Uskumru Balığı Kaç Kalori?


MİKTAR

BİRİMTOPLAM KALORİUskumru Balığı Kaç Kalori? Uskumru Balığı Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Uskumru Balığı Kaç Kalori? Uskumru Balığı Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Uskumru Balığı yemek zararlı mı? faydalı mı? Uskumru Balığı kaç kalori? Uskumru Balığı içerisinde ne kadar protein, yağ ve lif var? Uskumru Balığı içinde vitamin var mı? Kilo yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Besin değeri ne kadar?

Uskumru Balığı kaç kalori, Uskumru Balığı yemek şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Uskumru Balığı gıdasının içerisinde hangi maddeler var? Zararlı mı? Faydalı mı? Ne sıklıkla tüketmek ve nasıl yemek lazım? Uskumru Balığı ile ilgili sıkça sorular soruların cevabını vermeden önce Uskumru Balığı ile ilgili tüm besin değerlerini bilmek gerekiyor.

Uskumru Balığı İçerisinde Ne Kadar Kalsiyum Var?

Uskumru Balığı içerisinde Kalsiyum bulunuyor. Özellikle süt ve süt ürünlerinde yüksek miktarda bulunan kalsiyum Uskumru Balığı içerisinde de var. 1 Adet (Orta) Uskumru Balığı içerisinde 10,2 mg kalsiyum bulunuyor. Kalsiyumun kemik sağlığı ve kemik gelişimi için son derece faydalıdır. Günlük ihtiyacımızda inek sütü, peynir ve yoğurttan bol miktarda alabildiğimiz kalsiyumu Uskumru Balığı yiyerek de alabiliyoruz. Uskumru Balığı içerisinde bulunan kalsiyum da kemiklerimiz için son derece önemli bir besin kaynağıdır. Özellikle yaşlılıkta kemik sağlığımız için son derece önemli olan kalsiyumu tüketmemiz gerekmektedir. Bu sebeple Uskumru Balığı yemek de kalsiyum almamız için önemli olacaktır.

Uskumru Balığı İçerisinde Ne Kadar Kalori Var?

1 Adet (Orta) Uskumru Balığı içerisinde ortalama 174,25 kalori bulunuyor. Kalori nedir? Ne işe yarar? Uskumru Balığı içerisinde bulunan kalori az mı çok mu? Faydalı mı zararlı mı? Gibi sorular günümüzde sıkça soruluyor. Uskumru Balığı içesinde de belirli bir miktarda bulunan kalori, bizim enerji kaynağımızdır. Gün içerisinde yapacağımız tüm aktiviteler için enerjiye ihtiyaç duyarız. Ortalama 1 kilo verebilmek için yaklaşık olarak 7-8 bin kalori eksiye düşmemiz gerekmektedir. Uskumru Balığı içerisinde bulunan kalori miktarıyla bunu dengelemek mümkün. Kalorisi fazla yiyecekleri az tüketmek her zaman bizim sağlığımız için önemli olacaktır.

Uskumru Balığı İçerisinde Ne Kadar Karbonhidrat Var?

Uskumru Balığı içerisinde hiç karbonhidrat yok. Karbonhidrat oranı 0.

Uskumru Balığı İçerisinde Ne Kadar Kolesterol Var?

Uskumru Balığı içerisinde Kolestrol bulunuyor. Kolesterol kan içerisinde muma benzer bir yapıya sahip yağ türüdür. Uskumru Balığı içerisinde de bulunan bu kolesterol genel olarak ikiye ayrılır. İyi huylu ve kötü huylu kolestrol olarak adlandırılırlar. Kötü huylu olan kolesterol kalp krizi ve beyin kanamasına yol açarken, iyi huyku kolesterol ise tam tersi işlev görür. Yani kötü huyku kolestrolde yaşanan durumu tersine çevirir. 1 Adet (Orta) Uskumru Balığı içerisinde yaklaşık olarak 59,5 mg kolesterol bulunmaktadır.

Uskumru Balığı İçerisinde Ne Kadar Lif Var?

Uskumru Balığı içerisinde hiç lif yok. Lif oranı 0.

Uskumru Balığı İçerisinde Ne Kadar Demir Var?

