Urfa Dürüm Kaç Kalori?


MİKTAR

BİRİMTOPLAM KALORİUrfa Dürüm Kaç Kalori? Urfa Dürüm Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Urfa Dürüm Kaç Kalori? Urfa Dürüm Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Urfa Dürüm yemek zararlı mı? faydalı mı? Urfa Dürüm kaç kalori? Urfa Dürüm içerisinde ne kadar protein, yağ ve lif var? Urfa Dürüm içinde vitamin var mı? Kilo yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Besin değeri ne kadar?

Urfa Dürüm kaç kalori, Urfa Dürüm yemek şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Urfa Dürüm gıdasının içerisinde hangi maddeler var? Zararlı mı? Faydalı mı? Ne sıklıkla tüketmek ve nasıl yemek lazım? Urfa Dürüm ile ilgili sıkça sorular soruların cevabını vermeden önce Urfa Dürüm ile ilgili tüm besin değerlerini bilmek gerekiyor.

Urfa Dürüm İçerisinde Ne Kadar Kalsiyum Var?

Urfa Dürüm içerisinde Kalsiyum bulunuyor. Özellikle süt ve süt ürünlerinde yüksek miktarda bulunan kalsiyum Urfa Dürüm içerisinde de var. 1 Porsiyon (Orta) Urfa Dürüm içerisinde 27,89 mg kalsiyum bulunuyor. Kalsiyumun kemik sağlığı ve kemik gelişimi için son derece faydalıdır. Günlük ihtiyacımızda inek sütü, peynir ve yoğurttan bol miktarda alabildiğimiz kalsiyumu Urfa Dürüm yiyerek de alabiliyoruz. Urfa Dürüm içerisinde bulunan kalsiyum da kemiklerimiz için son derece önemli bir besin kaynağıdır. Özellikle yaşlılıkta kemik sağlığımız için son derece önemli olan kalsiyumu tüketmemiz gerekmektedir. Bu sebeple Urfa Dürüm yemek de kalsiyum almamız için önemli olacaktır.

Urfa Dürüm İçerisinde Ne Kadar Kalori Var?

1 Porsiyon (Orta) Urfa Dürüm içerisinde ortalama 335,14 kalori bulunuyor. Kalori nedir? Ne işe yarar? Urfa Dürüm içerisinde bulunan kalori az mı çok mu? Faydalı mı zararlı mı? Gibi sorular günümüzde sıkça soruluyor. Urfa Dürüm içesinde de belirli bir miktarda bulunan kalori, bizim enerji kaynağımızdır. Gün içerisinde yapacağımız tüm aktiviteler için enerjiye ihtiyaç duyarız. Ortalama 1 kilo verebilmek için yaklaşık olarak 7-8 bin kalori eksiye düşmemiz gerekmektedir. Urfa Dürüm içerisinde bulunan kalori miktarıyla bunu dengelemek mümkün. Kalorisi fazla yiyecekleri az tüketmek her zaman bizim sağlığımız için önemli olacaktır.

Urfa Dürüm İçerisinde Ne Kadar Karbonhidrat Var?

Urfa Dürüm içerisinde Karbonhidrat bulunuyor. Karbonhidratların en büyük faydası vücutta enerji ve ısı ihtiyacını karşılıyor olması. 1 gram karbonhidrat yaklaşık olarak vücudumuza 4 kalori kazandırıyor. 1 Porsiyon (Orta) Urfa Dürüm içerisinde yaklaşık olarak 17,85 g karbonhidrat bulunmaktadır.

Urfa Dürüm İçerisinde Ne Kadar Kolesterol Var?

Urfa Dürüm içerisinde Kolestrol bulunuyor. Kolesterol kan içerisinde muma benzer bir yapıya sahip yağ türüdür. Urfa Dürüm içerisinde de bulunan bu kolesterol genel olarak ikiye ayrılır. İyi huylu ve kötü huylu kolestrol olarak adlandırılırlar. Kötü huylu olan kolesterol kalp krizi ve beyin kanamasına yol açarken, iyi huyku kolesterol ise tam tersi işlev görür. Yani kötü huyku kolestrolde yaşanan durumu tersine çevirir. 1 Porsiyon (Orta) Urfa Dürüm içerisinde yaklaşık olarak 56,89 mg kolesterol bulunmaktadır.

Urfa Dürüm İçerisinde Ne Kadar Lif Var?

