Şekersiz Mozaik Pasta Kaç Kalori?


MİKTAR

BİRİMTOPLAM KALORİŞekersiz Mozaik Pasta Kaç Kalori? Şekersiz Mozaik Pasta Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Şekersiz Mozaik Pasta Kaç Kalori? Şekersiz Mozaik Pasta Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Şekersiz Mozaik Pasta yemek zararlı mı? faydalı mı? Şekersiz Mozaik Pasta kaç kalori? Şekersiz Mozaik Pasta içerisinde ne kadar protein, yağ ve lif var? Şekersiz Mozaik Pasta içinde vitamin var mı? Kilo yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Besin değeri ne kadar?

Şekersiz Mozaik Pasta kaç kalori, Şekersiz Mozaik Pasta yemek şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Şekersiz Mozaik Pasta gıdasının içerisinde hangi maddeler var? Zararlı mı? Faydalı mı? Ne sıklıkla tüketmek ve nasıl yemek lazım? Şekersiz Mozaik Pasta ile ilgili sıkça sorular soruların cevabını vermeden önce Şekersiz Mozaik Pasta ile ilgili tüm besin değerlerini bilmek gerekiyor.

Şekersiz Mozaik Pasta İçerisinde Ne Kadar Kalsiyum Var?

Şekersiz Mozaik Pasta içerisinde Kalsiyum bulunuyor. Özellikle süt ve süt ürünlerinde yüksek miktarda bulunan kalsiyum Şekersiz Mozaik Pasta içerisinde de var. 1 Porsiyon (Orta) Şekersiz Mozaik Pasta içerisinde 57,57 mg kalsiyum bulunuyor. Kalsiyumun kemik sağlığı ve kemik gelişimi için son derece faydalıdır. Günlük ihtiyacımızda inek sütü, peynir ve yoğurttan bol miktarda alabildiğimiz kalsiyumu Şekersiz Mozaik Pasta yiyerek de alabiliyoruz. Şekersiz Mozaik Pasta içerisinde bulunan kalsiyum da kemiklerimiz için son derece önemli bir besin kaynağıdır. Özellikle yaşlılıkta kemik sağlığımız için son derece önemli olan kalsiyumu tüketmemiz gerekmektedir. Bu sebeple Şekersiz Mozaik Pasta yemek de kalsiyum almamız için önemli olacaktır.

Şekersiz Mozaik Pasta İçerisinde Ne Kadar Kalori Var?

1 Porsiyon (Orta) Şekersiz Mozaik Pasta içerisinde ortalama 162,13 kalori bulunuyor. Kalori nedir? Ne işe yarar? Şekersiz Mozaik Pasta içerisinde bulunan kalori az mı çok mu? Faydalı mı zararlı mı? Gibi sorular günümüzde sıkça soruluyor. Şekersiz Mozaik Pasta içesinde de belirli bir miktarda bulunan kalori, bizim enerji kaynağımızdır. Gün içerisinde yapacağımız tüm aktiviteler için enerjiye ihtiyaç duyarız. Ortalama 1 kilo verebilmek için yaklaşık olarak 7-8 bin kalori eksiye düşmemiz gerekmektedir. Şekersiz Mozaik Pasta içerisinde bulunan kalori miktarıyla bunu dengelemek mümkün. Kalorisi fazla yiyecekleri az tüketmek her zaman bizim sağlığımız için önemli olacaktır.

Şekersiz Mozaik Pasta İçerisinde Ne Kadar Karbonhidrat Var?

Şekersiz Mozaik Pasta içerisinde Karbonhidrat bulunuyor. Karbonhidratların en büyük faydası vücutta enerji ve ısı ihtiyacını karşılıyor olması. 1 gram karbonhidrat yaklaşık olarak vücudumuza 4 kalori kazandırıyor. 1 Porsiyon (Orta) Şekersiz Mozaik Pasta içerisinde yaklaşık olarak 28,37 g karbonhidrat bulunmaktadır.

