Vegan Patates ve Roka Çorbası Kaç Kalori?


MİKTAR

BİRİMTOPLAM KALORİVegan Patates ve Roka Çorbası Kaç Kalori? Vegan Patates ve Roka Çorbası Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Vegan Patates ve Roka Çorbası Kaç Kalori? Vegan Patates ve Roka Çorbası Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Vegan Patates ve Roka Çorbası yemek zararlı mı? faydalı mı? Vegan Patates ve Roka Çorbası kaç kalori? Vegan Patates ve Roka Çorbası içerisinde ne kadar protein, yağ ve lif var? Vegan Patates ve Roka Çorbası içinde vitamin var mı? Kilo yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Besin değeri ne kadar?

Vegan Patates ve Roka Çorbası kaç kalori, Vegan Patates ve Roka Çorbası yemek şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Vegan Patates ve Roka Çorbası gıdasının içerisinde hangi maddeler var? Zararlı mı? Faydalı mı? Ne sıklıkla tüketmek ve nasıl yemek lazım? Vegan Patates ve Roka Çorbası ile ilgili sıkça sorular soruların cevabını vermeden önce Vegan Patates ve Roka Çorbası ile ilgili tüm besin değerlerini bilmek gerekiyor.

Vegan Patates ve Roka Çorbası İçerisinde Ne Kadar Kalsiyum Var?

Vegan Patates ve Roka Çorbası içerisinde Kalsiyum bulunuyor. Özellikle süt ve süt ürünlerinde yüksek miktarda bulunan kalsiyum Vegan Patates ve Roka Çorbası içerisinde de var. 1 Porsiyon (Orta) Vegan Patates ve Roka Çorbası içerisinde 157,11 mg kalsiyum bulunuyor. Kalsiyumun kemik sağlığı ve kemik gelişimi için son derece faydalıdır. Günlük ihtiyacımızda inek sütü, peynir ve yoğurttan bol miktarda alabildiğimiz kalsiyumu Vegan Patates ve Roka Çorbası yiyerek de alabiliyoruz. Vegan Patates ve Roka Çorbası içerisinde bulunan kalsiyum da kemiklerimiz için son derece önemli bir besin kaynağıdır. Özellikle yaşlılıkta kemik sağlığımız için son derece önemli olan kalsiyumu tüketmemiz gerekmektedir. Bu sebeple Vegan Patates ve Roka Çorbası yemek de kalsiyum almamız için önemli olacaktır.

Vegan Patates ve Roka Çorbası İçerisinde Ne Kadar Kalori Var?

1 Porsiyon (Orta) Vegan Patates ve Roka Çorbası içerisinde ortalama 397 kalori bulunuyor. Kalori nedir? Ne işe yarar? Vegan Patates ve Roka Çorbası içerisinde bulunan kalori az mı çok mu? Faydalı mı zararlı mı? Gibi sorular günümüzde sıkça soruluyor. Vegan Patates ve Roka Çorbası içesinde de belirli bir miktarda bulunan kalori, bizim enerji kaynağımızdır. Gün içerisinde yapacağımız tüm aktiviteler için enerjiye ihtiyaç duyarız. Ortalama 1 kilo verebilmek için yaklaşık olarak 7-8 bin kalori eksiye düşmemiz gerekmektedir. Vegan Patates ve Roka Çorbası içerisinde bulunan kalori miktarıyla bunu dengelemek mümkün. Kalorisi fazla yiyecekleri az tüketmek her zaman bizim sağlığımız için önemli olacaktır.

Vegan Patates ve Roka Çorbası İçerisinde Ne Kadar Karbonhidrat Var?

Vegan Patates ve Roka Çorbası içerisinde Karbonhidrat bulunuyor. Karbonhidratların en büyük faydası vücutta enerji ve ısı ihtiyacını karşılıyor olması. 1 gram karbonhidrat yaklaşık olarak vücudumuza 4 kalori kazandırıyor. 1 Porsiyon (Orta) Vegan Patates ve Roka Çorbası içerisinde yaklaşık olarak 79,51 g karbonhidrat bulunmaktadır.

Vegan Patates ve Roka Çorbası İçerisinde Ne Kadar Kolesterol Var?

Vegan Patates ve Roka Çorbası içerisinde hiç kolesterol yok. Kolesterol oranı 0.

Vegan Patates ve Roka Çorbası İçerisinde Ne Kadar Lif Var?

Vegan Patates ve Roka Çorbası içerisinde Lif bulunuyor. Günlük yaklaşık 25-30 gram arası tüketilmesi uygun olan lif 1 Porsiyon (Orta) Vegan Patates ve Roka Çorbası içerisinde yaklaşık olarak 4.5 g olarak ölçümleniyor. Vegan Patates ve Roka Çorbası içerisinde bulunan Lif'in en büyük faydalarından birisi bağırsakların hareketlerini düzenlemesidir. Bu sayede bağırsaklar dışkıyı çok daha rahat dışarı çıkarırlar. Vegan Patates ve Roka Çorbası yediğimizde içerisindeki lif sayesinde düzenli tuvalete çıkarız ve bu da bizim zayıflamamız için önemli bir etken olabilir. Bunun dışında lifin diğer bir özelliği ise, kalp ve damar hastalarına iyi gelmesidir. Düzenli lif tüketenlerin tüketmeyenlere oranla damar tıkanıklığı gibi durumlardan daha uzak kaldığı belirtiliyor. Kolesterole de iyi gelen lif 1 Porsiyon (Orta) Vegan Patates ve Roka Çorbası içerisinde 9,97 g olarak bulunuyor.

