Vegan Burger Kaç Kalori?


MİKTAR

BİRİMTOPLAM KALORİVegan Burger Kaç Kalori? Vegan Burger Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Vegan Burger Kaç Kalori? Vegan Burger Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Vegan Burger yemek zararlı mı? faydalı mı? Vegan Burger kaç kalori? Vegan Burger içerisinde ne kadar protein, yağ ve lif var? Vegan Burger içinde vitamin var mı? Kilo yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Besin değeri ne kadar?

Vegan Burger kaç kalori, Vegan Burger yemek şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Vegan Burger gıdasının içerisinde hangi maddeler var? Zararlı mı? Faydalı mı? Ne sıklıkla tüketmek ve nasıl yemek lazım? Vegan Burger ile ilgili sıkça sorular soruların cevabını vermeden önce Vegan Burger ile ilgili tüm besin değerlerini bilmek gerekiyor.

Vegan Burger İçerisinde Ne Kadar Kalsiyum Var?

Vegan Burger içerisinde Kalsiyum bulunuyor. Özellikle süt ve süt ürünlerinde yüksek miktarda bulunan kalsiyum Vegan Burger içerisinde de var. 1 Porsiyon (Orta) Vegan Burger içerisinde 85,13 mg kalsiyum bulunuyor. Kalsiyumun kemik sağlığı ve kemik gelişimi için son derece faydalıdır. Günlük ihtiyacımızda inek sütü, peynir ve yoğurttan bol miktarda alabildiğimiz kalsiyumu Vegan Burger yiyerek de alabiliyoruz. Vegan Burger içerisinde bulunan kalsiyum da kemiklerimiz için son derece önemli bir besin kaynağıdır. Özellikle yaşlılıkta kemik sağlığımız için son derece önemli olan kalsiyumu tüketmemiz gerekmektedir. Bu sebeple Vegan Burger yemek de kalsiyum almamız için önemli olacaktır.

Vegan Burger İçerisinde Ne Kadar Kalori Var?

1 Porsiyon (Orta) Vegan Burger içerisinde ortalama 249,8 kalori bulunuyor. Kalori nedir? Ne işe yarar? Vegan Burger içerisinde bulunan kalori az mı çok mu? Faydalı mı zararlı mı? Gibi sorular günümüzde sıkça soruluyor. Vegan Burger içesinde de belirli bir miktarda bulunan kalori, bizim enerji kaynağımızdır. Gün içerisinde yapacağımız tüm aktiviteler için enerjiye ihtiyaç duyarız. Ortalama 1 kilo verebilmek için yaklaşık olarak 7-8 bin kalori eksiye düşmemiz gerekmektedir. Vegan Burger içerisinde bulunan kalori miktarıyla bunu dengelemek mümkün. Kalorisi fazla yiyecekleri az tüketmek her zaman bizim sağlığımız için önemli olacaktır.

Vegan Burger İçerisinde Ne Kadar Karbonhidrat Var?

Vegan Burger içerisinde Karbonhidrat bulunuyor. Karbonhidratların en büyük faydası vücutta enerji ve ısı ihtiyacını karşılıyor olması. 1 gram karbonhidrat yaklaşık olarak vücudumuza 4 kalori kazandırıyor. 1 Porsiyon (Orta) Vegan Burger içerisinde yaklaşık olarak 37,83 g karbonhidrat bulunmaktadır.

Vegan Burger İçerisinde Ne Kadar Kolesterol Var?

Vegan Burger içerisinde hiç kolesterol yok. Kolesterol oranı 0.

Vegan Burger İçerisinde Ne Kadar Lif Var?

Vegan Burger içerisinde Lif bulunuyor. Günlük yaklaşık 25-30 gram arası tüketilmesi uygun olan lif 1 Porsiyon (Orta) Vegan Burger içerisinde yaklaşık olarak 4.5 g olarak ölçümleniyor. Vegan Burger içerisinde bulunan Lif'in en büyük faydalarından birisi bağırsakların hareketlerini düzenlemesidir. Bu sayede bağırsaklar dışkıyı çok daha rahat dışarı çıkarırlar. Vegan Burger yediğimizde içerisindeki lif sayesinde düzenli tuvalete çıkarız ve bu da bizim zayıflamamız için önemli bir etken olabilir. Bunun dışında lifin diğer bir özelliği ise, kalp ve damar hastalarına iyi gelmesidir. Düzenli lif tüketenlerin tüketmeyenlere oranla damar tıkanıklığı gibi durumlardan daha uzak kaldığı belirtiliyor. Kolesterole de iyi gelen lif 1 Porsiyon (Orta) Vegan Burger içerisinde 9,44 g olarak bulunuyor.

