Vegan Köri ve Hindistan Cevizli Nohut Pilav Kaç Kalori?


MİKTAR

BİRİMTOPLAM KALORİVegan Köri ve Hindistan Cevizli Nohut Pilav Kaç Kalori? Vegan Köri ve Hindistan Cevizli Nohut Pilav Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Vegan Köri ve Hindistan Cevizli Nohut Pilav Kaç Kalori? Vegan Köri ve Hindistan Cevizli Nohut Pilav Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Vegan Köri ve Hindistan Cevizli Nohut Pilav yemek zararlı mı? faydalı mı? Vegan Köri ve Hindistan Cevizli Nohut Pilav kaç kalori? Vegan Köri ve Hindistan Cevizli Nohut Pilav içerisinde ne kadar protein, yağ ve lif var? Vegan Köri ve Hindistan Cevizli Nohut Pilav içinde vitamin var mı? Kilo yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Besin değeri ne kadar?

Vegan Köri ve Hindistan Cevizli Nohut Pilav kaç kalori, Vegan Köri ve Hindistan Cevizli Nohut Pilav yemek şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Vegan Köri ve Hindistan Cevizli Nohut Pilav gıdasının içerisinde hangi maddeler var? Zararlı mı? Faydalı mı? Ne sıklıkla tüketmek ve nasıl yemek lazım? Vegan Köri ve Hindistan Cevizli Nohut Pilav ile ilgili sıkça sorular soruların cevabını vermeden önce Vegan Köri ve Hindistan Cevizli Nohut Pilav ile ilgili tüm besin değerlerini bilmek gerekiyor.

Vegan Köri ve Hindistan Cevizli Nohut Pilav İçerisinde Ne Kadar Kalsiyum Var?

Vegan Köri ve Hindistan Cevizli Nohut Pilav içerisinde Kalsiyum bulunuyor. Özellikle süt ve süt ürünlerinde yüksek miktarda bulunan kalsiyum Vegan Köri ve Hindistan Cevizli Nohut Pilav içerisinde de var. 1 Porsiyon (Orta) Vegan Köri ve Hindistan Cevizli Nohut Pilav içerisinde 130,66 mg kalsiyum bulunuyor. Kalsiyumun kemik sağlığı ve kemik gelişimi için son derece faydalıdır. Günlük ihtiyacımızda inek sütü, peynir ve yoğurttan bol miktarda alabildiğimiz kalsiyumu Vegan Köri ve Hindistan Cevizli Nohut Pilav yiyerek de alabiliyoruz. Vegan Köri ve Hindistan Cevizli Nohut Pilav içerisinde bulunan kalsiyum da kemiklerimiz için son derece önemli bir besin kaynağıdır. Özellikle yaşlılıkta kemik sağlığımız için son derece önemli olan kalsiyumu tüketmemiz gerekmektedir. Bu sebeple Vegan Köri ve Hindistan Cevizli Nohut Pilav yemek de kalsiyum almamız için önemli olacaktır.

Vegan Köri ve Hindistan Cevizli Nohut Pilav İçerisinde Ne Kadar Kalori Var?

1 Porsiyon (Orta) Vegan Köri ve Hindistan Cevizli Nohut Pilav içerisinde ortalama 711,12 kalori bulunuyor. Kalori nedir? Ne işe yarar? Vegan Köri ve Hindistan Cevizli Nohut Pilav içerisinde bulunan kalori az mı çok mu? Faydalı mı zararlı mı? Gibi sorular günümüzde sıkça soruluyor. Vegan Köri ve Hindistan Cevizli Nohut Pilav içesinde de belirli bir miktarda bulunan kalori, bizim enerji kaynağımızdır. Gün içerisinde yapacağımız tüm aktiviteler için enerjiye ihtiyaç duyarız. Ortalama 1 kilo verebilmek için yaklaşık olarak 7-8 bin kalori eksiye düşmemiz gerekmektedir. Vegan Köri ve Hindistan Cevizli Nohut Pilav içerisinde bulunan kalori miktarıyla bunu dengelemek mümkün. Kalorisi fazla yiyecekleri az tüketmek her zaman bizim sağlığımız için önemli olacaktır.

Vegan Köri ve Hindistan Cevizli Nohut Pilav İçerisinde Ne Kadar Karbonhidrat Var?

