Tatlandırıcılı Cevizli Güllaç Kaç Kalori?


MİKTAR

BİRİMTOPLAM KALORİTatlandırıcılı Cevizli Güllaç Kaç Kalori? Tatlandırıcılı Cevizli Güllaç Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Tatlandırıcılı Cevizli Güllaç Kaç Kalori? Tatlandırıcılı Cevizli Güllaç Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Tatlandırıcılı Cevizli Güllaç yemek zararlı mı? faydalı mı? Tatlandırıcılı Cevizli Güllaç kaç kalori? Tatlandırıcılı Cevizli Güllaç içerisinde ne kadar protein, yağ ve lif var? Tatlandırıcılı Cevizli Güllaç içinde vitamin var mı? Kilo yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Besin değeri ne kadar?

Tatlandırıcılı Cevizli Güllaç kaç kalori, Tatlandırıcılı Cevizli Güllaç yemek şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Tatlandırıcılı Cevizli Güllaç gıdasının içerisinde hangi maddeler var? Zararlı mı? Faydalı mı? Ne sıklıkla tüketmek ve nasıl yemek lazım? Tatlandırıcılı Cevizli Güllaç ile ilgili sıkça sorular soruların cevabını vermeden önce Tatlandırıcılı Cevizli Güllaç ile ilgili tüm besin değerlerini bilmek gerekiyor.

Tatlandırıcılı Cevizli Güllaç İçerisinde Ne Kadar Kalsiyum Var?

Tatlandırıcılı Cevizli Güllaç içerisinde Kalsiyum bulunuyor. Özellikle süt ve süt ürünlerinde yüksek miktarda bulunan kalsiyum Tatlandırıcılı Cevizli Güllaç içerisinde de var. 1 Porsiyon (Orta) Tatlandırıcılı Cevizli Güllaç içerisinde 76,85 mg kalsiyum bulunuyor. Kalsiyumun kemik sağlığı ve kemik gelişimi için son derece faydalıdır. Günlük ihtiyacımızda inek sütü, peynir ve yoğurttan bol miktarda alabildiğimiz kalsiyumu Tatlandırıcılı Cevizli Güllaç yiyerek de alabiliyoruz. Tatlandırıcılı Cevizli Güllaç içerisinde bulunan kalsiyum da kemiklerimiz için son derece önemli bir besin kaynağıdır. Özellikle yaşlılıkta kemik sağlığımız için son derece önemli olan kalsiyumu tüketmemiz gerekmektedir. Bu sebeple Tatlandırıcılı Cevizli Güllaç yemek de kalsiyum almamız için önemli olacaktır.

Tatlandırıcılı Cevizli Güllaç İçerisinde Ne Kadar Kalori Var?

1 Porsiyon (Orta) Tatlandırıcılı Cevizli Güllaç içerisinde ortalama 129,09 kalori bulunuyor. Kalori nedir? Ne işe yarar? Tatlandırıcılı Cevizli Güllaç içerisinde bulunan kalori az mı çok mu? Faydalı mı zararlı mı? Gibi sorular günümüzde sıkça soruluyor. Tatlandırıcılı Cevizli Güllaç içesinde de belirli bir miktarda bulunan kalori, bizim enerji kaynağımızdır. Gün içerisinde yapacağımız tüm aktiviteler için enerjiye ihtiyaç duyarız. Ortalama 1 kilo verebilmek için yaklaşık olarak 7-8 bin kalori eksiye düşmemiz gerekmektedir. Tatlandırıcılı Cevizli Güllaç içerisinde bulunan kalori miktarıyla bunu dengelemek mümkün. Kalorisi fazla yiyecekleri az tüketmek her zaman bizim sağlığımız için önemli olacaktır.

Tatlandırıcılı Cevizli Güllaç İçerisinde Ne Kadar Karbonhidrat Var?

Tatlandırıcılı Cevizli Güllaç içerisinde Karbonhidrat bulunuyor. Karbonhidratların en büyük faydası vücutta enerji ve ısı ihtiyacını karşılıyor olması. 1 gram karbonhidrat yaklaşık olarak vücudumuza 4 kalori kazandırıyor. 1 Porsiyon (Orta) Tatlandırıcılı Cevizli Güllaç içerisinde yaklaşık olarak 18,01 g karbonhidrat bulunmaktadır.

