Sütlü İrmik Tatlısı Kaç Kalori?


MİKTAR

BİRİMTOPLAM KALORİSütlü İrmik Tatlısı Kaç Kalori? Sütlü İrmik Tatlısı Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Sütlü İrmik Tatlısı Kaç Kalori? Sütlü İrmik Tatlısı Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Sütlü İrmik Tatlısı yemek zararlı mı? faydalı mı? Sütlü İrmik Tatlısı kaç kalori? Sütlü İrmik Tatlısı içerisinde ne kadar protein, yağ ve lif var? Sütlü İrmik Tatlısı içinde vitamin var mı? Kilo yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Besin değeri ne kadar?

Sütlü İrmik Tatlısı kaç kalori, Sütlü İrmik Tatlısı yemek şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Sütlü İrmik Tatlısı gıdasının içerisinde hangi maddeler var? Zararlı mı? Faydalı mı? Ne sıklıkla tüketmek ve nasıl yemek lazım? Sütlü İrmik Tatlısı ile ilgili sıkça sorular soruların cevabını vermeden önce Sütlü İrmik Tatlısı ile ilgili tüm besin değerlerini bilmek gerekiyor.

Sütlü İrmik Tatlısı İçerisinde Ne Kadar Kalsiyum Var?

Sütlü İrmik Tatlısı içerisinde Kalsiyum bulunuyor. Özellikle süt ve süt ürünlerinde yüksek miktarda bulunan kalsiyum Sütlü İrmik Tatlısı içerisinde de var. 1 Porsiyon (Orta) Sütlü İrmik Tatlısı içerisinde 168,76 mg kalsiyum bulunuyor. Kalsiyumun kemik sağlığı ve kemik gelişimi için son derece faydalıdır. Günlük ihtiyacımızda inek sütü, peynir ve yoğurttan bol miktarda alabildiğimiz kalsiyumu Sütlü İrmik Tatlısı yiyerek de alabiliyoruz. Sütlü İrmik Tatlısı içerisinde bulunan kalsiyum da kemiklerimiz için son derece önemli bir besin kaynağıdır. Özellikle yaşlılıkta kemik sağlığımız için son derece önemli olan kalsiyumu tüketmemiz gerekmektedir. Bu sebeple Sütlü İrmik Tatlısı yemek de kalsiyum almamız için önemli olacaktır.

Sütlü İrmik Tatlısı İçerisinde Ne Kadar Kalori Var?

1 Porsiyon (Orta) Sütlü İrmik Tatlısı içerisinde ortalama 261,82 kalori bulunuyor. Kalori nedir? Ne işe yarar? Sütlü İrmik Tatlısı içerisinde bulunan kalori az mı çok mu? Faydalı mı zararlı mı? Gibi sorular günümüzde sıkça soruluyor. Sütlü İrmik Tatlısı içesinde de belirli bir miktarda bulunan kalori, bizim enerji kaynağımızdır. Gün içerisinde yapacağımız tüm aktiviteler için enerjiye ihtiyaç duyarız. Ortalama 1 kilo verebilmek için yaklaşık olarak 7-8 bin kalori eksiye düşmemiz gerekmektedir. Sütlü İrmik Tatlısı içerisinde bulunan kalori miktarıyla bunu dengelemek mümkün. Kalorisi fazla yiyecekleri az tüketmek her zaman bizim sağlığımız için önemli olacaktır.

Sütlü İrmik Tatlısı İçerisinde Ne Kadar Karbonhidrat Var?

Sütlü İrmik Tatlısı içerisinde Karbonhidrat bulunuyor. Karbonhidratların en büyük faydası vücutta enerji ve ısı ihtiyacını karşılıyor olması. 1 gram karbonhidrat yaklaşık olarak vücudumuza 4 kalori kazandırıyor. 1 Porsiyon (Orta) Sütlü İrmik Tatlısı içerisinde yaklaşık olarak 43,14 g karbonhidrat bulunmaktadır.

Sütlü İrmik Tatlısı İçerisinde Ne Kadar Kolesterol Var?

