Tatlandırıcılı Sade Kek Kaç Kalori?


MİKTAR

BİRİMTOPLAM KALORİTatlandırıcılı Sade Kek Kaç Kalori? Tatlandırıcılı Sade Kek Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Tatlandırıcılı Sade Kek Kaç Kalori? Tatlandırıcılı Sade Kek Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Tatlandırıcılı Sade Kek yemek zararlı mı? faydalı mı? Tatlandırıcılı Sade Kek kaç kalori? Tatlandırıcılı Sade Kek içerisinde ne kadar protein, yağ ve lif var? Tatlandırıcılı Sade Kek içinde vitamin var mı? Kilo yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Besin değeri ne kadar?

Tatlandırıcılı Sade Kek kaç kalori, Tatlandırıcılı Sade Kek yemek şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Tatlandırıcılı Sade Kek gıdasının içerisinde hangi maddeler var? Zararlı mı? Faydalı mı? Ne sıklıkla tüketmek ve nasıl yemek lazım? Tatlandırıcılı Sade Kek ile ilgili sıkça sorular soruların cevabını vermeden önce Tatlandırıcılı Sade Kek ile ilgili tüm besin değerlerini bilmek gerekiyor.

Tatlandırıcılı Sade Kek İçerisinde Ne Kadar Kalsiyum Var?

Tatlandırıcılı Sade Kek içerisinde Kalsiyum bulunuyor. Özellikle süt ve süt ürünlerinde yüksek miktarda bulunan kalsiyum Tatlandırıcılı Sade Kek içerisinde de var. 1 Dilim (Orta) Tatlandırıcılı Sade Kek içerisinde 32,58 mg kalsiyum bulunuyor. Kalsiyumun kemik sağlığı ve kemik gelişimi için son derece faydalıdır. Günlük ihtiyacımızda inek sütü, peynir ve yoğurttan bol miktarda alabildiğimiz kalsiyumu Tatlandırıcılı Sade Kek yiyerek de alabiliyoruz. Tatlandırıcılı Sade Kek içerisinde bulunan kalsiyum da kemiklerimiz için son derece önemli bir besin kaynağıdır. Özellikle yaşlılıkta kemik sağlığımız için son derece önemli olan kalsiyumu tüketmemiz gerekmektedir. Bu sebeple Tatlandırıcılı Sade Kek yemek de kalsiyum almamız için önemli olacaktır.

Tatlandırıcılı Sade Kek İçerisinde Ne Kadar Kalori Var?

1 Dilim (Orta) Tatlandırıcılı Sade Kek içerisinde ortalama 189,38 kalori bulunuyor. Kalori nedir? Ne işe yarar? Tatlandırıcılı Sade Kek içerisinde bulunan kalori az mı çok mu? Faydalı mı zararlı mı? Gibi sorular günümüzde sıkça soruluyor. Tatlandırıcılı Sade Kek içesinde de belirli bir miktarda bulunan kalori, bizim enerji kaynağımızdır. Gün içerisinde yapacağımız tüm aktiviteler için enerjiye ihtiyaç duyarız. Ortalama 1 kilo verebilmek için yaklaşık olarak 7-8 bin kalori eksiye düşmemiz gerekmektedir. Tatlandırıcılı Sade Kek içerisinde bulunan kalori miktarıyla bunu dengelemek mümkün. Kalorisi fazla yiyecekleri az tüketmek her zaman bizim sağlığımız için önemli olacaktır.

Tatlandırıcılı Sade Kek İçerisinde Ne Kadar Karbonhidrat Var?

Tatlandırıcılı Sade Kek içerisinde Karbonhidrat bulunuyor. Karbonhidratların en büyük faydası vücutta enerji ve ısı ihtiyacını karşılıyor olması. 1 gram karbonhidrat yaklaşık olarak vücudumuza 4 kalori kazandırıyor. 1 Dilim (Orta) Tatlandırıcılı Sade Kek içerisinde yaklaşık olarak 27,29 g karbonhidrat bulunmaktadır.

