Topkek Çilekli Kaç Kalori?


MİKTAR

BİRİMTOPLAM KALORİTopkek Çilekli Kaç Kalori? Topkek Çilekli Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Topkek Çilekli Kaç Kalori? Topkek Çilekli Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Topkek Çilekli yemek zararlı mı? faydalı mı? Topkek Çilekli kaç kalori? Topkek Çilekli içerisinde ne kadar protein, yağ ve lif var? Topkek Çilekli içinde vitamin var mı? Kilo yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Besin değeri ne kadar?

Topkek Çilekli kaç kalori, Topkek Çilekli yemek şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Topkek Çilekli gıdasının içerisinde hangi maddeler var? Zararlı mı? Faydalı mı? Ne sıklıkla tüketmek ve nasıl yemek lazım? Topkek Çilekli ile ilgili sıkça sorular soruların cevabını vermeden önce Topkek Çilekli ile ilgili tüm besin değerlerini bilmek gerekiyor.

Topkek Çilekli İçerisinde Ne Kadar Kalsiyum Var?

Topkek Çilekli içerisinde hiç kalsiyum yok. Kalsiyum oranı 0.

Topkek Çilekli İçerisinde Ne Kadar Kalori Var?

1 Porsiyon Topkek Çilekli içerisinde ortalama 176,8 kalori bulunuyor. Kalori nedir? Ne işe yarar? Topkek Çilekli içerisinde bulunan kalori az mı çok mu? Faydalı mı zararlı mı? Gibi sorular günümüzde sıkça soruluyor. Topkek Çilekli içesinde de belirli bir miktarda bulunan kalori, bizim enerji kaynağımızdır. Gün içerisinde yapacağımız tüm aktiviteler için enerjiye ihtiyaç duyarız. Ortalama 1 kilo verebilmek için yaklaşık olarak 7-8 bin kalori eksiye düşmemiz gerekmektedir. Topkek Çilekli içerisinde bulunan kalori miktarıyla bunu dengelemek mümkün. Kalorisi fazla yiyecekleri az tüketmek her zaman bizim sağlığımız için önemli olacaktır.

Topkek Çilekli İçerisinde Ne Kadar Karbonhidrat Var?

Topkek Çilekli içerisinde Karbonhidrat bulunuyor. Karbonhidratların en büyük faydası vücutta enerji ve ısı ihtiyacını karşılıyor olması. 1 gram karbonhidrat yaklaşık olarak vücudumuza 4 kalori kazandırıyor. 1 Porsiyon Topkek Çilekli içerisinde yaklaşık olarak 22,2 g karbonhidrat bulunmaktadır.

Topkek Çilekli İçerisinde Ne Kadar Kolesterol Var?

Topkek Çilekli içerisinde hiç kolesterol yok. Kolesterol oranı 0.

Topkek Çilekli İçerisinde Ne Kadar Lif Var?

Topkek Çilekli içerisinde Lif bulunuyor. Günlük yaklaşık 25-30 gram arası tüketilmesi uygun olan lif 1 Porsiyon Topkek Çilekli içerisinde yaklaşık olarak 4.5 g olarak ölçümleniyor. Topkek Çilekli içerisinde bulunan Lif'in en büyük faydalarından birisi bağırsakların hareketlerini düzenlemesidir. Bu sayede bağırsaklar dışkıyı çok daha rahat dışarı çıkarırlar. Topkek Çilekli yediğimizde içerisindeki lif sayesinde düzenli tuvalete çıkarız ve bu da bizim zayıflamamız için önemli bir etken olabilir. Bunun dışında lifin diğer bir özelliği ise, kalp ve damar hastalarına iyi gelmesidir. Düzenli lif tüketenlerin tüketmeyenlere oranla damar tıkanıklığı gibi durumlardan daha uzak kaldığı belirtiliyor. Kolesterole de iyi gelen lif 1 Porsiyon Topkek Çilekli içerisinde 0,96 g olarak bulunuyor.

Topkek Çilekli İçerisinde Ne Kadar Demir Var?

Topkek Çilekli içerisinde hiç demir yok. Demir oranı 0.

Topkek Çilekli İçerisinde Ne Kadar Yağ Var?

