Sulu Köfte Kaç Kalori?


MİKTAR

BİRİMTOPLAM KALORİSulu Köfte Kaç Kalori? Sulu Köfte Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Sulu Köfte Kaç Kalori? Sulu Köfte Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Sulu Köfte yemek zararlı mı? faydalı mı? Sulu Köfte kaç kalori? Sulu Köfte içerisinde ne kadar protein, yağ ve lif var? Sulu Köfte içinde vitamin var mı? Kilo yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Besin değeri ne kadar?

Sulu Köfte kaç kalori, Sulu Köfte yemek şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Sulu Köfte gıdasının içerisinde hangi maddeler var? Zararlı mı? Faydalı mı? Ne sıklıkla tüketmek ve nasıl yemek lazım? Sulu Köfte ile ilgili sıkça sorular soruların cevabını vermeden önce Sulu Köfte ile ilgili tüm besin değerlerini bilmek gerekiyor.

Sulu Köfte İçerisinde Ne Kadar Kalsiyum Var?

Sulu Köfte içerisinde Kalsiyum bulunuyor. Özellikle süt ve süt ürünlerinde yüksek miktarda bulunan kalsiyum Sulu Köfte içerisinde de var. 1 Porsiyon (Orta) Sulu Köfte içerisinde 43,64 mg kalsiyum bulunuyor. Kalsiyumun kemik sağlığı ve kemik gelişimi için son derece faydalıdır. Günlük ihtiyacımızda inek sütü, peynir ve yoğurttan bol miktarda alabildiğimiz kalsiyumu Sulu Köfte yiyerek de alabiliyoruz. Sulu Köfte içerisinde bulunan kalsiyum da kemiklerimiz için son derece önemli bir besin kaynağıdır. Özellikle yaşlılıkta kemik sağlığımız için son derece önemli olan kalsiyumu tüketmemiz gerekmektedir. Bu sebeple Sulu Köfte yemek de kalsiyum almamız için önemli olacaktır.

Sulu Köfte İçerisinde Ne Kadar Kalori Var?

1 Porsiyon (Orta) Sulu Köfte içerisinde ortalama 267,96 kalori bulunuyor. Kalori nedir? Ne işe yarar? Sulu Köfte içerisinde bulunan kalori az mı çok mu? Faydalı mı zararlı mı? Gibi sorular günümüzde sıkça soruluyor. Sulu Köfte içesinde de belirli bir miktarda bulunan kalori, bizim enerji kaynağımızdır. Gün içerisinde yapacağımız tüm aktiviteler için enerjiye ihtiyaç duyarız. Ortalama 1 kilo verebilmek için yaklaşık olarak 7-8 bin kalori eksiye düşmemiz gerekmektedir. Sulu Köfte içerisinde bulunan kalori miktarıyla bunu dengelemek mümkün. Kalorisi fazla yiyecekleri az tüketmek her zaman bizim sağlığımız için önemli olacaktır.

Sulu Köfte İçerisinde Ne Kadar Karbonhidrat Var?

Sulu Köfte içerisinde Karbonhidrat bulunuyor. Karbonhidratların en büyük faydası vücutta enerji ve ısı ihtiyacını karşılıyor olması. 1 gram karbonhidrat yaklaşık olarak vücudumuza 4 kalori kazandırıyor. 1 Porsiyon (Orta) Sulu Köfte içerisinde yaklaşık olarak 32,06 g karbonhidrat bulunmaktadır.

Sulu Köfte İçerisinde Ne Kadar Kolesterol Var?

Sulu Köfte içerisinde Kolestrol bulunuyor. Kolesterol kan içerisinde muma benzer bir yapıya sahip yağ türüdür. Sulu Köfte içerisinde de bulunan bu kolesterol genel olarak ikiye ayrılır. İyi huylu ve kötü huylu kolestrol olarak adlandırılırlar. Kötü huylu olan kolesterol kalp krizi ve beyin kanamasına yol açarken, iyi huyku kolesterol ise tam tersi işlev görür. Yani kötü huyku kolestrolde yaşanan durumu tersine çevirir. 1 Porsiyon (Orta) Sulu Köfte içerisinde yaklaşık olarak 29,05 mg kolesterol bulunmaktadır.

