Semizotu Çorbası Kaç Kalori?


MİKTAR

BİRİMTOPLAM KALORİSemizotu Çorbası Kaç Kalori? Semizotu Çorbası Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Semizotu Çorbası Kaç Kalori? Semizotu Çorbası Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Semizotu Çorbası yemek zararlı mı? faydalı mı? Semizotu Çorbası kaç kalori? Semizotu Çorbası içerisinde ne kadar protein, yağ ve lif var? Semizotu Çorbası içinde vitamin var mı? Kilo yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Besin değeri ne kadar?

Semizotu Çorbası kaç kalori, Semizotu Çorbası yemek şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Semizotu Çorbası gıdasının içerisinde hangi maddeler var? Zararlı mı? Faydalı mı? Ne sıklıkla tüketmek ve nasıl yemek lazım? Semizotu Çorbası ile ilgili sıkça sorular soruların cevabını vermeden önce Semizotu Çorbası ile ilgili tüm besin değerlerini bilmek gerekiyor.

Semizotu Çorbası İçerisinde Ne Kadar Kalsiyum Var?

Semizotu Çorbası içerisinde Kalsiyum bulunuyor. Özellikle süt ve süt ürünlerinde yüksek miktarda bulunan kalsiyum Semizotu Çorbası içerisinde de var. 1 Porsiyon (Orta) Semizotu Çorbası içerisinde 102,55 mg kalsiyum bulunuyor. Kalsiyumun kemik sağlığı ve kemik gelişimi için son derece faydalıdır. Günlük ihtiyacımızda inek sütü, peynir ve yoğurttan bol miktarda alabildiğimiz kalsiyumu Semizotu Çorbası yiyerek de alabiliyoruz. Semizotu Çorbası içerisinde bulunan kalsiyum da kemiklerimiz için son derece önemli bir besin kaynağıdır. Özellikle yaşlılıkta kemik sağlığımız için son derece önemli olan kalsiyumu tüketmemiz gerekmektedir. Bu sebeple Semizotu Çorbası yemek de kalsiyum almamız için önemli olacaktır.

Semizotu Çorbası İçerisinde Ne Kadar Kalori Var?

1 Porsiyon (Orta) Semizotu Çorbası içerisinde ortalama 73,18 kalori bulunuyor. Kalori nedir? Ne işe yarar? Semizotu Çorbası içerisinde bulunan kalori az mı çok mu? Faydalı mı zararlı mı? Gibi sorular günümüzde sıkça soruluyor. Semizotu Çorbası içesinde de belirli bir miktarda bulunan kalori, bizim enerji kaynağımızdır. Gün içerisinde yapacağımız tüm aktiviteler için enerjiye ihtiyaç duyarız. Ortalama 1 kilo verebilmek için yaklaşık olarak 7-8 bin kalori eksiye düşmemiz gerekmektedir. Semizotu Çorbası içerisinde bulunan kalori miktarıyla bunu dengelemek mümkün. Kalorisi fazla yiyecekleri az tüketmek her zaman bizim sağlığımız için önemli olacaktır.

Semizotu Çorbası İçerisinde Ne Kadar Karbonhidrat Var?

Semizotu Çorbası içerisinde Karbonhidrat bulunuyor. Karbonhidratların en büyük faydası vücutta enerji ve ısı ihtiyacını karşılıyor olması. 1 gram karbonhidrat yaklaşık olarak vücudumuza 4 kalori kazandırıyor. 1 Porsiyon (Orta) Semizotu Çorbası içerisinde yaklaşık olarak 9,44 g karbonhidrat bulunmaktadır.

Semizotu Çorbası İçerisinde Ne Kadar Kolesterol Var?

Semizotu Çorbası içerisinde Kolestrol bulunuyor. Kolesterol kan içerisinde muma benzer bir yapıya sahip yağ türüdür. Semizotu Çorbası içerisinde de bulunan bu kolesterol genel olarak ikiye ayrılır. İyi huylu ve kötü huylu kolestrol olarak adlandırılırlar. Kötü huylu olan kolesterol kalp krizi ve beyin kanamasına yol açarken, iyi huyku kolesterol ise tam tersi işlev görür. Yani kötü huyku kolestrolde yaşanan durumu tersine çevirir. 1 Porsiyon (Orta) Semizotu Çorbası içerisinde yaklaşık olarak 2 mg kolesterol bulunmaktadır.

