Sosbom Kaç Kalori?


MİKTAR

BİRİMTOPLAM KALORİSosbom Kaç Kalori? Sosbom Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Sosbom Kaç Kalori? Sosbom Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Sosbom yemek zararlı mı? faydalı mı? Sosbom kaç kalori? Sosbom içerisinde ne kadar protein, yağ ve lif var? Sosbom içinde vitamin var mı? Kilo yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Besin değeri ne kadar?

Sosbom kaç kalori, Sosbom yemek şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Sosbom gıdasının içerisinde hangi maddeler var? Zararlı mı? Faydalı mı? Ne sıklıkla tüketmek ve nasıl yemek lazım? Sosbom ile ilgili sıkça sorular soruların cevabını vermeden önce Sosbom ile ilgili tüm besin değerlerini bilmek gerekiyor.

Sosbom İçerisinde Ne Kadar Kalsiyum Var?

Sosbom içerisinde hiç kalsiyum yok. Kalsiyum oranı 0.

Sosbom İçerisinde Ne Kadar Kalori Var?

1 Adet Sosbom içerisinde ortalama 204,5 kalori bulunuyor. Kalori nedir? Ne işe yarar? Sosbom içerisinde bulunan kalori az mı çok mu? Faydalı mı zararlı mı? Gibi sorular günümüzde sıkça soruluyor. Sosbom içesinde de belirli bir miktarda bulunan kalori, bizim enerji kaynağımızdır. Gün içerisinde yapacağımız tüm aktiviteler için enerjiye ihtiyaç duyarız. Ortalama 1 kilo verebilmek için yaklaşık olarak 7-8 bin kalori eksiye düşmemiz gerekmektedir. Sosbom içerisinde bulunan kalori miktarıyla bunu dengelemek mümkün. Kalorisi fazla yiyecekleri az tüketmek her zaman bizim sağlığımız için önemli olacaktır.

Sosbom İçerisinde Ne Kadar Karbonhidrat Var?

Sosbom içerisinde Karbonhidrat bulunuyor. Karbonhidratların en büyük faydası vücutta enerji ve ısı ihtiyacını karşılıyor olması. 1 gram karbonhidrat yaklaşık olarak vücudumuza 4 kalori kazandırıyor. 1 Adet Sosbom içerisinde yaklaşık olarak 27,9 g karbonhidrat bulunmaktadır.

Sosbom İçerisinde Ne Kadar Kolesterol Var?

Sosbom içerisinde hiç kolesterol yok. Kolesterol oranı 0.

Sosbom İçerisinde Ne Kadar Lif Var?

Sosbom içerisinde Lif bulunuyor. Günlük yaklaşık 25-30 gram arası tüketilmesi uygun olan lif 1 Adet Sosbom içerisinde yaklaşık olarak 4.5 g olarak ölçümleniyor. Sosbom içerisinde bulunan Lif'in en büyük faydalarından birisi bağırsakların hareketlerini düzenlemesidir. Bu sayede bağırsaklar dışkıyı çok daha rahat dışarı çıkarırlar. Sosbom yediğimizde içerisindeki lif sayesinde düzenli tuvalete çıkarız ve bu da bizim zayıflamamız için önemli bir etken olabilir. Bunun dışında lifin diğer bir özelliği ise, kalp ve damar hastalarına iyi gelmesidir. Düzenli lif tüketenlerin tüketmeyenlere oranla damar tıkanıklığı gibi durumlardan daha uzak kaldığı belirtiliyor. Kolesterole de iyi gelen lif 1 Adet Sosbom içerisinde 1,2 g olarak bulunuyor.

Sosbom İçerisinde Ne Kadar Demir Var?

Sosbom içerisinde hiç demir yok. Demir oranı 0.

Sosbom İçerisinde Ne Kadar Yağ Var?

Sosbom içerisinde Yağ bulunuyor. Aslında bildiğimiz üzere Sosbom içerisinde de karşılaştığımız bu yağlar, vücudumuz için enerji kaynağı. Vücudumuz birçok fiziksel aktivite için enerjiye ihtiyaç duyar. Tam da bu zamanlarda gerekli enerji için vücutlarımızda depolanan yağlar yakılır. 1 Adet Sosbom içerisinde 9,05 g yağ bulunmakta. Vücut yapımız limitsiz yağ depolamaya müsaittir. Dolayısıyla çok yağ depolayıp, bu yağı yakacak gerekli aktivite ve egzersizlerde bulunmazsak kilo almamız ve şişmanlamamız kaçınılmaz oluyor. Sosbom içerisinde ki yağ oranı da bu anlamda önemli.