Sütlü İrmik Tatlısı içerisinde Kolestrol bulunuyor. Kolesterol kan içerisinde muma benzer bir yapıya sahip yağ türüdür. Sütlü İrmik Tatlısı içerisinde de bulunan bu kolesterol genel olarak ikiye ayrılır. İyi huylu ve kötü huylu kolestrol olarak adlandırılırlar. Kötü huylu olan kolesterol kalp krizi ve beyin kanamasına yol açarken, iyi huyku kolesterol ise tam tersi işlev görür. Yani kötü huyku kolestrolde yaşanan durumu tersine çevirir. 1 Porsiyon (Orta) Sütlü İrmik Tatlısı içerisinde yaklaşık olarak 17,8 mg kolesterol bulunmaktadır.

Sütlü İrmik Tatlısı İçerisinde Ne Kadar Lif Var?

Sütlü İrmik Tatlısı içerisinde Lif bulunuyor. Günlük yaklaşık 25-30 gram arası tüketilmesi uygun olan lif 1 Porsiyon (Orta) Sütlü İrmik Tatlısı içerisinde yaklaşık olarak 4.5 g olarak ölçümleniyor. Sütlü İrmik Tatlısı içerisinde bulunan Lif'in en büyük faydalarından birisi bağırsakların hareketlerini düzenlemesidir. Bu sayede bağırsaklar dışkıyı çok daha rahat dışarı çıkarırlar. Sütlü İrmik Tatlısı yediğimizde içerisindeki lif sayesinde düzenli tuvalete çıkarız ve bu da bizim zayıflamamız için önemli bir etken olabilir. Bunun dışında lifin diğer bir özelliği ise, kalp ve damar hastalarına iyi gelmesidir. Düzenli lif tüketenlerin tüketmeyenlere oranla damar tıkanıklığı gibi durumlardan daha uzak kaldığı belirtiliyor. Kolesterole de iyi gelen lif 1 Porsiyon (Orta) Sütlü İrmik Tatlısı içerisinde 1,76 g olarak bulunuyor.

Sütlü İrmik Tatlısı İçerisinde Ne Kadar Demir Var?

Sütlü İrmik Tatlısı içerisinde Demir bulunuyor. Demirin en önemli görevlerinden birisi oksijen taşımaktır. Kan içerisinde oksijen taşıyan kan hücrelerinin üretiminde kullanılır. 1 Porsiyon (Orta) Sütlü İrmik Tatlısı içerisinde yaklaşık olarak 0,38 demir vardır. Eğer vücutta demir oranı eksikse, yorgunluk, halsizlik, sürekli uyuma hissi, konsantrasyon bozukluğu gibi durumlar meydana gelir. Siz de Sütlü İrmik Tatlısı tüketerek günlük Demir ihtiyacınızın belirli bir bölümünü buradan sağlayabilirsiniz. Eskiden de bildiğimiz gibi Demirin en çok olduğu besinlerden birisi Ispanaktır. Sütlü İrmik Tatlısı içerisinde bulunan demir ile siz de yorgunluk, halsizlik, bitkinlik ve sürekli uyuma halini ortadan kaldırabilirsiniz.

Sütlü İrmik Tatlısı İçerisinde Ne Kadar Yağ Var?

Sütlü İrmik Tatlısı içerisinde Yağ bulunuyor. Aslında bildiğimiz üzere Sütlü İrmik Tatlısı içerisinde de karşılaştığımız bu yağlar, vücudumuz için enerji kaynağı. Vücudumuz birçok fiziksel aktivite için enerjiye ihtiyaç duyar. Tam da bu zamanlarda gerekli enerji için vücutlarımızda depolanan yağlar yakılır. 1 Porsiyon (Orta) Sütlü İrmik Tatlısı içerisinde 4,99 g yağ bulunmakta. Vücut yapımız limitsiz yağ depolamaya müsaittir. Dolayısıyla çok yağ depolayıp, bu yağı yakacak gerekli aktivite ve egzersizlerde bulunmazsak kilo almamız ve şişmanlamamız kaçınılmaz oluyor. Sütlü İrmik Tatlısı içerisinde ki yağ oranı da bu anlamda önemli.

Sütlü İrmik Tatlısı İçerisinde Ne Kadar Potasyum Var?

