Vegan Mantar Dolgulu Patates Keki Kaç Kalori?


MİKTAR

BİRİMTOPLAM KALORİVegan Mantar Dolgulu Patates Keki Kaç Kalori? Vegan Mantar Dolgulu Patates Keki Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Vegan Mantar Dolgulu Patates Keki Kaç Kalori? Vegan Mantar Dolgulu Patates Keki Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Vegan Mantar Dolgulu Patates Keki yemek zararlı mı? faydalı mı? Vegan Mantar Dolgulu Patates Keki kaç kalori? Vegan Mantar Dolgulu Patates Keki içerisinde ne kadar protein, yağ ve lif var? Vegan Mantar Dolgulu Patates Keki içinde vitamin var mı? Kilo yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Besin değeri ne kadar?

Vegan Mantar Dolgulu Patates Keki kaç kalori, Vegan Mantar Dolgulu Patates Keki yemek şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Vegan Mantar Dolgulu Patates Keki gıdasının içerisinde hangi maddeler var? Zararlı mı? Faydalı mı? Ne sıklıkla tüketmek ve nasıl yemek lazım? Vegan Mantar Dolgulu Patates Keki ile ilgili sıkça sorular soruların cevabını vermeden önce Vegan Mantar Dolgulu Patates Keki ile ilgili tüm besin değerlerini bilmek gerekiyor.

Vegan Mantar Dolgulu Patates Keki İçerisinde Ne Kadar Kalsiyum Var?

Vegan Mantar Dolgulu Patates Keki içerisinde Kalsiyum bulunuyor. Özellikle süt ve süt ürünlerinde yüksek miktarda bulunan kalsiyum Vegan Mantar Dolgulu Patates Keki içerisinde de var. 1 Porsiyon (Orta) Vegan Mantar Dolgulu Patates Keki içerisinde 184,69 mg kalsiyum bulunuyor. Kalsiyumun kemik sağlığı ve kemik gelişimi için son derece faydalıdır. Günlük ihtiyacımızda inek sütü, peynir ve yoğurttan bol miktarda alabildiğimiz kalsiyumu Vegan Mantar Dolgulu Patates Keki yiyerek de alabiliyoruz. Vegan Mantar Dolgulu Patates Keki içerisinde bulunan kalsiyum da kemiklerimiz için son derece önemli bir besin kaynağıdır. Özellikle yaşlılıkta kemik sağlığımız için son derece önemli olan kalsiyumu tüketmemiz gerekmektedir. Bu sebeple Vegan Mantar Dolgulu Patates Keki yemek de kalsiyum almamız için önemli olacaktır.

Vegan Mantar Dolgulu Patates Keki İçerisinde Ne Kadar Kalori Var?

1 Porsiyon (Orta) Vegan Mantar Dolgulu Patates Keki içerisinde ortalama 854,6 kalori bulunuyor. Kalori nedir? Ne işe yarar? Vegan Mantar Dolgulu Patates Keki içerisinde bulunan kalori az mı çok mu? Faydalı mı zararlı mı? Gibi sorular günümüzde sıkça soruluyor. Vegan Mantar Dolgulu Patates Keki içesinde de belirli bir miktarda bulunan kalori, bizim enerji kaynağımızdır. Gün içerisinde yapacağımız tüm aktiviteler için enerjiye ihtiyaç duyarız. Ortalama 1 kilo verebilmek için yaklaşık olarak 7-8 bin kalori eksiye düşmemiz gerekmektedir. Vegan Mantar Dolgulu Patates Keki içerisinde bulunan kalori miktarıyla bunu dengelemek mümkün. Kalorisi fazla yiyecekleri az tüketmek her zaman bizim sağlığımız için önemli olacaktır.

Vegan Mantar Dolgulu Patates Keki İçerisinde Ne Kadar Karbonhidrat Var?

