Vegan Ispanaklı Pizza Kaç Kalori?


MİKTAR

BİRİMTOPLAM KALORİVegan Ispanaklı Pizza Kaç Kalori? Vegan Ispanaklı Pizza Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Vegan Ispanaklı Pizza Kaç Kalori? Vegan Ispanaklı Pizza Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Vegan Ispanaklı Pizza yemek zararlı mı? faydalı mı? Vegan Ispanaklı Pizza kaç kalori? Vegan Ispanaklı Pizza içerisinde ne kadar protein, yağ ve lif var? Vegan Ispanaklı Pizza içinde vitamin var mı? Kilo yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Besin değeri ne kadar?

Vegan Ispanaklı Pizza kaç kalori, Vegan Ispanaklı Pizza yemek şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Vegan Ispanaklı Pizza gıdasının içerisinde hangi maddeler var? Zararlı mı? Faydalı mı? Ne sıklıkla tüketmek ve nasıl yemek lazım? Vegan Ispanaklı Pizza ile ilgili sıkça sorular soruların cevabını vermeden önce Vegan Ispanaklı Pizza ile ilgili tüm besin değerlerini bilmek gerekiyor.

Vegan Ispanaklı Pizza İçerisinde Ne Kadar Kalsiyum Var?

Vegan Ispanaklı Pizza içerisinde Kalsiyum bulunuyor. Özellikle süt ve süt ürünlerinde yüksek miktarda bulunan kalsiyum Vegan Ispanaklı Pizza içerisinde de var. 1 Porsiyon (Orta) Vegan Ispanaklı Pizza içerisinde 160,29 mg kalsiyum bulunuyor. Kalsiyumun kemik sağlığı ve kemik gelişimi için son derece faydalıdır. Günlük ihtiyacımızda inek sütü, peynir ve yoğurttan bol miktarda alabildiğimiz kalsiyumu Vegan Ispanaklı Pizza yiyerek de alabiliyoruz. Vegan Ispanaklı Pizza içerisinde bulunan kalsiyum da kemiklerimiz için son derece önemli bir besin kaynağıdır. Özellikle yaşlılıkta kemik sağlığımız için son derece önemli olan kalsiyumu tüketmemiz gerekmektedir. Bu sebeple Vegan Ispanaklı Pizza yemek de kalsiyum almamız için önemli olacaktır.

Vegan Ispanaklı Pizza İçerisinde Ne Kadar Kalori Var?

1 Porsiyon (Orta) Vegan Ispanaklı Pizza içerisinde ortalama 550,02 kalori bulunuyor. Kalori nedir? Ne işe yarar? Vegan Ispanaklı Pizza içerisinde bulunan kalori az mı çok mu? Faydalı mı zararlı mı? Gibi sorular günümüzde sıkça soruluyor. Vegan Ispanaklı Pizza içesinde de belirli bir miktarda bulunan kalori, bizim enerji kaynağımızdır. Gün içerisinde yapacağımız tüm aktiviteler için enerjiye ihtiyaç duyarız. Ortalama 1 kilo verebilmek için yaklaşık olarak 7-8 bin kalori eksiye düşmemiz gerekmektedir. Vegan Ispanaklı Pizza içerisinde bulunan kalori miktarıyla bunu dengelemek mümkün. Kalorisi fazla yiyecekleri az tüketmek her zaman bizim sağlığımız için önemli olacaktır.

Vegan Ispanaklı Pizza İçerisinde Ne Kadar Karbonhidrat Var?

Vegan Ispanaklı Pizza içerisinde Karbonhidrat bulunuyor. Karbonhidratların en büyük faydası vücutta enerji ve ısı ihtiyacını karşılıyor olması. 1 gram karbonhidrat yaklaşık olarak vücudumuza 4 kalori kazandırıyor. 1 Porsiyon (Orta) Vegan Ispanaklı Pizza içerisinde yaklaşık olarak 87,28 g karbonhidrat bulunmaktadır.

Vegan Ispanaklı Pizza İçerisinde Ne Kadar Kolesterol Var?

Vegan Ispanaklı Pizza içerisinde hiç kolesterol yok. Kolesterol oranı 0.

Vegan Ispanaklı Pizza İçerisinde Ne Kadar Lif Var?

Vegan Ispanaklı Pizza içerisinde Lif bulunuyor. Günlük yaklaşık 25-30 gram arası tüketilmesi uygun olan lif 1 Porsiyon (Orta) Vegan Ispanaklı Pizza içerisinde yaklaşık olarak 4.5 g olarak ölçümleniyor. Vegan Ispanaklı Pizza içerisinde bulunan Lif'in en büyük faydalarından birisi bağırsakların hareketlerini düzenlemesidir. Bu sayede bağırsaklar dışkıyı çok daha rahat dışarı çıkarırlar. Vegan Ispanaklı Pizza yediğimizde içerisindeki lif sayesinde düzenli tuvalete çıkarız ve bu da bizim zayıflamamız için önemli bir etken olabilir. Bunun dışında lifin diğer bir özelliği ise, kalp ve damar hastalarına iyi gelmesidir. Düzenli lif tüketenlerin tüketmeyenlere oranla damar tıkanıklığı gibi durumlardan daha uzak kaldığı belirtiliyor. Kolesterole de iyi gelen lif 1 Porsiyon (Orta) Vegan Ispanaklı Pizza içerisinde 7,73 g olarak bulunuyor.

