Vegan Sebze Doldurulmuş Mantar Kaç Kalori?


MİKTAR

BİRİMTOPLAM KALORİVegan Sebze Doldurulmuş Mantar Kaç Kalori? Vegan Sebze Doldurulmuş Mantar Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Vegan Sebze Doldurulmuş Mantar Kaç Kalori? Vegan Sebze Doldurulmuş Mantar Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Vegan Sebze Doldurulmuş Mantar yemek zararlı mı? faydalı mı? Vegan Sebze Doldurulmuş Mantar kaç kalori? Vegan Sebze Doldurulmuş Mantar içerisinde ne kadar protein, yağ ve lif var? Vegan Sebze Doldurulmuş Mantar içinde vitamin var mı? Kilo yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Besin değeri ne kadar?

Vegan Sebze Doldurulmuş Mantar kaç kalori, Vegan Sebze Doldurulmuş Mantar yemek şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Vegan Sebze Doldurulmuş Mantar gıdasının içerisinde hangi maddeler var? Zararlı mı? Faydalı mı? Ne sıklıkla tüketmek ve nasıl yemek lazım? Vegan Sebze Doldurulmuş Mantar ile ilgili sıkça sorular soruların cevabını vermeden önce Vegan Sebze Doldurulmuş Mantar ile ilgili tüm besin değerlerini bilmek gerekiyor.

Vegan Sebze Doldurulmuş Mantar İçerisinde Ne Kadar Kalsiyum Var?

Vegan Sebze Doldurulmuş Mantar içerisinde Kalsiyum bulunuyor. Özellikle süt ve süt ürünlerinde yüksek miktarda bulunan kalsiyum Vegan Sebze Doldurulmuş Mantar içerisinde de var. 1 Porsiyon (Orta) Vegan Sebze Doldurulmuş Mantar içerisinde 34,75 mg kalsiyum bulunuyor. Kalsiyumun kemik sağlığı ve kemik gelişimi için son derece faydalıdır. Günlük ihtiyacımızda inek sütü, peynir ve yoğurttan bol miktarda alabildiğimiz kalsiyumu Vegan Sebze Doldurulmuş Mantar yiyerek de alabiliyoruz. Vegan Sebze Doldurulmuş Mantar içerisinde bulunan kalsiyum da kemiklerimiz için son derece önemli bir besin kaynağıdır. Özellikle yaşlılıkta kemik sağlığımız için son derece önemli olan kalsiyumu tüketmemiz gerekmektedir. Bu sebeple Vegan Sebze Doldurulmuş Mantar yemek de kalsiyum almamız için önemli olacaktır.

Vegan Sebze Doldurulmuş Mantar İçerisinde Ne Kadar Kalori Var?

1 Porsiyon (Orta) Vegan Sebze Doldurulmuş Mantar içerisinde ortalama 160,94 kalori bulunuyor. Kalori nedir? Ne işe yarar? Vegan Sebze Doldurulmuş Mantar içerisinde bulunan kalori az mı çok mu? Faydalı mı zararlı mı? Gibi sorular günümüzde sıkça soruluyor. Vegan Sebze Doldurulmuş Mantar içesinde de belirli bir miktarda bulunan kalori, bizim enerji kaynağımızdır. Gün içerisinde yapacağımız tüm aktiviteler için enerjiye ihtiyaç duyarız. Ortalama 1 kilo verebilmek için yaklaşık olarak 7-8 bin kalori eksiye düşmemiz gerekmektedir. Vegan Sebze Doldurulmuş Mantar içerisinde bulunan kalori miktarıyla bunu dengelemek mümkün. Kalorisi fazla yiyecekleri az tüketmek her zaman bizim sağlığımız için önemli olacaktır.

Vegan Sebze Doldurulmuş Mantar İçerisinde Ne Kadar Karbonhidrat Var?