Sütlü İrmik Tatlısı içerisinde Potasyum bunuluyor. Sabahtan akşama kadar aldığımız gıdalar içerisinde aslında günlük potasyum ihtiyacımızı çok rahat karşılıyoruz. Bu yiyeceklerin içerisinde Sütlü İrmik Tatlısı yiyeceği de var. Sütlü İrmik Tatlısı içerisinde de potasyum bulunuyor. 1 Porsiyon (Orta) Sütlü İrmik Tatlısı içerisinde yaklaşık olarak 233,49 mg potasyum bulunuyor. Potasyumun en büyük faydalarından birisi kan basıncını dengeliyor olması. Bunun dışında yapılan araştırmalara göre potasyum tüketimi kemik kütlesinin yüksek olmasına da yardımcı oluyor. Sütlü İrmik Tatlısı içerisinde de bulunan potasyum aynı zamanda böbrek taşlarına da iyi geliyor. Sütlü İrmik Tatlısı tüketenler yani gerekli miktarda potasyum alanlarda böbrek taşı oranı, potasyumu eksik olanlara göre daha düşüktür. Diğer bir deyişle potasyum börek taşı oluşumunu engelliyor veya geciktiriyor.

Sütlü İrmik Tatlısı İçerisinde Ne Kadar Protein Var?

Sütlü İrmik Tatlısı içerisinde Protein bulunuyor. Sütlü İrmik Tatlısı içerisinde bulunan bu protein aslında canlıların temel yapı taşlarından birisidir. Hayatın devamlılığı için çok çok önemli olan Protein Sütlü İrmik Tatlısı dışında et, süt, balık ve diğer hayvansal besinlerde bulunuyor. Sütlü İrmik Tatlısı içerisinde bulunan proteinin fazla alınması da karaciğer yetmezliği gibi hastalıklara neden olabiliyor. Bu sebeple Sütlü İrmik Tatlısı içerisinde bulunan Protein miktarını günlük dozunu kaçırmadan almamız lazım. Örneğin sporcuların kullandığı protein tozlarının faydası olduğu kadar zararlarının da olabileceği söz konusu. 1 Porsiyon (Orta) Sütlü İrmik Tatlısı içerisinde de 7,01 g Protein bulunuyor.

Sütlü İrmik Tatlısı İçerisinde Ne Kadar Sodyum Var?

Sütlü İrmik Tatlısı içerisinde Sodyum bulunuyor. Aslında günlük hayatımızda sodyumu en çok tuz ile alıyoruz. Ancak Sütlü İrmik Tatlısı ile de bir miktar sodyum alıyoruz. Belirtmek gerekirse 1 Porsiyon (Orta) Sütlü İrmik Tatlısı içerisinde yaklaşık olarak 68,72 mg sodyum bulunuyor. Peki Sütlü İrmik Tatlısı içerisinde de yer alan sodyum ne işe yarıyor? Sodyum kasların sinir ve fonksiyonlarının etkin çalışmasını sağlıyor. Sinir hücreleri arasındaki elektrokimyasal iletişim sodyum ile oluyor. Ayrıca sodyum, vücuttaki birçok fonksiyonun düzenli olarak çalışmasına yardımcı olur. Siz de Sütlü İrmik Tatlısı yiyerek sodyum almış olursunuz.

Sütlü İrmik Tatlısı İçerisinde Ne Kadar A Vitamini Var?

Sütlü İrmik Tatlısı içerinde A Vitamini bulunuyor. A Vitamini özellikle diş sağlığı, kemik yapısının güçlü ve dayanıklı olması ile cilt sağlığı için son derece önemlidir. Eğer vücutta A vitamini eksik kalırsa özellikle gözlerde başlayan bulanmalarla bu açığa verilir. Sütlü İrmik Tatlısı içerisinde de A Vitamini bulunmaktadır. 1 Porsiyon (Orta) Sütlü İrmik Tatlısı içerisinde yaklaşık olarak 58,89 iu A Vitamini bulunur. Sütlü İrmik Tatlısı tüketerek siz de A Vitamini ihtiyacınızın bir bölümünü bu besinden karşılayabilirsiniz.

Sütlü İrmik Tatlısı İçerisinde Ne Kadar C Vitamini Var?

