Tarhana Çorbası Geleneksel Kaç Kalori?


MİKTAR

BİRİMTOPLAM KALORİTarhana Çorbası Geleneksel Kaç Kalori? Tarhana Çorbası Geleneksel Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Tarhana Çorbası Geleneksel Kaç Kalori? Tarhana Çorbası Geleneksel Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Tarhana Çorbası Geleneksel yemek zararlı mı? faydalı mı? Tarhana Çorbası Geleneksel kaç kalori? Tarhana Çorbası Geleneksel içerisinde ne kadar protein, yağ ve lif var? Tarhana Çorbası Geleneksel içinde vitamin var mı? Kilo yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Besin değeri ne kadar?

Tarhana Çorbası Geleneksel kaç kalori, Tarhana Çorbası Geleneksel yemek şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Tarhana Çorbası Geleneksel gıdasının içerisinde hangi maddeler var? Zararlı mı? Faydalı mı? Ne sıklıkla tüketmek ve nasıl yemek lazım? Tarhana Çorbası Geleneksel ile ilgili sıkça sorular soruların cevabını vermeden önce Tarhana Çorbası Geleneksel ile ilgili tüm besin değerlerini bilmek gerekiyor.

Tarhana Çorbası Geleneksel İçerisinde Ne Kadar Kalsiyum Var?

Tarhana Çorbası Geleneksel içerisinde hiç kalsiyum yok. Kalsiyum oranı 0.

Tarhana Çorbası Geleneksel İçerisinde Ne Kadar Kalori Var?

1 Kepçe Tarhana Çorbası Geleneksel içerisinde ortalama 62,5 kalori bulunuyor. Kalori nedir? Ne işe yarar? Tarhana Çorbası Geleneksel içerisinde bulunan kalori az mı çok mu? Faydalı mı zararlı mı? Gibi sorular günümüzde sıkça soruluyor. Tarhana Çorbası Geleneksel içesinde de belirli bir miktarda bulunan kalori, bizim enerji kaynağımızdır. Gün içerisinde yapacağımız tüm aktiviteler için enerjiye ihtiyaç duyarız. Ortalama 1 kilo verebilmek için yaklaşık olarak 7-8 bin kalori eksiye düşmemiz gerekmektedir. Tarhana Çorbası Geleneksel içerisinde bulunan kalori miktarıyla bunu dengelemek mümkün. Kalorisi fazla yiyecekleri az tüketmek her zaman bizim sağlığımız için önemli olacaktır.

Tarhana Çorbası Geleneksel İçerisinde Ne Kadar Karbonhidrat Var?

Tarhana Çorbası Geleneksel içerisinde Karbonhidrat bulunuyor. Karbonhidratların en büyük faydası vücutta enerji ve ısı ihtiyacını karşılıyor olması. 1 gram karbonhidrat yaklaşık olarak vücudumuza 4 kalori kazandırıyor. 1 Kepçe Tarhana Çorbası Geleneksel içerisinde yaklaşık olarak 12,13 g karbonhidrat bulunmaktadır.

Tarhana Çorbası Geleneksel İçerisinde Ne Kadar Kolesterol Var?

Tarhana Çorbası Geleneksel içerisinde hiç kolesterol yok. Kolesterol oranı 0.

Tarhana Çorbası Geleneksel İçerisinde Ne Kadar Lif Var?

Tarhana Çorbası Geleneksel içerisinde Lif bulunuyor. Günlük yaklaşık 25-30 gram arası tüketilmesi uygun olan lif 1 Kepçe Tarhana Çorbası Geleneksel içerisinde yaklaşık olarak 4.5 g olarak ölçümleniyor. Tarhana Çorbası Geleneksel içerisinde bulunan Lif'in en büyük faydalarından birisi bağırsakların hareketlerini düzenlemesidir. Bu sayede bağırsaklar dışkıyı çok daha rahat dışarı çıkarırlar. Tarhana Çorbası Geleneksel yediğimizde içerisindeki lif sayesinde düzenli tuvalete çıkarız ve bu da bizim zayıflamamız için önemli bir etken olabilir. Bunun dışında lifin diğer bir özelliği ise, kalp ve damar hastalarına iyi gelmesidir. Düzenli lif tüketenlerin tüketmeyenlere oranla damar tıkanıklığı gibi durumlardan daha uzak kaldığı belirtiliyor. Kolesterole de iyi gelen lif 1 Kepçe Tarhana Çorbası Geleneksel içerisinde 0,38 g olarak bulunuyor.

Tarhana Çorbası Geleneksel İçerisinde Ne Kadar Demir Var?

Tarhana Çorbası Geleneksel içerisinde hiç demir yok. Demir oranı 0.

Tarhana Çorbası Geleneksel İçerisinde Ne Kadar Yağ Var?