Vegan Sebze Doldurulmuş Mantar içerisinde Karbonhidrat bulunuyor. Karbonhidratların en büyük faydası vücutta enerji ve ısı ihtiyacını karşılıyor olması. 1 gram karbonhidrat yaklaşık olarak vücudumuza 4 kalori kazandırıyor. 1 Porsiyon (Orta) Vegan Sebze Doldurulmuş Mantar içerisinde yaklaşık olarak 7,73 g karbonhidrat bulunmaktadır.

Vegan Sebze Doldurulmuş Mantar İçerisinde Ne Kadar Kolesterol Var?

Vegan Sebze Doldurulmuş Mantar içerisinde hiç kolesterol yok. Kolesterol oranı 0.

Vegan Sebze Doldurulmuş Mantar İçerisinde Ne Kadar Lif Var?

Vegan Sebze Doldurulmuş Mantar içerisinde Lif bulunuyor. Günlük yaklaşık 25-30 gram arası tüketilmesi uygun olan lif 1 Porsiyon (Orta) Vegan Sebze Doldurulmuş Mantar içerisinde yaklaşık olarak 4.5 g olarak ölçümleniyor. Vegan Sebze Doldurulmuş Mantar içerisinde bulunan Lif'in en büyük faydalarından birisi bağırsakların hareketlerini düzenlemesidir. Bu sayede bağırsaklar dışkıyı çok daha rahat dışarı çıkarırlar. Vegan Sebze Doldurulmuş Mantar yediğimizde içerisindeki lif sayesinde düzenli tuvalete çıkarız ve bu da bizim zayıflamamız için önemli bir etken olabilir. Bunun dışında lifin diğer bir özelliği ise, kalp ve damar hastalarına iyi gelmesidir. Düzenli lif tüketenlerin tüketmeyenlere oranla damar tıkanıklığı gibi durumlardan daha uzak kaldığı belirtiliyor. Kolesterole de iyi gelen lif 1 Porsiyon (Orta) Vegan Sebze Doldurulmuş Mantar içerisinde 2,26 g olarak bulunuyor.

Vegan Sebze Doldurulmuş Mantar İçerisinde Ne Kadar Demir Var?

Vegan Sebze Doldurulmuş Mantar içerisinde Demir bulunuyor. Demirin en önemli görevlerinden birisi oksijen taşımaktır. Kan içerisinde oksijen taşıyan kan hücrelerinin üretiminde kullanılır. 1 Porsiyon (Orta) Vegan Sebze Doldurulmuş Mantar içerisinde yaklaşık olarak 1,44 demir vardır. Eğer vücutta demir oranı eksikse, yorgunluk, halsizlik, sürekli uyuma hissi, konsantrasyon bozukluğu gibi durumlar meydana gelir. Siz de Vegan Sebze Doldurulmuş Mantar tüketerek günlük Demir ihtiyacınızın belirli bir bölümünü buradan sağlayabilirsiniz. Eskiden de bildiğimiz gibi Demirin en çok olduğu besinlerden birisi Ispanaktır. Vegan Sebze Doldurulmuş Mantar içerisinde bulunan demir ile siz de yorgunluk, halsizlik, bitkinlik ve sürekli uyuma halini ortadan kaldırabilirsiniz.

Vegan Sebze Doldurulmuş Mantar İçerisinde Ne Kadar Yağ Var?

Vegan Sebze Doldurulmuş Mantar içerisinde Yağ bulunuyor. Aslında bildiğimiz üzere Vegan Sebze Doldurulmuş Mantar içerisinde de karşılaştığımız bu yağlar, vücudumuz için enerji kaynağı. Vücudumuz birçok fiziksel aktivite için enerjiye ihtiyaç duyar. Tam da bu zamanlarda gerekli enerji için vücutlarımızda depolanan yağlar yakılır. 1 Porsiyon (Orta) Vegan Sebze Doldurulmuş Mantar içerisinde 13,97 g yağ bulunmakta. Vücut yapımız limitsiz yağ depolamaya müsaittir. Dolayısıyla çok yağ depolayıp, bu yağı yakacak gerekli aktivite ve egzersizlerde bulunmazsak kilo almamız ve şişmanlamamız kaçınılmaz oluyor. Vegan Sebze Doldurulmuş Mantar içerisinde ki yağ oranı da bu anlamda önemli.