Vegan Burger İçerisinde Ne Kadar Demir Var?

Vegan Burger içerisinde Demir bulunuyor. Demirin en önemli görevlerinden birisi oksijen taşımaktır. Kan içerisinde oksijen taşıyan kan hücrelerinin üretiminde kullanılır. 1 Porsiyon (Orta) Vegan Burger içerisinde yaklaşık olarak 4,94 demir vardır. Eğer vücutta demir oranı eksikse, yorgunluk, halsizlik, sürekli uyuma hissi, konsantrasyon bozukluğu gibi durumlar meydana gelir. Siz de Vegan Burger tüketerek günlük Demir ihtiyacınızın belirli bir bölümünü buradan sağlayabilirsiniz. Eskiden de bildiğimiz gibi Demirin en çok olduğu besinlerden birisi Ispanaktır. Vegan Burger içerisinde bulunan demir ile siz de yorgunluk, halsizlik, bitkinlik ve sürekli uyuma halini ortadan kaldırabilirsiniz.

Vegan Burger İçerisinde Ne Kadar Yağ Var?

Vegan Burger içerisinde Yağ bulunuyor. Aslında bildiğimiz üzere Vegan Burger içerisinde de karşılaştığımız bu yağlar, vücudumuz için enerji kaynağı. Vücudumuz birçok fiziksel aktivite için enerjiye ihtiyaç duyar. Tam da bu zamanlarda gerekli enerji için vücutlarımızda depolanan yağlar yakılır. 1 Porsiyon (Orta) Vegan Burger içerisinde 5,84 g yağ bulunmakta. Vücut yapımız limitsiz yağ depolamaya müsaittir. Dolayısıyla çok yağ depolayıp, bu yağı yakacak gerekli aktivite ve egzersizlerde bulunmazsak kilo almamız ve şişmanlamamız kaçınılmaz oluyor. Vegan Burger içerisinde ki yağ oranı da bu anlamda önemli.

Vegan Burger İçerisinde Ne Kadar Potasyum Var?

Vegan Burger içerisinde Potasyum bunuluyor. Sabahtan akşama kadar aldığımız gıdalar içerisinde aslında günlük potasyum ihtiyacımızı çok rahat karşılıyoruz. Bu yiyeceklerin içerisinde Vegan Burger yiyeceği de var. Vegan Burger içerisinde de potasyum bulunuyor. 1 Porsiyon (Orta) Vegan Burger içerisinde yaklaşık olarak 706,67 mg potasyum bulunuyor. Potasyumun en büyük faydalarından birisi kan basıncını dengeliyor olması. Bunun dışında yapılan araştırmalara göre potasyum tüketimi kemik kütlesinin yüksek olmasına da yardımcı oluyor. Vegan Burger içerisinde de bulunan potasyum aynı zamanda böbrek taşlarına da iyi geliyor. Vegan Burger tüketenler yani gerekli miktarda potasyum alanlarda böbrek taşı oranı, potasyumu eksik olanlara göre daha düşüktür. Diğer bir deyişle potasyum börek taşı oluşumunu engelliyor veya geciktiriyor.

Vegan Burger İçerisinde Ne Kadar Protein Var?

Vegan Burger içerisinde Protein bulunuyor. Vegan Burger içerisinde bulunan bu protein aslında canlıların temel yapı taşlarından birisidir. Hayatın devamlılığı için çok çok önemli olan Protein Vegan Burger dışında et, süt, balık ve diğer hayvansal besinlerde bulunuyor. Vegan Burger içerisinde bulunan proteinin fazla alınması da karaciğer yetmezliği gibi hastalıklara neden olabiliyor. Bu sebeple Vegan Burger içerisinde bulunan Protein miktarını günlük dozunu kaçırmadan almamız lazım. Örneğin sporcuların kullandığı protein tozlarının faydası olduğu kadar zararlarının da olabileceği söz konusu. 1 Porsiyon (Orta) Vegan Burger içerisinde de 11,1 g Protein bulunuyor.

Vegan Burger İçerisinde Ne Kadar Sodyum Var?