Vegan Mantar Dolgulu Patates Keki içerisinde Karbonhidrat bulunuyor. Karbonhidratların en büyük faydası vücutta enerji ve ısı ihtiyacını karşılıyor olması. 1 gram karbonhidrat yaklaşık olarak vücudumuza 4 kalori kazandırıyor. 1 Porsiyon (Orta) Vegan Mantar Dolgulu Patates Keki içerisinde yaklaşık olarak 176,38 g karbonhidrat bulunmaktadır.

Vegan Mantar Dolgulu Patates Keki İçerisinde Ne Kadar Kolesterol Var?

Vegan Mantar Dolgulu Patates Keki içerisinde hiç kolesterol yok. Kolesterol oranı 0.

Vegan Mantar Dolgulu Patates Keki İçerisinde Ne Kadar Lif Var?

Vegan Mantar Dolgulu Patates Keki içerisinde Lif bulunuyor. Günlük yaklaşık 25-30 gram arası tüketilmesi uygun olan lif 1 Porsiyon (Orta) Vegan Mantar Dolgulu Patates Keki içerisinde yaklaşık olarak 4.5 g olarak ölçümleniyor. Vegan Mantar Dolgulu Patates Keki içerisinde bulunan Lif'in en büyük faydalarından birisi bağırsakların hareketlerini düzenlemesidir. Bu sayede bağırsaklar dışkıyı çok daha rahat dışarı çıkarırlar. Vegan Mantar Dolgulu Patates Keki yediğimizde içerisindeki lif sayesinde düzenli tuvalete çıkarız ve bu da bizim zayıflamamız için önemli bir etken olabilir. Bunun dışında lifin diğer bir özelliği ise, kalp ve damar hastalarına iyi gelmesidir. Düzenli lif tüketenlerin tüketmeyenlere oranla damar tıkanıklığı gibi durumlardan daha uzak kaldığı belirtiliyor. Kolesterole de iyi gelen lif 1 Porsiyon (Orta) Vegan Mantar Dolgulu Patates Keki içerisinde 22 g olarak bulunuyor.

Vegan Mantar Dolgulu Patates Keki İçerisinde Ne Kadar Demir Var?

Vegan Mantar Dolgulu Patates Keki içerisinde Demir bulunuyor. Demirin en önemli görevlerinden birisi oksijen taşımaktır. Kan içerisinde oksijen taşıyan kan hücrelerinin üretiminde kullanılır. 1 Porsiyon (Orta) Vegan Mantar Dolgulu Patates Keki içerisinde yaklaşık olarak 2,65 demir vardır. Eğer vücutta demir oranı eksikse, yorgunluk, halsizlik, sürekli uyuma hissi, konsantrasyon bozukluğu gibi durumlar meydana gelir. Siz de Vegan Mantar Dolgulu Patates Keki tüketerek günlük Demir ihtiyacınızın belirli bir bölümünü buradan sağlayabilirsiniz. Eskiden de bildiğimiz gibi Demirin en çok olduğu besinlerden birisi Ispanaktır. Vegan Mantar Dolgulu Patates Keki içerisinde bulunan demir ile siz de yorgunluk, halsizlik, bitkinlik ve sürekli uyuma halini ortadan kaldırabilirsiniz.

Vegan Mantar Dolgulu Patates Keki İçerisinde Ne Kadar Yağ Var?

Vegan Mantar Dolgulu Patates Keki içerisinde Yağ bulunuyor. Aslında bildiğimiz üzere Vegan Mantar Dolgulu Patates Keki içerisinde de karşılaştığımız bu yağlar, vücudumuz için enerji kaynağı. Vücudumuz birçok fiziksel aktivite için enerjiye ihtiyaç duyar. Tam da bu zamanlarda gerekli enerji için vücutlarımızda depolanan yağlar yakılır. 1 Porsiyon (Orta) Vegan Mantar Dolgulu Patates Keki içerisinde 8,23 g yağ bulunmakta. Vücut yapımız limitsiz yağ depolamaya müsaittir. Dolayısıyla çok yağ depolayıp, bu yağı yakacak gerekli aktivite ve egzersizlerde bulunmazsak kilo almamız ve şişmanlamamız kaçınılmaz oluyor. Vegan Mantar Dolgulu Patates Keki içerisinde ki yağ oranı da bu anlamda önemli.