Tarhana Çorbası Geleneksel içerisinde Yağ bulunuyor. Aslında bildiğimiz üzere Tarhana Çorbası Geleneksel içerisinde de karşılaştığımız bu yağlar, vücudumuz için enerji kaynağı. Vücudumuz birçok fiziksel aktivite için enerjiye ihtiyaç duyar. Tam da bu zamanlarda gerekli enerji için vücutlarımızda depolanan yağlar yakılır. 1 Kepçe Tarhana Çorbası Geleneksel içerisinde 0,5 g yağ bulunmakta. Vücut yapımız limitsiz yağ depolamaya müsaittir. Dolayısıyla çok yağ depolayıp, bu yağı yakacak gerekli aktivite ve egzersizlerde bulunmazsak kilo almamız ve şişmanlamamız kaçınılmaz oluyor. Tarhana Çorbası Geleneksel içerisinde ki yağ oranı da bu anlamda önemli.

Tarhana Çorbası Geleneksel İçerisinde Ne Kadar Potasyum Var?

Tarhana Çorbası Geleneksel içerisinde hiç potasyum yok. Potasyum oranı 0.

Tarhana Çorbası Geleneksel İçerisinde Ne Kadar Protein Var?

Tarhana Çorbası Geleneksel içerisinde Protein bulunuyor. Tarhana Çorbası Geleneksel içerisinde bulunan bu protein aslında canlıların temel yapı taşlarından birisidir. Hayatın devamlılığı için çok çok önemli olan Protein Tarhana Çorbası Geleneksel dışında et, süt, balık ve diğer hayvansal besinlerde bulunuyor. Tarhana Çorbası Geleneksel içerisinde bulunan proteinin fazla alınması da karaciğer yetmezliği gibi hastalıklara neden olabiliyor. Bu sebeple Tarhana Çorbası Geleneksel içerisinde bulunan Protein miktarını günlük dozunu kaçırmadan almamız lazım. Örneğin sporcuların kullandığı protein tozlarının faydası olduğu kadar zararlarının da olabileceği söz konusu. 1 Kepçe Tarhana Çorbası Geleneksel içerisinde de 2,38 g Protein bulunuyor.

Tarhana Çorbası Geleneksel İçerisinde Ne Kadar Sodyum Var?

Tarhana Çorbası Geleneksel içerisinde Sodyum bulunuyor. Aslında günlük hayatımızda sodyumu en çok tuz ile alıyoruz. Ancak Tarhana Çorbası Geleneksel ile de bir miktar sodyum alıyoruz. Belirtmek gerekirse 1 Kepçe Tarhana Çorbası Geleneksel içerisinde yaklaşık olarak 0,36 mg sodyum bulunuyor. Peki Tarhana Çorbası Geleneksel içerisinde de yer alan sodyum ne işe yarıyor? Sodyum kasların sinir ve fonksiyonlarının etkin çalışmasını sağlıyor. Sinir hücreleri arasındaki elektrokimyasal iletişim sodyum ile oluyor. Ayrıca sodyum, vücuttaki birçok fonksiyonun düzenli olarak çalışmasına yardımcı olur. Siz de Tarhana Çorbası Geleneksel yiyerek sodyum almış olursunuz.

Tarhana Çorbası Geleneksel İçerisinde Ne Kadar A Vitamini Var?

Tarhana Çorbası Geleneksel içerisinde hiç A Vitamini yok. A Vitamini oranı 0.

Tarhana Çorbası Geleneksel İçerisinde Ne Kadar C Vitamini Var?

Tarhana Çorbası Geleneksel içerisinde hiç C Vitamini yok. C Vitamini oranı 0.

Peki miktar olarak Tarhana Çorbası Geleneksel içerisindeki hangi maddeden ne kadar var? Mesela ne kadar Tarhana Çorbası Geleneksel yersek ne kadar kalori alıyoruz? Ne kadar vitamin alıyoruz? Tarhana Çorbası Geleneksel içerisinde ne kadar Karbonhidrat, Protein ve Yağ var? Tarhana Çorbası Geleneksel içerisinde vitamin var mı? Varsa hangi vitaminler var. İşte Tarhana Çorbası Geleneksel içerisindeki besinler ve miktarı...

1 Kepçe Tarhana Çorbası Geleneksel İçindeki Besinler

 • 12,13 Karbonhidrat
 • 2,38 Protein
 • 0,5 Yağ
 • 0,38 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 0,36 Sodyum
 • 0 Potasyum
 • 0 Kalsiyum
 • 0 A Vitamini
 • 0 C Vitamini
 • 12,13 Karbonhidrat

1 Kase (Orta) Tarhana Çorbası Geleneksel İçindeki Besinler

 • 14,55 Karbonhidrat
 • 2,85 Protein
 • 0,6 Yağ
 • 0,45 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 0,44 Sodyum
 • 0 Potasyum
 • 0 Kalsiyum
 • 0 A Vitamini
 • 0 C Vitamini
 • 14,55 Karbonhidrat

DİĞEREN ÇOK BAKILAN BESİNLER

BESİN DEĞERLERİ


TARHANA ÇORBASI GELENEKSEL İÇİNDEKİ BESİNLER

Karbonhidrat (g)
0
 
Protein (g)
0
 
Yağ (g)
0
 
Kolesterol (mg)
0
 
Sodyum (mg)
0
 
Potasyum (mg)
0
 
Kalsiyum (mg)
0
 
Vitamin A (iu)
0
 
Vitamin C (mg)
0
 
Demir (g)
0