Şekersiz Mozaik Pasta İçerisinde Ne Kadar Kolesterol Var?

Şekersiz Mozaik Pasta içerisinde Kolestrol bulunuyor. Kolesterol kan içerisinde muma benzer bir yapıya sahip yağ türüdür. Şekersiz Mozaik Pasta içerisinde de bulunan bu kolesterol genel olarak ikiye ayrılır. İyi huylu ve kötü huylu kolestrol olarak adlandırılırlar. Kötü huylu olan kolesterol kalp krizi ve beyin kanamasına yol açarken, iyi huyku kolesterol ise tam tersi işlev görür. Yani kötü huyku kolestrolde yaşanan durumu tersine çevirir. 1 Porsiyon (Orta) Şekersiz Mozaik Pasta içerisinde yaklaşık olarak 1,25 mg kolesterol bulunmaktadır.

Şekersiz Mozaik Pasta İçerisinde Ne Kadar Lif Var?

Şekersiz Mozaik Pasta içerisinde Lif bulunuyor. Günlük yaklaşık 25-30 gram arası tüketilmesi uygun olan lif 1 Porsiyon (Orta) Şekersiz Mozaik Pasta içerisinde yaklaşık olarak 4.5 g olarak ölçümleniyor. Şekersiz Mozaik Pasta içerisinde bulunan Lif'in en büyük faydalarından birisi bağırsakların hareketlerini düzenlemesidir. Bu sayede bağırsaklar dışkıyı çok daha rahat dışarı çıkarırlar. Şekersiz Mozaik Pasta yediğimizde içerisindeki lif sayesinde düzenli tuvalete çıkarız ve bu da bizim zayıflamamız için önemli bir etken olabilir. Bunun dışında lifin diğer bir özelliği ise, kalp ve damar hastalarına iyi gelmesidir. Düzenli lif tüketenlerin tüketmeyenlere oranla damar tıkanıklığı gibi durumlardan daha uzak kaldığı belirtiliyor. Kolesterole de iyi gelen lif 1 Porsiyon (Orta) Şekersiz Mozaik Pasta içerisinde 0,76 g olarak bulunuyor.

Şekersiz Mozaik Pasta İçerisinde Ne Kadar Demir Var?

Şekersiz Mozaik Pasta içerisinde Demir bulunuyor. Demirin en önemli görevlerinden birisi oksijen taşımaktır. Kan içerisinde oksijen taşıyan kan hücrelerinin üretiminde kullanılır. 1 Porsiyon (Orta) Şekersiz Mozaik Pasta içerisinde yaklaşık olarak 1,86 demir vardır. Eğer vücutta demir oranı eksikse, yorgunluk, halsizlik, sürekli uyuma hissi, konsantrasyon bozukluğu gibi durumlar meydana gelir. Siz de Şekersiz Mozaik Pasta tüketerek günlük Demir ihtiyacınızın belirli bir bölümünü buradan sağlayabilirsiniz. Eskiden de bildiğimiz gibi Demirin en çok olduğu besinlerden birisi Ispanaktır. Şekersiz Mozaik Pasta içerisinde bulunan demir ile siz de yorgunluk, halsizlik, bitkinlik ve sürekli uyuma halini ortadan kaldırabilirsiniz.

Şekersiz Mozaik Pasta İçerisinde Ne Kadar Yağ Var?

Şekersiz Mozaik Pasta içerisinde Yağ bulunuyor. Aslında bildiğimiz üzere Şekersiz Mozaik Pasta içerisinde de karşılaştığımız bu yağlar, vücudumuz için enerji kaynağı. Vücudumuz birçok fiziksel aktivite için enerjiye ihtiyaç duyar. Tam da bu zamanlarda gerekli enerji için vücutlarımızda depolanan yağlar yakılır. 1 Porsiyon (Orta) Şekersiz Mozaik Pasta içerisinde 3,92 g yağ bulunmakta. Vücut yapımız limitsiz yağ depolamaya müsaittir. Dolayısıyla çok yağ depolayıp, bu yağı yakacak gerekli aktivite ve egzersizlerde bulunmazsak kilo almamız ve şişmanlamamız kaçınılmaz oluyor. Şekersiz Mozaik Pasta içerisinde ki yağ oranı da bu anlamda önemli.