Sulu Köfte İçerisinde Ne Kadar Lif Var?

Sulu Köfte içerisinde Lif bulunuyor. Günlük yaklaşık 25-30 gram arası tüketilmesi uygun olan lif 1 Porsiyon (Orta) Sulu Köfte içerisinde yaklaşık olarak 4.5 g olarak ölçümleniyor. Sulu Köfte içerisinde bulunan Lif'in en büyük faydalarından birisi bağırsakların hareketlerini düzenlemesidir. Bu sayede bağırsaklar dışkıyı çok daha rahat dışarı çıkarırlar. Sulu Köfte yediğimizde içerisindeki lif sayesinde düzenli tuvalete çıkarız ve bu da bizim zayıflamamız için önemli bir etken olabilir. Bunun dışında lifin diğer bir özelliği ise, kalp ve damar hastalarına iyi gelmesidir. Düzenli lif tüketenlerin tüketmeyenlere oranla damar tıkanıklığı gibi durumlardan daha uzak kaldığı belirtiliyor. Kolesterole de iyi gelen lif 1 Porsiyon (Orta) Sulu Köfte içerisinde 2,9 g olarak bulunuyor.

Sulu Köfte İçerisinde Ne Kadar Demir Var?

Sulu Köfte içerisinde Demir bulunuyor. Demirin en önemli görevlerinden birisi oksijen taşımaktır. Kan içerisinde oksijen taşıyan kan hücrelerinin üretiminde kullanılır. 1 Porsiyon (Orta) Sulu Köfte içerisinde yaklaşık olarak 1,92 demir vardır. Eğer vücutta demir oranı eksikse, yorgunluk, halsizlik, sürekli uyuma hissi, konsantrasyon bozukluğu gibi durumlar meydana gelir. Siz de Sulu Köfte tüketerek günlük Demir ihtiyacınızın belirli bir bölümünü buradan sağlayabilirsiniz. Eskiden de bildiğimiz gibi Demirin en çok olduğu besinlerden birisi Ispanaktır. Sulu Köfte içerisinde bulunan demir ile siz de yorgunluk, halsizlik, bitkinlik ve sürekli uyuma halini ortadan kaldırabilirsiniz.

Sulu Köfte İçerisinde Ne Kadar Yağ Var?

Sulu Köfte içerisinde Yağ bulunuyor. Aslında bildiğimiz üzere Sulu Köfte içerisinde de karşılaştığımız bu yağlar, vücudumuz için enerji kaynağı. Vücudumuz birçok fiziksel aktivite için enerjiye ihtiyaç duyar. Tam da bu zamanlarda gerekli enerji için vücutlarımızda depolanan yağlar yakılır. 1 Porsiyon (Orta) Sulu Köfte içerisinde 9,08 g yağ bulunmakta. Vücut yapımız limitsiz yağ depolamaya müsaittir. Dolayısıyla çok yağ depolayıp, bu yağı yakacak gerekli aktivite ve egzersizlerde bulunmazsak kilo almamız ve şişmanlamamız kaçınılmaz oluyor. Sulu Köfte içerisinde ki yağ oranı da bu anlamda önemli.

Sulu Köfte İçerisinde Ne Kadar Potasyum Var?

