Ülker Piko 5 Kayısı+Fındık Kaç Kalori?


MİKTAR

BİRİMTOPLAM KALORİÜlker Piko 5 Kayısı+Fındık Kaç Kalori? Ülker Piko 5 Kayısı+Fındık Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Ülker Piko 5 Kayısı+Fındık Kaç Kalori? Ülker Piko 5 Kayısı+Fındık Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Ülker Piko 5 Kayısı+Fındık yemek zararlı mı? faydalı mı? Ülker Piko 5 Kayısı+Fındık kaç kalori? Ülker Piko 5 Kayısı+Fındık içerisinde ne kadar protein, yağ ve lif var? Ülker Piko 5 Kayısı+Fındık içinde vitamin var mı? Kilo yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Besin değeri ne kadar?

Ülker Piko 5 Kayısı+Fındık kaç kalori, Ülker Piko 5 Kayısı+Fındık yemek şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Ülker Piko 5 Kayısı+Fındık gıdasının içerisinde hangi maddeler var? Zararlı mı? Faydalı mı? Ne sıklıkla tüketmek ve nasıl yemek lazım? Ülker Piko 5 Kayısı+Fındık ile ilgili sıkça sorular soruların cevabını vermeden önce Ülker Piko 5 Kayısı+Fındık ile ilgili tüm besin değerlerini bilmek gerekiyor.

Ülker Piko 5 Kayısı+Fındık İçerisinde Ne Kadar Kalsiyum Var?

Ülker Piko 5 Kayısı+Fındık içerisinde hiç kalsiyum yok. Kalsiyum oranı 0.

Ülker Piko 5 Kayısı+Fındık İçerisinde Ne Kadar Kalori Var?

1 Adet Ülker Piko 5 Kayısı+Fındık içerisinde ortalama 89 kalori bulunuyor. Kalori nedir? Ne işe yarar? Ülker Piko 5 Kayısı+Fındık içerisinde bulunan kalori az mı çok mu? Faydalı mı zararlı mı? Gibi sorular günümüzde sıkça soruluyor. Ülker Piko 5 Kayısı+Fındık içesinde de belirli bir miktarda bulunan kalori, bizim enerji kaynağımızdır. Gün içerisinde yapacağımız tüm aktiviteler için enerjiye ihtiyaç duyarız. Ortalama 1 kilo verebilmek için yaklaşık olarak 7-8 bin kalori eksiye düşmemiz gerekmektedir. Ülker Piko 5 Kayısı+Fındık içerisinde bulunan kalori miktarıyla bunu dengelemek mümkün. Kalorisi fazla yiyecekleri az tüketmek her zaman bizim sağlığımız için önemli olacaktır.

Ülker Piko 5 Kayısı+Fındık İçerisinde Ne Kadar Karbonhidrat Var?

Ülker Piko 5 Kayısı+Fındık içerisinde Karbonhidrat bulunuyor. Karbonhidratların en büyük faydası vücutta enerji ve ısı ihtiyacını karşılıyor olması. 1 gram karbonhidrat yaklaşık olarak vücudumuza 4 kalori kazandırıyor. 1 Adet Ülker Piko 5 Kayısı+Fındık içerisinde yaklaşık olarak 12,2 g karbonhidrat bulunmaktadır.

Ülker Piko 5 Kayısı+Fındık İçerisinde Ne Kadar Kolesterol Var?

Ülker Piko 5 Kayısı+Fındık içerisinde hiç kolesterol yok. Kolesterol oranı 0.

Ülker Piko 5 Kayısı+Fındık İçerisinde Ne Kadar Lif Var?

Ülker Piko 5 Kayısı+Fındık içerisinde Lif bulunuyor. Günlük yaklaşık 25-30 gram arası tüketilmesi uygun olan lif 1 Adet Ülker Piko 5 Kayısı+Fındık içerisinde yaklaşık olarak 4.5 g olarak ölçümleniyor. Ülker Piko 5 Kayısı+Fındık içerisinde bulunan Lif'in en büyük faydalarından birisi bağırsakların hareketlerini düzenlemesidir. Bu sayede bağırsaklar dışkıyı çok daha rahat dışarı çıkarırlar. Ülker Piko 5 Kayısı+Fındık yediğimizde içerisindeki lif sayesinde düzenli tuvalete çıkarız ve bu da bizim zayıflamamız için önemli bir etken olabilir. Bunun dışında lifin diğer bir özelliği ise, kalp ve damar hastalarına iyi gelmesidir. Düzenli lif tüketenlerin tüketmeyenlere oranla damar tıkanıklığı gibi durumlardan daha uzak kaldığı belirtiliyor. Kolesterole de iyi gelen lif 1 Adet Ülker Piko 5 Kayısı+Fındık içerisinde 0,8 g olarak bulunuyor.

Ülker Piko 5 Kayısı+Fındık İçerisinde Ne Kadar Demir Var?

Ülker Piko 5 Kayısı+Fındık içerisinde hiç demir yok. Demir oranı 0.