Semizotu Çorbası İçerisinde Ne Kadar Lif Var?

Semizotu Çorbası içerisinde Lif bulunuyor. Günlük yaklaşık 25-30 gram arası tüketilmesi uygun olan lif 1 Porsiyon (Orta) Semizotu Çorbası içerisinde yaklaşık olarak 4.5 g olarak ölçümleniyor. Semizotu Çorbası içerisinde bulunan Lif'in en büyük faydalarından birisi bağırsakların hareketlerini düzenlemesidir. Bu sayede bağırsaklar dışkıyı çok daha rahat dışarı çıkarırlar. Semizotu Çorbası yediğimizde içerisindeki lif sayesinde düzenli tuvalete çıkarız ve bu da bizim zayıflamamız için önemli bir etken olabilir. Bunun dışında lifin diğer bir özelliği ise, kalp ve damar hastalarına iyi gelmesidir. Düzenli lif tüketenlerin tüketmeyenlere oranla damar tıkanıklığı gibi durumlardan daha uzak kaldığı belirtiliyor. Kolesterole de iyi gelen lif 1 Porsiyon (Orta) Semizotu Çorbası içerisinde 0,29 g olarak bulunuyor.

Semizotu Çorbası İçerisinde Ne Kadar Demir Var?

Semizotu Çorbası içerisinde Demir bulunuyor. Demirin en önemli görevlerinden birisi oksijen taşımaktır. Kan içerisinde oksijen taşıyan kan hücrelerinin üretiminde kullanılır. 1 Porsiyon (Orta) Semizotu Çorbası içerisinde yaklaşık olarak 1,79 demir vardır. Eğer vücutta demir oranı eksikse, yorgunluk, halsizlik, sürekli uyuma hissi, konsantrasyon bozukluğu gibi durumlar meydana gelir. Siz de Semizotu Çorbası tüketerek günlük Demir ihtiyacınızın belirli bir bölümünü buradan sağlayabilirsiniz. Eskiden de bildiğimiz gibi Demirin en çok olduğu besinlerden birisi Ispanaktır. Semizotu Çorbası içerisinde bulunan demir ile siz de yorgunluk, halsizlik, bitkinlik ve sürekli uyuma halini ortadan kaldırabilirsiniz.

Semizotu Çorbası İçerisinde Ne Kadar Yağ Var?

Semizotu Çorbası içerisinde Yağ bulunuyor. Aslında bildiğimiz üzere Semizotu Çorbası içerisinde de karşılaştığımız bu yağlar, vücudumuz için enerji kaynağı. Vücudumuz birçok fiziksel aktivite için enerjiye ihtiyaç duyar. Tam da bu zamanlarda gerekli enerji için vücutlarımızda depolanan yağlar yakılır. 1 Porsiyon (Orta) Semizotu Çorbası içerisinde 2,86 g yağ bulunmakta. Vücut yapımız limitsiz yağ depolamaya müsaittir. Dolayısıyla çok yağ depolayıp, bu yağı yakacak gerekli aktivite ve egzersizlerde bulunmazsak kilo almamız ve şişmanlamamız kaçınılmaz oluyor. Semizotu Çorbası içerisinde ki yağ oranı da bu anlamda önemli.

Semizotu Çorbası İçerisinde Ne Kadar Potasyum Var?

