Sebzeli Helozon Makarna Kaç Kalori?


MİKTAR

BİRİMTOPLAM KALORİSebzeli Helozon Makarna Kaç Kalori? Sebzeli Helozon Makarna Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Sebzeli Helozon Makarna Kaç Kalori? Sebzeli Helozon Makarna Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Sebzeli Helozon Makarna yemek zararlı mı? faydalı mı? Sebzeli Helozon Makarna kaç kalori? Sebzeli Helozon Makarna içerisinde ne kadar protein, yağ ve lif var? Sebzeli Helozon Makarna içinde vitamin var mı? Kilo yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Besin değeri ne kadar?

Sebzeli Helozon Makarna kaç kalori, Sebzeli Helozon Makarna yemek şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Sebzeli Helozon Makarna gıdasının içerisinde hangi maddeler var? Zararlı mı? Faydalı mı? Ne sıklıkla tüketmek ve nasıl yemek lazım? Sebzeli Helozon Makarna ile ilgili sıkça sorular soruların cevabını vermeden önce Sebzeli Helozon Makarna ile ilgili tüm besin değerlerini bilmek gerekiyor.

Sebzeli Helozon Makarna İçerisinde Ne Kadar Kalsiyum Var?

Sebzeli Helozon Makarna içerisinde Kalsiyum bulunuyor. Özellikle süt ve süt ürünlerinde yüksek miktarda bulunan kalsiyum Sebzeli Helozon Makarna içerisinde de var. 1 Porsiyon (Orta) Sebzeli Helozon Makarna içerisinde 67,28 mg kalsiyum bulunuyor. Kalsiyumun kemik sağlığı ve kemik gelişimi için son derece faydalıdır. Günlük ihtiyacımızda inek sütü, peynir ve yoğurttan bol miktarda alabildiğimiz kalsiyumu Sebzeli Helozon Makarna yiyerek de alabiliyoruz. Sebzeli Helozon Makarna içerisinde bulunan kalsiyum da kemiklerimiz için son derece önemli bir besin kaynağıdır. Özellikle yaşlılıkta kemik sağlığımız için son derece önemli olan kalsiyumu tüketmemiz gerekmektedir. Bu sebeple Sebzeli Helozon Makarna yemek de kalsiyum almamız için önemli olacaktır.

Sebzeli Helozon Makarna İçerisinde Ne Kadar Kalori Var?

1 Porsiyon (Orta) Sebzeli Helozon Makarna içerisinde ortalama 372,19 kalori bulunuyor. Kalori nedir? Ne işe yarar? Sebzeli Helozon Makarna içerisinde bulunan kalori az mı çok mu? Faydalı mı zararlı mı? Gibi sorular günümüzde sıkça soruluyor. Sebzeli Helozon Makarna içesinde de belirli bir miktarda bulunan kalori, bizim enerji kaynağımızdır. Gün içerisinde yapacağımız tüm aktiviteler için enerjiye ihtiyaç duyarız. Ortalama 1 kilo verebilmek için yaklaşık olarak 7-8 bin kalori eksiye düşmemiz gerekmektedir. Sebzeli Helozon Makarna içerisinde bulunan kalori miktarıyla bunu dengelemek mümkün. Kalorisi fazla yiyecekleri az tüketmek her zaman bizim sağlığımız için önemli olacaktır.

Sebzeli Helozon Makarna İçerisinde Ne Kadar Karbonhidrat Var?

Sebzeli Helozon Makarna içerisinde Karbonhidrat bulunuyor. Karbonhidratların en büyük faydası vücutta enerji ve ısı ihtiyacını karşılıyor olması. 1 gram karbonhidrat yaklaşık olarak vücudumuza 4 kalori kazandırıyor. 1 Porsiyon (Orta) Sebzeli Helozon Makarna içerisinde yaklaşık olarak 42,61 g karbonhidrat bulunmaktadır.

Sebzeli Helozon Makarna İçerisinde Ne Kadar Kolesterol Var?

Sebzeli Helozon Makarna içerisinde hiç kolesterol yok. Kolesterol oranı 0.