Şekersiz Mozaik Pasta İçerisinde Ne Kadar Potasyum Var?

Şekersiz Mozaik Pasta içerisinde Potasyum bunuluyor. Sabahtan akşama kadar aldığımız gıdalar içerisinde aslında günlük potasyum ihtiyacımızı çok rahat karşılıyoruz. Bu yiyeceklerin içerisinde Şekersiz Mozaik Pasta yiyeceği de var. Şekersiz Mozaik Pasta içerisinde de potasyum bulunuyor. 1 Porsiyon (Orta) Şekersiz Mozaik Pasta içerisinde yaklaşık olarak 237,61 mg potasyum bulunuyor. Potasyumun en büyük faydalarından birisi kan basıncını dengeliyor olması. Bunun dışında yapılan araştırmalara göre potasyum tüketimi kemik kütlesinin yüksek olmasına da yardımcı oluyor. Şekersiz Mozaik Pasta içerisinde de bulunan potasyum aynı zamanda böbrek taşlarına da iyi geliyor. Şekersiz Mozaik Pasta tüketenler yani gerekli miktarda potasyum alanlarda böbrek taşı oranı, potasyumu eksik olanlara göre daha düşüktür. Diğer bir deyişle potasyum börek taşı oluşumunu engelliyor veya geciktiriyor.

Şekersiz Mozaik Pasta İçerisinde Ne Kadar Protein Var?

Şekersiz Mozaik Pasta içerisinde Protein bulunuyor. Şekersiz Mozaik Pasta içerisinde bulunan bu protein aslında canlıların temel yapı taşlarından birisidir. Hayatın devamlılığı için çok çok önemli olan Protein Şekersiz Mozaik Pasta dışında et, süt, balık ve diğer hayvansal besinlerde bulunuyor. Şekersiz Mozaik Pasta içerisinde bulunan proteinin fazla alınması da karaciğer yetmezliği gibi hastalıklara neden olabiliyor. Bu sebeple Şekersiz Mozaik Pasta içerisinde bulunan Protein miktarını günlük dozunu kaçırmadan almamız lazım. Örneğin sporcuların kullandığı protein tozlarının faydası olduğu kadar zararlarının da olabileceği söz konusu. 1 Porsiyon (Orta) Şekersiz Mozaik Pasta içerisinde de 3,2 g Protein bulunuyor.

Şekersiz Mozaik Pasta İçerisinde Ne Kadar Sodyum Var?

Şekersiz Mozaik Pasta içerisinde Sodyum bulunuyor. Aslında günlük hayatımızda sodyumu en çok tuz ile alıyoruz. Ancak Şekersiz Mozaik Pasta ile de bir miktar sodyum alıyoruz. Belirtmek gerekirse 1 Porsiyon (Orta) Şekersiz Mozaik Pasta içerisinde yaklaşık olarak 114,48 mg sodyum bulunuyor. Peki Şekersiz Mozaik Pasta içerisinde de yer alan sodyum ne işe yarıyor? Sodyum kasların sinir ve fonksiyonlarının etkin çalışmasını sağlıyor. Sinir hücreleri arasındaki elektrokimyasal iletişim sodyum ile oluyor. Ayrıca sodyum, vücuttaki birçok fonksiyonun düzenli olarak çalışmasına yardımcı olur. Siz de Şekersiz Mozaik Pasta yiyerek sodyum almış olursunuz.

Şekersiz Mozaik Pasta İçerisinde Ne Kadar A Vitamini Var?