Uskumru Balığı içerisinde Demir bulunuyor. Demirin en önemli görevlerinden birisi oksijen taşımaktır. Kan içerisinde oksijen taşıyan kan hücrelerinin üretiminde kullanılır. 1 Adet (Orta) Uskumru Balığı içerisinde yaklaşık olarak 1,39 demir vardır. Eğer vücutta demir oranı eksikse, yorgunluk, halsizlik, sürekli uyuma hissi, konsantrasyon bozukluğu gibi durumlar meydana gelir. Siz de Uskumru Balığı tüketerek günlük Demir ihtiyacınızın belirli bir bölümünü buradan sağlayabilirsiniz. Eskiden de bildiğimiz gibi Demirin en çok olduğu besinlerden birisi Ispanaktır. Uskumru Balığı içerisinde bulunan demir ile siz de yorgunluk, halsizlik, bitkinlik ve sürekli uyuma halini ortadan kaldırabilirsiniz.

Uskumru Balığı İçerisinde Ne Kadar Yağ Var?

Uskumru Balığı içerisinde Yağ bulunuyor. Aslında bildiğimiz üzere Uskumru Balığı içerisinde de karşılaştığımız bu yağlar, vücudumuz için enerji kaynağı. Vücudumuz birçok fiziksel aktivite için enerjiye ihtiyaç duyar. Tam da bu zamanlarda gerekli enerji için vücutlarımızda depolanan yağlar yakılır. 1 Adet (Orta) Uskumru Balığı içerisinde 11,81 g yağ bulunmakta. Vücut yapımız limitsiz yağ depolamaya müsaittir. Dolayısıyla çok yağ depolayıp, bu yağı yakacak gerekli aktivite ve egzersizlerde bulunmazsak kilo almamız ve şişmanlamamız kaçınılmaz oluyor. Uskumru Balığı içerisinde ki yağ oranı da bu anlamda önemli.

Uskumru Balığı İçerisinde Ne Kadar Potasyum Var?

Uskumru Balığı içerisinde Potasyum bunuluyor. Sabahtan akşama kadar aldığımız gıdalar içerisinde aslında günlük potasyum ihtiyacımızı çok rahat karşılıyoruz. Bu yiyeceklerin içerisinde Uskumru Balığı yiyeceği de var. Uskumru Balığı içerisinde de potasyum bulunuyor. 1 Adet (Orta) Uskumru Balığı içerisinde yaklaşık olarak 266,9 mg potasyum bulunuyor. Potasyumun en büyük faydalarından birisi kan basıncını dengeliyor olması. Bunun dışında yapılan araştırmalara göre potasyum tüketimi kemik kütlesinin yüksek olmasına da yardımcı oluyor. Uskumru Balığı içerisinde de bulunan potasyum aynı zamanda böbrek taşlarına da iyi geliyor. Uskumru Balığı tüketenler yani gerekli miktarda potasyum alanlarda böbrek taşı oranı, potasyumu eksik olanlara göre daha düşüktür. Diğer bir deyişle potasyum börek taşı oluşumunu engelliyor veya geciktiriyor.

Uskumru Balığı İçerisinde Ne Kadar Protein Var?

Uskumru Balığı içerisinde Protein bulunuyor. Uskumru Balığı içerisinde bulunan bu protein aslında canlıların temel yapı taşlarından birisidir. Hayatın devamlılığı için çok çok önemli olan Protein Uskumru Balığı dışında et, süt, balık ve diğer hayvansal besinlerde bulunuyor. Uskumru Balığı içerisinde bulunan proteinin fazla alınması da karaciğer yetmezliği gibi hastalıklara neden olabiliyor. Bu sebeple Uskumru Balığı içerisinde bulunan Protein miktarını günlük dozunu kaçırmadan almamız lazım. Örneğin sporcuların kullandığı protein tozlarının faydası olduğu kadar zararlarının da olabileceği söz konusu. 1 Adet (Orta) Uskumru Balığı içerisinde de 15,81 g Protein bulunuyor.

Uskumru Balığı İçerisinde Ne Kadar Sodyum Var?

Uskumru Balığı içerisinde Sodyum bulunuyor. Aslında günlük hayatımızda sodyumu en çok tuz ile alıyoruz. Ancak Uskumru Balığı ile de bir miktar sodyum alıyoruz. Belirtmek gerekirse 1 Adet (Orta) Uskumru Balığı içerisinde yaklaşık olarak 76,5 mg sodyum bulunuyor. Peki Uskumru Balığı içerisinde de yer alan sodyum ne işe yarıyor? Sodyum kasların sinir ve fonksiyonlarının etkin çalışmasını sağlıyor. Sinir hücreleri arasındaki elektrokimyasal iletişim sodyum ile oluyor. Ayrıca sodyum, vücuttaki birçok fonksiyonun düzenli olarak çalışmasına yardımcı olur. Siz de Uskumru Balığı yiyerek sodyum almış olursunuz.

