Vegan Brownie Kaç Kalori?


MİKTAR

BİRİMTOPLAM KALORİVegan Brownie Kaç Kalori? Vegan Brownie Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Vegan Brownie Kaç Kalori? Vegan Brownie Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Vegan Brownie yemek zararlı mı? faydalı mı? Vegan Brownie kaç kalori? Vegan Brownie içerisinde ne kadar protein, yağ ve lif var? Vegan Brownie içinde vitamin var mı? Kilo yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Besin değeri ne kadar?

Vegan Brownie kaç kalori, Vegan Brownie yemek şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Vegan Brownie gıdasının içerisinde hangi maddeler var? Zararlı mı? Faydalı mı? Ne sıklıkla tüketmek ve nasıl yemek lazım? Vegan Brownie ile ilgili sıkça sorular soruların cevabını vermeden önce Vegan Brownie ile ilgili tüm besin değerlerini bilmek gerekiyor.

Vegan Brownie İçerisinde Ne Kadar Kalsiyum Var?

Vegan Brownie içerisinde Kalsiyum bulunuyor. Özellikle süt ve süt ürünlerinde yüksek miktarda bulunan kalsiyum Vegan Brownie içerisinde de var. 1 Porsiyon (Orta) Vegan Brownie içerisinde 20,66 mg kalsiyum bulunuyor. Kalsiyumun kemik sağlığı ve kemik gelişimi için son derece faydalıdır. Günlük ihtiyacımızda inek sütü, peynir ve yoğurttan bol miktarda alabildiğimiz kalsiyumu Vegan Brownie yiyerek de alabiliyoruz. Vegan Brownie içerisinde bulunan kalsiyum da kemiklerimiz için son derece önemli bir besin kaynağıdır. Özellikle yaşlılıkta kemik sağlığımız için son derece önemli olan kalsiyumu tüketmemiz gerekmektedir. Bu sebeple Vegan Brownie yemek de kalsiyum almamız için önemli olacaktır.

Vegan Brownie İçerisinde Ne Kadar Kalori Var?

1 Porsiyon (Orta) Vegan Brownie içerisinde ortalama 62,79 kalori bulunuyor. Kalori nedir? Ne işe yarar? Vegan Brownie içerisinde bulunan kalori az mı çok mu? Faydalı mı zararlı mı? Gibi sorular günümüzde sıkça soruluyor. Vegan Brownie içesinde de belirli bir miktarda bulunan kalori, bizim enerji kaynağımızdır. Gün içerisinde yapacağımız tüm aktiviteler için enerjiye ihtiyaç duyarız. Ortalama 1 kilo verebilmek için yaklaşık olarak 7-8 bin kalori eksiye düşmemiz gerekmektedir. Vegan Brownie içerisinde bulunan kalori miktarıyla bunu dengelemek mümkün. Kalorisi fazla yiyecekleri az tüketmek her zaman bizim sağlığımız için önemli olacaktır.

Vegan Brownie İçerisinde Ne Kadar Karbonhidrat Var?

Vegan Brownie içerisinde Karbonhidrat bulunuyor. Karbonhidratların en büyük faydası vücutta enerji ve ısı ihtiyacını karşılıyor olması. 1 gram karbonhidrat yaklaşık olarak vücudumuza 4 kalori kazandırıyor. 1 Porsiyon (Orta) Vegan Brownie içerisinde yaklaşık olarak 10,72 g karbonhidrat bulunmaktadır.

Vegan Brownie İçerisinde Ne Kadar Kolesterol Var?

Vegan Brownie içerisinde hiç kolesterol yok. Kolesterol oranı 0.

Vegan Brownie İçerisinde Ne Kadar Lif Var?

Vegan Brownie içerisinde Lif bulunuyor. Günlük yaklaşık 25-30 gram arası tüketilmesi uygun olan lif 1 Porsiyon (Orta) Vegan Brownie içerisinde yaklaşık olarak 4.5 g olarak ölçümleniyor. Vegan Brownie içerisinde bulunan Lif'in en büyük faydalarından birisi bağırsakların hareketlerini düzenlemesidir. Bu sayede bağırsaklar dışkıyı çok daha rahat dışarı çıkarırlar. Vegan Brownie yediğimizde içerisindeki lif sayesinde düzenli tuvalete çıkarız ve bu da bizim zayıflamamız için önemli bir etken olabilir. Bunun dışında lifin diğer bir özelliği ise, kalp ve damar hastalarına iyi gelmesidir. Düzenli lif tüketenlerin tüketmeyenlere oranla damar tıkanıklığı gibi durumlardan daha uzak kaldığı belirtiliyor. Kolesterole de iyi gelen lif 1 Porsiyon (Orta) Vegan Brownie içerisinde 2,62 g olarak bulunuyor.

