Semizotlu Karpuz Salatası Kaç Kalori?


MİKTAR

BİRİMTOPLAM KALORİSemizotlu Karpuz Salatası Kaç Kalori? Semizotlu Karpuz Salatası Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Semizotlu Karpuz Salatası Kaç Kalori? Semizotlu Karpuz Salatası Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Semizotlu Karpuz Salatası yemek zararlı mı? faydalı mı? Semizotlu Karpuz Salatası kaç kalori? Semizotlu Karpuz Salatası içerisinde ne kadar protein, yağ ve lif var? Semizotlu Karpuz Salatası içinde vitamin var mı? Kilo yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Besin değeri ne kadar?

Semizotlu Karpuz Salatası kaç kalori, Semizotlu Karpuz Salatası yemek şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Semizotlu Karpuz Salatası gıdasının içerisinde hangi maddeler var? Zararlı mı? Faydalı mı? Ne sıklıkla tüketmek ve nasıl yemek lazım? Semizotlu Karpuz Salatası ile ilgili sıkça sorular soruların cevabını vermeden önce Semizotlu Karpuz Salatası ile ilgili tüm besin değerlerini bilmek gerekiyor.

Semizotlu Karpuz Salatası İçerisinde Ne Kadar Kalsiyum Var?

Semizotlu Karpuz Salatası içerisinde Kalsiyum bulunuyor. Özellikle süt ve süt ürünlerinde yüksek miktarda bulunan kalsiyum Semizotlu Karpuz Salatası içerisinde de var. 1 Porsiyon (Orta) Semizotlu Karpuz Salatası içerisinde 349,55 mg kalsiyum bulunuyor. Kalsiyumun kemik sağlığı ve kemik gelişimi için son derece faydalıdır. Günlük ihtiyacımızda inek sütü, peynir ve yoğurttan bol miktarda alabildiğimiz kalsiyumu Semizotlu Karpuz Salatası yiyerek de alabiliyoruz. Semizotlu Karpuz Salatası içerisinde bulunan kalsiyum da kemiklerimiz için son derece önemli bir besin kaynağıdır. Özellikle yaşlılıkta kemik sağlığımız için son derece önemli olan kalsiyumu tüketmemiz gerekmektedir. Bu sebeple Semizotlu Karpuz Salatası yemek de kalsiyum almamız için önemli olacaktır.

Semizotlu Karpuz Salatası İçerisinde Ne Kadar Kalori Var?

1 Porsiyon (Orta) Semizotlu Karpuz Salatası içerisinde ortalama 270,39 kalori bulunuyor. Kalori nedir? Ne işe yarar? Semizotlu Karpuz Salatası içerisinde bulunan kalori az mı çok mu? Faydalı mı zararlı mı? Gibi sorular günümüzde sıkça soruluyor. Semizotlu Karpuz Salatası içesinde de belirli bir miktarda bulunan kalori, bizim enerji kaynağımızdır. Gün içerisinde yapacağımız tüm aktiviteler için enerjiye ihtiyaç duyarız. Ortalama 1 kilo verebilmek için yaklaşık olarak 7-8 bin kalori eksiye düşmemiz gerekmektedir. Semizotlu Karpuz Salatası içerisinde bulunan kalori miktarıyla bunu dengelemek mümkün. Kalorisi fazla yiyecekleri az tüketmek her zaman bizim sağlığımız için önemli olacaktır.

Semizotlu Karpuz Salatası İçerisinde Ne Kadar Karbonhidrat Var?

Semizotlu Karpuz Salatası içerisinde Karbonhidrat bulunuyor. Karbonhidratların en büyük faydası vücutta enerji ve ısı ihtiyacını karşılıyor olması. 1 gram karbonhidrat yaklaşık olarak vücudumuza 4 kalori kazandırıyor. 1 Porsiyon (Orta) Semizotlu Karpuz Salatası içerisinde yaklaşık olarak 33,19 g karbonhidrat bulunmaktadır.

Semizotlu Karpuz Salatası İçerisinde Ne Kadar Kolesterol Var?

Semizotlu Karpuz Salatası içerisinde hiç kolesterol yok. Kolesterol oranı 0.

Semizotlu Karpuz Salatası İçerisinde Ne Kadar Lif Var?

Semizotlu Karpuz Salatası içerisinde Lif bulunuyor. Günlük yaklaşık 25-30 gram arası tüketilmesi uygun olan lif 1 Porsiyon (Orta) Semizotlu Karpuz Salatası içerisinde yaklaşık olarak 4.5 g olarak ölçümleniyor. Semizotlu Karpuz Salatası içerisinde bulunan Lif'in en büyük faydalarından birisi bağırsakların hareketlerini düzenlemesidir. Bu sayede bağırsaklar dışkıyı çok daha rahat dışarı çıkarırlar. Semizotlu Karpuz Salatası yediğimizde içerisindeki lif sayesinde düzenli tuvalete çıkarız ve bu da bizim zayıflamamız için önemli bir etken olabilir. Bunun dışında lifin diğer bir özelliği ise, kalp ve damar hastalarına iyi gelmesidir. Düzenli lif tüketenlerin tüketmeyenlere oranla damar tıkanıklığı gibi durumlardan daha uzak kaldığı belirtiliyor. Kolesterole de iyi gelen lif 1 Porsiyon (Orta) Semizotlu Karpuz Salatası içerisinde 4,82 g olarak bulunuyor.