Ülker Piko 5 Kayısı+Fındık İçerisinde Ne Kadar Yağ Var?

Ülker Piko 5 Kayısı+Fındık içerisinde Yağ bulunuyor. Aslında bildiğimiz üzere Ülker Piko 5 Kayısı+Fındık içerisinde de karşılaştığımız bu yağlar, vücudumuz için enerji kaynağı. Vücudumuz birçok fiziksel aktivite için enerjiye ihtiyaç duyar. Tam da bu zamanlarda gerekli enerji için vücutlarımızda depolanan yağlar yakılır. 1 Adet Ülker Piko 5 Kayısı+Fındık içerisinde 3,5 g yağ bulunmakta. Vücut yapımız limitsiz yağ depolamaya müsaittir. Dolayısıyla çok yağ depolayıp, bu yağı yakacak gerekli aktivite ve egzersizlerde bulunmazsak kilo almamız ve şişmanlamamız kaçınılmaz oluyor. Ülker Piko 5 Kayısı+Fındık içerisinde ki yağ oranı da bu anlamda önemli.

Ülker Piko 5 Kayısı+Fındık İçerisinde Ne Kadar Potasyum Var?

Ülker Piko 5 Kayısı+Fındık içerisinde hiç potasyum yok. Potasyum oranı 0.

Ülker Piko 5 Kayısı+Fındık İçerisinde Ne Kadar Protein Var?

Ülker Piko 5 Kayısı+Fındık içerisinde Protein bulunuyor. Ülker Piko 5 Kayısı+Fındık içerisinde bulunan bu protein aslında canlıların temel yapı taşlarından birisidir. Hayatın devamlılığı için çok çok önemli olan Protein Ülker Piko 5 Kayısı+Fındık dışında et, süt, balık ve diğer hayvansal besinlerde bulunuyor. Ülker Piko 5 Kayısı+Fındık içerisinde bulunan proteinin fazla alınması da karaciğer yetmezliği gibi hastalıklara neden olabiliyor. Bu sebeple Ülker Piko 5 Kayısı+Fındık içerisinde bulunan Protein miktarını günlük dozunu kaçırmadan almamız lazım. Örneğin sporcuların kullandığı protein tozlarının faydası olduğu kadar zararlarının da olabileceği söz konusu. 1 Adet Ülker Piko 5 Kayısı+Fındık içerisinde de 1,8 g Protein bulunuyor.

Ülker Piko 5 Kayısı+Fındık İçerisinde Ne Kadar Sodyum Var?

Ülker Piko 5 Kayısı+Fındık içerisinde hiç sodyum yok. Sodyum oranı 0.

Ülker Piko 5 Kayısı+Fındık İçerisinde Ne Kadar A Vitamini Var?

Ülker Piko 5 Kayısı+Fındık içerisinde hiç A Vitamini yok. A Vitamini oranı 0.

Ülker Piko 5 Kayısı+Fındık İçerisinde Ne Kadar C Vitamini Var?

Ülker Piko 5 Kayısı+Fındık içerisinde hiç C Vitamini yok. C Vitamini oranı 0.

Peki miktar olarak Ülker Piko 5 Kayısı+Fındık içerisindeki hangi maddeden ne kadar var? Mesela ne kadar Ülker Piko 5 Kayısı+Fındık yersek ne kadar kalori alıyoruz? Ne kadar vitamin alıyoruz? Ülker Piko 5 Kayısı+Fındık içerisinde ne kadar Karbonhidrat, Protein ve Yağ var? Ülker Piko 5 Kayısı+Fındık içerisinde vitamin var mı? Varsa hangi vitaminler var. İşte Ülker Piko 5 Kayısı+Fındık içerisindeki besinler ve miktarı...

1 Adet Ülker Piko 5 Kayısı+Fındık İçindeki Besinler

 • 12,2 Karbonhidrat
 • 1,8 Protein
 • 3,5 Yağ
 • 0,8 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 0 Sodyum
 • 0 Potasyum
 • 0 Kalsiyum
 • 0 A Vitamini
 • 0 C Vitamini
 • 12,2 Karbonhidrat

1 Gram Ülker Piko 5 Kayısı+Fındık İçindeki Besinler

 • 0,61 Karbonhidrat
 • 0,09 Protein
 • 0,18 Yağ
 • 0,04 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 0 Sodyum
 • 0 Potasyum
 • 0 Kalsiyum
 • 0 A Vitamini
 • 0 C Vitamini
 • 0,61 Karbonhidrat

DİĞEREN ÇOK BAKILAN BESİNLER

BESİN DEĞERLERİ


ÜLKER PİKO 5 KAYISI+FINDIK İÇİNDEKİ BESİNLER

Karbonhidrat (g)
0
 
Protein (g)
0
 
Yağ (g)
0
 
Kolesterol (mg)
0
 
Sodyum (mg)
0
 
Potasyum (mg)
0
 
Kalsiyum (mg)
0
 
Vitamin A (iu)
0
 
Vitamin C (mg)
0
 
Demir (g)
0