Unsuz Mücver Kaç Kalori?


MİKTAR

BİRİMTOPLAM KALORİUnsuz Mücver Kaç Kalori? Unsuz Mücver Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Unsuz Mücver Kaç Kalori? Unsuz Mücver Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Unsuz Mücver yemek zararlı mı? faydalı mı? Unsuz Mücver kaç kalori? Unsuz Mücver içerisinde ne kadar protein, yağ ve lif var? Unsuz Mücver içinde vitamin var mı? Kilo yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Besin değeri ne kadar?

Unsuz Mücver kaç kalori, Unsuz Mücver yemek şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Unsuz Mücver gıdasının içerisinde hangi maddeler var? Zararlı mı? Faydalı mı? Ne sıklıkla tüketmek ve nasıl yemek lazım? Unsuz Mücver ile ilgili sıkça sorular soruların cevabını vermeden önce Unsuz Mücver ile ilgili tüm besin değerlerini bilmek gerekiyor.

Unsuz Mücver İçerisinde Ne Kadar Kalsiyum Var?

Unsuz Mücver içerisinde Kalsiyum bulunuyor. Özellikle süt ve süt ürünlerinde yüksek miktarda bulunan kalsiyum Unsuz Mücver içerisinde de var. 1 Porsiyon (Orta) Unsuz Mücver içerisinde 51,83 mg kalsiyum bulunuyor. Kalsiyumun kemik sağlığı ve kemik gelişimi için son derece faydalıdır. Günlük ihtiyacımızda inek sütü, peynir ve yoğurttan bol miktarda alabildiğimiz kalsiyumu Unsuz Mücver yiyerek de alabiliyoruz. Unsuz Mücver içerisinde bulunan kalsiyum da kemiklerimiz için son derece önemli bir besin kaynağıdır. Özellikle yaşlılıkta kemik sağlığımız için son derece önemli olan kalsiyumu tüketmemiz gerekmektedir. Bu sebeple Unsuz Mücver yemek de kalsiyum almamız için önemli olacaktır.

Unsuz Mücver İçerisinde Ne Kadar Kalori Var?

1 Porsiyon (Orta) Unsuz Mücver içerisinde ortalama 106,63 kalori bulunuyor. Kalori nedir? Ne işe yarar? Unsuz Mücver içerisinde bulunan kalori az mı çok mu? Faydalı mı zararlı mı? Gibi sorular günümüzde sıkça soruluyor. Unsuz Mücver içesinde de belirli bir miktarda bulunan kalori, bizim enerji kaynağımızdır. Gün içerisinde yapacağımız tüm aktiviteler için enerjiye ihtiyaç duyarız. Ortalama 1 kilo verebilmek için yaklaşık olarak 7-8 bin kalori eksiye düşmemiz gerekmektedir. Unsuz Mücver içerisinde bulunan kalori miktarıyla bunu dengelemek mümkün. Kalorisi fazla yiyecekleri az tüketmek her zaman bizim sağlığımız için önemli olacaktır.

Unsuz Mücver İçerisinde Ne Kadar Karbonhidrat Var?

Unsuz Mücver içerisinde Karbonhidrat bulunuyor. Karbonhidratların en büyük faydası vücutta enerji ve ısı ihtiyacını karşılıyor olması. 1 gram karbonhidrat yaklaşık olarak vücudumuza 4 kalori kazandırıyor. 1 Porsiyon (Orta) Unsuz Mücver içerisinde yaklaşık olarak 13,88 g karbonhidrat bulunmaktadır.

Unsuz Mücver İçerisinde Ne Kadar Kolesterol Var?

Unsuz Mücver içerisinde Kolestrol bulunuyor. Kolesterol kan içerisinde muma benzer bir yapıya sahip yağ türüdür. Unsuz Mücver içerisinde de bulunan bu kolesterol genel olarak ikiye ayrılır. İyi huylu ve kötü huylu kolestrol olarak adlandırılırlar. Kötü huylu olan kolesterol kalp krizi ve beyin kanamasına yol açarken, iyi huyku kolesterol ise tam tersi işlev görür. Yani kötü huyku kolestrolde yaşanan durumu tersine çevirir. 1 Porsiyon (Orta) Unsuz Mücver içerisinde yaklaşık olarak 66 mg kolesterol bulunmaktadır.

Unsuz Mücver İçerisinde Ne Kadar Lif Var?