Urfa Dürüm içerisinde Lif bulunuyor. Günlük yaklaşık 25-30 gram arası tüketilmesi uygun olan lif 1 Porsiyon (Orta) Urfa Dürüm içerisinde yaklaşık olarak 4.5 g olarak ölçümleniyor. Urfa Dürüm içerisinde bulunan Lif'in en büyük faydalarından birisi bağırsakların hareketlerini düzenlemesidir. Bu sayede bağırsaklar dışkıyı çok daha rahat dışarı çıkarırlar. Urfa Dürüm yediğimizde içerisindeki lif sayesinde düzenli tuvalete çıkarız ve bu da bizim zayıflamamız için önemli bir etken olabilir. Bunun dışında lifin diğer bir özelliği ise, kalp ve damar hastalarına iyi gelmesidir. Düzenli lif tüketenlerin tüketmeyenlere oranla damar tıkanıklığı gibi durumlardan daha uzak kaldığı belirtiliyor. Kolesterole de iyi gelen lif 1 Porsiyon (Orta) Urfa Dürüm içerisinde 7,4 g olarak bulunuyor.

Urfa Dürüm İçerisinde Ne Kadar Demir Var?

Urfa Dürüm içerisinde Demir bulunuyor. Demirin en önemli görevlerinden birisi oksijen taşımaktır. Kan içerisinde oksijen taşıyan kan hücrelerinin üretiminde kullanılır. 1 Porsiyon (Orta) Urfa Dürüm içerisinde yaklaşık olarak 2,32 demir vardır. Eğer vücutta demir oranı eksikse, yorgunluk, halsizlik, sürekli uyuma hissi, konsantrasyon bozukluğu gibi durumlar meydana gelir. Siz de Urfa Dürüm tüketerek günlük Demir ihtiyacınızın belirli bir bölümünü buradan sağlayabilirsiniz. Eskiden de bildiğimiz gibi Demirin en çok olduğu besinlerden birisi Ispanaktır. Urfa Dürüm içerisinde bulunan demir ile siz de yorgunluk, halsizlik, bitkinlik ve sürekli uyuma halini ortadan kaldırabilirsiniz.

Urfa Dürüm İçerisinde Ne Kadar Yağ Var?

Urfa Dürüm içerisinde Yağ bulunuyor. Aslında bildiğimiz üzere Urfa Dürüm içerisinde de karşılaştığımız bu yağlar, vücudumuz için enerji kaynağı. Vücudumuz birçok fiziksel aktivite için enerjiye ihtiyaç duyar. Tam da bu zamanlarda gerekli enerji için vücutlarımızda depolanan yağlar yakılır. 1 Porsiyon (Orta) Urfa Dürüm içerisinde 53,98 g yağ bulunmakta. Vücut yapımız limitsiz yağ depolamaya müsaittir. Dolayısıyla çok yağ depolayıp, bu yağı yakacak gerekli aktivite ve egzersizlerde bulunmazsak kilo almamız ve şişmanlamamız kaçınılmaz oluyor. Urfa Dürüm içerisinde ki yağ oranı da bu anlamda önemli.

Urfa Dürüm İçerisinde Ne Kadar Potasyum Var?

Urfa Dürüm içerisinde Potasyum bunuluyor. Sabahtan akşama kadar aldığımız gıdalar içerisinde aslında günlük potasyum ihtiyacımızı çok rahat karşılıyoruz. Bu yiyeceklerin içerisinde Urfa Dürüm yiyeceği de var. Urfa Dürüm içerisinde de potasyum bulunuyor. 1 Porsiyon (Orta) Urfa Dürüm içerisinde yaklaşık olarak 472,34 mg potasyum bulunuyor. Potasyumun en büyük faydalarından birisi kan basıncını dengeliyor olması. Bunun dışında yapılan araştırmalara göre potasyum tüketimi kemik kütlesinin yüksek olmasına da yardımcı oluyor. Urfa Dürüm içerisinde de bulunan potasyum aynı zamanda böbrek taşlarına da iyi geliyor. Urfa Dürüm tüketenler yani gerekli miktarda potasyum alanlarda böbrek taşı oranı, potasyumu eksik olanlara göre daha düşüktür. Diğer bir deyişle potasyum börek taşı oluşumunu engelliyor veya geciktiriyor.

Urfa Dürüm İçerisinde Ne Kadar Protein Var?

Urfa Dürüm içerisinde Protein bulunuyor. Urfa Dürüm içerisinde bulunan bu protein aslında canlıların temel yapı taşlarından birisidir. Hayatın devamlılığı için çok çok önemli olan Protein Urfa Dürüm dışında et, süt, balık ve diğer hayvansal besinlerde bulunuyor. Urfa Dürüm içerisinde bulunan proteinin fazla alınması da karaciğer yetmezliği gibi hastalıklara neden olabiliyor. Bu sebeple Urfa Dürüm içerisinde bulunan Protein miktarını günlük dozunu kaçırmadan almamız lazım. Örneğin sporcuların kullandığı protein tozlarının faydası olduğu kadar zararlarının da olabileceği söz konusu. 1 Porsiyon (Orta) Urfa Dürüm içerisinde de 29,91 g Protein bulunuyor.

Urfa Dürüm İçerisinde Ne Kadar Sodyum Var?