Vegan Brownie İçerisinde Ne Kadar Demir Var?

Vegan Brownie içerisinde Demir bulunuyor. Demirin en önemli görevlerinden birisi oksijen taşımaktır. Kan içerisinde oksijen taşıyan kan hücrelerinin üretiminde kullanılır. 1 Porsiyon (Orta) Vegan Brownie içerisinde yaklaşık olarak 0,79 demir vardır. Eğer vücutta demir oranı eksikse, yorgunluk, halsizlik, sürekli uyuma hissi, konsantrasyon bozukluğu gibi durumlar meydana gelir. Siz de Vegan Brownie tüketerek günlük Demir ihtiyacınızın belirli bir bölümünü buradan sağlayabilirsiniz. Eskiden de bildiğimiz gibi Demirin en çok olduğu besinlerden birisi Ispanaktır. Vegan Brownie içerisinde bulunan demir ile siz de yorgunluk, halsizlik, bitkinlik ve sürekli uyuma halini ortadan kaldırabilirsiniz.

Vegan Brownie İçerisinde Ne Kadar Yağ Var?

Vegan Brownie içerisinde Yağ bulunuyor. Aslında bildiğimiz üzere Vegan Brownie içerisinde de karşılaştığımız bu yağlar, vücudumuz için enerji kaynağı. Vücudumuz birçok fiziksel aktivite için enerjiye ihtiyaç duyar. Tam da bu zamanlarda gerekli enerji için vücutlarımızda depolanan yağlar yakılır. 1 Porsiyon (Orta) Vegan Brownie içerisinde 1,24 g yağ bulunmakta. Vücut yapımız limitsiz yağ depolamaya müsaittir. Dolayısıyla çok yağ depolayıp, bu yağı yakacak gerekli aktivite ve egzersizlerde bulunmazsak kilo almamız ve şişmanlamamız kaçınılmaz oluyor. Vegan Brownie içerisinde ki yağ oranı da bu anlamda önemli.

Vegan Brownie İçerisinde Ne Kadar Potasyum Var?

Vegan Brownie içerisinde Potasyum bunuluyor. Sabahtan akşama kadar aldığımız gıdalar içerisinde aslında günlük potasyum ihtiyacımızı çok rahat karşılıyoruz. Bu yiyeceklerin içerisinde Vegan Brownie yiyeceği de var. Vegan Brownie içerisinde de potasyum bulunuyor. 1 Porsiyon (Orta) Vegan Brownie içerisinde yaklaşık olarak 127,42 mg potasyum bulunuyor. Potasyumun en büyük faydalarından birisi kan basıncını dengeliyor olması. Bunun dışında yapılan araştırmalara göre potasyum tüketimi kemik kütlesinin yüksek olmasına da yardımcı oluyor. Vegan Brownie içerisinde de bulunan potasyum aynı zamanda böbrek taşlarına da iyi geliyor. Vegan Brownie tüketenler yani gerekli miktarda potasyum alanlarda böbrek taşı oranı, potasyumu eksik olanlara göre daha düşüktür. Diğer bir deyişle potasyum börek taşı oluşumunu engelliyor veya geciktiriyor.

Vegan Brownie İçerisinde Ne Kadar Protein Var?

Vegan Brownie içerisinde Protein bulunuyor. Vegan Brownie içerisinde bulunan bu protein aslında canlıların temel yapı taşlarından birisidir. Hayatın devamlılığı için çok çok önemli olan Protein Vegan Brownie dışında et, süt, balık ve diğer hayvansal besinlerde bulunuyor. Vegan Brownie içerisinde bulunan proteinin fazla alınması da karaciğer yetmezliği gibi hastalıklara neden olabiliyor. Bu sebeple Vegan Brownie içerisinde bulunan Protein miktarını günlük dozunu kaçırmadan almamız lazım. Örneğin sporcuların kullandığı protein tozlarının faydası olduğu kadar zararlarının da olabileceği söz konusu. 1 Porsiyon (Orta) Vegan Brownie içerisinde de 1,66 g Protein bulunuyor.