Sebzeli Helozon Makarna İçerisinde Ne Kadar Lif Var?

Sebzeli Helozon Makarna içerisinde Lif bulunuyor. Günlük yaklaşık 25-30 gram arası tüketilmesi uygun olan lif 1 Porsiyon (Orta) Sebzeli Helozon Makarna içerisinde yaklaşık olarak 4.5 g olarak ölçümleniyor. Sebzeli Helozon Makarna içerisinde bulunan Lif'in en büyük faydalarından birisi bağırsakların hareketlerini düzenlemesidir. Bu sayede bağırsaklar dışkıyı çok daha rahat dışarı çıkarırlar. Sebzeli Helozon Makarna yediğimizde içerisindeki lif sayesinde düzenli tuvalete çıkarız ve bu da bizim zayıflamamız için önemli bir etken olabilir. Bunun dışında lifin diğer bir özelliği ise, kalp ve damar hastalarına iyi gelmesidir. Düzenli lif tüketenlerin tüketmeyenlere oranla damar tıkanıklığı gibi durumlardan daha uzak kaldığı belirtiliyor. Kolesterole de iyi gelen lif 1 Porsiyon (Orta) Sebzeli Helozon Makarna içerisinde 5,51 g olarak bulunuyor.

Sebzeli Helozon Makarna İçerisinde Ne Kadar Demir Var?

Sebzeli Helozon Makarna içerisinde Demir bulunuyor. Demirin en önemli görevlerinden birisi oksijen taşımaktır. Kan içerisinde oksijen taşıyan kan hücrelerinin üretiminde kullanılır. 1 Porsiyon (Orta) Sebzeli Helozon Makarna içerisinde yaklaşık olarak 1,88 demir vardır. Eğer vücutta demir oranı eksikse, yorgunluk, halsizlik, sürekli uyuma hissi, konsantrasyon bozukluğu gibi durumlar meydana gelir. Siz de Sebzeli Helozon Makarna tüketerek günlük Demir ihtiyacınızın belirli bir bölümünü buradan sağlayabilirsiniz. Eskiden de bildiğimiz gibi Demirin en çok olduğu besinlerden birisi Ispanaktır. Sebzeli Helozon Makarna içerisinde bulunan demir ile siz de yorgunluk, halsizlik, bitkinlik ve sürekli uyuma halini ortadan kaldırabilirsiniz.

Sebzeli Helozon Makarna İçerisinde Ne Kadar Yağ Var?

Sebzeli Helozon Makarna içerisinde Yağ bulunuyor. Aslında bildiğimiz üzere Sebzeli Helozon Makarna içerisinde de karşılaştığımız bu yağlar, vücudumuz için enerji kaynağı. Vücudumuz birçok fiziksel aktivite için enerjiye ihtiyaç duyar. Tam da bu zamanlarda gerekli enerji için vücutlarımızda depolanan yağlar yakılır. 1 Porsiyon (Orta) Sebzeli Helozon Makarna içerisinde 18,53 g yağ bulunmakta. Vücut yapımız limitsiz yağ depolamaya müsaittir. Dolayısıyla çok yağ depolayıp, bu yağı yakacak gerekli aktivite ve egzersizlerde bulunmazsak kilo almamız ve şişmanlamamız kaçınılmaz oluyor. Sebzeli Helozon Makarna içerisinde ki yağ oranı da bu anlamda önemli.

Sebzeli Helozon Makarna İçerisinde Ne Kadar Potasyum Var?

Sebzeli Helozon Makarna içerisinde Potasyum bunuluyor. Sabahtan akşama kadar aldığımız gıdalar içerisinde aslında günlük potasyum ihtiyacımızı çok rahat karşılıyoruz. Bu yiyeceklerin içerisinde Sebzeli Helozon Makarna yiyeceği de var. Sebzeli Helozon Makarna içerisinde de potasyum bulunuyor. 1 Porsiyon (Orta) Sebzeli Helozon Makarna içerisinde yaklaşık olarak 529,18 mg potasyum bulunuyor. Potasyumun en büyük faydalarından birisi kan basıncını dengeliyor olması. Bunun dışında yapılan araştırmalara göre potasyum tüketimi kemik kütlesinin yüksek olmasına da yardımcı oluyor. Sebzeli Helozon Makarna içerisinde de bulunan potasyum aynı zamanda böbrek taşlarına da iyi geliyor. Sebzeli Helozon Makarna tüketenler yani gerekli miktarda potasyum alanlarda böbrek taşı oranı, potasyumu eksik olanlara göre daha düşüktür. Diğer bir deyişle potasyum börek taşı oluşumunu engelliyor veya geciktiriyor.