Vegan Köri ve Hindistan Cevizli Nohut Pilav içerisinde Karbonhidrat bulunuyor. Karbonhidratların en büyük faydası vücutta enerji ve ısı ihtiyacını karşılıyor olması. 1 gram karbonhidrat yaklaşık olarak vücudumuza 4 kalori kazandırıyor. 1 Porsiyon (Orta) Vegan Köri ve Hindistan Cevizli Nohut Pilav içerisinde yaklaşık olarak 100,33 g karbonhidrat bulunmaktadır.

Vegan Köri ve Hindistan Cevizli Nohut Pilav İçerisinde Ne Kadar Kolesterol Var?

Vegan Köri ve Hindistan Cevizli Nohut Pilav içerisinde hiç kolesterol yok. Kolesterol oranı 0.

Vegan Köri ve Hindistan Cevizli Nohut Pilav İçerisinde Ne Kadar Lif Var?

Vegan Köri ve Hindistan Cevizli Nohut Pilav içerisinde Lif bulunuyor. Günlük yaklaşık 25-30 gram arası tüketilmesi uygun olan lif 1 Porsiyon (Orta) Vegan Köri ve Hindistan Cevizli Nohut Pilav içerisinde yaklaşık olarak 4.5 g olarak ölçümleniyor. Vegan Köri ve Hindistan Cevizli Nohut Pilav içerisinde bulunan Lif'in en büyük faydalarından birisi bağırsakların hareketlerini düzenlemesidir. Bu sayede bağırsaklar dışkıyı çok daha rahat dışarı çıkarırlar. Vegan Köri ve Hindistan Cevizli Nohut Pilav yediğimizde içerisindeki lif sayesinde düzenli tuvalete çıkarız ve bu da bizim zayıflamamız için önemli bir etken olabilir. Bunun dışında lifin diğer bir özelliği ise, kalp ve damar hastalarına iyi gelmesidir. Düzenli lif tüketenlerin tüketmeyenlere oranla damar tıkanıklığı gibi durumlardan daha uzak kaldığı belirtiliyor. Kolesterole de iyi gelen lif 1 Porsiyon (Orta) Vegan Köri ve Hindistan Cevizli Nohut Pilav içerisinde 13,83 g olarak bulunuyor.

Vegan Köri ve Hindistan Cevizli Nohut Pilav İçerisinde Ne Kadar Demir Var?

Vegan Köri ve Hindistan Cevizli Nohut Pilav içerisinde Demir bulunuyor. Demirin en önemli görevlerinden birisi oksijen taşımaktır. Kan içerisinde oksijen taşıyan kan hücrelerinin üretiminde kullanılır. 1 Porsiyon (Orta) Vegan Köri ve Hindistan Cevizli Nohut Pilav içerisinde yaklaşık olarak 7,19 demir vardır. Eğer vücutta demir oranı eksikse, yorgunluk, halsizlik, sürekli uyuma hissi, konsantrasyon bozukluğu gibi durumlar meydana gelir. Siz de Vegan Köri ve Hindistan Cevizli Nohut Pilav tüketerek günlük Demir ihtiyacınızın belirli bir bölümünü buradan sağlayabilirsiniz. Eskiden de bildiğimiz gibi Demirin en çok olduğu besinlerden birisi Ispanaktır. Vegan Köri ve Hindistan Cevizli Nohut Pilav içerisinde bulunan demir ile siz de yorgunluk, halsizlik, bitkinlik ve sürekli uyuma halini ortadan kaldırabilirsiniz.

Vegan Köri ve Hindistan Cevizli Nohut Pilav İçerisinde Ne Kadar Yağ Var?

Vegan Köri ve Hindistan Cevizli Nohut Pilav içerisinde Yağ bulunuyor. Aslında bildiğimiz üzere Vegan Köri ve Hindistan Cevizli Nohut Pilav içerisinde de karşılaştığımız bu yağlar, vücudumuz için enerji kaynağı. Vücudumuz birçok fiziksel aktivite için enerjiye ihtiyaç duyar. Tam da bu zamanlarda gerekli enerji için vücutlarımızda depolanan yağlar yakılır. 1 Porsiyon (Orta) Vegan Köri ve Hindistan Cevizli Nohut Pilav içerisinde 27,85 g yağ bulunmakta. Vücut yapımız limitsiz yağ depolamaya müsaittir. Dolayısıyla çok yağ depolayıp, bu yağı yakacak gerekli aktivite ve egzersizlerde bulunmazsak kilo almamız ve şişmanlamamız kaçınılmaz oluyor. Vegan Köri ve Hindistan Cevizli Nohut Pilav içerisinde ki yağ oranı da bu anlamda önemli.