Vegan Ispanaklı Pizza İçerisinde Ne Kadar Demir Var?

Vegan Ispanaklı Pizza içerisinde Demir bulunuyor. Demirin en önemli görevlerinden birisi oksijen taşımaktır. Kan içerisinde oksijen taşıyan kan hücrelerinin üretiminde kullanılır. 1 Porsiyon (Orta) Vegan Ispanaklı Pizza içerisinde yaklaşık olarak 6,58 demir vardır. Eğer vücutta demir oranı eksikse, yorgunluk, halsizlik, sürekli uyuma hissi, konsantrasyon bozukluğu gibi durumlar meydana gelir. Siz de Vegan Ispanaklı Pizza tüketerek günlük Demir ihtiyacınızın belirli bir bölümünü buradan sağlayabilirsiniz. Eskiden de bildiğimiz gibi Demirin en çok olduğu besinlerden birisi Ispanaktır. Vegan Ispanaklı Pizza içerisinde bulunan demir ile siz de yorgunluk, halsizlik, bitkinlik ve sürekli uyuma halini ortadan kaldırabilirsiniz.

Vegan Ispanaklı Pizza İçerisinde Ne Kadar Yağ Var?

Vegan Ispanaklı Pizza içerisinde Yağ bulunuyor. Aslında bildiğimiz üzere Vegan Ispanaklı Pizza içerisinde de karşılaştığımız bu yağlar, vücudumuz için enerji kaynağı. Vücudumuz birçok fiziksel aktivite için enerjiye ihtiyaç duyar. Tam da bu zamanlarda gerekli enerji için vücutlarımızda depolanan yağlar yakılır. 1 Porsiyon (Orta) Vegan Ispanaklı Pizza içerisinde 15,28 g yağ bulunmakta. Vücut yapımız limitsiz yağ depolamaya müsaittir. Dolayısıyla çok yağ depolayıp, bu yağı yakacak gerekli aktivite ve egzersizlerde bulunmazsak kilo almamız ve şişmanlamamız kaçınılmaz oluyor. Vegan Ispanaklı Pizza içerisinde ki yağ oranı da bu anlamda önemli.

Vegan Ispanaklı Pizza İçerisinde Ne Kadar Potasyum Var?

Vegan Ispanaklı Pizza içerisinde Potasyum bunuluyor. Sabahtan akşama kadar aldığımız gıdalar içerisinde aslında günlük potasyum ihtiyacımızı çok rahat karşılıyoruz. Bu yiyeceklerin içerisinde Vegan Ispanaklı Pizza yiyeceği de var. Vegan Ispanaklı Pizza içerisinde de potasyum bulunuyor. 1 Porsiyon (Orta) Vegan Ispanaklı Pizza içerisinde yaklaşık olarak 1029,92 mg potasyum bulunuyor. Potasyumun en büyük faydalarından birisi kan basıncını dengeliyor olması. Bunun dışında yapılan araştırmalara göre potasyum tüketimi kemik kütlesinin yüksek olmasına da yardımcı oluyor. Vegan Ispanaklı Pizza içerisinde de bulunan potasyum aynı zamanda böbrek taşlarına da iyi geliyor. Vegan Ispanaklı Pizza tüketenler yani gerekli miktarda potasyum alanlarda böbrek taşı oranı, potasyumu eksik olanlara göre daha düşüktür. Diğer bir deyişle potasyum börek taşı oluşumunu engelliyor veya geciktiriyor.

Vegan Ispanaklı Pizza İçerisinde Ne Kadar Protein Var?

Vegan Ispanaklı Pizza içerisinde Protein bulunuyor. Vegan Ispanaklı Pizza içerisinde bulunan bu protein aslında canlıların temel yapı taşlarından birisidir. Hayatın devamlılığı için çok çok önemli olan Protein Vegan Ispanaklı Pizza dışında et, süt, balık ve diğer hayvansal besinlerde bulunuyor. Vegan Ispanaklı Pizza içerisinde bulunan proteinin fazla alınması da karaciğer yetmezliği gibi hastalıklara neden olabiliyor. Bu sebeple Vegan Ispanaklı Pizza içerisinde bulunan Protein miktarını günlük dozunu kaçırmadan almamız lazım. Örneğin sporcuların kullandığı protein tozlarının faydası olduğu kadar zararlarının da olabileceği söz konusu. 1 Porsiyon (Orta) Vegan Ispanaklı Pizza içerisinde de 14,78 g Protein bulunuyor.