Vegan Burger içerisinde Sodyum bulunuyor. Aslında günlük hayatımızda sodyumu en çok tuz ile alıyoruz. Ancak Vegan Burger ile de bir miktar sodyum alıyoruz. Belirtmek gerekirse 1 Porsiyon (Orta) Vegan Burger içerisinde yaklaşık olarak 492,66 mg sodyum bulunuyor. Peki Vegan Burger içerisinde de yer alan sodyum ne işe yarıyor? Sodyum kasların sinir ve fonksiyonlarının etkin çalışmasını sağlıyor. Sinir hücreleri arasındaki elektrokimyasal iletişim sodyum ile oluyor. Ayrıca sodyum, vücuttaki birçok fonksiyonun düzenli olarak çalışmasına yardımcı olur. Siz de Vegan Burger yiyerek sodyum almış olursunuz.

Vegan Burger İçerisinde Ne Kadar A Vitamini Var?

Vegan Burger içerinde A Vitamini bulunuyor. A Vitamini özellikle diş sağlığı, kemik yapısının güçlü ve dayanıklı olması ile cilt sağlığı için son derece önemlidir. Eğer vücutta A vitamini eksik kalırsa özellikle gözlerde başlayan bulanmalarla bu açığa verilir. Vegan Burger içerisinde de A Vitamini bulunmaktadır. 1 Porsiyon (Orta) Vegan Burger içerisinde yaklaşık olarak 501,66 iu A Vitamini bulunur. Vegan Burger tüketerek siz de A Vitamini ihtiyacınızın bir bölümünü bu besinden karşılayabilirsiniz.

Vegan Burger İçerisinde Ne Kadar C Vitamini Var?

Vegan Burger içerisinde C Vitamini bulunuyor. C Vitamini vücut sağlığımız için son derece önemli bir vitamindir. Özellikle bağışıklık sistemimizin güçlü olabilmesi adına bol miktarda C Vitamini tüketmemiz gerekiyor. Vegan Burger yiyerek C Vitamini ihtiyacımızın bir bölümünü karşılayabiliyoruz. 1 Porsiyon (Orta) Vegan Burger içerisinde 28,51 mg miktarında C vitamini bulunmaktadır. C Vitaminin bağışıklık sistemini güçlendirmesi dışında da faydaları büyüktür. Kronik hastalık riskini azaltır, yüksek tansiyonu yönetmeye yardımcı olur, kanda bulunan ürik asit seviyesini düşürür, demir eksikliğini gidermeye yardımcı olur, cilt sağlığını iyileştirir, yaraları iyileştirir, cilt ve saç için de son derece önemlidir.

Peki miktar olarak Vegan Burger içerisindeki hangi maddeden ne kadar var? Mesela ne kadar Vegan Burger yersek ne kadar kalori alıyoruz? Ne kadar vitamin alıyoruz? Vegan Burger içerisinde ne kadar Karbonhidrat, Protein ve Yağ var? Vegan Burger içerisinde vitamin var mı? Varsa hangi vitaminler var. İşte Vegan Burger içerisindeki besinler ve miktarı...

1 Porsiyon (Orta) Vegan Burger İçindeki Besinler

 • 37,83 Karbonhidrat
 • 11,1 Protein
 • 5,84 Yağ
 • 9,44 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 492,66 Sodyum
 • 706,67 Potasyum
 • 85,13 Kalsiyum
 • 501,66 A Vitamini
 • 28,51 C Vitamini
 • 37,83 Karbonhidrat

1 Gram Vegan Burger İçindeki Besinler

 • 0,16 Karbonhidrat
 • 0,05 Protein
 • 0,02 Yağ
 • 0,04 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 2,1 Sodyum
 • 3,01 Potasyum
 • 0,36 Kalsiyum
 • 2,14 A Vitamini
 • 0,12 C Vitamini
 • 0,16 Karbonhidrat

DİĞEREN ÇOK BAKILAN BESİNLER

BESİN DEĞERLERİ


VEGAN BURGER İÇİNDEKİ BESİNLER

Karbonhidrat (g)
0
 
Protein (g)
0
 
Yağ (g)
0
 
Kolesterol (mg)
0
 
Sodyum (mg)
0
 
Potasyum (mg)
0
 
Kalsiyum (mg)
0
 
Vitamin A (iu)
0
 
Vitamin C (mg)
0
 
Demir (g)
0