Tatlandırıcılı Cevizli Güllaç İçerisinde Ne Kadar Kolesterol Var?

Tatlandırıcılı Cevizli Güllaç içerisinde hiç kolesterol yok. Kolesterol oranı 0.

Tatlandırıcılı Cevizli Güllaç İçerisinde Ne Kadar Lif Var?

Tatlandırıcılı Cevizli Güllaç içerisinde Lif bulunuyor. Günlük yaklaşık 25-30 gram arası tüketilmesi uygun olan lif 1 Porsiyon (Orta) Tatlandırıcılı Cevizli Güllaç içerisinde yaklaşık olarak 4.5 g olarak ölçümleniyor. Tatlandırıcılı Cevizli Güllaç içerisinde bulunan Lif'in en büyük faydalarından birisi bağırsakların hareketlerini düzenlemesidir. Bu sayede bağırsaklar dışkıyı çok daha rahat dışarı çıkarırlar. Tatlandırıcılı Cevizli Güllaç yediğimizde içerisindeki lif sayesinde düzenli tuvalete çıkarız ve bu da bizim zayıflamamız için önemli bir etken olabilir. Bunun dışında lifin diğer bir özelliği ise, kalp ve damar hastalarına iyi gelmesidir. Düzenli lif tüketenlerin tüketmeyenlere oranla damar tıkanıklığı gibi durumlardan daha uzak kaldığı belirtiliyor. Kolesterole de iyi gelen lif 1 Porsiyon (Orta) Tatlandırıcılı Cevizli Güllaç içerisinde 0,19 g olarak bulunuyor.

Tatlandırıcılı Cevizli Güllaç İçerisinde Ne Kadar Demir Var?

Tatlandırıcılı Cevizli Güllaç içerisinde Demir bulunuyor. Demirin en önemli görevlerinden birisi oksijen taşımaktır. Kan içerisinde oksijen taşıyan kan hücrelerinin üretiminde kullanılır. 1 Porsiyon (Orta) Tatlandırıcılı Cevizli Güllaç içerisinde yaklaşık olarak 0,18 demir vardır. Eğer vücutta demir oranı eksikse, yorgunluk, halsizlik, sürekli uyuma hissi, konsantrasyon bozukluğu gibi durumlar meydana gelir. Siz de Tatlandırıcılı Cevizli Güllaç tüketerek günlük Demir ihtiyacınızın belirli bir bölümünü buradan sağlayabilirsiniz. Eskiden de bildiğimiz gibi Demirin en çok olduğu besinlerden birisi Ispanaktır. Tatlandırıcılı Cevizli Güllaç içerisinde bulunan demir ile siz de yorgunluk, halsizlik, bitkinlik ve sürekli uyuma halini ortadan kaldırabilirsiniz.

Tatlandırıcılı Cevizli Güllaç İçerisinde Ne Kadar Yağ Var?

Tatlandırıcılı Cevizli Güllaç içerisinde Yağ bulunuyor. Aslında bildiğimiz üzere Tatlandırıcılı Cevizli Güllaç içerisinde de karşılaştığımız bu yağlar, vücudumuz için enerji kaynağı. Vücudumuz birçok fiziksel aktivite için enerjiye ihtiyaç duyar. Tam da bu zamanlarda gerekli enerji için vücutlarımızda depolanan yağlar yakılır. 1 Porsiyon (Orta) Tatlandırıcılı Cevizli Güllaç içerisinde 4,99 g yağ bulunmakta. Vücut yapımız limitsiz yağ depolamaya müsaittir. Dolayısıyla çok yağ depolayıp, bu yağı yakacak gerekli aktivite ve egzersizlerde bulunmazsak kilo almamız ve şişmanlamamız kaçınılmaz oluyor. Tatlandırıcılı Cevizli Güllaç içerisinde ki yağ oranı da bu anlamda önemli.

Tatlandırıcılı Cevizli Güllaç İçerisinde Ne Kadar Potasyum Var?