Vegan Patates ve Roka Çorbası İçerisinde Ne Kadar Demir Var?

Vegan Patates ve Roka Çorbası içerisinde Demir bulunuyor. Demirin en önemli görevlerinden birisi oksijen taşımaktır. Kan içerisinde oksijen taşıyan kan hücrelerinin üretiminde kullanılır. 1 Porsiyon (Orta) Vegan Patates ve Roka Çorbası içerisinde yaklaşık olarak 4,43 demir vardır. Eğer vücutta demir oranı eksikse, yorgunluk, halsizlik, sürekli uyuma hissi, konsantrasyon bozukluğu gibi durumlar meydana gelir. Siz de Vegan Patates ve Roka Çorbası tüketerek günlük Demir ihtiyacınızın belirli bir bölümünü buradan sağlayabilirsiniz. Eskiden de bildiğimiz gibi Demirin en çok olduğu besinlerden birisi Ispanaktır. Vegan Patates ve Roka Çorbası içerisinde bulunan demir ile siz de yorgunluk, halsizlik, bitkinlik ve sürekli uyuma halini ortadan kaldırabilirsiniz.

Vegan Patates ve Roka Çorbası İçerisinde Ne Kadar Yağ Var?

Vegan Patates ve Roka Çorbası içerisinde Yağ bulunuyor. Aslında bildiğimiz üzere Vegan Patates ve Roka Çorbası içerisinde de karşılaştığımız bu yağlar, vücudumuz için enerji kaynağı. Vücudumuz birçok fiziksel aktivite için enerjiye ihtiyaç duyar. Tam da bu zamanlarda gerekli enerji için vücutlarımızda depolanan yağlar yakılır. 1 Porsiyon (Orta) Vegan Patates ve Roka Çorbası içerisinde 5,52 g yağ bulunmakta. Vücut yapımız limitsiz yağ depolamaya müsaittir. Dolayısıyla çok yağ depolayıp, bu yağı yakacak gerekli aktivite ve egzersizlerde bulunmazsak kilo almamız ve şişmanlamamız kaçınılmaz oluyor. Vegan Patates ve Roka Çorbası içerisinde ki yağ oranı da bu anlamda önemli.

Vegan Patates ve Roka Çorbası İçerisinde Ne Kadar Potasyum Var?

Vegan Patates ve Roka Çorbası içerisinde Potasyum bunuluyor. Sabahtan akşama kadar aldığımız gıdalar içerisinde aslında günlük potasyum ihtiyacımızı çok rahat karşılıyoruz. Bu yiyeceklerin içerisinde Vegan Patates ve Roka Çorbası yiyeceği de var. Vegan Patates ve Roka Çorbası içerisinde de potasyum bulunuyor. 1 Porsiyon (Orta) Vegan Patates ve Roka Çorbası içerisinde yaklaşık olarak 2018,46 mg potasyum bulunuyor. Potasyumun en büyük faydalarından birisi kan basıncını dengeliyor olması. Bunun dışında yapılan araştırmalara göre potasyum tüketimi kemik kütlesinin yüksek olmasına da yardımcı oluyor. Vegan Patates ve Roka Çorbası içerisinde de bulunan potasyum aynı zamanda böbrek taşlarına da iyi geliyor. Vegan Patates ve Roka Çorbası tüketenler yani gerekli miktarda potasyum alanlarda böbrek taşı oranı, potasyumu eksik olanlara göre daha düşüktür. Diğer bir deyişle potasyum börek taşı oluşumunu engelliyor veya geciktiriyor.

Vegan Patates ve Roka Çorbası İçerisinde Ne Kadar Protein Var?

Vegan Patates ve Roka Çorbası içerisinde Protein bulunuyor. Vegan Patates ve Roka Çorbası içerisinde bulunan bu protein aslında canlıların temel yapı taşlarından birisidir. Hayatın devamlılığı için çok çok önemli olan Protein Vegan Patates ve Roka Çorbası dışında et, süt, balık ve diğer hayvansal besinlerde bulunuyor. Vegan Patates ve Roka Çorbası içerisinde bulunan proteinin fazla alınması da karaciğer yetmezliği gibi hastalıklara neden olabiliyor. Bu sebeple Vegan Patates ve Roka Çorbası içerisinde bulunan Protein miktarını günlük dozunu kaçırmadan almamız lazım. Örneğin sporcuların kullandığı protein tozlarının faydası olduğu kadar zararlarının da olabileceği söz konusu. 1 Porsiyon (Orta) Vegan Patates ve Roka Çorbası içerisinde de 11 g Protein bulunuyor.