Unsuz Mücver içerisinde Lif bulunuyor. Günlük yaklaşık 25-30 gram arası tüketilmesi uygun olan lif 1 Porsiyon (Orta) Unsuz Mücver içerisinde yaklaşık olarak 4.5 g olarak ölçümleniyor. Unsuz Mücver içerisinde bulunan Lif'in en büyük faydalarından birisi bağırsakların hareketlerini düzenlemesidir. Bu sayede bağırsaklar dışkıyı çok daha rahat dışarı çıkarırlar. Unsuz Mücver yediğimizde içerisindeki lif sayesinde düzenli tuvalete çıkarız ve bu da bizim zayıflamamız için önemli bir etken olabilir. Bunun dışında lifin diğer bir özelliği ise, kalp ve damar hastalarına iyi gelmesidir. Düzenli lif tüketenlerin tüketmeyenlere oranla damar tıkanıklığı gibi durumlardan daha uzak kaldığı belirtiliyor. Kolesterole de iyi gelen lif 1 Porsiyon (Orta) Unsuz Mücver içerisinde 2,99 g olarak bulunuyor.

Unsuz Mücver İçerisinde Ne Kadar Demir Var?

Unsuz Mücver içerisinde Demir bulunuyor. Demirin en önemli görevlerinden birisi oksijen taşımaktır. Kan içerisinde oksijen taşıyan kan hücrelerinin üretiminde kullanılır. 1 Porsiyon (Orta) Unsuz Mücver içerisinde yaklaşık olarak 2,07 demir vardır. Eğer vücutta demir oranı eksikse, yorgunluk, halsizlik, sürekli uyuma hissi, konsantrasyon bozukluğu gibi durumlar meydana gelir. Siz de Unsuz Mücver tüketerek günlük Demir ihtiyacınızın belirli bir bölümünü buradan sağlayabilirsiniz. Eskiden de bildiğimiz gibi Demirin en çok olduğu besinlerden birisi Ispanaktır. Unsuz Mücver içerisinde bulunan demir ile siz de yorgunluk, halsizlik, bitkinlik ve sürekli uyuma halini ortadan kaldırabilirsiniz.

Unsuz Mücver İçerisinde Ne Kadar Yağ Var?

Unsuz Mücver içerisinde Yağ bulunuyor. Aslında bildiğimiz üzere Unsuz Mücver içerisinde de karşılaştığımız bu yağlar, vücudumuz için enerji kaynağı. Vücudumuz birçok fiziksel aktivite için enerjiye ihtiyaç duyar. Tam da bu zamanlarda gerekli enerji için vücutlarımızda depolanan yağlar yakılır. 1 Porsiyon (Orta) Unsuz Mücver içerisinde 2,89 g yağ bulunmakta. Vücut yapımız limitsiz yağ depolamaya müsaittir. Dolayısıyla çok yağ depolayıp, bu yağı yakacak gerekli aktivite ve egzersizlerde bulunmazsak kilo almamız ve şişmanlamamız kaçınılmaz oluyor. Unsuz Mücver içerisinde ki yağ oranı da bu anlamda önemli.

Unsuz Mücver İçerisinde Ne Kadar Potasyum Var?

Unsuz Mücver içerisinde Potasyum bunuluyor. Sabahtan akşama kadar aldığımız gıdalar içerisinde aslında günlük potasyum ihtiyacımızı çok rahat karşılıyoruz. Bu yiyeceklerin içerisinde Unsuz Mücver yiyeceği de var. Unsuz Mücver içerisinde de potasyum bulunuyor. 1 Porsiyon (Orta) Unsuz Mücver içerisinde yaklaşık olarak 352,49 mg potasyum bulunuyor. Potasyumun en büyük faydalarından birisi kan basıncını dengeliyor olması. Bunun dışında yapılan araştırmalara göre potasyum tüketimi kemik kütlesinin yüksek olmasına da yardımcı oluyor. Unsuz Mücver içerisinde de bulunan potasyum aynı zamanda böbrek taşlarına da iyi geliyor. Unsuz Mücver tüketenler yani gerekli miktarda potasyum alanlarda böbrek taşı oranı, potasyumu eksik olanlara göre daha düşüktür. Diğer bir deyişle potasyum börek taşı oluşumunu engelliyor veya geciktiriyor.

Unsuz Mücver İçerisinde Ne Kadar Protein Var?

Unsuz Mücver içerisinde Protein bulunuyor. Unsuz Mücver içerisinde bulunan bu protein aslında canlıların temel yapı taşlarından birisidir. Hayatın devamlılığı için çok çok önemli olan Protein Unsuz Mücver dışında et, süt, balık ve diğer hayvansal besinlerde bulunuyor. Unsuz Mücver içerisinde bulunan proteinin fazla alınması da karaciğer yetmezliği gibi hastalıklara neden olabiliyor. Bu sebeple Unsuz Mücver içerisinde bulunan Protein miktarını günlük dozunu kaçırmadan almamız lazım. Örneğin sporcuların kullandığı protein tozlarının faydası olduğu kadar zararlarının da olabileceği söz konusu. 1 Porsiyon (Orta) Unsuz Mücver içerisinde de 5,86 g Protein bulunuyor.

Unsuz Mücver İçerisinde Ne Kadar Sodyum Var?

