Vegan Mercimek Çorbası Kaç Kalori?


MİKTAR

BİRİMTOPLAM KALORİVegan Mercimek Çorbası Kaç Kalori? Vegan Mercimek Çorbası Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Vegan Mercimek Çorbası Kaç Kalori? Vegan Mercimek Çorbası Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Vegan Mercimek Çorbası yemek zararlı mı? faydalı mı? Vegan Mercimek Çorbası kaç kalori? Vegan Mercimek Çorbası içerisinde ne kadar protein, yağ ve lif var? Vegan Mercimek Çorbası içinde vitamin var mı? Kilo yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Besin değeri ne kadar?

Vegan Mercimek Çorbası kaç kalori, Vegan Mercimek Çorbası yemek şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Vegan Mercimek Çorbası gıdasının içerisinde hangi maddeler var? Zararlı mı? Faydalı mı? Ne sıklıkla tüketmek ve nasıl yemek lazım? Vegan Mercimek Çorbası ile ilgili sıkça sorular soruların cevabını vermeden önce Vegan Mercimek Çorbası ile ilgili tüm besin değerlerini bilmek gerekiyor.

Vegan Mercimek Çorbası İçerisinde Ne Kadar Kalsiyum Var?

Vegan Mercimek Çorbası içerisinde Kalsiyum bulunuyor. Özellikle süt ve süt ürünlerinde yüksek miktarda bulunan kalsiyum Vegan Mercimek Çorbası içerisinde de var. 1 Porsiyon (Orta) Vegan Mercimek Çorbası içerisinde 70,38 mg kalsiyum bulunuyor. Kalsiyumun kemik sağlığı ve kemik gelişimi için son derece faydalıdır. Günlük ihtiyacımızda inek sütü, peynir ve yoğurttan bol miktarda alabildiğimiz kalsiyumu Vegan Mercimek Çorbası yiyerek de alabiliyoruz. Vegan Mercimek Çorbası içerisinde bulunan kalsiyum da kemiklerimiz için son derece önemli bir besin kaynağıdır. Özellikle yaşlılıkta kemik sağlığımız için son derece önemli olan kalsiyumu tüketmemiz gerekmektedir. Bu sebeple Vegan Mercimek Çorbası yemek de kalsiyum almamız için önemli olacaktır.

Vegan Mercimek Çorbası İçerisinde Ne Kadar Kalori Var?

1 Porsiyon (Orta) Vegan Mercimek Çorbası içerisinde ortalama 187,87 kalori bulunuyor. Kalori nedir? Ne işe yarar? Vegan Mercimek Çorbası içerisinde bulunan kalori az mı çok mu? Faydalı mı zararlı mı? Gibi sorular günümüzde sıkça soruluyor. Vegan Mercimek Çorbası içesinde de belirli bir miktarda bulunan kalori, bizim enerji kaynağımızdır. Gün içerisinde yapacağımız tüm aktiviteler için enerjiye ihtiyaç duyarız. Ortalama 1 kilo verebilmek için yaklaşık olarak 7-8 bin kalori eksiye düşmemiz gerekmektedir. Vegan Mercimek Çorbası içerisinde bulunan kalori miktarıyla bunu dengelemek mümkün. Kalorisi fazla yiyecekleri az tüketmek her zaman bizim sağlığımız için önemli olacaktır.

Vegan Mercimek Çorbası İçerisinde Ne Kadar Karbonhidrat Var?

Vegan Mercimek Çorbası içerisinde Karbonhidrat bulunuyor. Karbonhidratların en büyük faydası vücutta enerji ve ısı ihtiyacını karşılıyor olması. 1 gram karbonhidrat yaklaşık olarak vücudumuza 4 kalori kazandırıyor. 1 Porsiyon (Orta) Vegan Mercimek Çorbası içerisinde yaklaşık olarak 32,32 g karbonhidrat bulunmaktadır.

Vegan Mercimek Çorbası İçerisinde Ne Kadar Kolesterol Var?

Vegan Mercimek Çorbası içerisinde hiç kolesterol yok. Kolesterol oranı 0.

Vegan Mercimek Çorbası İçerisinde Ne Kadar Lif Var?

Vegan Mercimek Çorbası içerisinde Lif bulunuyor. Günlük yaklaşık 25-30 gram arası tüketilmesi uygun olan lif 1 Porsiyon (Orta) Vegan Mercimek Çorbası içerisinde yaklaşık olarak 4.5 g olarak ölçümleniyor. Vegan Mercimek Çorbası içerisinde bulunan Lif'in en büyük faydalarından birisi bağırsakların hareketlerini düzenlemesidir. Bu sayede bağırsaklar dışkıyı çok daha rahat dışarı çıkarırlar. Vegan Mercimek Çorbası yediğimizde içerisindeki lif sayesinde düzenli tuvalete çıkarız ve bu da bizim zayıflamamız için önemli bir etken olabilir. Bunun dışında lifin diğer bir özelliği ise, kalp ve damar hastalarına iyi gelmesidir. Düzenli lif tüketenlerin tüketmeyenlere oranla damar tıkanıklığı gibi durumlardan daha uzak kaldığı belirtiliyor. Kolesterole de iyi gelen lif 1 Porsiyon (Orta) Vegan Mercimek Çorbası içerisinde 9,5 g olarak bulunuyor.