Vegan Brownie İçerisinde Ne Kadar Sodyum Var?

Vegan Brownie içerisinde Sodyum bulunuyor. Aslında günlük hayatımızda sodyumu en çok tuz ile alıyoruz. Ancak Vegan Brownie ile de bir miktar sodyum alıyoruz. Belirtmek gerekirse 1 Porsiyon (Orta) Vegan Brownie içerisinde yaklaşık olarak 9,09 mg sodyum bulunuyor. Peki Vegan Brownie içerisinde de yer alan sodyum ne işe yarıyor? Sodyum kasların sinir ve fonksiyonlarının etkin çalışmasını sağlıyor. Sinir hücreleri arasındaki elektrokimyasal iletişim sodyum ile oluyor. Ayrıca sodyum, vücuttaki birçok fonksiyonun düzenli olarak çalışmasına yardımcı olur. Siz de Vegan Brownie yiyerek sodyum almış olursunuz.

Vegan Brownie İçerisinde Ne Kadar A Vitamini Var?

Vegan Brownie içerisinde hiç A Vitamini yok. A Vitamini oranı 0.

Vegan Brownie İçerisinde Ne Kadar C Vitamini Var?

Vegan Brownie içerisinde C Vitamini bulunuyor. C Vitamini vücut sağlığımız için son derece önemli bir vitamindir. Özellikle bağışıklık sistemimizin güçlü olabilmesi adına bol miktarda C Vitamini tüketmemiz gerekiyor. Vegan Brownie yiyerek C Vitamini ihtiyacımızın bir bölümünü karşılayabiliyoruz. 1 Porsiyon (Orta) Vegan Brownie içerisinde 0 mg miktarında C vitamini bulunmaktadır. C Vitaminin bağışıklık sistemini güçlendirmesi dışında da faydaları büyüktür. Kronik hastalık riskini azaltır, yüksek tansiyonu yönetmeye yardımcı olur, kanda bulunan ürik asit seviyesini düşürür, demir eksikliğini gidermeye yardımcı olur, cilt sağlığını iyileştirir, yaraları iyileştirir, cilt ve saç için de son derece önemlidir.

Peki miktar olarak Vegan Brownie içerisindeki hangi maddeden ne kadar var? Mesela ne kadar Vegan Brownie yersek ne kadar kalori alıyoruz? Ne kadar vitamin alıyoruz? Vegan Brownie içerisinde ne kadar Karbonhidrat, Protein ve Yağ var? Vegan Brownie içerisinde vitamin var mı? Varsa hangi vitaminler var. İşte Vegan Brownie içerisindeki besinler ve miktarı...

1 Porsiyon (Orta) Vegan Brownie İçindeki Besinler

 • 10,72 Karbonhidrat
 • 1,66 Protein
 • 1,24 Yağ
 • 2,62 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 9,09 Sodyum
 • 127,42 Potasyum
 • 20,66 Kalsiyum
 • 0 A Vitamini
 • 0 C Vitamini
 • 10,72 Karbonhidrat

1 Gram Vegan Brownie İçindeki Besinler

 • 0,3 Karbonhidrat
 • 0,05 Protein
 • 0,03 Yağ
 • 0,07 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 0,25 Sodyum
 • 3,52 Potasyum
 • 0,57 Kalsiyum
 • 0 A Vitamini
 • 0 C Vitamini
 • 0,3 Karbonhidrat

DİĞEREN ÇOK BAKILAN BESİNLER

BESİN DEĞERLERİ


VEGAN BROWNİE İÇİNDEKİ BESİNLER

Karbonhidrat (g)
0
 
Protein (g)
0
 
Yağ (g)
0
 
Kolesterol (mg)
0
 
Sodyum (mg)
0
 
Potasyum (mg)
0
 
Kalsiyum (mg)
0
 
Vitamin A (iu)
0
 
Vitamin C (mg)
0
 
Demir (g)
0