Şekersiz Mozaik Pasta içerinde A Vitamini bulunuyor. A Vitamini özellikle diş sağlığı, kemik yapısının güçlü ve dayanıklı olması ile cilt sağlığı için son derece önemlidir. Eğer vücutta A vitamini eksik kalırsa özellikle gözlerde başlayan bulanmalarla bu açığa verilir. Şekersiz Mozaik Pasta içerisinde de A Vitamini bulunmaktadır. 1 Porsiyon (Orta) Şekersiz Mozaik Pasta içerisinde yaklaşık olarak 5,81 iu A Vitamini bulunur. Şekersiz Mozaik Pasta tüketerek siz de A Vitamini ihtiyacınızın bir bölümünü bu besinden karşılayabilirsiniz.

Şekersiz Mozaik Pasta İçerisinde Ne Kadar C Vitamini Var?

Şekersiz Mozaik Pasta içerisinde C Vitamini bulunuyor. C Vitamini vücut sağlığımız için son derece önemli bir vitamindir. Özellikle bağışıklık sistemimizin güçlü olabilmesi adına bol miktarda C Vitamini tüketmemiz gerekiyor. Şekersiz Mozaik Pasta yiyerek C Vitamini ihtiyacımızın bir bölümünü karşılayabiliyoruz. 1 Porsiyon (Orta) Şekersiz Mozaik Pasta içerisinde 1,74 mg miktarında C vitamini bulunmaktadır. C Vitaminin bağışıklık sistemini güçlendirmesi dışında da faydaları büyüktür. Kronik hastalık riskini azaltır, yüksek tansiyonu yönetmeye yardımcı olur, kanda bulunan ürik asit seviyesini düşürür, demir eksikliğini gidermeye yardımcı olur, cilt sağlığını iyileştirir, yaraları iyileştirir, cilt ve saç için de son derece önemlidir.

Peki miktar olarak Şekersiz Mozaik Pasta içerisindeki hangi maddeden ne kadar var? Mesela ne kadar Şekersiz Mozaik Pasta yersek ne kadar kalori alıyoruz? Ne kadar vitamin alıyoruz? Şekersiz Mozaik Pasta içerisinde ne kadar Karbonhidrat, Protein ve Yağ var? Şekersiz Mozaik Pasta içerisinde vitamin var mı? Varsa hangi vitaminler var. İşte Şekersiz Mozaik Pasta içerisindeki besinler ve miktarı...

1 Porsiyon (Orta) Şekersiz Mozaik Pasta İçindeki Besinler

 • 28,37 Karbonhidrat
 • 3,2 Protein
 • 3,92 Yağ
 • 0,76 Lif
 • 1,25 Kolesterol
 • 114,48 Sodyum
 • 237,61 Potasyum
 • 57,57 Kalsiyum
 • 5,81 A Vitamini
 • 1,74 C Vitamini
 • 28,37 Karbonhidrat

1 Gram Şekersiz Mozaik Pasta İçindeki Besinler

 • 0,45 Karbonhidrat
 • 0,05 Protein
 • 0,06 Yağ
 • 0,01 Lif
 • 0,02 Kolesterol
 • 1,83 Sodyum
 • 3,79 Potasyum
 • 0,92 Kalsiyum
 • 0,09 A Vitamini
 • 0,03 C Vitamini
 • 0,45 Karbonhidrat

DİĞEREN ÇOK BAKILAN BESİNLER

BESİN DEĞERLERİ


ŞEKERSİZ MOZAİK PASTA İÇİNDEKİ BESİNLER

Karbonhidrat (g)
0
 
Protein (g)
0
 
Yağ (g)
0
 
Kolesterol (mg)
0
 
Sodyum (mg)
0
 
Potasyum (mg)
0
 
Kalsiyum (mg)
0
 
Vitamin A (iu)
0
 
Vitamin C (mg)
0
 
Demir (g)
0