Semizotlu Karpuz Salatası İçerisinde Ne Kadar Demir Var?

Semizotlu Karpuz Salatası içerisinde Demir bulunuyor. Demirin en önemli görevlerinden birisi oksijen taşımaktır. Kan içerisinde oksijen taşıyan kan hücrelerinin üretiminde kullanılır. 1 Porsiyon (Orta) Semizotlu Karpuz Salatası içerisinde yaklaşık olarak 5,22 demir vardır. Eğer vücutta demir oranı eksikse, yorgunluk, halsizlik, sürekli uyuma hissi, konsantrasyon bozukluğu gibi durumlar meydana gelir. Siz de Semizotlu Karpuz Salatası tüketerek günlük Demir ihtiyacınızın belirli bir bölümünü buradan sağlayabilirsiniz. Eskiden de bildiğimiz gibi Demirin en çok olduğu besinlerden birisi Ispanaktır. Semizotlu Karpuz Salatası içerisinde bulunan demir ile siz de yorgunluk, halsizlik, bitkinlik ve sürekli uyuma halini ortadan kaldırabilirsiniz.

Semizotlu Karpuz Salatası İçerisinde Ne Kadar Yağ Var?

Semizotlu Karpuz Salatası içerisinde Yağ bulunuyor. Aslında bildiğimiz üzere Semizotlu Karpuz Salatası içerisinde de karşılaştığımız bu yağlar, vücudumuz için enerji kaynağı. Vücudumuz birçok fiziksel aktivite için enerjiye ihtiyaç duyar. Tam da bu zamanlarda gerekli enerji için vücutlarımızda depolanan yağlar yakılır. 1 Porsiyon (Orta) Semizotlu Karpuz Salatası içerisinde 9,83 g yağ bulunmakta. Vücut yapımız limitsiz yağ depolamaya müsaittir. Dolayısıyla çok yağ depolayıp, bu yağı yakacak gerekli aktivite ve egzersizlerde bulunmazsak kilo almamız ve şişmanlamamız kaçınılmaz oluyor. Semizotlu Karpuz Salatası içerisinde ki yağ oranı da bu anlamda önemli.

Semizotlu Karpuz Salatası İçerisinde Ne Kadar Potasyum Var?

Semizotlu Karpuz Salatası içerisinde Potasyum bunuluyor. Sabahtan akşama kadar aldığımız gıdalar içerisinde aslında günlük potasyum ihtiyacımızı çok rahat karşılıyoruz. Bu yiyeceklerin içerisinde Semizotlu Karpuz Salatası yiyeceği de var. Semizotlu Karpuz Salatası içerisinde de potasyum bulunuyor. 1 Porsiyon (Orta) Semizotlu Karpuz Salatası içerisinde yaklaşık olarak 880,93 mg potasyum bulunuyor. Potasyumun en büyük faydalarından birisi kan basıncını dengeliyor olması. Bunun dışında yapılan araştırmalara göre potasyum tüketimi kemik kütlesinin yüksek olmasına da yardımcı oluyor. Semizotlu Karpuz Salatası içerisinde de bulunan potasyum aynı zamanda böbrek taşlarına da iyi geliyor. Semizotlu Karpuz Salatası tüketenler yani gerekli miktarda potasyum alanlarda böbrek taşı oranı, potasyumu eksik olanlara göre daha düşüktür. Diğer bir deyişle potasyum börek taşı oluşumunu engelliyor veya geciktiriyor.

Semizotlu Karpuz Salatası İçerisinde Ne Kadar Protein Var?

Semizotlu Karpuz Salatası içerisinde Protein bulunuyor. Semizotlu Karpuz Salatası içerisinde bulunan bu protein aslında canlıların temel yapı taşlarından birisidir. Hayatın devamlılığı için çok çok önemli olan Protein Semizotlu Karpuz Salatası dışında et, süt, balık ve diğer hayvansal besinlerde bulunuyor. Semizotlu Karpuz Salatası içerisinde bulunan proteinin fazla alınması da karaciğer yetmezliği gibi hastalıklara neden olabiliyor. Bu sebeple Semizotlu Karpuz Salatası içerisinde bulunan Protein miktarını günlük dozunu kaçırmadan almamız lazım. Örneğin sporcuların kullandığı protein tozlarının faydası olduğu kadar zararlarının da olabileceği söz konusu. 1 Porsiyon (Orta) Semizotlu Karpuz Salatası içerisinde de 12,68 g Protein bulunuyor.