Semizotu Çorbası içerisinde Potasyum bunuluyor. Sabahtan akşama kadar aldığımız gıdalar içerisinde aslında günlük potasyum ihtiyacımızı çok rahat karşılıyoruz. Bu yiyeceklerin içerisinde Semizotu Çorbası yiyeceği de var. Semizotu Çorbası içerisinde de potasyum bulunuyor. 1 Porsiyon (Orta) Semizotu Çorbası içerisinde yaklaşık olarak 492,08 mg potasyum bulunuyor. Potasyumun en büyük faydalarından birisi kan basıncını dengeliyor olması. Bunun dışında yapılan araştırmalara göre potasyum tüketimi kemik kütlesinin yüksek olmasına da yardımcı oluyor. Semizotu Çorbası içerisinde de bulunan potasyum aynı zamanda böbrek taşlarına da iyi geliyor. Semizotu Çorbası tüketenler yani gerekli miktarda potasyum alanlarda böbrek taşı oranı, potasyumu eksik olanlara göre daha düşüktür. Diğer bir deyişle potasyum börek taşı oluşumunu engelliyor veya geciktiriyor.

Semizotu Çorbası İçerisinde Ne Kadar Protein Var?

Semizotu Çorbası içerisinde Protein bulunuyor. Semizotu Çorbası içerisinde bulunan bu protein aslında canlıların temel yapı taşlarından birisidir. Hayatın devamlılığı için çok çok önemli olan Protein Semizotu Çorbası dışında et, süt, balık ve diğer hayvansal besinlerde bulunuyor. Semizotu Çorbası içerisinde bulunan proteinin fazla alınması da karaciğer yetmezliği gibi hastalıklara neden olabiliyor. Bu sebeple Semizotu Çorbası içerisinde bulunan Protein miktarını günlük dozunu kaçırmadan almamız lazım. Örneğin sporcuların kullandığı protein tozlarının faydası olduğu kadar zararlarının da olabileceği söz konusu. 1 Porsiyon (Orta) Semizotu Çorbası içerisinde de 3,33 g Protein bulunuyor.

Semizotu Çorbası İçerisinde Ne Kadar Sodyum Var?

Semizotu Çorbası içerisinde Sodyum bulunuyor. Aslında günlük hayatımızda sodyumu en çok tuz ile alıyoruz. Ancak Semizotu Çorbası ile de bir miktar sodyum alıyoruz. Belirtmek gerekirse 1 Porsiyon (Orta) Semizotu Çorbası içerisinde yaklaşık olarak 119,05 mg sodyum bulunuyor. Peki Semizotu Çorbası içerisinde de yer alan sodyum ne işe yarıyor? Sodyum kasların sinir ve fonksiyonlarının etkin çalışmasını sağlıyor. Sinir hücreleri arasındaki elektrokimyasal iletişim sodyum ile oluyor. Ayrıca sodyum, vücuttaki birçok fonksiyonun düzenli olarak çalışmasına yardımcı olur. Siz de Semizotu Çorbası yiyerek sodyum almış olursunuz.

Semizotu Çorbası İçerisinde Ne Kadar A Vitamini Var?

Semizotu Çorbası içerinde A Vitamini bulunuyor. A Vitamini özellikle diş sağlığı, kemik yapısının güçlü ve dayanıklı olması ile cilt sağlığı için son derece önemlidir. Eğer vücutta A vitamini eksik kalırsa özellikle gözlerde başlayan bulanmalarla bu açığa verilir. Semizotu Çorbası içerisinde de A Vitamini bulunmaktadır. 1 Porsiyon (Orta) Semizotu Çorbası içerisinde yaklaşık olarak 1110,6 iu A Vitamini bulunur. Semizotu Çorbası tüketerek siz de A Vitamini ihtiyacınızın bir bölümünü bu besinden karşılayabilirsiniz.

Semizotu Çorbası İçerisinde Ne Kadar C Vitamini Var?

Semizotu Çorbası içerisinde C Vitamini bulunuyor. C Vitamini vücut sağlığımız için son derece önemli bir vitamindir. Özellikle bağışıklık sistemimizin güçlü olabilmesi adına bol miktarda C Vitamini tüketmemiz gerekiyor. Semizotu Çorbası yiyerek C Vitamini ihtiyacımızın bir bölümünü karşılayabiliyoruz. 1 Porsiyon (Orta) Semizotu Çorbası içerisinde 18,65 mg miktarında C vitamini bulunmaktadır. C Vitaminin bağışıklık sistemini güçlendirmesi dışında da faydaları büyüktür. Kronik hastalık riskini azaltır, yüksek tansiyonu yönetmeye yardımcı olur, kanda bulunan ürik asit seviyesini düşürür, demir eksikliğini gidermeye yardımcı olur, cilt sağlığını iyileştirir, yaraları iyileştirir, cilt ve saç için de son derece önemlidir.