Vegan Ispanaklı Pizza İçerisinde Ne Kadar Sodyum Var?

Vegan Ispanaklı Pizza içerisinde Sodyum bulunuyor. Aslında günlük hayatımızda sodyumu en çok tuz ile alıyoruz. Ancak Vegan Ispanaklı Pizza ile de bir miktar sodyum alıyoruz. Belirtmek gerekirse 1 Porsiyon (Orta) Vegan Ispanaklı Pizza içerisinde yaklaşık olarak 450,03 mg sodyum bulunuyor. Peki Vegan Ispanaklı Pizza içerisinde de yer alan sodyum ne işe yarıyor? Sodyum kasların sinir ve fonksiyonlarının etkin çalışmasını sağlıyor. Sinir hücreleri arasındaki elektrokimyasal iletişim sodyum ile oluyor. Ayrıca sodyum, vücuttaki birçok fonksiyonun düzenli olarak çalışmasına yardımcı olur. Siz de Vegan Ispanaklı Pizza yiyerek sodyum almış olursunuz.

Vegan Ispanaklı Pizza İçerisinde Ne Kadar A Vitamini Var?

Vegan Ispanaklı Pizza içerinde A Vitamini bulunuyor. A Vitamini özellikle diş sağlığı, kemik yapısının güçlü ve dayanıklı olması ile cilt sağlığı için son derece önemlidir. Eğer vücutta A vitamini eksik kalırsa özellikle gözlerde başlayan bulanmalarla bu açığa verilir. Vegan Ispanaklı Pizza içerisinde de A Vitamini bulunmaktadır. 1 Porsiyon (Orta) Vegan Ispanaklı Pizza içerisinde yaklaşık olarak 1903,02 iu A Vitamini bulunur. Vegan Ispanaklı Pizza tüketerek siz de A Vitamini ihtiyacınızın bir bölümünü bu besinden karşılayabilirsiniz.

Vegan Ispanaklı Pizza İçerisinde Ne Kadar C Vitamini Var?

Vegan Ispanaklı Pizza içerisinde C Vitamini bulunuyor. C Vitamini vücut sağlığımız için son derece önemli bir vitamindir. Özellikle bağışıklık sistemimizin güçlü olabilmesi adına bol miktarda C Vitamini tüketmemiz gerekiyor. Vegan Ispanaklı Pizza yiyerek C Vitamini ihtiyacımızın bir bölümünü karşılayabiliyoruz. 1 Porsiyon (Orta) Vegan Ispanaklı Pizza içerisinde 67,82 mg miktarında C vitamini bulunmaktadır. C Vitaminin bağışıklık sistemini güçlendirmesi dışında da faydaları büyüktür. Kronik hastalık riskini azaltır, yüksek tansiyonu yönetmeye yardımcı olur, kanda bulunan ürik asit seviyesini düşürür, demir eksikliğini gidermeye yardımcı olur, cilt sağlığını iyileştirir, yaraları iyileştirir, cilt ve saç için de son derece önemlidir.

Peki miktar olarak Vegan Ispanaklı Pizza içerisindeki hangi maddeden ne kadar var? Mesela ne kadar Vegan Ispanaklı Pizza yersek ne kadar kalori alıyoruz? Ne kadar vitamin alıyoruz? Vegan Ispanaklı Pizza içerisinde ne kadar Karbonhidrat, Protein ve Yağ var? Vegan Ispanaklı Pizza içerisinde vitamin var mı? Varsa hangi vitaminler var. İşte Vegan Ispanaklı Pizza içerisindeki besinler ve miktarı...

1 Porsiyon (Orta) Vegan Ispanaklı Pizza İçindeki Besinler

 • 87,28 Karbonhidrat
 • 14,78 Protein
 • 15,28 Yağ
 • 7,73 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 450,03 Sodyum
 • 1029,92 Potasyum
 • 160,29 Kalsiyum
 • 1903,02 A Vitamini
 • 67,82 C Vitamini
 • 87,28 Karbonhidrat

1 Gram Vegan Ispanaklı Pizza İçindeki Besinler

 • 0,21 Karbonhidrat
 • 0,03 Protein
 • 0,04 Yağ
 • 0,02 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 1,06 Sodyum
 • 2,43 Potasyum
 • 0,38 Kalsiyum
 • 4,49 A Vitamini
 • 0,16 C Vitamini
 • 0,21 Karbonhidrat

DİĞEREN ÇOK BAKILAN BESİNLER

BESİN DEĞERLERİ


VEGAN ISPANAKLI PİZZA İÇİNDEKİ BESİNLER

Karbonhidrat (g)
0
 
Protein (g)
0
 
Yağ (g)
0
 
Kolesterol (mg)
0
 
Sodyum (mg)
0
 
Potasyum (mg)
0
 
Kalsiyum (mg)
0
 
Vitamin A (iu)
0
 
Vitamin C (mg)
0
 
Demir (g)
0