
 • 6,56 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 403,53 Sodyum
 • 571,62 Potasyum
 • 60,04 Kalsiyum
 • 657,9 A Vitamini
 • 16,08 C Vitamini
 • 64,94 Karbonhidrat

1 Gram Vegan Şeftali Püreli Tatlı Kuskus İçindeki Besinler

 • 0,18 Karbonhidrat
 • 0,03 Protein
 • 0,07 Yağ
 • 0,02 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 1,14 Sodyum
 • 1,61 Potasyum
 • 0,17 Kalsiyum
 • 1,85 A Vitamini
 • 0,05 C Vitamini
 • 0,18 Karbonhidrat

DİĞEREN ÇOK BAKILAN BESİNLER

BESİN DEĞERLERİ


VEGAN ŞEFTALİ PÜRELİ TATLI KUSKUS İÇİNDEKİ BESİNLER

Karbonhidrat (g)
0
 
Protein (g)
0
 
Yağ (g)
0
 
Kolesterol (mg)
0
 
Sodyum (mg)
0
 
Potasyum (mg)
0
 
Kalsiyum (mg)
0
 
Vitamin A (iu)
0
 
Vitamin C (mg)
0
 
Demir (g)
0