Tatlandırıcılı Cevizli Güllaç içerisinde Potasyum bunuluyor. Sabahtan akşama kadar aldığımız gıdalar içerisinde aslında günlük potasyum ihtiyacımızı çok rahat karşılıyoruz. Bu yiyeceklerin içerisinde Tatlandırıcılı Cevizli Güllaç yiyeceği de var. Tatlandırıcılı Cevizli Güllaç içerisinde de potasyum bulunuyor. 1 Porsiyon (Orta) Tatlandırıcılı Cevizli Güllaç içerisinde yaklaşık olarak 119,3 mg potasyum bulunuyor. Potasyumun en büyük faydalarından birisi kan basıncını dengeliyor olması. Bunun dışında yapılan araştırmalara göre potasyum tüketimi kemik kütlesinin yüksek olmasına da yardımcı oluyor. Tatlandırıcılı Cevizli Güllaç içerisinde de bulunan potasyum aynı zamanda böbrek taşlarına da iyi geliyor. Tatlandırıcılı Cevizli Güllaç tüketenler yani gerekli miktarda potasyum alanlarda böbrek taşı oranı, potasyumu eksik olanlara göre daha düşüktür. Diğer bir deyişle potasyum börek taşı oluşumunu engelliyor veya geciktiriyor.

Tatlandırıcılı Cevizli Güllaç İçerisinde Ne Kadar Protein Var?

Tatlandırıcılı Cevizli Güllaç içerisinde Protein bulunuyor. Tatlandırıcılı Cevizli Güllaç içerisinde bulunan bu protein aslında canlıların temel yapı taşlarından birisidir. Hayatın devamlılığı için çok çok önemli olan Protein Tatlandırıcılı Cevizli Güllaç dışında et, süt, balık ve diğer hayvansal besinlerde bulunuyor. Tatlandırıcılı Cevizli Güllaç içerisinde bulunan proteinin fazla alınması da karaciğer yetmezliği gibi hastalıklara neden olabiliyor. Bu sebeple Tatlandırıcılı Cevizli Güllaç içerisinde bulunan Protein miktarını günlük dozunu kaçırmadan almamız lazım. Örneğin sporcuların kullandığı protein tozlarının faydası olduğu kadar zararlarının da olabileceği söz konusu. 1 Porsiyon (Orta) Tatlandırıcılı Cevizli Güllaç içerisinde de 2,97 g Protein bulunuyor.

Tatlandırıcılı Cevizli Güllaç İçerisinde Ne Kadar Sodyum Var?

Tatlandırıcılı Cevizli Güllaç içerisinde Sodyum bulunuyor. Aslında günlük hayatımızda sodyumu en çok tuz ile alıyoruz. Ancak Tatlandırıcılı Cevizli Güllaç ile de bir miktar sodyum alıyoruz. Belirtmek gerekirse 1 Porsiyon (Orta) Tatlandırıcılı Cevizli Güllaç içerisinde yaklaşık olarak 30,3 mg sodyum bulunuyor. Peki Tatlandırıcılı Cevizli Güllaç içerisinde de yer alan sodyum ne işe yarıyor? Sodyum kasların sinir ve fonksiyonlarının etkin çalışmasını sağlıyor. Sinir hücreleri arasındaki elektrokimyasal iletişim sodyum ile oluyor. Ayrıca sodyum, vücuttaki birçok fonksiyonun düzenli olarak çalışmasına yardımcı olur. Siz de Tatlandırıcılı Cevizli Güllaç yiyerek sodyum almış olursunuz.

Tatlandırıcılı Cevizli Güllaç İçerisinde Ne Kadar A Vitamini Var?

Tatlandırıcılı Cevizli Güllaç içerinde A Vitamini bulunuyor. A Vitamini özellikle diş sağlığı, kemik yapısının güçlü ve dayanıklı olması ile cilt sağlığı için son derece önemlidir. Eğer vücutta A vitamini eksik kalırsa özellikle gözlerde başlayan bulanmalarla bu açığa verilir. Tatlandırıcılı Cevizli Güllaç içerisinde de A Vitamini bulunmaktadır. 1 Porsiyon (Orta) Tatlandırıcılı Cevizli Güllaç içerisinde yaklaşık olarak 77,43 iu A Vitamini bulunur. Tatlandırıcılı Cevizli Güllaç tüketerek siz de A Vitamini ihtiyacınızın bir bölümünü bu besinden karşılayabilirsiniz.

Tatlandırıcılı Cevizli Güllaç İçerisinde Ne Kadar C Vitamini Var?