Sulu Köfte içerisinde Potasyum bunuluyor. Sabahtan akşama kadar aldığımız gıdalar içerisinde aslında günlük potasyum ihtiyacımızı çok rahat karşılıyoruz. Bu yiyeceklerin içerisinde Sulu Köfte yiyeceği de var. Sulu Köfte içerisinde de potasyum bulunuyor. 1 Porsiyon (Orta) Sulu Köfte içerisinde yaklaşık olarak 574,63 mg potasyum bulunuyor. Potasyumun en büyük faydalarından birisi kan basıncını dengeliyor olması. Bunun dışında yapılan araştırmalara göre potasyum tüketimi kemik kütlesinin yüksek olmasına da yardımcı oluyor. Sulu Köfte içerisinde de bulunan potasyum aynı zamanda böbrek taşlarına da iyi geliyor. Sulu Köfte tüketenler yani gerekli miktarda potasyum alanlarda böbrek taşı oranı, potasyumu eksik olanlara göre daha düşüktür. Diğer bir deyişle potasyum börek taşı oluşumunu engelliyor veya geciktiriyor.

Sulu Köfte İçerisinde Ne Kadar Protein Var?

Sulu Köfte içerisinde Protein bulunuyor. Sulu Köfte içerisinde bulunan bu protein aslında canlıların temel yapı taşlarından birisidir. Hayatın devamlılığı için çok çok önemli olan Protein Sulu Köfte dışında et, süt, balık ve diğer hayvansal besinlerde bulunuyor. Sulu Köfte içerisinde bulunan proteinin fazla alınması da karaciğer yetmezliği gibi hastalıklara neden olabiliyor. Bu sebeple Sulu Köfte içerisinde bulunan Protein miktarını günlük dozunu kaçırmadan almamız lazım. Örneğin sporcuların kullandığı protein tozlarının faydası olduğu kadar zararlarının da olabileceği söz konusu. 1 Porsiyon (Orta) Sulu Köfte içerisinde de 13,48 g Protein bulunuyor.

Sulu Köfte İçerisinde Ne Kadar Sodyum Var?

Sulu Köfte içerisinde Sodyum bulunuyor. Aslında günlük hayatımızda sodyumu en çok tuz ile alıyoruz. Ancak Sulu Köfte ile de bir miktar sodyum alıyoruz. Belirtmek gerekirse 1 Porsiyon (Orta) Sulu Köfte içerisinde yaklaşık olarak 54,13 mg sodyum bulunuyor. Peki Sulu Köfte içerisinde de yer alan sodyum ne işe yarıyor? Sodyum kasların sinir ve fonksiyonlarının etkin çalışmasını sağlıyor. Sinir hücreleri arasındaki elektrokimyasal iletişim sodyum ile oluyor. Ayrıca sodyum, vücuttaki birçok fonksiyonun düzenli olarak çalışmasına yardımcı olur. Siz de Sulu Köfte yiyerek sodyum almış olursunuz.

Sulu Köfte İçerisinde Ne Kadar A Vitamini Var?

Sulu Köfte içerinde A Vitamini bulunuyor. A Vitamini özellikle diş sağlığı, kemik yapısının güçlü ve dayanıklı olması ile cilt sağlığı için son derece önemlidir. Eğer vücutta A vitamini eksik kalırsa özellikle gözlerde başlayan bulanmalarla bu açığa verilir. Sulu Köfte içerisinde de A Vitamini bulunmaktadır. 1 Porsiyon (Orta) Sulu Köfte içerisinde yaklaşık olarak 2831,57 iu A Vitamini bulunur. Sulu Köfte tüketerek siz de A Vitamini ihtiyacınızın bir bölümünü bu besinden karşılayabilirsiniz.

Sulu Köfte İçerisinde Ne Kadar C Vitamini Var?

Sulu Köfte içerisinde C Vitamini bulunuyor. C Vitamini vücut sağlığımız için son derece önemli bir vitamindir. Özellikle bağışıklık sistemimizin güçlü olabilmesi adına bol miktarda C Vitamini tüketmemiz gerekiyor. Sulu Köfte yiyerek C Vitamini ihtiyacımızın bir bölümünü karşılayabiliyoruz. 1 Porsiyon (Orta) Sulu Köfte içerisinde 21,18 mg miktarında C vitamini bulunmaktadır. C Vitaminin bağışıklık sistemini güçlendirmesi dışında da faydaları büyüktür. Kronik hastalık riskini azaltır, yüksek tansiyonu yönetmeye yardımcı olur, kanda bulunan ürik asit seviyesini düşürür, demir eksikliğini gidermeye yardımcı olur, cilt sağlığını iyileştirir, yaraları iyileştirir, cilt ve saç için de son derece önemlidir.