Vegan Mercimek Çorbası İçerisinde Ne Kadar Demir Var?

Vegan Mercimek Çorbası içerisinde Demir bulunuyor. Demirin en önemli görevlerinden birisi oksijen taşımaktır. Kan içerisinde oksijen taşıyan kan hücrelerinin üretiminde kullanılır. 1 Porsiyon (Orta) Vegan Mercimek Çorbası içerisinde yaklaşık olarak 3,14 demir vardır. Eğer vücutta demir oranı eksikse, yorgunluk, halsizlik, sürekli uyuma hissi, konsantrasyon bozukluğu gibi durumlar meydana gelir. Siz de Vegan Mercimek Çorbası tüketerek günlük Demir ihtiyacınızın belirli bir bölümünü buradan sağlayabilirsiniz. Eskiden de bildiğimiz gibi Demirin en çok olduğu besinlerden birisi Ispanaktır. Vegan Mercimek Çorbası içerisinde bulunan demir ile siz de yorgunluk, halsizlik, bitkinlik ve sürekli uyuma halini ortadan kaldırabilirsiniz.

Vegan Mercimek Çorbası İçerisinde Ne Kadar Yağ Var?

Vegan Mercimek Çorbası içerisinde Yağ bulunuyor. Aslında bildiğimiz üzere Vegan Mercimek Çorbası içerisinde de karşılaştığımız bu yağlar, vücudumuz için enerji kaynağı. Vücudumuz birçok fiziksel aktivite için enerjiye ihtiyaç duyar. Tam da bu zamanlarda gerekli enerji için vücutlarımızda depolanan yağlar yakılır. 1 Porsiyon (Orta) Vegan Mercimek Çorbası içerisinde 0,98 g yağ bulunmakta. Vücut yapımız limitsiz yağ depolamaya müsaittir. Dolayısıyla çok yağ depolayıp, bu yağı yakacak gerekli aktivite ve egzersizlerde bulunmazsak kilo almamız ve şişmanlamamız kaçınılmaz oluyor. Vegan Mercimek Çorbası içerisinde ki yağ oranı da bu anlamda önemli.

Vegan Mercimek Çorbası İçerisinde Ne Kadar Potasyum Var?

Vegan Mercimek Çorbası içerisinde Potasyum bunuluyor. Sabahtan akşama kadar aldığımız gıdalar içerisinde aslında günlük potasyum ihtiyacımızı çok rahat karşılıyoruz. Bu yiyeceklerin içerisinde Vegan Mercimek Çorbası yiyeceği de var. Vegan Mercimek Çorbası içerisinde de potasyum bulunuyor. 1 Porsiyon (Orta) Vegan Mercimek Çorbası içerisinde yaklaşık olarak 709,58 mg potasyum bulunuyor. Potasyumun en büyük faydalarından birisi kan basıncını dengeliyor olması. Bunun dışında yapılan araştırmalara göre potasyum tüketimi kemik kütlesinin yüksek olmasına da yardımcı oluyor. Vegan Mercimek Çorbası içerisinde de bulunan potasyum aynı zamanda böbrek taşlarına da iyi geliyor. Vegan Mercimek Çorbası tüketenler yani gerekli miktarda potasyum alanlarda böbrek taşı oranı, potasyumu eksik olanlara göre daha düşüktür. Diğer bir deyişle potasyum börek taşı oluşumunu engelliyor veya geciktiriyor.

Vegan Mercimek Çorbası İçerisinde Ne Kadar Protein Var?

Vegan Mercimek Çorbası içerisinde Protein bulunuyor. Vegan Mercimek Çorbası içerisinde bulunan bu protein aslında canlıların temel yapı taşlarından birisidir. Hayatın devamlılığı için çok çok önemli olan Protein Vegan Mercimek Çorbası dışında et, süt, balık ve diğer hayvansal besinlerde bulunuyor. Vegan Mercimek Çorbası içerisinde bulunan proteinin fazla alınması da karaciğer yetmezliği gibi hastalıklara neden olabiliyor. Bu sebeple Vegan Mercimek Çorbası içerisinde bulunan Protein miktarını günlük dozunu kaçırmadan almamız lazım. Örneğin sporcuların kullandığı protein tozlarının faydası olduğu kadar zararlarının da olabileceği söz konusu. 1 Porsiyon (Orta) Vegan Mercimek Çorbası içerisinde de 10,88 g Protein bulunuyor.