Vegan Sebze Doldurulmuş Mantar İçerisinde Ne Kadar Potasyum Var?

Vegan Sebze Doldurulmuş Mantar içerisinde Potasyum bunuluyor. Sabahtan akşama kadar aldığımız gıdalar içerisinde aslında günlük potasyum ihtiyacımızı çok rahat karşılıyoruz. Bu yiyeceklerin içerisinde Vegan Sebze Doldurulmuş Mantar yiyeceği de var. Vegan Sebze Doldurulmuş Mantar içerisinde de potasyum bulunuyor. 1 Porsiyon (Orta) Vegan Sebze Doldurulmuş Mantar içerisinde yaklaşık olarak 415,77 mg potasyum bulunuyor. Potasyumun en büyük faydalarından birisi kan basıncını dengeliyor olması. Bunun dışında yapılan araştırmalara göre potasyum tüketimi kemik kütlesinin yüksek olmasına da yardımcı oluyor. Vegan Sebze Doldurulmuş Mantar içerisinde de bulunan potasyum aynı zamanda böbrek taşlarına da iyi geliyor. Vegan Sebze Doldurulmuş Mantar tüketenler yani gerekli miktarda potasyum alanlarda böbrek taşı oranı, potasyumu eksik olanlara göre daha düşüktür. Diğer bir deyişle potasyum börek taşı oluşumunu engelliyor veya geciktiriyor.

Vegan Sebze Doldurulmuş Mantar İçerisinde Ne Kadar Protein Var?

Vegan Sebze Doldurulmuş Mantar içerisinde Protein bulunuyor. Vegan Sebze Doldurulmuş Mantar içerisinde bulunan bu protein aslında canlıların temel yapı taşlarından birisidir. Hayatın devamlılığı için çok çok önemli olan Protein Vegan Sebze Doldurulmuş Mantar dışında et, süt, balık ve diğer hayvansal besinlerde bulunuyor. Vegan Sebze Doldurulmuş Mantar içerisinde bulunan proteinin fazla alınması da karaciğer yetmezliği gibi hastalıklara neden olabiliyor. Bu sebeple Vegan Sebze Doldurulmuş Mantar içerisinde bulunan Protein miktarını günlük dozunu kaçırmadan almamız lazım. Örneğin sporcuların kullandığı protein tozlarının faydası olduğu kadar zararlarının da olabileceği söz konusu. 1 Porsiyon (Orta) Vegan Sebze Doldurulmuş Mantar içerisinde de 2,84 g Protein bulunuyor.

Vegan Sebze Doldurulmuş Mantar İçerisinde Ne Kadar Sodyum Var?

Vegan Sebze Doldurulmuş Mantar içerisinde Sodyum bulunuyor. Aslında günlük hayatımızda sodyumu en çok tuz ile alıyoruz. Ancak Vegan Sebze Doldurulmuş Mantar ile de bir miktar sodyum alıyoruz. Belirtmek gerekirse 1 Porsiyon (Orta) Vegan Sebze Doldurulmuş Mantar içerisinde yaklaşık olarak 400,56 mg sodyum bulunuyor. Peki Vegan Sebze Doldurulmuş Mantar içerisinde de yer alan sodyum ne işe yarıyor? Sodyum kasların sinir ve fonksiyonlarının etkin çalışmasını sağlıyor. Sinir hücreleri arasındaki elektrokimyasal iletişim sodyum ile oluyor. Ayrıca sodyum, vücuttaki birçok fonksiyonun düzenli olarak çalışmasına yardımcı olur. Siz de Vegan Sebze Doldurulmuş Mantar yiyerek sodyum almış olursunuz.

Vegan Sebze Doldurulmuş Mantar İçerisinde Ne Kadar A Vitamini Var?