Sosbom İçerisinde Ne Kadar Potasyum Var?

Sosbom içerisinde hiç potasyum yok. Potasyum oranı 0.

Sosbom İçerisinde Ne Kadar Protein Var?

Sosbom içerisinde Protein bulunuyor. Sosbom içerisinde bulunan bu protein aslında canlıların temel yapı taşlarından birisidir. Hayatın devamlılığı için çok çok önemli olan Protein Sosbom dışında et, süt, balık ve diğer hayvansal besinlerde bulunuyor. Sosbom içerisinde bulunan proteinin fazla alınması da karaciğer yetmezliği gibi hastalıklara neden olabiliyor. Bu sebeple Sosbom içerisinde bulunan Protein miktarını günlük dozunu kaçırmadan almamız lazım. Örneğin sporcuların kullandığı protein tozlarının faydası olduğu kadar zararlarının da olabileceği söz konusu. 1 Adet Sosbom içerisinde de 2,4 g Protein bulunuyor.

Sosbom İçerisinde Ne Kadar Sodyum Var?

Sosbom içerisinde Sodyum bulunuyor. Aslında günlük hayatımızda sodyumu en çok tuz ile alıyoruz. Ancak Sosbom ile de bir miktar sodyum alıyoruz. Belirtmek gerekirse 1 Adet Sosbom içerisinde yaklaşık olarak 0,2 mg sodyum bulunuyor. Peki Sosbom içerisinde de yer alan sodyum ne işe yarıyor? Sodyum kasların sinir ve fonksiyonlarının etkin çalışmasını sağlıyor. Sinir hücreleri arasındaki elektrokimyasal iletişim sodyum ile oluyor. Ayrıca sodyum, vücuttaki birçok fonksiyonun düzenli olarak çalışmasına yardımcı olur. Siz de Sosbom yiyerek sodyum almış olursunuz.

Sosbom İçerisinde Ne Kadar A Vitamini Var?

Sosbom içerisinde hiç A Vitamini yok. A Vitamini oranı 0.

Sosbom İçerisinde Ne Kadar C Vitamini Var?

Sosbom içerisinde hiç C Vitamini yok. C Vitamini oranı 0.

Peki miktar olarak Sosbom içerisindeki hangi maddeden ne kadar var? Mesela ne kadar Sosbom yersek ne kadar kalori alıyoruz? Ne kadar vitamin alıyoruz? Sosbom içerisinde ne kadar Karbonhidrat, Protein ve Yağ var? Sosbom içerisinde vitamin var mı? Varsa hangi vitaminler var. İşte Sosbom içerisindeki besinler ve miktarı...

1 Adet Sosbom İçindeki Besinler

 • 27,9 Karbonhidrat
 • 2,4 Protein
 • 9,05 Yağ
 • 1,2 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 0,2 Sodyum
 • 0 Potasyum
 • 0 Kalsiyum
 • 0 A Vitamini
 • 0 C Vitamini
 • 27,9 Karbonhidrat

1 Gram Sosbom İçindeki Besinler

 • 0,56 Karbonhidrat
 • 0,05 Protein
 • 0,18 Yağ
 • 0,02 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 0 Sodyum
 • 0 Potasyum
 • 0 Kalsiyum
 • 0 A Vitamini
 • 0 C Vitamini
 • 0,56 Karbonhidrat

DİĞEREN ÇOK BAKILAN BESİNLER

BESİN DEĞERLERİ


SOSBOM İÇİNDEKİ BESİNLER

Karbonhidrat (g)
0
 
Protein (g)
0
 
Yağ (g)
0
 
Kolesterol (mg)
0
 
Sodyum (mg)
0
 
Potasyum (mg)
0
 
Kalsiyum (mg)
0
 
Vitamin A (iu)
0
 
Vitamin C (mg)
0
 
Demir (g)
0