Sosisli Sandviç Kaç Kalori?


MİKTAR

BİRİMTOPLAM KALORİSosisli Sandviç Kaç Kalori? Sosisli Sandviç Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Sosisli Sandviç Kaç Kalori? Sosisli Sandviç Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Sosisli Sandviç yemek zararlı mı? faydalı mı? Sosisli Sandviç kaç kalori? Sosisli Sandviç içerisinde ne kadar protein, yağ ve lif var? Sosisli Sandviç içinde vitamin var mı? Kilo yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Besin değeri ne kadar?

Sosisli Sandviç kaç kalori, Sosisli Sandviç yemek şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Sosisli Sandviç gıdasının içerisinde hangi maddeler var? Zararlı mı? Faydalı mı? Ne sıklıkla tüketmek ve nasıl yemek lazım? Sosisli Sandviç ile ilgili sıkça sorular soruların cevabını vermeden önce Sosisli Sandviç ile ilgili tüm besin değerlerini bilmek gerekiyor.

Sosisli Sandviç İçerisinde Ne Kadar Kalsiyum Var?

Sosisli Sandviç içerisinde Kalsiyum bulunuyor. Özellikle süt ve süt ürünlerinde yüksek miktarda bulunan kalsiyum Sosisli Sandviç içerisinde de var. 1 Porsiyon (Orta) Sosisli Sandviç içerisinde 50,17 mg kalsiyum bulunuyor. Kalsiyumun kemik sağlığı ve kemik gelişimi için son derece faydalıdır. Günlük ihtiyacımızda inek sütü, peynir ve yoğurttan bol miktarda alabildiğimiz kalsiyumu Sosisli Sandviç yiyerek de alabiliyoruz. Sosisli Sandviç içerisinde bulunan kalsiyum da kemiklerimiz için son derece önemli bir besin kaynağıdır. Özellikle yaşlılıkta kemik sağlığımız için son derece önemli olan kalsiyumu tüketmemiz gerekmektedir. Bu sebeple Sosisli Sandviç yemek de kalsiyum almamız için önemli olacaktır.

Sosisli Sandviç İçerisinde Ne Kadar Kalori Var?

1 Porsiyon (Orta) Sosisli Sandviç içerisinde ortalama 442,46 kalori bulunuyor. Kalori nedir? Ne işe yarar? Sosisli Sandviç içerisinde bulunan kalori az mı çok mu? Faydalı mı zararlı mı? Gibi sorular günümüzde sıkça soruluyor. Sosisli Sandviç içesinde de belirli bir miktarda bulunan kalori, bizim enerji kaynağımızdır. Gün içerisinde yapacağımız tüm aktiviteler için enerjiye ihtiyaç duyarız. Ortalama 1 kilo verebilmek için yaklaşık olarak 7-8 bin kalori eksiye düşmemiz gerekmektedir. Sosisli Sandviç içerisinde bulunan kalori miktarıyla bunu dengelemek mümkün. Kalorisi fazla yiyecekleri az tüketmek her zaman bizim sağlığımız için önemli olacaktır.

Sosisli Sandviç İçerisinde Ne Kadar Karbonhidrat Var?

Sosisli Sandviç içerisinde Karbonhidrat bulunuyor. Karbonhidratların en büyük faydası vücutta enerji ve ısı ihtiyacını karşılıyor olması. 1 gram karbonhidrat yaklaşık olarak vücudumuza 4 kalori kazandırıyor. 1 Porsiyon (Orta) Sosisli Sandviç içerisinde yaklaşık olarak 48,99 g karbonhidrat bulunmaktadır.

Sosisli Sandviç İçerisinde Ne Kadar Kolesterol Var?