Vegan Mercimek Çorbası İçerisinde Ne Kadar Sodyum Var?

Vegan Mercimek Çorbası içerisinde Sodyum bulunuyor. Aslında günlük hayatımızda sodyumu en çok tuz ile alıyoruz. Ancak Vegan Mercimek Çorbası ile de bir miktar sodyum alıyoruz. Belirtmek gerekirse 1 Porsiyon (Orta) Vegan Mercimek Çorbası içerisinde yaklaşık olarak 901,32 mg sodyum bulunuyor. Peki Vegan Mercimek Çorbası içerisinde de yer alan sodyum ne işe yarıyor? Sodyum kasların sinir ve fonksiyonlarının etkin çalışmasını sağlıyor. Sinir hücreleri arasındaki elektrokimyasal iletişim sodyum ile oluyor. Ayrıca sodyum, vücuttaki birçok fonksiyonun düzenli olarak çalışmasına yardımcı olur. Siz de Vegan Mercimek Çorbası yiyerek sodyum almış olursunuz.

Vegan Mercimek Çorbası İçerisinde Ne Kadar A Vitamini Var?

Vegan Mercimek Çorbası içerinde A Vitamini bulunuyor. A Vitamini özellikle diş sağlığı, kemik yapısının güçlü ve dayanıklı olması ile cilt sağlığı için son derece önemlidir. Eğer vücutta A vitamini eksik kalırsa özellikle gözlerde başlayan bulanmalarla bu açığa verilir. Vegan Mercimek Çorbası içerisinde de A Vitamini bulunmaktadır. 1 Porsiyon (Orta) Vegan Mercimek Çorbası içerisinde yaklaşık olarak 10039,18 iu A Vitamini bulunur. Vegan Mercimek Çorbası tüketerek siz de A Vitamini ihtiyacınızın bir bölümünü bu besinden karşılayabilirsiniz.

Vegan Mercimek Çorbası İçerisinde Ne Kadar C Vitamini Var?

Vegan Mercimek Çorbası içerisinde C Vitamini bulunuyor. C Vitamini vücut sağlığımız için son derece önemli bir vitamindir. Özellikle bağışıklık sistemimizin güçlü olabilmesi adına bol miktarda C Vitamini tüketmemiz gerekiyor. Vegan Mercimek Çorbası yiyerek C Vitamini ihtiyacımızın bir bölümünü karşılayabiliyoruz. 1 Porsiyon (Orta) Vegan Mercimek Çorbası içerisinde 13,38 mg miktarında C vitamini bulunmaktadır. C Vitaminin bağışıklık sistemini güçlendirmesi dışında da faydaları büyüktür. Kronik hastalık riskini azaltır, yüksek tansiyonu yönetmeye yardımcı olur, kanda bulunan ürik asit seviyesini düşürür, demir eksikliğini gidermeye yardımcı olur, cilt sağlığını iyileştirir, yaraları iyileştirir, cilt ve saç için de son derece önemlidir.

Peki miktar olarak Vegan Mercimek Çorbası içerisindeki hangi maddeden ne kadar var? Mesela ne kadar Vegan Mercimek Çorbası yersek ne kadar kalori alıyoruz? Ne kadar vitamin alıyoruz? Vegan Mercimek Çorbası içerisinde ne kadar Karbonhidrat, Protein ve Yağ var? Vegan Mercimek Çorbası içerisinde vitamin var mı? Varsa hangi vitaminler var. İşte Vegan Mercimek Çorbası içerisindeki besinler ve miktarı...

1 Porsiyon (Orta) Vegan Mercimek Çorbası İçindeki Besinler

 • 32,32 Karbonhidrat
 • 10,88 Protein
 • 0,98 Yağ
 • 9,5 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 901,32 Sodyum
 • 709,58 Potasyum
 • 70,38 Kalsiyum
 • 10039,18 A Vitamini
 • 13,38 C Vitamini
 • 32,32 Karbonhidrat

1 Gram Vegan Mercimek Çorbası İçindeki Besinler

 • 0,08 Karbonhidrat
 • 0,03 Protein
 • 0 Yağ
 • 0,02 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 2,32 Sodyum
 • 1,83 Potasyum
 • 0,18 Kalsiyum
 • 25,87 A Vitamini
 • 0,03 C Vitamini
 • 0,08 Karbonhidrat

DİĞEREN ÇOK BAKILAN BESİNLER

BESİN DEĞERLERİ


VEGAN MERCİMEK ÇORBASI İÇİNDEKİ BESİNLER

Karbonhidrat (g)
0
 
Protein (g)
0
 
Yağ (g)
0
 
Kolesterol (mg)
0
 
Sodyum (mg)
0
 
Potasyum (mg)
0
 
Kalsiyum (mg)
0
 
Vitamin A (iu)
0
 
Vitamin C (mg)
0
 
Demir (g)
0