Urfa Dürüm içerisinde Sodyum bulunuyor. Aslında günlük hayatımızda sodyumu en çok tuz ile alıyoruz. Ancak Urfa Dürüm ile de bir miktar sodyum alıyoruz. Belirtmek gerekirse 1 Porsiyon (Orta) Urfa Dürüm içerisinde yaklaşık olarak 888,79 mg sodyum bulunuyor. Peki Urfa Dürüm içerisinde de yer alan sodyum ne işe yarıyor? Sodyum kasların sinir ve fonksiyonlarının etkin çalışmasını sağlıyor. Sinir hücreleri arasındaki elektrokimyasal iletişim sodyum ile oluyor. Ayrıca sodyum, vücuttaki birçok fonksiyonun düzenli olarak çalışmasına yardımcı olur. Siz de Urfa Dürüm yiyerek sodyum almış olursunuz.

Urfa Dürüm İçerisinde Ne Kadar A Vitamini Var?

Urfa Dürüm içerinde A Vitamini bulunuyor. A Vitamini özellikle diş sağlığı, kemik yapısının güçlü ve dayanıklı olması ile cilt sağlığı için son derece önemlidir. Eğer vücutta A vitamini eksik kalırsa özellikle gözlerde başlayan bulanmalarla bu açığa verilir. Urfa Dürüm içerisinde de A Vitamini bulunmaktadır. 1 Porsiyon (Orta) Urfa Dürüm içerisinde yaklaşık olarak 69,94 iu A Vitamini bulunur. Urfa Dürüm tüketerek siz de A Vitamini ihtiyacınızın bir bölümünü bu besinden karşılayabilirsiniz.

Urfa Dürüm İçerisinde Ne Kadar C Vitamini Var?

Urfa Dürüm içerisinde C Vitamini bulunuyor. C Vitamini vücut sağlığımız için son derece önemli bir vitamindir. Özellikle bağışıklık sistemimizin güçlü olabilmesi adına bol miktarda C Vitamini tüketmemiz gerekiyor. Urfa Dürüm yiyerek C Vitamini ihtiyacımızın bir bölümünü karşılayabiliyoruz. 1 Porsiyon (Orta) Urfa Dürüm içerisinde 19,69 mg miktarında C vitamini bulunmaktadır. C Vitaminin bağışıklık sistemini güçlendirmesi dışında da faydaları büyüktür. Kronik hastalık riskini azaltır, yüksek tansiyonu yönetmeye yardımcı olur, kanda bulunan ürik asit seviyesini düşürür, demir eksikliğini gidermeye yardımcı olur, cilt sağlığını iyileştirir, yaraları iyileştirir, cilt ve saç için de son derece önemlidir.

Peki miktar olarak Urfa Dürüm içerisindeki hangi maddeden ne kadar var? Mesela ne kadar Urfa Dürüm yersek ne kadar kalori alıyoruz? Ne kadar vitamin alıyoruz? Urfa Dürüm içerisinde ne kadar Karbonhidrat, Protein ve Yağ var? Urfa Dürüm içerisinde vitamin var mı? Varsa hangi vitaminler var. İşte Urfa Dürüm içerisindeki besinler ve miktarı...

1 Porsiyon (Orta) Urfa Dürüm İçindeki Besinler

 • 17,85 Karbonhidrat
 • 29,91 Protein
 • 53,98 Yağ
 • 7,4 Lif
 • 56,89 Kolesterol
 • 888,79 Sodyum
 • 472,34 Potasyum
 • 27,89 Kalsiyum
 • 69,94 A Vitamini
 • 19,69 C Vitamini
 • 17,85 Karbonhidrat

1 Adet Urfa Dürüm İçindeki Besinler

 • 17,85 Karbonhidrat
 • 29,91 Protein
 • 53,98 Yağ
 • 7,4 Lif
 • 56,89 Kolesterol
 • 888,79 Sodyum
 • 472,34 Potasyum
 • 27,89 Kalsiyum
 • 69,94 A Vitamini
 • 19,69 C Vitamini
 • 17,85 Karbonhidrat

1 Gram Urfa Dürüm İçindeki Besinler

 • 0,08 Karbonhidrat
 • 0,14 Protein
 • 0,25 Yağ
 • 0,03 Lif
 • 0,26 Kolesterol
 • 4,13 Sodyum
 • 2,2 Potasyum
 • 0,13 Kalsiyum
 • 0,33 A Vitamini
 • 0,09 C Vitamini
 • 0,08 Karbonhidrat

DİĞEREN ÇOK BAKILAN BESİNLER

BESİN DEĞERLERİ


URFA DÜRÜM İÇİNDEKİ BESİNLER

Karbonhidrat (g)
0
 
Protein (g)
0
 
Yağ (g)
0
 
Kolesterol (mg)
0
 
Sodyum (mg)
0
 
Potasyum (mg)
0
 
Kalsiyum (mg)
0
 
Vitamin A (iu)
0
 
Vitamin C (mg)
0
 
Demir (g)
0