Vanilyalı Kup Kaç Kalori?


MİKTAR

BİRİMTOPLAM KALORİVanilyalı Kup Kaç Kalori? Vanilyalı Kup Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Vanilyalı Kup Kaç Kalori? Vanilyalı Kup Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Vanilyalı Kup yemek zararlı mı? faydalı mı? Vanilyalı Kup kaç kalori? Vanilyalı Kup içerisinde ne kadar protein, yağ ve lif var? Vanilyalı Kup içinde vitamin var mı? Kilo yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Besin değeri ne kadar?

Vanilyalı Kup kaç kalori, Vanilyalı Kup yemek şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Vanilyalı Kup gıdasının içerisinde hangi maddeler var? Zararlı mı? Faydalı mı? Ne sıklıkla tüketmek ve nasıl yemek lazım? Vanilyalı Kup ile ilgili sıkça sorular soruların cevabını vermeden önce Vanilyalı Kup ile ilgili tüm besin değerlerini bilmek gerekiyor.

Vanilyalı Kup İçerisinde Ne Kadar Kalsiyum Var?

Vanilyalı Kup içerisinde Kalsiyum bulunuyor. Özellikle süt ve süt ürünlerinde yüksek miktarda bulunan kalsiyum Vanilyalı Kup içerisinde de var. 1 Porsiyon (Orta) Vanilyalı Kup içerisinde 111,67 mg kalsiyum bulunuyor. Kalsiyumun kemik sağlığı ve kemik gelişimi için son derece faydalıdır. Günlük ihtiyacımızda inek sütü, peynir ve yoğurttan bol miktarda alabildiğimiz kalsiyumu Vanilyalı Kup yiyerek de alabiliyoruz. Vanilyalı Kup içerisinde bulunan kalsiyum da kemiklerimiz için son derece önemli bir besin kaynağıdır. Özellikle yaşlılıkta kemik sağlığımız için son derece önemli olan kalsiyumu tüketmemiz gerekmektedir. Bu sebeple Vanilyalı Kup yemek de kalsiyum almamız için önemli olacaktır.

Vanilyalı Kup İçerisinde Ne Kadar Kalori Var?

1 Porsiyon (Orta) Vanilyalı Kup içerisinde ortalama 183,73 kalori bulunuyor. Kalori nedir? Ne işe yarar? Vanilyalı Kup içerisinde bulunan kalori az mı çok mu? Faydalı mı zararlı mı? Gibi sorular günümüzde sıkça soruluyor. Vanilyalı Kup içesinde de belirli bir miktarda bulunan kalori, bizim enerji kaynağımızdır. Gün içerisinde yapacağımız tüm aktiviteler için enerjiye ihtiyaç duyarız. Ortalama 1 kilo verebilmek için yaklaşık olarak 7-8 bin kalori eksiye düşmemiz gerekmektedir. Vanilyalı Kup içerisinde bulunan kalori miktarıyla bunu dengelemek mümkün. Kalorisi fazla yiyecekleri az tüketmek her zaman bizim sağlığımız için önemli olacaktır.

Vanilyalı Kup İçerisinde Ne Kadar Karbonhidrat Var?

Vanilyalı Kup içerisinde Karbonhidrat bulunuyor. Karbonhidratların en büyük faydası vücutta enerji ve ısı ihtiyacını karşılıyor olması. 1 gram karbonhidrat yaklaşık olarak vücudumuza 4 kalori kazandırıyor. 1 Porsiyon (Orta) Vanilyalı Kup içerisinde yaklaşık olarak 19,08 g karbonhidrat bulunmaktadır.

Vanilyalı Kup İçerisinde Ne Kadar Kolesterol Var?

Vanilyalı Kup içerisinde hiç kolesterol yok. Kolesterol oranı 0.

Vanilyalı Kup İçerisinde Ne Kadar Lif Var?

Vanilyalı Kup içerisinde Lif bulunuyor. Günlük yaklaşık 25-30 gram arası tüketilmesi uygun olan lif 1 Porsiyon (Orta) Vanilyalı Kup içerisinde yaklaşık olarak 4.5 g olarak ölçümleniyor. Vanilyalı Kup içerisinde bulunan Lif'in en büyük faydalarından birisi bağırsakların hareketlerini düzenlemesidir. Bu sayede bağırsaklar dışkıyı çok daha rahat dışarı çıkarırlar. Vanilyalı Kup yediğimizde içerisindeki lif sayesinde düzenli tuvalete çıkarız ve bu da bizim zayıflamamız için önemli bir etken olabilir. Bunun dışında lifin diğer bir özelliği ise, kalp ve damar hastalarına iyi gelmesidir. Düzenli lif tüketenlerin tüketmeyenlere oranla damar tıkanıklığı gibi durumlardan daha uzak kaldığı belirtiliyor. Kolesterole de iyi gelen lif 1 Porsiyon (Orta) Vanilyalı Kup içerisinde 1,35 g olarak bulunuyor.