Unsuz Mücver içerisinde Sodyum bulunuyor. Aslında günlük hayatımızda sodyumu en çok tuz ile alıyoruz. Ancak Unsuz Mücver ile de bir miktar sodyum alıyoruz. Belirtmek gerekirse 1 Porsiyon (Orta) Unsuz Mücver içerisinde yaklaşık olarak 160,66 mg sodyum bulunuyor. Peki Unsuz Mücver içerisinde de yer alan sodyum ne işe yarıyor? Sodyum kasların sinir ve fonksiyonlarının etkin çalışmasını sağlıyor. Sinir hücreleri arasındaki elektrokimyasal iletişim sodyum ile oluyor. Ayrıca sodyum, vücuttaki birçok fonksiyonun düzenli olarak çalışmasına yardımcı olur. Siz de Unsuz Mücver yiyerek sodyum almış olursunuz.

Unsuz Mücver İçerisinde Ne Kadar A Vitamini Var?

Unsuz Mücver içerinde A Vitamini bulunuyor. A Vitamini özellikle diş sağlığı, kemik yapısının güçlü ve dayanıklı olması ile cilt sağlığı için son derece önemlidir. Eğer vücutta A vitamini eksik kalırsa özellikle gözlerde başlayan bulanmalarla bu açığa verilir. Unsuz Mücver içerisinde de A Vitamini bulunmaktadır. 1 Porsiyon (Orta) Unsuz Mücver içerisinde yaklaşık olarak 385,16 iu A Vitamini bulunur. Unsuz Mücver tüketerek siz de A Vitamini ihtiyacınızın bir bölümünü bu besinden karşılayabilirsiniz.

Unsuz Mücver İçerisinde Ne Kadar C Vitamini Var?

Unsuz Mücver içerisinde C Vitamini bulunuyor. C Vitamini vücut sağlığımız için son derece önemli bir vitamindir. Özellikle bağışıklık sistemimizin güçlü olabilmesi adına bol miktarda C Vitamini tüketmemiz gerekiyor. Unsuz Mücver yiyerek C Vitamini ihtiyacımızın bir bölümünü karşılayabiliyoruz. 1 Porsiyon (Orta) Unsuz Mücver içerisinde 36,3 mg miktarında C vitamini bulunmaktadır. C Vitaminin bağışıklık sistemini güçlendirmesi dışında da faydaları büyüktür. Kronik hastalık riskini azaltır, yüksek tansiyonu yönetmeye yardımcı olur, kanda bulunan ürik asit seviyesini düşürür, demir eksikliğini gidermeye yardımcı olur, cilt sağlığını iyileştirir, yaraları iyileştirir, cilt ve saç için de son derece önemlidir.

Peki miktar olarak Unsuz Mücver içerisindeki hangi maddeden ne kadar var? Mesela ne kadar Unsuz Mücver yersek ne kadar kalori alıyoruz? Ne kadar vitamin alıyoruz? Unsuz Mücver içerisinde ne kadar Karbonhidrat, Protein ve Yağ var? Unsuz Mücver içerisinde vitamin var mı? Varsa hangi vitaminler var. İşte Unsuz Mücver içerisindeki besinler ve miktarı...

1 Porsiyon (Orta) Unsuz Mücver İçindeki Besinler

 • 13,88 Karbonhidrat
 • 5,86 Protein
 • 2,89 Yağ
 • 2,99 Lif
 • 66 Kolesterol
 • 160,66 Sodyum
 • 352,49 Potasyum
 • 51,83 Kalsiyum
 • 385,16 A Vitamini
 • 36,3 C Vitamini
 • 13,88 Karbonhidrat

1 Dilim (Orta) Unsuz Mücver İçindeki Besinler

 • 6,94 Karbonhidrat
 • 2,93 Protein
 • 1,44 Yağ
 • 1,49 Lif
 • 33 Kolesterol
 • 80,33 Sodyum
 • 176,25 Potasyum
 • 25,92 Kalsiyum
 • 192,58 A Vitamini
 • 18,15 C Vitamini
 • 6,94 Karbonhidrat

1 Gram Unsuz Mücver İçindeki Besinler

 • 0,1 Karbonhidrat
 • 0,04 Protein
 • 0,02 Yağ
 • 0,02 Lif
 • 0,47 Kolesterol
 • 1,15 Sodyum
 • 2,52 Potasyum
 • 0,37 Kalsiyum
 • 2,75 A Vitamini
 • 0,26 C Vitamini
 • 0,1 Karbonhidrat

DİĞEREN ÇOK BAKILAN BESİNLER

BESİN DEĞERLERİ


UNSUZ MÜCVER İÇİNDEKİ BESİNLER

Karbonhidrat (g)
0
 
Protein (g)
0
 
Yağ (g)
0
 
Kolesterol (mg)
0
 
Sodyum (mg)
0
 
Potasyum (mg)
0
 
Kalsiyum (mg)
0
 
Vitamin A (iu)
0
 
Vitamin C (mg)
0
 
Demir (g)
0