Peki miktar olarak Sulu Köfte içerisindeki hangi maddeden ne kadar var? Mesela ne kadar Sulu Köfte yersek ne kadar kalori alıyoruz? Ne kadar vitamin alıyoruz? Sulu Köfte içerisinde ne kadar Karbonhidrat, Protein ve Yağ var? Sulu Köfte içerisinde vitamin var mı? Varsa hangi vitaminler var. İşte Sulu Köfte içerisindeki besinler ve miktarı...

1 Porsiyon (Orta) Sulu Köfte İçindeki Besinler

 • 32,06 Karbonhidrat
 • 13,48 Protein
 • 9,08 Yağ
 • 2,9 Lif
 • 29,05 Kolesterol
 • 54,13 Sodyum
 • 574,63 Potasyum
 • 43,64 Kalsiyum
 • 2831,57 A Vitamini
 • 21,18 C Vitamini
 • 32,06 Karbonhidrat

1 Porsiyon (Küçük) Sulu Köfte İçindeki Besinler

 • 25,65 Karbonhidrat
 • 10,79 Protein
 • 7,26 Yağ
 • 2,32 Lif
 • 23,24 Kolesterol
 • 43,3 Sodyum
 • 459,7 Potasyum
 • 34,91 Kalsiyum
 • 2265,26 A Vitamini
 • 16,94 C Vitamini
 • 25,65 Karbonhidrat

1 Porsiyon (Büyük) Sulu Köfte İçindeki Besinler

 • 38,48 Karbonhidrat
 • 16,18 Protein
 • 10,9 Yağ
 • 3,48 Lif
 • 34,86 Kolesterol
 • 64,96 Sodyum
 • 689,56 Potasyum
 • 52,37 Kalsiyum
 • 3397,88 A Vitamini
 • 25,41 C Vitamini
 • 38,48 Karbonhidrat

1 Çorba Kaşığı (Çok Tepeleme) Sulu Köfte İçindeki Besinler

 • 3,85 Karbonhidrat
 • 1,62 Protein
 • 1,09 Yağ
 • 0,35 Lif
 • 3,49 Kolesterol
 • 6,5 Sodyum
 • 68,96 Potasyum
 • 5,24 Kalsiyum
 • 339,79 A Vitamini
 • 2,54 C Vitamini
 • 3,85 Karbonhidrat

1 Çorba Kaşığı Sulu Köfte İçindeki Besinler

 • 2,99 Karbonhidrat
 • 1,26 Protein
 • 0,85 Yağ
 • 0,27 Lif
 • 2,71 Kolesterol
 • 5,05 Sodyum
 • 53,63 Potasyum
 • 4,07 Kalsiyum
 • 264,28 A Vitamini
 • 1,98 C Vitamini
 • 2,99 Karbonhidrat

1 Gram Sulu Köfte İçindeki Besinler

 • 0,09 Karbonhidrat
 • 0,04 Protein
 • 0,02 Yağ
 • 0,01 Lif
 • 0,08 Kolesterol
 • 0,14 Sodyum
 • 1,53 Potasyum
 • 0,12 Kalsiyum
 • 7,55 A Vitamini
 • 0,06 C Vitamini
 • 0,09 Karbonhidrat

DİĞEREN ÇOK BAKILAN BESİNLER

BESİN DEĞERLERİ


SULU KÖFTE İÇİNDEKİ BESİNLER

Karbonhidrat (g)
0
 
Protein (g)
0
 
Yağ (g)
0
 
Kolesterol (mg)
0
 
Sodyum (mg)
0
 
Potasyum (mg)
0
 
Kalsiyum (mg)
0
 
Vitamin A (iu)
0
 
Vitamin C (mg)
0
 
Demir (g)
0