Sütlü İrmik Tatlısı içerisinde C Vitamini bulunuyor. C Vitamini vücut sağlığımız için son derece önemli bir vitamindir. Özellikle bağışıklık sistemimizin güçlü olabilmesi adına bol miktarda C Vitamini tüketmemiz gerekiyor. Sütlü İrmik Tatlısı yiyerek C Vitamini ihtiyacımızın bir bölümünü karşılayabiliyoruz. 1 Porsiyon (Orta) Sütlü İrmik Tatlısı içerisinde 1,37 mg miktarında C vitamini bulunmaktadır. C Vitaminin bağışıklık sistemini güçlendirmesi dışında da faydaları büyüktür. Kronik hastalık riskini azaltır, yüksek tansiyonu yönetmeye yardımcı olur, kanda bulunan ürik asit seviyesini düşürür, demir eksikliğini gidermeye yardımcı olur, cilt sağlığını iyileştirir, yaraları iyileştirir, cilt ve saç için de son derece önemlidir.

Peki miktar olarak Sütlü İrmik Tatlısı içerisindeki hangi maddeden ne kadar var? Mesela ne kadar Sütlü İrmik Tatlısı yersek ne kadar kalori alıyoruz? Ne kadar vitamin alıyoruz? Sütlü İrmik Tatlısı içerisinde ne kadar Karbonhidrat, Protein ve Yağ var? Sütlü İrmik Tatlısı içerisinde vitamin var mı? Varsa hangi vitaminler var. İşte Sütlü İrmik Tatlısı içerisindeki besinler ve miktarı...

1 Porsiyon (Orta) Sütlü İrmik Tatlısı İçindeki Besinler

 • 43,14 Karbonhidrat
 • 7,01 Protein
 • 4,99 Yağ
 • 1,76 Lif
 • 17,8 Kolesterol
 • 68,72 Sodyum
 • 233,49 Potasyum
 • 168,76 Kalsiyum
 • 58,89 A Vitamini
 • 1,37 C Vitamini
 • 43,14 Karbonhidrat

1 Gram Sütlü İrmik Tatlısı İçindeki Besinler

 • 0,25 Karbonhidrat
 • 0,04 Protein
 • 0,03 Yağ
 • 0,01 Lif
 • 0,1 Kolesterol
 • 0,4 Sodyum
 • 1,36 Potasyum
 • 0,99 Kalsiyum
 • 0,34 A Vitamini
 • 0,01 C Vitamini
 • 0,25 Karbonhidrat

1 Dilim (Kalın) Sütlü İrmik Tatlısı İçindeki Besinler

 • 30,23 Karbonhidrat
 • 4,91 Protein
 • 3,5 Yağ
 • 1,23 Lif
 • 12,47 Kolesterol
 • 48,15 Sodyum
 • 163,61 Potasyum
 • 118,25 Kalsiyum
 • 41,26 A Vitamini
 • 0,96 C Vitamini
 • 30,23 Karbonhidrat

1 Dilim (Orta) Sütlü İrmik Tatlısı İçindeki Besinler

 • 20,15 Karbonhidrat
 • 3,28 Protein
 • 2,33 Yağ
 • 0,82 Lif
 • 8,32 Kolesterol
 • 32,1 Sodyum
 • 109,08 Potasyum
 • 78,84 Kalsiyum
 • 27,51 A Vitamini
 • 0,64 C Vitamini
 • 20,15 Karbonhidrat

1 Dilim (İnce) Sütlü İrmik Tatlısı İçindeki Besinler

 • 15,11 Karbonhidrat
 • 2,46 Protein
 • 1,75 Yağ
 • 0,61 Lif
 • 6,24 Kolesterol
 • 24,08 Sodyum
 • 81,81 Potasyum
 • 59,13 Kalsiyum
 • 20,63 A Vitamini
 • 0,48 C Vitamini
 • 15,11 Karbonhidrat

DİĞEREN ÇOK BAKILAN BESİNLER

BESİN DEĞERLERİ


SÜTLÜ İRMİK TATLISI İÇİNDEKİ BESİNLER

Karbonhidrat (g)
0
 
Protein (g)
0
 
Yağ (g)
0
 
Kolesterol (mg)
0
 
Sodyum (mg)
0
 
Potasyum (mg)
0
 
Kalsiyum (mg)
0
 
Vitamin A (iu)
0
 
Vitamin C (mg)
0
 
Demir (g)
0