Vanilyalı Kup İçerisinde Ne Kadar Demir Var?

Vanilyalı Kup içerisinde Demir bulunuyor. Demirin en önemli görevlerinden birisi oksijen taşımaktır. Kan içerisinde oksijen taşıyan kan hücrelerinin üretiminde kullanılır. 1 Porsiyon (Orta) Vanilyalı Kup içerisinde yaklaşık olarak 0,68 demir vardır. Eğer vücutta demir oranı eksikse, yorgunluk, halsizlik, sürekli uyuma hissi, konsantrasyon bozukluğu gibi durumlar meydana gelir. Siz de Vanilyalı Kup tüketerek günlük Demir ihtiyacınızın belirli bir bölümünü buradan sağlayabilirsiniz. Eskiden de bildiğimiz gibi Demirin en çok olduğu besinlerden birisi Ispanaktır. Vanilyalı Kup içerisinde bulunan demir ile siz de yorgunluk, halsizlik, bitkinlik ve sürekli uyuma halini ortadan kaldırabilirsiniz.

Vanilyalı Kup İçerisinde Ne Kadar Yağ Var?

Vanilyalı Kup içerisinde Yağ bulunuyor. Aslında bildiğimiz üzere Vanilyalı Kup içerisinde de karşılaştığımız bu yağlar, vücudumuz için enerji kaynağı. Vücudumuz birçok fiziksel aktivite için enerjiye ihtiyaç duyar. Tam da bu zamanlarda gerekli enerji için vücutlarımızda depolanan yağlar yakılır. 1 Porsiyon (Orta) Vanilyalı Kup içerisinde 9,64 g yağ bulunmakta. Vücut yapımız limitsiz yağ depolamaya müsaittir. Dolayısıyla çok yağ depolayıp, bu yağı yakacak gerekli aktivite ve egzersizlerde bulunmazsak kilo almamız ve şişmanlamamız kaçınılmaz oluyor. Vanilyalı Kup içerisinde ki yağ oranı da bu anlamda önemli.

Vanilyalı Kup İçerisinde Ne Kadar Potasyum Var?

Vanilyalı Kup içerisinde Potasyum bunuluyor. Sabahtan akşama kadar aldığımız gıdalar içerisinde aslında günlük potasyum ihtiyacımızı çok rahat karşılıyoruz. Bu yiyeceklerin içerisinde Vanilyalı Kup yiyeceği de var. Vanilyalı Kup içerisinde de potasyum bulunuyor. 1 Porsiyon (Orta) Vanilyalı Kup içerisinde yaklaşık olarak 203,04 mg potasyum bulunuyor. Potasyumun en büyük faydalarından birisi kan basıncını dengeliyor olması. Bunun dışında yapılan araştırmalara göre potasyum tüketimi kemik kütlesinin yüksek olmasına da yardımcı oluyor. Vanilyalı Kup içerisinde de bulunan potasyum aynı zamanda böbrek taşlarına da iyi geliyor. Vanilyalı Kup tüketenler yani gerekli miktarda potasyum alanlarda böbrek taşı oranı, potasyumu eksik olanlara göre daha düşüktür. Diğer bir deyişle potasyum börek taşı oluşumunu engelliyor veya geciktiriyor.

Vanilyalı Kup İçerisinde Ne Kadar Protein Var?

Vanilyalı Kup içerisinde Protein bulunuyor. Vanilyalı Kup içerisinde bulunan bu protein aslında canlıların temel yapı taşlarından birisidir. Hayatın devamlılığı için çok çok önemli olan Protein Vanilyalı Kup dışında et, süt, balık ve diğer hayvansal besinlerde bulunuyor. Vanilyalı Kup içerisinde bulunan proteinin fazla alınması da karaciğer yetmezliği gibi hastalıklara neden olabiliyor. Bu sebeple Vanilyalı Kup içerisinde bulunan Protein miktarını günlük dozunu kaçırmadan almamız lazım. Örneğin sporcuların kullandığı protein tozlarının faydası olduğu kadar zararlarının da olabileceği söz konusu. 1 Porsiyon (Orta) Vanilyalı Kup içerisinde de 3,95 g Protein bulunuyor.

Vanilyalı Kup İçerisinde Ne Kadar Sodyum Var?