Sebzeli Helozon Makarna İçerisinde Ne Kadar Protein Var?

Sebzeli Helozon Makarna içerisinde Protein bulunuyor. Sebzeli Helozon Makarna içerisinde bulunan bu protein aslında canlıların temel yapı taşlarından birisidir. Hayatın devamlılığı için çok çok önemli olan Protein Sebzeli Helozon Makarna dışında et, süt, balık ve diğer hayvansal besinlerde bulunuyor. Sebzeli Helozon Makarna içerisinde bulunan proteinin fazla alınması da karaciğer yetmezliği gibi hastalıklara neden olabiliyor. Bu sebeple Sebzeli Helozon Makarna içerisinde bulunan Protein miktarını günlük dozunu kaçırmadan almamız lazım. Örneğin sporcuların kullandığı protein tozlarının faydası olduğu kadar zararlarının da olabileceği söz konusu. 1 Porsiyon (Orta) Sebzeli Helozon Makarna içerisinde de 8,32 g Protein bulunuyor.

Sebzeli Helozon Makarna İçerisinde Ne Kadar Sodyum Var?

Sebzeli Helozon Makarna içerisinde Sodyum bulunuyor. Aslında günlük hayatımızda sodyumu en çok tuz ile alıyoruz. Ancak Sebzeli Helozon Makarna ile de bir miktar sodyum alıyoruz. Belirtmek gerekirse 1 Porsiyon (Orta) Sebzeli Helozon Makarna içerisinde yaklaşık olarak 958,09 mg sodyum bulunuyor. Peki Sebzeli Helozon Makarna içerisinde de yer alan sodyum ne işe yarıyor? Sodyum kasların sinir ve fonksiyonlarının etkin çalışmasını sağlıyor. Sinir hücreleri arasındaki elektrokimyasal iletişim sodyum ile oluyor. Ayrıca sodyum, vücuttaki birçok fonksiyonun düzenli olarak çalışmasına yardımcı olur. Siz de Sebzeli Helozon Makarna yiyerek sodyum almış olursunuz.

Sebzeli Helozon Makarna İçerisinde Ne Kadar A Vitamini Var?

Sebzeli Helozon Makarna içerinde A Vitamini bulunuyor. A Vitamini özellikle diş sağlığı, kemik yapısının güçlü ve dayanıklı olması ile cilt sağlığı için son derece önemlidir. Eğer vücutta A vitamini eksik kalırsa özellikle gözlerde başlayan bulanmalarla bu açığa verilir. Sebzeli Helozon Makarna içerisinde de A Vitamini bulunmaktadır. 1 Porsiyon (Orta) Sebzeli Helozon Makarna içerisinde yaklaşık olarak 412,53 iu A Vitamini bulunur. Sebzeli Helozon Makarna tüketerek siz de A Vitamini ihtiyacınızın bir bölümünü bu besinden karşılayabilirsiniz.

Sebzeli Helozon Makarna İçerisinde Ne Kadar C Vitamini Var?

Sebzeli Helozon Makarna içerisinde C Vitamini bulunuyor. C Vitamini vücut sağlığımız için son derece önemli bir vitamindir. Özellikle bağışıklık sistemimizin güçlü olabilmesi adına bol miktarda C Vitamini tüketmemiz gerekiyor. Sebzeli Helozon Makarna yiyerek C Vitamini ihtiyacımızın bir bölümünü karşılayabiliyoruz. 1 Porsiyon (Orta) Sebzeli Helozon Makarna içerisinde 94,31 mg miktarında C vitamini bulunmaktadır. C Vitaminin bağışıklık sistemini güçlendirmesi dışında da faydaları büyüktür. Kronik hastalık riskini azaltır, yüksek tansiyonu yönetmeye yardımcı olur, kanda bulunan ürik asit seviyesini düşürür, demir eksikliğini gidermeye yardımcı olur, cilt sağlığını iyileştirir, yaraları iyileştirir, cilt ve saç için de son derece önemlidir.