Vegan Köri ve Hindistan Cevizli Nohut Pilav İçerisinde Ne Kadar Potasyum Var?

Vegan Köri ve Hindistan Cevizli Nohut Pilav içerisinde Potasyum bunuluyor. Sabahtan akşama kadar aldığımız gıdalar içerisinde aslında günlük potasyum ihtiyacımızı çok rahat karşılıyoruz. Bu yiyeceklerin içerisinde Vegan Köri ve Hindistan Cevizli Nohut Pilav yiyeceği de var. Vegan Köri ve Hindistan Cevizli Nohut Pilav içerisinde de potasyum bulunuyor. 1 Porsiyon (Orta) Vegan Köri ve Hindistan Cevizli Nohut Pilav içerisinde yaklaşık olarak 983,96 mg potasyum bulunuyor. Potasyumun en büyük faydalarından birisi kan basıncını dengeliyor olması. Bunun dışında yapılan araştırmalara göre potasyum tüketimi kemik kütlesinin yüksek olmasına da yardımcı oluyor. Vegan Köri ve Hindistan Cevizli Nohut Pilav içerisinde de bulunan potasyum aynı zamanda böbrek taşlarına da iyi geliyor. Vegan Köri ve Hindistan Cevizli Nohut Pilav tüketenler yani gerekli miktarda potasyum alanlarda böbrek taşı oranı, potasyumu eksik olanlara göre daha düşüktür. Diğer bir deyişle potasyum börek taşı oluşumunu engelliyor veya geciktiriyor.

Vegan Köri ve Hindistan Cevizli Nohut Pilav İçerisinde Ne Kadar Protein Var?

Vegan Köri ve Hindistan Cevizli Nohut Pilav içerisinde Protein bulunuyor. Vegan Köri ve Hindistan Cevizli Nohut Pilav içerisinde bulunan bu protein aslında canlıların temel yapı taşlarından birisidir. Hayatın devamlılığı için çok çok önemli olan Protein Vegan Köri ve Hindistan Cevizli Nohut Pilav dışında et, süt, balık ve diğer hayvansal besinlerde bulunuyor. Vegan Köri ve Hindistan Cevizli Nohut Pilav içerisinde bulunan proteinin fazla alınması da karaciğer yetmezliği gibi hastalıklara neden olabiliyor. Bu sebeple Vegan Köri ve Hindistan Cevizli Nohut Pilav içerisinde bulunan Protein miktarını günlük dozunu kaçırmadan almamız lazım. Örneğin sporcuların kullandığı protein tozlarının faydası olduğu kadar zararlarının da olabileceği söz konusu. 1 Porsiyon (Orta) Vegan Köri ve Hindistan Cevizli Nohut Pilav içerisinde de 20,01 g Protein bulunuyor.

Vegan Köri ve Hindistan Cevizli Nohut Pilav İçerisinde Ne Kadar Sodyum Var?

Vegan Köri ve Hindistan Cevizli Nohut Pilav içerisinde Sodyum bulunuyor. Aslında günlük hayatımızda sodyumu en çok tuz ile alıyoruz. Ancak Vegan Köri ve Hindistan Cevizli Nohut Pilav ile de bir miktar sodyum alıyoruz. Belirtmek gerekirse 1 Porsiyon (Orta) Vegan Köri ve Hindistan Cevizli Nohut Pilav içerisinde yaklaşık olarak 292,43 mg sodyum bulunuyor. Peki Vegan Köri ve Hindistan Cevizli Nohut Pilav içerisinde de yer alan sodyum ne işe yarıyor? Sodyum kasların sinir ve fonksiyonlarının etkin çalışmasını sağlıyor. Sinir hücreleri arasındaki elektrokimyasal iletişim sodyum ile oluyor. Ayrıca sodyum, vücuttaki birçok fonksiyonun düzenli olarak çalışmasına yardımcı olur. Siz de Vegan Köri ve Hindistan Cevizli Nohut Pilav yiyerek sodyum almış olursunuz.

Vegan Köri ve Hindistan Cevizli Nohut Pilav İçerisinde Ne Kadar A Vitamini Var?