Vanilyalı Kup içerisinde Sodyum bulunuyor. Aslında günlük hayatımızda sodyumu en çok tuz ile alıyoruz. Ancak Vanilyalı Kup ile de bir miktar sodyum alıyoruz. Belirtmek gerekirse 1 Porsiyon (Orta) Vanilyalı Kup içerisinde yaklaşık olarak 35,34 mg sodyum bulunuyor. Peki Vanilyalı Kup içerisinde de yer alan sodyum ne işe yarıyor? Sodyum kasların sinir ve fonksiyonlarının etkin çalışmasını sağlıyor. Sinir hücreleri arasındaki elektrokimyasal iletişim sodyum ile oluyor. Ayrıca sodyum, vücuttaki birçok fonksiyonun düzenli olarak çalışmasına yardımcı olur. Siz de Vanilyalı Kup yiyerek sodyum almış olursunuz.

Vanilyalı Kup İçerisinde Ne Kadar A Vitamini Var?

Vanilyalı Kup içerinde A Vitamini bulunuyor. A Vitamini özellikle diş sağlığı, kemik yapısının güçlü ve dayanıklı olması ile cilt sağlığı için son derece önemlidir. Eğer vücutta A vitamini eksik kalırsa özellikle gözlerde başlayan bulanmalarla bu açığa verilir. Vanilyalı Kup içerisinde de A Vitamini bulunmaktadır. 1 Porsiyon (Orta) Vanilyalı Kup içerisinde yaklaşık olarak 90,26 iu A Vitamini bulunur. Vanilyalı Kup tüketerek siz de A Vitamini ihtiyacınızın bir bölümünü bu besinden karşılayabilirsiniz.

Vanilyalı Kup İçerisinde Ne Kadar C Vitamini Var?

Vanilyalı Kup içerisinde C Vitamini bulunuyor. C Vitamini vücut sağlığımız için son derece önemli bir vitamindir. Özellikle bağışıklık sistemimizin güçlü olabilmesi adına bol miktarda C Vitamini tüketmemiz gerekiyor. Vanilyalı Kup yiyerek C Vitamini ihtiyacımızın bir bölümünü karşılayabiliyoruz. 1 Porsiyon (Orta) Vanilyalı Kup içerisinde 1,05 mg miktarında C vitamini bulunmaktadır. C Vitaminin bağışıklık sistemini güçlendirmesi dışında da faydaları büyüktür. Kronik hastalık riskini azaltır, yüksek tansiyonu yönetmeye yardımcı olur, kanda bulunan ürik asit seviyesini düşürür, demir eksikliğini gidermeye yardımcı olur, cilt sağlığını iyileştirir, yaraları iyileştirir, cilt ve saç için de son derece önemlidir.

Peki miktar olarak Vanilyalı Kup içerisindeki hangi maddeden ne kadar var? Mesela ne kadar Vanilyalı Kup yersek ne kadar kalori alıyoruz? Ne kadar vitamin alıyoruz? Vanilyalı Kup içerisinde ne kadar Karbonhidrat, Protein ve Yağ var? Vanilyalı Kup içerisinde vitamin var mı? Varsa hangi vitaminler var. İşte Vanilyalı Kup içerisindeki besinler ve miktarı...

1 Porsiyon (Orta) Vanilyalı Kup İçindeki Besinler

 • 19,08 Karbonhidrat
 • 3,95 Protein
 • 9,64 Yağ
 • 1,35 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 35,34 Sodyum
 • 203,04 Potasyum
 • 111,67 Kalsiyum
 • 90,26 A Vitamini
 • 1,05 C Vitamini
 • 19,08 Karbonhidrat

1 Kase (Orta) Vanilyalı Kup İçindeki Besinler

 • 28,63 Karbonhidrat
 • 5,92 Protein
 • 14,46 Yağ
 • 2,03 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 53,01 Sodyum
 • 304,57 Potasyum
 • 167,5 Kalsiyum
 • 135,4 A Vitamini
 • 1,58 C Vitamini
 • 28,63 Karbonhidrat

1 Gram Vanilyalı Kup İçindeki Besinler

 • 0,19 Karbonhidrat
 • 0,04 Protein
 • 0,1 Yağ
 • 0,01 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 0,35 Sodyum
 • 2,03 Potasyum
 • 1,12 Kalsiyum
 • 0,9 A Vitamini
 • 0,01 C Vitamini
 • 0,19 Karbonhidrat

DİĞEREN ÇOK BAKILAN BESİNLER

BESİN DEĞERLERİ


VANİLYALI KUP İÇİNDEKİ BESİNLER

Karbonhidrat (g)
0
 
Protein (g)
0
 
Yağ (g)
0
 
Kolesterol (mg)
0
 
Sodyum (mg)
0
 
Potasyum (mg)
0
 
Kalsiyum (mg)
0
 
Vitamin A (iu)
0
 
Vitamin C (mg)
0
 
Demir (g)
0