Tatlandırıcılı Sade Kek İçerisinde Ne Kadar Kolesterol Var?

Tatlandırıcılı Sade Kek içerisinde Kolestrol bulunuyor. Kolesterol kan içerisinde muma benzer bir yapıya sahip yağ türüdür. Tatlandırıcılı Sade Kek içerisinde de bulunan bu kolesterol genel olarak ikiye ayrılır. İyi huylu ve kötü huylu kolestrol olarak adlandırılırlar. Kötü huylu olan kolesterol kalp krizi ve beyin kanamasına yol açarken, iyi huyku kolesterol ise tam tersi işlev görür. Yani kötü huyku kolestrolde yaşanan durumu tersine çevirir. 1 Dilim (Orta) Tatlandırıcılı Sade Kek içerisinde yaklaşık olarak 29,73 mg kolesterol bulunmaktadır.

Tatlandırıcılı Sade Kek İçerisinde Ne Kadar Lif Var?

Tatlandırıcılı Sade Kek içerisinde Lif bulunuyor. Günlük yaklaşık 25-30 gram arası tüketilmesi uygun olan lif 1 Dilim (Orta) Tatlandırıcılı Sade Kek içerisinde yaklaşık olarak 4.5 g olarak ölçümleniyor. Tatlandırıcılı Sade Kek içerisinde bulunan Lif'in en büyük faydalarından birisi bağırsakların hareketlerini düzenlemesidir. Bu sayede bağırsaklar dışkıyı çok daha rahat dışarı çıkarırlar. Tatlandırıcılı Sade Kek yediğimizde içerisindeki lif sayesinde düzenli tuvalete çıkarız ve bu da bizim zayıflamamız için önemli bir etken olabilir. Bunun dışında lifin diğer bir özelliği ise, kalp ve damar hastalarına iyi gelmesidir. Düzenli lif tüketenlerin tüketmeyenlere oranla damar tıkanıklığı gibi durumlardan daha uzak kaldığı belirtiliyor. Kolesterole de iyi gelen lif 1 Dilim (Orta) Tatlandırıcılı Sade Kek içerisinde 0,47 g olarak bulunuyor.

Tatlandırıcılı Sade Kek İçerisinde Ne Kadar Demir Var?

Tatlandırıcılı Sade Kek içerisinde Demir bulunuyor. Demirin en önemli görevlerinden birisi oksijen taşımaktır. Kan içerisinde oksijen taşıyan kan hücrelerinin üretiminde kullanılır. 1 Dilim (Orta) Tatlandırıcılı Sade Kek içerisinde yaklaşık olarak 0,18 demir vardır. Eğer vücutta demir oranı eksikse, yorgunluk, halsizlik, sürekli uyuma hissi, konsantrasyon bozukluğu gibi durumlar meydana gelir. Siz de Tatlandırıcılı Sade Kek tüketerek günlük Demir ihtiyacınızın belirli bir bölümünü buradan sağlayabilirsiniz. Eskiden de bildiğimiz gibi Demirin en çok olduğu besinlerden birisi Ispanaktır. Tatlandırıcılı Sade Kek içerisinde bulunan demir ile siz de yorgunluk, halsizlik, bitkinlik ve sürekli uyuma halini ortadan kaldırabilirsiniz.

Tatlandırıcılı Sade Kek İçerisinde Ne Kadar Yağ Var?

Tatlandırıcılı Sade Kek içerisinde Yağ bulunuyor. Aslında bildiğimiz üzere Tatlandırıcılı Sade Kek içerisinde de karşılaştığımız bu yağlar, vücudumuz için enerji kaynağı. Vücudumuz birçok fiziksel aktivite için enerjiye ihtiyaç duyar. Tam da bu zamanlarda gerekli enerji için vücutlarımızda depolanan yağlar yakılır. 1 Dilim (Orta) Tatlandırıcılı Sade Kek içerisinde 8,15 g yağ bulunmakta. Vücut yapımız limitsiz yağ depolamaya müsaittir. Dolayısıyla çok yağ depolayıp, bu yağı yakacak gerekli aktivite ve egzersizlerde bulunmazsak kilo almamız ve şişmanlamamız kaçınılmaz oluyor. Tatlandırıcılı Sade Kek içerisinde ki yağ oranı da bu anlamda önemli.