Semizotlu Karpuz Salatası İçerisinde Ne Kadar Sodyum Var?

Semizotlu Karpuz Salatası içerisinde Sodyum bulunuyor. Aslında günlük hayatımızda sodyumu en çok tuz ile alıyoruz. Ancak Semizotlu Karpuz Salatası ile de bir miktar sodyum alıyoruz. Belirtmek gerekirse 1 Porsiyon (Orta) Semizotlu Karpuz Salatası içerisinde yaklaşık olarak 231,67 mg sodyum bulunuyor. Peki Semizotlu Karpuz Salatası içerisinde de yer alan sodyum ne işe yarıyor? Sodyum kasların sinir ve fonksiyonlarının etkin çalışmasını sağlıyor. Sinir hücreleri arasındaki elektrokimyasal iletişim sodyum ile oluyor. Ayrıca sodyum, vücuttaki birçok fonksiyonun düzenli olarak çalışmasına yardımcı olur. Siz de Semizotlu Karpuz Salatası yiyerek sodyum almış olursunuz.

Semizotlu Karpuz Salatası İçerisinde Ne Kadar A Vitamini Var?

Semizotlu Karpuz Salatası içerinde A Vitamini bulunuyor. A Vitamini özellikle diş sağlığı, kemik yapısının güçlü ve dayanıklı olması ile cilt sağlığı için son derece önemlidir. Eğer vücutta A vitamini eksik kalırsa özellikle gözlerde başlayan bulanmalarla bu açığa verilir. Semizotlu Karpuz Salatası içerisinde de A Vitamini bulunmaktadır. 1 Porsiyon (Orta) Semizotlu Karpuz Salatası içerisinde yaklaşık olarak 2881,5 iu A Vitamini bulunur. Semizotlu Karpuz Salatası tüketerek siz de A Vitamini ihtiyacınızın bir bölümünü bu besinden karşılayabilirsiniz.

Semizotlu Karpuz Salatası İçerisinde Ne Kadar C Vitamini Var?

Semizotlu Karpuz Salatası içerisinde C Vitamini bulunuyor. C Vitamini vücut sağlığımız için son derece önemli bir vitamindir. Özellikle bağışıklık sistemimizin güçlü olabilmesi adına bol miktarda C Vitamini tüketmemiz gerekiyor. Semizotlu Karpuz Salatası yiyerek C Vitamini ihtiyacımızın bir bölümünü karşılayabiliyoruz. 1 Porsiyon (Orta) Semizotlu Karpuz Salatası içerisinde 53,43 mg miktarında C vitamini bulunmaktadır. C Vitaminin bağışıklık sistemini güçlendirmesi dışında da faydaları büyüktür. Kronik hastalık riskini azaltır, yüksek tansiyonu yönetmeye yardımcı olur, kanda bulunan ürik asit seviyesini düşürür, demir eksikliğini gidermeye yardımcı olur, cilt sağlığını iyileştirir, yaraları iyileştirir, cilt ve saç için de son derece önemlidir.

Peki miktar olarak Semizotlu Karpuz Salatası içerisindeki hangi maddeden ne kadar var? Mesela ne kadar Semizotlu Karpuz Salatası yersek ne kadar kalori alıyoruz? Ne kadar vitamin alıyoruz? Semizotlu Karpuz Salatası içerisinde ne kadar Karbonhidrat, Protein ve Yağ var? Semizotlu Karpuz Salatası içerisinde vitamin var mı? Varsa hangi vitaminler var. İşte Semizotlu Karpuz Salatası içerisindeki besinler ve miktarı...

1 Porsiyon (Orta) Semizotlu Karpuz Salatası İçindeki Besinler

 • 33,19 Karbonhidrat
 • 12,68 Protein
 • 9,83 Yağ
 • 4,82 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 231,67 Sodyum
 • 880,93 Potasyum
 • 349,55 Kalsiyum
 • 2881,5 A Vitamini
 • 53,43 C Vitamini
 • 33,19 Karbonhidrat

1 Gram Semizotlu Karpuz Salatası İçindeki Besinler

 • 0,06 Karbonhidrat
 • 0,02 Protein
 • 0,02 Yağ
 • 0,01 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 0,44 Sodyum
 • 1,67 Potasyum
 • 0,66 Kalsiyum
 • 5,47 A Vitamini
 • 0,1 C Vitamini
 • 0,06 Karbonhidrat

DİĞEREN ÇOK BAKILAN BESİNLER

BESİN DEĞERLERİ


SEMİZOTLU KARPUZ SALATASI İÇİNDEKİ BESİNLER

Karbonhidrat (g)
0
 
Protein (g)
0
 
Yağ (g)
0
 
Kolesterol (mg)
0
 
Sodyum (mg)
0
 
Potasyum (mg)
0
 
Kalsiyum (mg)
0
 
Vitamin A (iu)
0
 
Vitamin C (mg)
0
 
Demir (g)
0