Vegan Mantar Dolgulu Patates Keki İçerisinde Ne Kadar Potasyum Var?

Vegan Mantar Dolgulu Patates Keki içerisinde Potasyum bunuluyor. Sabahtan akşama kadar aldığımız gıdalar içerisinde aslında günlük potasyum ihtiyacımızı çok rahat karşılıyoruz. Bu yiyeceklerin içerisinde Vegan Mantar Dolgulu Patates Keki yiyeceği de var. Vegan Mantar Dolgulu Patates Keki içerisinde de potasyum bulunuyor. 1 Porsiyon (Orta) Vegan Mantar Dolgulu Patates Keki içerisinde yaklaşık olarak 4176,17 mg potasyum bulunuyor. Potasyumun en büyük faydalarından birisi kan basıncını dengeliyor olması. Bunun dışında yapılan araştırmalara göre potasyum tüketimi kemik kütlesinin yüksek olmasına da yardımcı oluyor. Vegan Mantar Dolgulu Patates Keki içerisinde de bulunan potasyum aynı zamanda böbrek taşlarına da iyi geliyor. Vegan Mantar Dolgulu Patates Keki tüketenler yani gerekli miktarda potasyum alanlarda böbrek taşı oranı, potasyumu eksik olanlara göre daha düşüktür. Diğer bir deyişle potasyum börek taşı oluşumunu engelliyor veya geciktiriyor.

Vegan Mantar Dolgulu Patates Keki İçerisinde Ne Kadar Protein Var?

Vegan Mantar Dolgulu Patates Keki içerisinde Protein bulunuyor. Vegan Mantar Dolgulu Patates Keki içerisinde bulunan bu protein aslında canlıların temel yapı taşlarından birisidir. Hayatın devamlılığı için çok çok önemli olan Protein Vegan Mantar Dolgulu Patates Keki dışında et, süt, balık ve diğer hayvansal besinlerde bulunuyor. Vegan Mantar Dolgulu Patates Keki içerisinde bulunan proteinin fazla alınması da karaciğer yetmezliği gibi hastalıklara neden olabiliyor. Bu sebeple Vegan Mantar Dolgulu Patates Keki içerisinde bulunan Protein miktarını günlük dozunu kaçırmadan almamız lazım. Örneğin sporcuların kullandığı protein tozlarının faydası olduğu kadar zararlarının da olabileceği söz konusu. 1 Porsiyon (Orta) Vegan Mantar Dolgulu Patates Keki içerisinde de 23,79 g Protein bulunuyor.

Vegan Mantar Dolgulu Patates Keki İçerisinde Ne Kadar Sodyum Var?

Vegan Mantar Dolgulu Patates Keki içerisinde Sodyum bulunuyor. Aslında günlük hayatımızda sodyumu en çok tuz ile alıyoruz. Ancak Vegan Mantar Dolgulu Patates Keki ile de bir miktar sodyum alıyoruz. Belirtmek gerekirse 1 Porsiyon (Orta) Vegan Mantar Dolgulu Patates Keki içerisinde yaklaşık olarak 86,79 mg sodyum bulunuyor. Peki Vegan Mantar Dolgulu Patates Keki içerisinde de yer alan sodyum ne işe yarıyor? Sodyum kasların sinir ve fonksiyonlarının etkin çalışmasını sağlıyor. Sinir hücreleri arasındaki elektrokimyasal iletişim sodyum ile oluyor. Ayrıca sodyum, vücuttaki birçok fonksiyonun düzenli olarak çalışmasına yardımcı olur. Siz de Vegan Mantar Dolgulu Patates Keki yiyerek sodyum almış olursunuz.

Vegan Mantar Dolgulu Patates Keki İçerisinde Ne Kadar A Vitamini Var?