Topkek Çilekli içerisinde Yağ bulunuyor. Aslında bildiğimiz üzere Topkek Çilekli içerisinde de karşılaştığımız bu yağlar, vücudumuz için enerji kaynağı. Vücudumuz birçok fiziksel aktivite için enerjiye ihtiyaç duyar. Tam da bu zamanlarda gerekli enerji için vücutlarımızda depolanan yağlar yakılır. 1 Porsiyon Topkek Çilekli içerisinde 9,28 g yağ bulunmakta. Vücut yapımız limitsiz yağ depolamaya müsaittir. Dolayısıyla çok yağ depolayıp, bu yağı yakacak gerekli aktivite ve egzersizlerde bulunmazsak kilo almamız ve şişmanlamamız kaçınılmaz oluyor. Topkek Çilekli içerisinde ki yağ oranı da bu anlamda önemli.

Topkek Çilekli İçerisinde Ne Kadar Potasyum Var?

Topkek Çilekli içerisinde hiç potasyum yok. Potasyum oranı 0.

Topkek Çilekli İçerisinde Ne Kadar Protein Var?

Topkek Çilekli içerisinde Protein bulunuyor. Topkek Çilekli içerisinde bulunan bu protein aslında canlıların temel yapı taşlarından birisidir. Hayatın devamlılığı için çok çok önemli olan Protein Topkek Çilekli dışında et, süt, balık ve diğer hayvansal besinlerde bulunuyor. Topkek Çilekli içerisinde bulunan proteinin fazla alınması da karaciğer yetmezliği gibi hastalıklara neden olabiliyor. Bu sebeple Topkek Çilekli içerisinde bulunan Protein miktarını günlük dozunu kaçırmadan almamız lazım. Örneğin sporcuların kullandığı protein tozlarının faydası olduğu kadar zararlarının da olabileceği söz konusu. 1 Porsiyon Topkek Çilekli içerisinde de 2,28 g Protein bulunuyor.

Topkek Çilekli İçerisinde Ne Kadar Sodyum Var?

Topkek Çilekli içerisinde Sodyum bulunuyor. Aslında günlük hayatımızda sodyumu en çok tuz ile alıyoruz. Ancak Topkek Çilekli ile de bir miktar sodyum alıyoruz. Belirtmek gerekirse 1 Porsiyon Topkek Çilekli içerisinde yaklaşık olarak 0,32 mg sodyum bulunuyor. Peki Topkek Çilekli içerisinde de yer alan sodyum ne işe yarıyor? Sodyum kasların sinir ve fonksiyonlarının etkin çalışmasını sağlıyor. Sinir hücreleri arasındaki elektrokimyasal iletişim sodyum ile oluyor. Ayrıca sodyum, vücuttaki birçok fonksiyonun düzenli olarak çalışmasına yardımcı olur. Siz de Topkek Çilekli yiyerek sodyum almış olursunuz.

Topkek Çilekli İçerisinde Ne Kadar A Vitamini Var?

Topkek Çilekli içerisinde hiç A Vitamini yok. A Vitamini oranı 0.

Topkek Çilekli İçerisinde Ne Kadar C Vitamini Var?

Topkek Çilekli içerisinde hiç C Vitamini yok. C Vitamini oranı 0.

Peki miktar olarak Topkek Çilekli içerisindeki hangi maddeden ne kadar var? Mesela ne kadar Topkek Çilekli yersek ne kadar kalori alıyoruz? Ne kadar vitamin alıyoruz? Topkek Çilekli içerisinde ne kadar Karbonhidrat, Protein ve Yağ var? Topkek Çilekli içerisinde vitamin var mı? Varsa hangi vitaminler var. İşte Topkek Çilekli içerisindeki besinler ve miktarı...

1 Porsiyon Topkek Çilekli İçindeki Besinler

 • 22,2 Karbonhidrat
 • 2,28 Protein
 • 9,28 Yağ
 • 0,96 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 0,32 Sodyum
 • 0 Potasyum
 • 0 Kalsiyum
 • 0 A Vitamini
 • 0 C Vitamini
 • 22,2 Karbonhidrat

1 Gram Topkek Çilekli İçindeki Besinler

 • 0,56 Karbonhidrat
 • 0,06 Protein
 • 0,23 Yağ
 • 0,02 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 0,01 Sodyum
 • 0 Potasyum
 • 0 Kalsiyum
 • 0 A Vitamini
 • 0 C Vitamini
 • 0,56 Karbonhidrat

DİĞEREN ÇOK BAKILAN BESİNLER

BESİN DEĞERLERİ


TOPKEK ÇİLEKLİ İÇİNDEKİ BESİNLER

Karbonhidrat (g)
0
 
Protein (g)
0
 
Yağ (g)
0
 
Kolesterol (mg)
0
 
Sodyum (mg)
0
 
Potasyum (mg)
0
 
Kalsiyum (mg)
0
 
Vitamin A (iu)
0
 
Vitamin C (mg)
0
 
Demir (g)
0