Sosisli Sandviç içerisinde Kolestrol bulunuyor. Kolesterol kan içerisinde muma benzer bir yapıya sahip yağ türüdür. Sosisli Sandviç içerisinde de bulunan bu kolesterol genel olarak ikiye ayrılır. İyi huylu ve kötü huylu kolestrol olarak adlandırılırlar. Kötü huylu olan kolesterol kalp krizi ve beyin kanamasına yol açarken, iyi huyku kolesterol ise tam tersi işlev görür. Yani kötü huyku kolestrolde yaşanan durumu tersine çevirir. 1 Porsiyon (Orta) Sosisli Sandviç içerisinde yaklaşık olarak 47,59 mg kolesterol bulunmaktadır.

Sosisli Sandviç İçerisinde Ne Kadar Lif Var?

Sosisli Sandviç içerisinde Lif bulunuyor. Günlük yaklaşık 25-30 gram arası tüketilmesi uygun olan lif 1 Porsiyon (Orta) Sosisli Sandviç içerisinde yaklaşık olarak 4.5 g olarak ölçümleniyor. Sosisli Sandviç içerisinde bulunan Lif'in en büyük faydalarından birisi bağırsakların hareketlerini düzenlemesidir. Bu sayede bağırsaklar dışkıyı çok daha rahat dışarı çıkarırlar. Sosisli Sandviç yediğimizde içerisindeki lif sayesinde düzenli tuvalete çıkarız ve bu da bizim zayıflamamız için önemli bir etken olabilir. Bunun dışında lifin diğer bir özelliği ise, kalp ve damar hastalarına iyi gelmesidir. Düzenli lif tüketenlerin tüketmeyenlere oranla damar tıkanıklığı gibi durumlardan daha uzak kaldığı belirtiliyor. Kolesterole de iyi gelen lif 1 Porsiyon (Orta) Sosisli Sandviç içerisinde 3,93 g olarak bulunuyor.

Sosisli Sandviç İçerisinde Ne Kadar Demir Var?

Sosisli Sandviç içerisinde Demir bulunuyor. Demirin en önemli görevlerinden birisi oksijen taşımaktır. Kan içerisinde oksijen taşıyan kan hücrelerinin üretiminde kullanılır. 1 Porsiyon (Orta) Sosisli Sandviç içerisinde yaklaşık olarak 3,22 demir vardır. Eğer vücutta demir oranı eksikse, yorgunluk, halsizlik, sürekli uyuma hissi, konsantrasyon bozukluğu gibi durumlar meydana gelir. Siz de Sosisli Sandviç tüketerek günlük Demir ihtiyacınızın belirli bir bölümünü buradan sağlayabilirsiniz. Eskiden de bildiğimiz gibi Demirin en çok olduğu besinlerden birisi Ispanaktır. Sosisli Sandviç içerisinde bulunan demir ile siz de yorgunluk, halsizlik, bitkinlik ve sürekli uyuma halini ortadan kaldırabilirsiniz.

Sosisli Sandviç İçerisinde Ne Kadar Yağ Var?

Sosisli Sandviç içerisinde Yağ bulunuyor. Aslında bildiğimiz üzere Sosisli Sandviç içerisinde de karşılaştığımız bu yağlar, vücudumuz için enerji kaynağı. Vücudumuz birçok fiziksel aktivite için enerjiye ihtiyaç duyar. Tam da bu zamanlarda gerekli enerji için vücutlarımızda depolanan yağlar yakılır. 1 Porsiyon (Orta) Sosisli Sandviç içerisinde 20,77 g yağ bulunmakta. Vücut yapımız limitsiz yağ depolamaya müsaittir. Dolayısıyla çok yağ depolayıp, bu yağı yakacak gerekli aktivite ve egzersizlerde bulunmazsak kilo almamız ve şişmanlamamız kaçınılmaz oluyor. Sosisli Sandviç içerisinde ki yağ oranı da bu anlamda önemli.

Sosisli Sandviç İçerisinde Ne Kadar Potasyum Var?