Vegan Sebze Doldurulmuş Mantar içerinde A Vitamini bulunuyor. A Vitamini özellikle diş sağlığı, kemik yapısının güçlü ve dayanıklı olması ile cilt sağlığı için son derece önemlidir. Eğer vücutta A vitamini eksik kalırsa özellikle gözlerde başlayan bulanmalarla bu açığa verilir. Vegan Sebze Doldurulmuş Mantar içerisinde de A Vitamini bulunmaktadır. 1 Porsiyon (Orta) Vegan Sebze Doldurulmuş Mantar içerisinde yaklaşık olarak 519,88 iu A Vitamini bulunur. Vegan Sebze Doldurulmuş Mantar tüketerek siz de A Vitamini ihtiyacınızın bir bölümünü bu besinden karşılayabilirsiniz.

Vegan Sebze Doldurulmuş Mantar İçerisinde Ne Kadar C Vitamini Var?

Vegan Sebze Doldurulmuş Mantar içerisinde C Vitamini bulunuyor. C Vitamini vücut sağlığımız için son derece önemli bir vitamindir. Özellikle bağışıklık sistemimizin güçlü olabilmesi adına bol miktarda C Vitamini tüketmemiz gerekiyor. Vegan Sebze Doldurulmuş Mantar yiyerek C Vitamini ihtiyacımızın bir bölümünü karşılayabiliyoruz. 1 Porsiyon (Orta) Vegan Sebze Doldurulmuş Mantar içerisinde 18,58 mg miktarında C vitamini bulunmaktadır. C Vitaminin bağışıklık sistemini güçlendirmesi dışında da faydaları büyüktür. Kronik hastalık riskini azaltır, yüksek tansiyonu yönetmeye yardımcı olur, kanda bulunan ürik asit seviyesini düşürür, demir eksikliğini gidermeye yardımcı olur, cilt sağlığını iyileştirir, yaraları iyileştirir, cilt ve saç için de son derece önemlidir.

Peki miktar olarak Vegan Sebze Doldurulmuş Mantar içerisindeki hangi maddeden ne kadar var? Mesela ne kadar Vegan Sebze Doldurulmuş Mantar yersek ne kadar kalori alıyoruz? Ne kadar vitamin alıyoruz? Vegan Sebze Doldurulmuş Mantar içerisinde ne kadar Karbonhidrat, Protein ve Yağ var? Vegan Sebze Doldurulmuş Mantar içerisinde vitamin var mı? Varsa hangi vitaminler var. İşte Vegan Sebze Doldurulmuş Mantar içerisindeki besinler ve miktarı...

1 Porsiyon (Orta) Vegan Sebze Doldurulmuş Mantar İçindeki Besinler

 • 7,73 Karbonhidrat
 • 2,84 Protein
 • 13,97 Yağ
 • 2,26 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 400,56 Sodyum
 • 415,77 Potasyum
 • 34,75 Kalsiyum
 • 519,88 A Vitamini
 • 18,58 C Vitamini
 • 7,73 Karbonhidrat

1 Gram Vegan Sebze Doldurulmuş Mantar İçindeki Besinler

 • 0,05 Karbonhidrat
 • 0,02 Protein
 • 0,08 Yağ
 • 0,01 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 2,4 Sodyum
 • 2,49 Potasyum
 • 0,21 Kalsiyum
 • 3,11 A Vitamini
 • 0,11 C Vitamini
 • 0,05 Karbonhidrat

DİĞEREN ÇOK BAKILAN BESİNLER

BESİN DEĞERLERİ


VEGAN SEBZE DOLDURULMUŞ MANTAR İÇİNDEKİ BESİNLER

Karbonhidrat (g)
0
 
Protein (g)
0
 
Yağ (g)
0
 
Kolesterol (mg)
0
 
Sodyum (mg)
0
 
Potasyum (mg)
0
 
Kalsiyum (mg)
0
 
Vitamin A (iu)
0
 
Vitamin C (mg)
0
 
Demir (g)
0