Tatlandırıcılı Cevizli Güllaç içerisinde C Vitamini bulunuyor. C Vitamini vücut sağlığımız için son derece önemli bir vitamindir. Özellikle bağışıklık sistemimizin güçlü olabilmesi adına bol miktarda C Vitamini tüketmemiz gerekiyor. Tatlandırıcılı Cevizli Güllaç yiyerek C Vitamini ihtiyacımızın bir bölümünü karşılayabiliyoruz. 1 Porsiyon (Orta) Tatlandırıcılı Cevizli Güllaç içerisinde 0,67 mg miktarında C vitamini bulunmaktadır. C Vitaminin bağışıklık sistemini güçlendirmesi dışında da faydaları büyüktür. Kronik hastalık riskini azaltır, yüksek tansiyonu yönetmeye yardımcı olur, kanda bulunan ürik asit seviyesini düşürür, demir eksikliğini gidermeye yardımcı olur, cilt sağlığını iyileştirir, yaraları iyileştirir, cilt ve saç için de son derece önemlidir.

Peki miktar olarak Tatlandırıcılı Cevizli Güllaç içerisindeki hangi maddeden ne kadar var? Mesela ne kadar Tatlandırıcılı Cevizli Güllaç yersek ne kadar kalori alıyoruz? Ne kadar vitamin alıyoruz? Tatlandırıcılı Cevizli Güllaç içerisinde ne kadar Karbonhidrat, Protein ve Yağ var? Tatlandırıcılı Cevizli Güllaç içerisinde vitamin var mı? Varsa hangi vitaminler var. İşte Tatlandırıcılı Cevizli Güllaç içerisindeki besinler ve miktarı...

1 Porsiyon (Orta) Tatlandırıcılı Cevizli Güllaç İçindeki Besinler

 • 18,01 Karbonhidrat
 • 2,97 Protein
 • 4,99 Yağ
 • 0,19 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 30,3 Sodyum
 • 119,3 Potasyum
 • 76,85 Kalsiyum
 • 77,43 A Vitamini
 • 0,67 C Vitamini
 • 18,01 Karbonhidrat

1 Dilim (Orta) Tatlandırıcılı Cevizli Güllaç İçindeki Besinler

 • 18,01 Karbonhidrat
 • 2,97 Protein
 • 4,99 Yağ
 • 0,19 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 30,3 Sodyum
 • 119,3 Potasyum
 • 76,85 Kalsiyum
 • 77,43 A Vitamini
 • 0,67 C Vitamini
 • 18,01 Karbonhidrat

1 Porsiyon (Küçük) Tatlandırıcılı Cevizli Güllaç İçindeki Besinler

 • 12,28 Karbonhidrat
 • 2,03 Protein
 • 3,4 Yağ
 • 0,13 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 20,66 Sodyum
 • 81,34 Potasyum
 • 52,4 Kalsiyum
 • 52,79 A Vitamini
 • 0,46 C Vitamini
 • 12,28 Karbonhidrat

1 Porsiyon (Büyük) Tatlandırıcılı Cevizli Güllaç İçindeki Besinler

 • 32,75 Karbonhidrat
 • 5,4 Protein
 • 9,07 Yağ
 • 0,34 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 55,09 Sodyum
 • 216,91 Potasyum
 • 139,73 Kalsiyum
 • 140,78 A Vitamini
 • 1,22 C Vitamini
 • 32,75 Karbonhidrat

1 Gram Tatlandırıcılı Cevizli Güllaç İçindeki Besinler

 • 0,16 Karbonhidrat
 • 0,03 Protein
 • 0,05 Yağ
 • 0 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 0,28 Sodyum
 • 1,08 Potasyum
 • 0,7 Kalsiyum
 • 0,7 A Vitamini
 • 0,01 C Vitamini
 • 0,16 Karbonhidrat

DİĞEREN ÇOK BAKILAN BESİNLER

BESİN DEĞERLERİ


TATLANDIRICILI CEVİZLİ GÜLLAÇ İÇİNDEKİ BESİNLER

Karbonhidrat (g)
0
 
Protein (g)
0
 
Yağ (g)
0
 
Kolesterol (mg)
0
 
Sodyum (mg)
0
 
Potasyum (mg)
0
 
Kalsiyum (mg)
0
 
Vitamin A (iu)
0
 
Vitamin C (mg)
0
 
Demir (g)
0