Peki miktar olarak Sebzeli Helozon Makarna içerisindeki hangi maddeden ne kadar var? Mesela ne kadar Sebzeli Helozon Makarna yersek ne kadar kalori alıyoruz? Ne kadar vitamin alıyoruz? Sebzeli Helozon Makarna içerisinde ne kadar Karbonhidrat, Protein ve Yağ var? Sebzeli Helozon Makarna içerisinde vitamin var mı? Varsa hangi vitaminler var. İşte Sebzeli Helozon Makarna içerisindeki besinler ve miktarı...

1 Porsiyon (Orta) Sebzeli Helozon Makarna İçindeki Besinler

 • 42,61 Karbonhidrat
 • 8,32 Protein
 • 18,53 Yağ
 • 5,51 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 958,09 Sodyum
 • 529,18 Potasyum
 • 67,28 Kalsiyum
 • 412,53 A Vitamini
 • 94,31 C Vitamini
 • 42,61 Karbonhidrat

1 Çorba Kaşığı Sebzeli Helozon Makarna İçindeki Besinler

 • 2,63 Karbonhidrat
 • 0,51 Protein
 • 1,14 Yağ
 • 0,34 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 59,14 Sodyum
 • 32,67 Potasyum
 • 4,15 Kalsiyum
 • 25,46 A Vitamini
 • 5,82 C Vitamini
 • 2,63 Karbonhidrat

1 Çorba Kaşığı (Tepeleme) Sebzeli Helozon Makarna İçindeki Besinler

 • 3,16 Karbonhidrat
 • 0,62 Protein
 • 1,37 Yağ
 • 0,41 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 70,97 Sodyum
 • 39,2 Potasyum
 • 4,98 Kalsiyum
 • 30,56 A Vitamini
 • 6,99 C Vitamini
 • 3,16 Karbonhidrat

1 Tabak (Orta) Sebzeli Helozon Makarna İçindeki Besinler

 • 42,09 Karbonhidrat
 • 8,22 Protein
 • 18,3 Yağ
 • 5,45 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 946,26 Sodyum
 • 522,65 Potasyum
 • 66,44 Kalsiyum
 • 407,44 A Vitamini
 • 93,15 C Vitamini
 • 42,09 Karbonhidrat

1 Tabak (Yarım) Sebzeli Helozon Makarna İçindeki Besinler

 • 21,04 Karbonhidrat
 • 4,11 Protein
 • 9,15 Yağ
 • 2,72 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 473,13 Sodyum
 • 261,32 Potasyum
 • 33,22 Kalsiyum
 • 203,72 A Vitamini
 • 46,57 C Vitamini
 • 21,04 Karbonhidrat

1 Gram Sebzeli Helozon Makarna İçindeki Besinler

 • 0,11 Karbonhidrat
 • 0,02 Protein
 • 0,05 Yağ
 • 0,01 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 2,37 Sodyum
 • 1,31 Potasyum
 • 0,17 Kalsiyum
 • 1,02 A Vitamini
 • 0,23 C Vitamini
 • 0,11 Karbonhidrat

DİĞEREN ÇOK BAKILAN BESİNLER

BESİN DEĞERLERİ


SEBZELİ HELOZON MAKARNA İÇİNDEKİ BESİNLER

Karbonhidrat (g)
0
 
Protein (g)
0
 
Yağ (g)
0
 
Kolesterol (mg)
0
 
Sodyum (mg)
0
 
Potasyum (mg)
0
 
Kalsiyum (mg)
0
 
Vitamin A (iu)
0
 
Vitamin C (mg)
0
 
Demir (g)
0