Vegan Mantar Dolgulu Patates Keki içerinde A Vitamini bulunuyor. A Vitamini özellikle diş sağlığı, kemik yapısının güçlü ve dayanıklı olması ile cilt sağlığı için son derece önemlidir. Eğer vücutta A vitamini eksik kalırsa özellikle gözlerde başlayan bulanmalarla bu açığa verilir. Vegan Mantar Dolgulu Patates Keki içerisinde de A Vitamini bulunmaktadır. 1 Porsiyon (Orta) Vegan Mantar Dolgulu Patates Keki içerisinde yaklaşık olarak 125,85 iu A Vitamini bulunur. Vegan Mantar Dolgulu Patates Keki tüketerek siz de A Vitamini ihtiyacınızın bir bölümünü bu besinden karşılayabilirsiniz.

Vegan Mantar Dolgulu Patates Keki İçerisinde Ne Kadar C Vitamini Var?

Vegan Mantar Dolgulu Patates Keki içerisinde C Vitamini bulunuyor. C Vitamini vücut sağlığımız için son derece önemli bir vitamindir. Özellikle bağışıklık sistemimizin güçlü olabilmesi adına bol miktarda C Vitamini tüketmemiz gerekiyor. Vegan Mantar Dolgulu Patates Keki yiyerek C Vitamini ihtiyacımızın bir bölümünü karşılayabiliyoruz. 1 Porsiyon (Orta) Vegan Mantar Dolgulu Patates Keki içerisinde 79,55 mg miktarında C vitamini bulunmaktadır. C Vitaminin bağışıklık sistemini güçlendirmesi dışında da faydaları büyüktür. Kronik hastalık riskini azaltır, yüksek tansiyonu yönetmeye yardımcı olur, kanda bulunan ürik asit seviyesini düşürür, demir eksikliğini gidermeye yardımcı olur, cilt sağlığını iyileştirir, yaraları iyileştirir, cilt ve saç için de son derece önemlidir.

Peki miktar olarak Vegan Mantar Dolgulu Patates Keki içerisindeki hangi maddeden ne kadar var? Mesela ne kadar Vegan Mantar Dolgulu Patates Keki yersek ne kadar kalori alıyoruz? Ne kadar vitamin alıyoruz? Vegan Mantar Dolgulu Patates Keki içerisinde ne kadar Karbonhidrat, Protein ve Yağ var? Vegan Mantar Dolgulu Patates Keki içerisinde vitamin var mı? Varsa hangi vitaminler var. İşte Vegan Mantar Dolgulu Patates Keki içerisindeki besinler ve miktarı...

1 Porsiyon (Orta) Vegan Mantar Dolgulu Patates Keki İçindeki Besinler

 • 176,38 Karbonhidrat
 • 23,79 Protein
 • 8,23 Yağ
 • 22 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 86,79 Sodyum
 • 4176,17 Potasyum
 • 184,69 Kalsiyum
 • 125,85 A Vitamini
 • 79,55 C Vitamini
 • 176,38 Karbonhidrat

1 Gram Vegan Mantar Dolgulu Patates Keki İçindeki Besinler

 • 0,16 Karbonhidrat
 • 0,02 Protein
 • 0,01 Yağ
 • 0,02 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 0,08 Sodyum
 • 3,88 Potasyum
 • 0,17 Kalsiyum
 • 0,12 A Vitamini
 • 0,07 C Vitamini
 • 0,16 Karbonhidrat

DİĞEREN ÇOK BAKILAN BESİNLER

BESİN DEĞERLERİ


VEGAN MANTAR DOLGULU PATATES KEKİ İÇİNDEKİ BESİNLER

Karbonhidrat (g)
0
 
Protein (g)
0
 
Yağ (g)
0
 
Kolesterol (mg)
0
 
Sodyum (mg)
0
 
Potasyum (mg)
0
 
Kalsiyum (mg)
0
 
Vitamin A (iu)
0
 
Vitamin C (mg)
0
 
Demir (g)
0