Peki miktar olarak Semizotu Çorbası içerisindeki hangi maddeden ne kadar var? Mesela ne kadar Semizotu Çorbası yersek ne kadar kalori alıyoruz? Ne kadar vitamin alıyoruz? Semizotu Çorbası içerisinde ne kadar Karbonhidrat, Protein ve Yağ var? Semizotu Çorbası içerisinde vitamin var mı? Varsa hangi vitaminler var. İşte Semizotu Çorbası içerisindeki besinler ve miktarı...

1 Porsiyon (Orta) Semizotu Çorbası İçindeki Besinler

 • 9,44 Karbonhidrat
 • 3,33 Protein
 • 2,86 Yağ
 • 0,29 Lif
 • 2 Kolesterol
 • 119,05 Sodyum
 • 492,08 Potasyum
 • 102,55 Kalsiyum
 • 1110,6 A Vitamini
 • 18,65 C Vitamini
 • 9,44 Karbonhidrat

1 Kepçe Semizotu Çorbası İçindeki Besinler

 • 3,5 Karbonhidrat
 • 1,23 Protein
 • 1,06 Yağ
 • 0,11 Lif
 • 0,74 Kolesterol
 • 44,09 Sodyum
 • 182,25 Potasyum
 • 37,98 Kalsiyum
 • 411,33 A Vitamini
 • 6,91 C Vitamini
 • 3,5 Karbonhidrat

1 Kase (Orta) Semizotu Çorbası İçindeki Besinler

 • 9,44 Karbonhidrat
 • 3,33 Protein
 • 2,86 Yağ
 • 0,29 Lif
 • 2 Kolesterol
 • 119,05 Sodyum
 • 492,08 Potasyum
 • 102,55 Kalsiyum
 • 1110,6 A Vitamini
 • 18,65 C Vitamini
 • 9,44 Karbonhidrat

1 Kase (Küçük) Semizotu Çorbası İçindeki Besinler

 • 3,5 Karbonhidrat
 • 1,23 Protein
 • 1,06 Yağ
 • 0,11 Lif
 • 0,74 Kolesterol
 • 44,09 Sodyum
 • 182,25 Potasyum
 • 37,98 Kalsiyum
 • 411,33 A Vitamini
 • 6,91 C Vitamini
 • 3,5 Karbonhidrat

1 Kase (Büyük) Semizotu Çorbası İçindeki Besinler

 • 13,98 Karbonhidrat
 • 4,93 Protein
 • 4,24 Yağ
 • 0,43 Lif
 • 2,96 Kolesterol
 • 176,37 Sodyum
 • 729,01 Potasyum
 • 151,92 Kalsiyum
 • 1645,33 A Vitamini
 • 27,62 C Vitamini
 • 13,98 Karbonhidrat

1 Gram Semizotu Çorbası İçindeki Besinler

 • 0,03 Karbonhidrat
 • 0,01 Protein
 • 0,01 Yağ
 • 0 Lif
 • 0,01 Kolesterol
 • 0,44 Sodyum
 • 1,82 Potasyum
 • 0,38 Kalsiyum
 • 4,11 A Vitamini
 • 0,07 C Vitamini
 • 0,03 Karbonhidrat

DİĞEREN ÇOK BAKILAN BESİNLER

BESİN DEĞERLERİ


SEMİZOTU ÇORBASI İÇİNDEKİ BESİNLER

Karbonhidrat (g)
0
 
Protein (g)
0
 
Yağ (g)
0
 
Kolesterol (mg)
0
 
Sodyum (mg)
0
 
Potasyum (mg)
0
 
Kalsiyum (mg)
0
 
Vitamin A (iu)
0
 
Vitamin C (mg)
0
 
Demir (g)
0