Sosisli Sandviç içerisinde Potasyum bunuluyor. Sabahtan akşama kadar aldığımız gıdalar içerisinde aslında günlük potasyum ihtiyacımızı çok rahat karşılıyoruz. Bu yiyeceklerin içerisinde Sosisli Sandviç yiyeceği de var. Sosisli Sandviç içerisinde de potasyum bulunuyor. 1 Porsiyon (Orta) Sosisli Sandviç içerisinde yaklaşık olarak 493,37 mg potasyum bulunuyor. Potasyumun en büyük faydalarından birisi kan basıncını dengeliyor olması. Bunun dışında yapılan araştırmalara göre potasyum tüketimi kemik kütlesinin yüksek olmasına da yardımcı oluyor. Sosisli Sandviç içerisinde de bulunan potasyum aynı zamanda böbrek taşlarına da iyi geliyor. Sosisli Sandviç tüketenler yani gerekli miktarda potasyum alanlarda böbrek taşı oranı, potasyumu eksik olanlara göre daha düşüktür. Diğer bir deyişle potasyum börek taşı oluşumunu engelliyor veya geciktiriyor.

Sosisli Sandviç İçerisinde Ne Kadar Protein Var?

Sosisli Sandviç içerisinde Protein bulunuyor. Sosisli Sandviç içerisinde bulunan bu protein aslında canlıların temel yapı taşlarından birisidir. Hayatın devamlılığı için çok çok önemli olan Protein Sosisli Sandviç dışında et, süt, balık ve diğer hayvansal besinlerde bulunuyor. Sosisli Sandviç içerisinde bulunan proteinin fazla alınması da karaciğer yetmezliği gibi hastalıklara neden olabiliyor. Bu sebeple Sosisli Sandviç içerisinde bulunan Protein miktarını günlük dozunu kaçırmadan almamız lazım. Örneğin sporcuların kullandığı protein tozlarının faydası olduğu kadar zararlarının da olabileceği söz konusu. 1 Porsiyon (Orta) Sosisli Sandviç içerisinde de 14,44 g Protein bulunuyor.

Sosisli Sandviç İçerisinde Ne Kadar Sodyum Var?

Sosisli Sandviç içerisinde Sodyum bulunuyor. Aslında günlük hayatımızda sodyumu en çok tuz ile alıyoruz. Ancak Sosisli Sandviç ile de bir miktar sodyum alıyoruz. Belirtmek gerekirse 1 Porsiyon (Orta) Sosisli Sandviç içerisinde yaklaşık olarak 1151,08 mg sodyum bulunuyor. Peki Sosisli Sandviç içerisinde de yer alan sodyum ne işe yarıyor? Sodyum kasların sinir ve fonksiyonlarının etkin çalışmasını sağlıyor. Sinir hücreleri arasındaki elektrokimyasal iletişim sodyum ile oluyor. Ayrıca sodyum, vücuttaki birçok fonksiyonun düzenli olarak çalışmasına yardımcı olur. Siz de Sosisli Sandviç yiyerek sodyum almış olursunuz.

Sosisli Sandviç İçerisinde Ne Kadar A Vitamini Var?

Sosisli Sandviç içerinde A Vitamini bulunuyor. A Vitamini özellikle diş sağlığı, kemik yapısının güçlü ve dayanıklı olması ile cilt sağlığı için son derece önemlidir. Eğer vücutta A vitamini eksik kalırsa özellikle gözlerde başlayan bulanmalarla bu açığa verilir. Sosisli Sandviç içerisinde de A Vitamini bulunmaktadır. 1 Porsiyon (Orta) Sosisli Sandviç içerisinde yaklaşık olarak 209,23 iu A Vitamini bulunur. Sosisli Sandviç tüketerek siz de A Vitamini ihtiyacınızın bir bölümünü bu besinden karşılayabilirsiniz.

Sosisli Sandviç İçerisinde Ne Kadar C Vitamini Var?