Tatlandırıcılı Sade Kek İçerisinde Ne Kadar Potasyum Var?

Tatlandırıcılı Sade Kek içerisinde Potasyum bunuluyor. Sabahtan akşama kadar aldığımız gıdalar içerisinde aslında günlük potasyum ihtiyacımızı çok rahat karşılıyoruz. Bu yiyeceklerin içerisinde Tatlandırıcılı Sade Kek yiyeceği de var. Tatlandırıcılı Sade Kek içerisinde de potasyum bulunuyor. 1 Dilim (Orta) Tatlandırıcılı Sade Kek içerisinde yaklaşık olarak 38,99 mg potasyum bulunuyor. Potasyumun en büyük faydalarından birisi kan basıncını dengeliyor olması. Bunun dışında yapılan araştırmalara göre potasyum tüketimi kemik kütlesinin yüksek olmasına da yardımcı oluyor. Tatlandırıcılı Sade Kek içerisinde de bulunan potasyum aynı zamanda böbrek taşlarına da iyi geliyor. Tatlandırıcılı Sade Kek tüketenler yani gerekli miktarda potasyum alanlarda böbrek taşı oranı, potasyumu eksik olanlara göre daha düşüktür. Diğer bir deyişle potasyum börek taşı oluşumunu engelliyor veya geciktiriyor.

Tatlandırıcılı Sade Kek İçerisinde Ne Kadar Protein Var?

Tatlandırıcılı Sade Kek içerisinde Protein bulunuyor. Tatlandırıcılı Sade Kek içerisinde bulunan bu protein aslında canlıların temel yapı taşlarından birisidir. Hayatın devamlılığı için çok çok önemli olan Protein Tatlandırıcılı Sade Kek dışında et, süt, balık ve diğer hayvansal besinlerde bulunuyor. Tatlandırıcılı Sade Kek içerisinde bulunan proteinin fazla alınması da karaciğer yetmezliği gibi hastalıklara neden olabiliyor. Bu sebeple Tatlandırıcılı Sade Kek içerisinde bulunan Protein miktarını günlük dozunu kaçırmadan almamız lazım. Örneğin sporcuların kullandığı protein tozlarının faydası olduğu kadar zararlarının da olabileceği söz konusu. 1 Dilim (Orta) Tatlandırıcılı Sade Kek içerisinde de 1,61 g Protein bulunuyor.

Tatlandırıcılı Sade Kek İçerisinde Ne Kadar Sodyum Var?

Tatlandırıcılı Sade Kek içerisinde Sodyum bulunuyor. Aslında günlük hayatımızda sodyumu en çok tuz ile alıyoruz. Ancak Tatlandırıcılı Sade Kek ile de bir miktar sodyum alıyoruz. Belirtmek gerekirse 1 Dilim (Orta) Tatlandırıcılı Sade Kek içerisinde yaklaşık olarak 115,36 mg sodyum bulunuyor. Peki Tatlandırıcılı Sade Kek içerisinde de yer alan sodyum ne işe yarıyor? Sodyum kasların sinir ve fonksiyonlarının etkin çalışmasını sağlıyor. Sinir hücreleri arasındaki elektrokimyasal iletişim sodyum ile oluyor. Ayrıca sodyum, vücuttaki birçok fonksiyonun düzenli olarak çalışmasına yardımcı olur. Siz de Tatlandırıcılı Sade Kek yiyerek sodyum almış olursunuz.

Tatlandırıcılı Sade Kek İçerisinde Ne Kadar A Vitamini Var?