Uskumru Balığı İçerisinde Ne Kadar A Vitamini Var?

Uskumru Balığı içerinde A Vitamini bulunuyor. A Vitamini özellikle diş sağlığı, kemik yapısının güçlü ve dayanıklı olması ile cilt sağlığı için son derece önemlidir. Eğer vücutta A vitamini eksik kalırsa özellikle gözlerde başlayan bulanmalarla bu açığa verilir. Uskumru Balığı içerisinde de A Vitamini bulunmaktadır. 1 Adet (Orta) Uskumru Balığı içerisinde yaklaşık olarak 141,95 iu A Vitamini bulunur. Uskumru Balığı tüketerek siz de A Vitamini ihtiyacınızın bir bölümünü bu besinden karşılayabilirsiniz.

Uskumru Balığı İçerisinde Ne Kadar C Vitamini Var?

Uskumru Balığı içerisinde C Vitamini bulunuyor. C Vitamini vücut sağlığımız için son derece önemli bir vitamindir. Özellikle bağışıklık sistemimizin güçlü olabilmesi adına bol miktarda C Vitamini tüketmemiz gerekiyor. Uskumru Balığı yiyerek C Vitamini ihtiyacımızın bir bölümünü karşılayabiliyoruz. 1 Adet (Orta) Uskumru Balığı içerisinde 0,34 mg miktarında C vitamini bulunmaktadır. C Vitaminin bağışıklık sistemini güçlendirmesi dışında da faydaları büyüktür. Kronik hastalık riskini azaltır, yüksek tansiyonu yönetmeye yardımcı olur, kanda bulunan ürik asit seviyesini düşürür, demir eksikliğini gidermeye yardımcı olur, cilt sağlığını iyileştirir, yaraları iyileştirir, cilt ve saç için de son derece önemlidir.

Peki miktar olarak Uskumru Balığı içerisindeki hangi maddeden ne kadar var? Mesela ne kadar Uskumru Balığı yersek ne kadar kalori alıyoruz? Ne kadar vitamin alıyoruz? Uskumru Balığı içerisinde ne kadar Karbonhidrat, Protein ve Yağ var? Uskumru Balığı içerisinde vitamin var mı? Varsa hangi vitaminler var. İşte Uskumru Balığı içerisindeki besinler ve miktarı...

1 Adet (Orta) Uskumru Balığı İçindeki Besinler

 • 0 Karbonhidrat
 • 15,81 Protein
 • 11,81 Yağ
 • 0 Lif
 • 59,5 Kolesterol
 • 76,5 Sodyum
 • 266,9 Potasyum
 • 10,2 Kalsiyum
 • 141,95 A Vitamini
 • 0,34 C Vitamini
 • 0 Karbonhidrat

1 Kilogram Uskumru Balığı İçindeki Besinler

 • 0 Karbonhidrat
 • 186 Protein
 • 138,9 Yağ
 • 0 Lif
 • 700 Kolesterol
 • 900 Sodyum
 • 3140 Potasyum
 • 120 Kalsiyum
 • 1670 A Vitamini
 • 4 C Vitamini
 • 0 Karbonhidrat

1 Gram Uskumru Balığı İçindeki Besinler

 • 0 Karbonhidrat
 • 0,19 Protein
 • 0,14 Yağ
 • 0 Lif
 • 0,7 Kolesterol
 • 0,9 Sodyum
 • 3,14 Potasyum
 • 0,12 Kalsiyum
 • 1,67 A Vitamini
 • 0 C Vitamini
 • 0 Karbonhidrat

DİĞEREN ÇOK BAKILAN BESİNLER

BESİN DEĞERLERİ


USKUMRU BALIĞI İÇİNDEKİ BESİNLER

Karbonhidrat (g)
0
 
Protein (g)
0
 
Yağ (g)
0
 
Kolesterol (mg)
0
 
Sodyum (mg)
0
 
Potasyum (mg)
0
 
Kalsiyum (mg)
0
 
Vitamin A (iu)
0
 
Vitamin C (mg)
0
 
Demir (g)
0