Sosisli Sandviç içerisinde C Vitamini bulunuyor. C Vitamini vücut sağlığımız için son derece önemli bir vitamindir. Özellikle bağışıklık sistemimizin güçlü olabilmesi adına bol miktarda C Vitamini tüketmemiz gerekiyor. Sosisli Sandviç yiyerek C Vitamini ihtiyacımızın bir bölümünü karşılayabiliyoruz. 1 Porsiyon (Orta) Sosisli Sandviç içerisinde 10,72 mg miktarında C vitamini bulunmaktadır. C Vitaminin bağışıklık sistemini güçlendirmesi dışında da faydaları büyüktür. Kronik hastalık riskini azaltır, yüksek tansiyonu yönetmeye yardımcı olur, kanda bulunan ürik asit seviyesini düşürür, demir eksikliğini gidermeye yardımcı olur, cilt sağlığını iyileştirir, yaraları iyileştirir, cilt ve saç için de son derece önemlidir.

Peki miktar olarak Sosisli Sandviç içerisindeki hangi maddeden ne kadar var? Mesela ne kadar Sosisli Sandviç yersek ne kadar kalori alıyoruz? Ne kadar vitamin alıyoruz? Sosisli Sandviç içerisinde ne kadar Karbonhidrat, Protein ve Yağ var? Sosisli Sandviç içerisinde vitamin var mı? Varsa hangi vitaminler var. İşte Sosisli Sandviç içerisindeki besinler ve miktarı...

1 Porsiyon (Orta) Sosisli Sandviç İçindeki Besinler

 • 48,99 Karbonhidrat
 • 14,44 Protein
 • 20,77 Yağ
 • 3,93 Lif
 • 47,59 Kolesterol
 • 1151,08 Sodyum
 • 493,37 Potasyum
 • 50,17 Kalsiyum
 • 209,23 A Vitamini
 • 10,72 C Vitamini
 • 48,99 Karbonhidrat

1 Adet (Orta) Sosisli Sandviç İçindeki Besinler

 • 48,99 Karbonhidrat
 • 14,44 Protein
 • 20,77 Yağ
 • 3,93 Lif
 • 47,59 Kolesterol
 • 1151,08 Sodyum
 • 493,37 Potasyum
 • 50,17 Kalsiyum
 • 209,23 A Vitamini
 • 10,72 C Vitamini
 • 48,99 Karbonhidrat

1 Adet Sosisli Sandviç İçindeki Besinler

 • 48,99 Karbonhidrat
 • 14,44 Protein
 • 20,77 Yağ
 • 3,93 Lif
 • 47,59 Kolesterol
 • 1151,08 Sodyum
 • 493,37 Potasyum
 • 50,17 Kalsiyum
 • 209,23 A Vitamini
 • 10,72 C Vitamini
 • 48,99 Karbonhidrat

1 Adet (Küçük) Sosisli Sandviç İçindeki Besinler

 • 23,8 Karbonhidrat
 • 7,01 Protein
 • 10,09 Yağ
 • 1,91 Lif
 • 23,12 Kolesterol
 • 559,1 Sodyum
 • 239,64 Potasyum
 • 24,37 Kalsiyum
 • 101,63 A Vitamini
 • 5,21 C Vitamini
 • 23,8 Karbonhidrat

1 Gram Sosisli Sandviç İçindeki Besinler

 • 0,28 Karbonhidrat
 • 0,08 Protein
 • 0,12 Yağ
 • 0,02 Lif
 • 0,27 Kolesterol
 • 6,58 Sodyum
 • 2,82 Potasyum
 • 0,29 Kalsiyum
 • 1,2 A Vitamini
 • 0,06 C Vitamini
 • 0,28 Karbonhidrat

DİĞEREN ÇOK BAKILAN BESİNLER

BESİN DEĞERLERİ


SOSİSLİ SANDVİÇ İÇİNDEKİ BESİNLER

Karbonhidrat (g)
0
 
Protein (g)
0
 
Yağ (g)
0
 
Kolesterol (mg)
0
 
Sodyum (mg)
0
 
Potasyum (mg)
0
 
Kalsiyum (mg)
0
 
Vitamin A (iu)
0
 
Vitamin C (mg)
0
 
Demir (g)
0