Vegan Patates ve Roka Çorbası İçerisinde Ne Kadar Sodyum Var?

Vegan Patates ve Roka Çorbası içerisinde Sodyum bulunuyor. Aslında günlük hayatımızda sodyumu en çok tuz ile alıyoruz. Ancak Vegan Patates ve Roka Çorbası ile de bir miktar sodyum alıyoruz. Belirtmek gerekirse 1 Porsiyon (Orta) Vegan Patates ve Roka Çorbası içerisinde yaklaşık olarak 1463,14 mg sodyum bulunuyor. Peki Vegan Patates ve Roka Çorbası içerisinde de yer alan sodyum ne işe yarıyor? Sodyum kasların sinir ve fonksiyonlarının etkin çalışmasını sağlıyor. Sinir hücreleri arasındaki elektrokimyasal iletişim sodyum ile oluyor. Ayrıca sodyum, vücuttaki birçok fonksiyonun düzenli olarak çalışmasına yardımcı olur. Siz de Vegan Patates ve Roka Çorbası yiyerek sodyum almış olursunuz.

Vegan Patates ve Roka Çorbası İçerisinde Ne Kadar A Vitamini Var?

Vegan Patates ve Roka Çorbası içerinde A Vitamini bulunuyor. A Vitamini özellikle diş sağlığı, kemik yapısının güçlü ve dayanıklı olması ile cilt sağlığı için son derece önemlidir. Eğer vücutta A vitamini eksik kalırsa özellikle gözlerde başlayan bulanmalarla bu açığa verilir. Vegan Patates ve Roka Çorbası içerisinde de A Vitamini bulunmaktadır. 1 Porsiyon (Orta) Vegan Patates ve Roka Çorbası içerisinde yaklaşık olarak 1068,44 iu A Vitamini bulunur. Vegan Patates ve Roka Çorbası tüketerek siz de A Vitamini ihtiyacınızın bir bölümünü bu besinden karşılayabilirsiniz.

Vegan Patates ve Roka Çorbası İçerisinde Ne Kadar C Vitamini Var?

Vegan Patates ve Roka Çorbası içerisinde C Vitamini bulunuyor. C Vitamini vücut sağlığımız için son derece önemli bir vitamindir. Özellikle bağışıklık sistemimizin güçlü olabilmesi adına bol miktarda C Vitamini tüketmemiz gerekiyor. Vegan Patates ve Roka Çorbası yiyerek C Vitamini ihtiyacımızın bir bölümünü karşılayabiliyoruz. 1 Porsiyon (Orta) Vegan Patates ve Roka Çorbası içerisinde 90,95 mg miktarında C vitamini bulunmaktadır. C Vitaminin bağışıklık sistemini güçlendirmesi dışında da faydaları büyüktür. Kronik hastalık riskini azaltır, yüksek tansiyonu yönetmeye yardımcı olur, kanda bulunan ürik asit seviyesini düşürür, demir eksikliğini gidermeye yardımcı olur, cilt sağlığını iyileştirir, yaraları iyileştirir, cilt ve saç için de son derece önemlidir.

Peki miktar olarak Vegan Patates ve Roka Çorbası içerisindeki hangi maddeden ne kadar var? Mesela ne kadar Vegan Patates ve Roka Çorbası yersek ne kadar kalori alıyoruz? Ne kadar vitamin alıyoruz? Vegan Patates ve Roka Çorbası içerisinde ne kadar Karbonhidrat, Protein ve Yağ var? Vegan Patates ve Roka Çorbası içerisinde vitamin var mı? Varsa hangi vitaminler var. İşte Vegan Patates ve Roka Çorbası içerisindeki besinler ve miktarı...

1 Porsiyon (Orta) Vegan Patates ve Roka Çorbası İçindeki Besinler

 • 79,51 Karbonhidrat
 • 11 Protein
 • 5,52 Yağ
 • 9,97 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 1463,14 Sodyum
 • 2018,46 Potasyum
 • 157,11 Kalsiyum
 • 1068,44 A Vitamini
 • 90,95 C Vitamini
 • 79,51 Karbonhidrat

1 Gram Vegan Patates ve Roka Çorbası İçindeki Besinler

 • 0,1 Karbonhidrat
 • 0,01 Protein
 • 0,01 Yağ
 • 0,01 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 1,75 Sodyum
 • 2,41 Potasyum
 • 0,19 Kalsiyum
 • 1,28 A Vitamini
 • 0,11 C Vitamini
 • 0,1 Karbonhidrat

DİĞEREN ÇOK BAKILAN BESİNLER

BESİN DEĞERLERİ


VEGAN PATATES VE ROKA ÇORBASI İÇİNDEKİ BESİNLER

Karbonhidrat (g)
0
 
Protein (g)
0
 
Yağ (g)
0
 
Kolesterol (mg)
0
 
Sodyum (mg)
0
 
Potasyum (mg)
0
 
Kalsiyum (mg)
0
 
Vitamin A (iu)
0
 
Vitamin C (mg)
0
 
Demir (g)
0