Vegan Köri ve Hindistan Cevizli Nohut Pilav içerinde A Vitamini bulunuyor. A Vitamini özellikle diş sağlığı, kemik yapısının güçlü ve dayanıklı olması ile cilt sağlığı için son derece önemlidir. Eğer vücutta A vitamini eksik kalırsa özellikle gözlerde başlayan bulanmalarla bu açığa verilir. Vegan Köri ve Hindistan Cevizli Nohut Pilav içerisinde de A Vitamini bulunmaktadır. 1 Porsiyon (Orta) Vegan Köri ve Hindistan Cevizli Nohut Pilav içerisinde yaklaşık olarak 1573,19 iu A Vitamini bulunur. Vegan Köri ve Hindistan Cevizli Nohut Pilav tüketerek siz de A Vitamini ihtiyacınızın bir bölümünü bu besinden karşılayabilirsiniz.

Vegan Köri ve Hindistan Cevizli Nohut Pilav İçerisinde Ne Kadar C Vitamini Var?

Vegan Köri ve Hindistan Cevizli Nohut Pilav içerisinde C Vitamini bulunuyor. C Vitamini vücut sağlığımız için son derece önemli bir vitamindir. Özellikle bağışıklık sistemimizin güçlü olabilmesi adına bol miktarda C Vitamini tüketmemiz gerekiyor. Vegan Köri ve Hindistan Cevizli Nohut Pilav yiyerek C Vitamini ihtiyacımızın bir bölümünü karşılayabiliyoruz. 1 Porsiyon (Orta) Vegan Köri ve Hindistan Cevizli Nohut Pilav içerisinde 27,84 mg miktarında C vitamini bulunmaktadır. C Vitaminin bağışıklık sistemini güçlendirmesi dışında da faydaları büyüktür. Kronik hastalık riskini azaltır, yüksek tansiyonu yönetmeye yardımcı olur, kanda bulunan ürik asit seviyesini düşürür, demir eksikliğini gidermeye yardımcı olur, cilt sağlığını iyileştirir, yaraları iyileştirir, cilt ve saç için de son derece önemlidir.

Peki miktar olarak Vegan Köri ve Hindistan Cevizli Nohut Pilav içerisindeki hangi maddeden ne kadar var? Mesela ne kadar Vegan Köri ve Hindistan Cevizli Nohut Pilav yersek ne kadar kalori alıyoruz? Ne kadar vitamin alıyoruz? Vegan Köri ve Hindistan Cevizli Nohut Pilav içerisinde ne kadar Karbonhidrat, Protein ve Yağ var? Vegan Köri ve Hindistan Cevizli Nohut Pilav içerisinde vitamin var mı? Varsa hangi vitaminler var. İşte Vegan Köri ve Hindistan Cevizli Nohut Pilav içerisindeki besinler ve miktarı...

1 Porsiyon (Orta) Vegan Köri ve Hindistan Cevizli Nohut Pilav İçindeki Besinler

 • 100,33 Karbonhidrat
 • 20,01 Protein
 • 27,85 Yağ
 • 13,83 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 292,43 Sodyum
 • 983,96 Potasyum
 • 130,66 Kalsiyum
 • 1573,19 A Vitamini
 • 27,84 C Vitamini
 • 100,33 Karbonhidrat

1 Gram Vegan Köri ve Hindistan Cevizli Nohut Pilav İçindeki Besinler

 • 0,22 Karbonhidrat
 • 0,04 Protein
 • 0,06 Yağ
 • 0,03 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 0,63 Sodyum
 • 2,11 Potasyum
 • 0,28 Kalsiyum
 • 3,37 A Vitamini
 • 0,06 C Vitamini
 • 0,22 Karbonhidrat

DİĞEREN ÇOK BAKILAN BESİNLER

BESİN DEĞERLERİ


VEGAN KÖRİ VE HİNDİSTAN CEVİZLİ NOHUT PİLAV İÇİNDEKİ BESİNLER

Karbonhidrat (g)
0
 
Protein (g)
0
 
Yağ (g)
0
 
Kolesterol (mg)
0
 
Sodyum (mg)
0
 
Potasyum (mg)
0
 
Kalsiyum (mg)
0
 
Vitamin A (iu)
0
 
Vitamin C (mg)
0
 
Demir (g)
0