Tatlandırıcılı Sade Kek içerinde A Vitamini bulunuyor. A Vitamini özellikle diş sağlığı, kemik yapısının güçlü ve dayanıklı olması ile cilt sağlığı için son derece önemlidir. Eğer vücutta A vitamini eksik kalırsa özellikle gözlerde başlayan bulanmalarla bu açığa verilir. Tatlandırıcılı Sade Kek içerisinde de A Vitamini bulunmaktadır. 1 Dilim (Orta) Tatlandırıcılı Sade Kek içerisinde yaklaşık olarak 32,4 iu A Vitamini bulunur. Tatlandırıcılı Sade Kek tüketerek siz de A Vitamini ihtiyacınızın bir bölümünü bu besinden karşılayabilirsiniz.

Tatlandırıcılı Sade Kek İçerisinde Ne Kadar C Vitamini Var?

Tatlandırıcılı Sade Kek içerisinde C Vitamini bulunuyor. C Vitamini vücut sağlığımız için son derece önemli bir vitamindir. Özellikle bağışıklık sistemimizin güçlü olabilmesi adına bol miktarda C Vitamini tüketmemiz gerekiyor. Tatlandırıcılı Sade Kek yiyerek C Vitamini ihtiyacımızın bir bölümünü karşılayabiliyoruz. 1 Dilim (Orta) Tatlandırıcılı Sade Kek içerisinde 0,15 mg miktarında C vitamini bulunmaktadır. C Vitaminin bağışıklık sistemini güçlendirmesi dışında da faydaları büyüktür. Kronik hastalık riskini azaltır, yüksek tansiyonu yönetmeye yardımcı olur, kanda bulunan ürik asit seviyesini düşürür, demir eksikliğini gidermeye yardımcı olur, cilt sağlığını iyileştirir, yaraları iyileştirir, cilt ve saç için de son derece önemlidir.

Peki miktar olarak Tatlandırıcılı Sade Kek içerisindeki hangi maddeden ne kadar var? Mesela ne kadar Tatlandırıcılı Sade Kek yersek ne kadar kalori alıyoruz? Ne kadar vitamin alıyoruz? Tatlandırıcılı Sade Kek içerisinde ne kadar Karbonhidrat, Protein ve Yağ var? Tatlandırıcılı Sade Kek içerisinde vitamin var mı? Varsa hangi vitaminler var. İşte Tatlandırıcılı Sade Kek içerisindeki besinler ve miktarı...

1 Dilim (Orta) Tatlandırıcılı Sade Kek İçindeki Besinler

 • 27,29 Karbonhidrat
 • 1,61 Protein
 • 8,15 Yağ
 • 0,47 Lif
 • 29,73 Kolesterol
 • 115,36 Sodyum
 • 38,99 Potasyum
 • 32,58 Kalsiyum
 • 32,4 A Vitamini
 • 0,15 C Vitamini
 • 27,29 Karbonhidrat

1 Porsiyon (Orta) Tatlandırıcılı Sade Kek İçindeki Besinler

 • 27,29 Karbonhidrat
 • 1,61 Protein
 • 8,15 Yağ
 • 0,47 Lif
 • 29,73 Kolesterol
 • 115,36 Sodyum
 • 38,99 Potasyum
 • 32,58 Kalsiyum
 • 32,4 A Vitamini
 • 0,15 C Vitamini
 • 27,29 Karbonhidrat

1 Gram Tatlandırıcılı Sade Kek İçindeki Besinler

 • 0,36 Karbonhidrat
 • 0,02 Protein
 • 0,11 Yağ
 • 0,01 Lif
 • 0,4 Kolesterol
 • 1,54 Sodyum
 • 0,52 Potasyum
 • 0,43 Kalsiyum
 • 0,43 A Vitamini
 • 0 C Vitamini
 • 0,36 Karbonhidrat

DİĞEREN ÇOK BAKILAN BESİNLER

BESİN DEĞERLERİ


TATLANDIRICILI SADE KEK İÇİNDEKİ BESİNLER

Karbonhidrat (g)
0
 
Protein (g)
0
 
Yağ (g)
0
 
Kolesterol (mg)
0
 
Sodyum (mg)
0
 
Potasyum (mg)
0
 
Kalsiyum (mg)
0
 
Vitamin A (iu)
0
 
Vitamin C (mg)
0
 
Demir (g)
0