Sebze Ve Meyve Suyu Çeşitleri (Düşük Sodyumlu) Kaç Kalori?


MİKTAR

BİRİMTOPLAM KALORİSebze Ve Meyve Suyu Çeşitleri (Düşük Sodyumlu) Kaç Kalori? Sebze Ve Meyve Suyu Çeşitleri (Düşük Sodyumlu) Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Sebze Ve Meyve Suyu Çeşitleri (Düşük Sodyumlu) Kaç Kalori? Sebze Ve Meyve Suyu Çeşitleri (Düşük Sodyumlu) Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Sebze Ve Meyve Suyu Çeşitleri (Düşük Sodyumlu) yemek zararlı mı? faydalı mı? Sebze Ve Meyve Suyu Çeşitleri (Düşük Sodyumlu) kaç kalori? Sebze Ve Meyve Suyu Çeşitleri (Düşük Sodyumlu) içerisinde ne kadar protein, yağ ve lif var? Sebze Ve Meyve Suyu Çeşitleri (Düşük Sodyumlu) içinde vitamin var mı? Kilo yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Besin değeri ne kadar?

Sebze Ve Meyve Suyu Çeşitleri (Düşük Sodyumlu) kaç kalori, Sebze Ve Meyve Suyu Çeşitleri (Düşük Sodyumlu) yemek şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Sebze Ve Meyve Suyu Çeşitleri (Düşük Sodyumlu) gıdasının içerisinde hangi maddeler var? Zararlı mı? Faydalı mı? Ne sıklıkla tüketmek ve nasıl yemek lazım? Sebze Ve Meyve Suyu Çeşitleri (Düşük Sodyumlu) ile ilgili sıkça sorular soruların cevabını vermeden önce Sebze Ve Meyve Suyu Çeşitleri (Düşük Sodyumlu) ile ilgili tüm besin değerlerini bilmek gerekiyor.

Sebze Ve Meyve Suyu Çeşitleri (Düşük Sodyumlu) İçerisinde Ne Kadar Kalsiyum Var?

Sebze Ve Meyve Suyu Çeşitleri (Düşük Sodyumlu) içerisinde Kalsiyum bulunuyor. Özellikle süt ve süt ürünlerinde yüksek miktarda bulunan kalsiyum Sebze Ve Meyve Suyu Çeşitleri (Düşük Sodyumlu) içerisinde de var. 1 Su Bardağı (200 ml lik) Sebze Ve Meyve Suyu Çeşitleri (Düşük Sodyumlu) içerisinde 22 mg kalsiyum bulunuyor. Kalsiyumun kemik sağlığı ve kemik gelişimi için son derece faydalıdır. Günlük ihtiyacımızda inek sütü, peynir ve yoğurttan bol miktarda alabildiğimiz kalsiyumu Sebze Ve Meyve Suyu Çeşitleri (Düşük Sodyumlu) yiyerek de alabiliyoruz. Sebze Ve Meyve Suyu Çeşitleri (Düşük Sodyumlu) içerisinde bulunan kalsiyum da kemiklerimiz için son derece önemli bir besin kaynağıdır. Özellikle yaşlılıkta kemik sağlığımız için son derece önemli olan kalsiyumu tüketmemiz gerekmektedir. Bu sebeple Sebze Ve Meyve Suyu Çeşitleri (Düşük Sodyumlu) yemek de kalsiyum almamız için önemli olacaktır.

Sebze Ve Meyve Suyu Çeşitleri (Düşük Sodyumlu) İçerisinde Ne Kadar Kalori Var?

1 Su Bardağı (200 ml lik) Sebze Ve Meyve Suyu Çeşitleri (Düşük Sodyumlu) içerisinde ortalama 64 kalori bulunuyor. Kalori nedir? Ne işe yarar? Sebze Ve Meyve Suyu Çeşitleri (Düşük Sodyumlu) içerisinde bulunan kalori az mı çok mu? Faydalı mı zararlı mı? Gibi sorular günümüzde sıkça soruluyor. Sebze Ve Meyve Suyu Çeşitleri (Düşük Sodyumlu) içesinde de belirli bir miktarda bulunan kalori, bizim enerji kaynağımızdır. Gün içerisinde yapacağımız tüm aktiviteler için enerjiye ihtiyaç duyarız. Ortalama 1 kilo verebilmek için yaklaşık olarak 7-8 bin kalori eksiye düşmemiz gerekmektedir. Sebze Ve Meyve Suyu Çeşitleri (Düşük Sodyumlu) içerisinde bulunan kalori miktarıyla bunu dengelemek mümkün. Kalorisi fazla yiyecekleri az tüketmek her zaman bizim sağlığımız için önemli olacaktır.

Sebze Ve Meyve Suyu Çeşitleri (Düşük Sodyumlu) İçerisinde Ne Kadar Karbonhidrat Var?

Sebze Ve Meyve Suyu Çeşitleri (Düşük Sodyumlu) içerisinde Karbonhidrat bulunuyor. Karbonhidratların en büyük faydası vücutta enerji ve ısı ihtiyacını karşılıyor olması. 1 gram karbonhidrat yaklaşık olarak vücudumuza 4 kalori kazandırıyor. 1 Su Bardağı (200 ml lik) Sebze Ve Meyve Suyu Çeşitleri (Düşük Sodyumlu) içerisinde yaklaşık olarak 12,58 g karbonhidrat bulunmaktadır.

Sebze Ve Meyve Suyu Çeşitleri (Düşük Sodyumlu) İçerisinde Ne Kadar Kolesterol Var?

Sebze Ve Meyve Suyu Çeşitleri (Düşük Sodyumlu) içerisinde hiç kolesterol yok. Kolesterol oranı 0.

Sebze Ve Meyve Suyu Çeşitleri (Düşük Sodyumlu) İçerisinde Ne Kadar Lif Var?

Sebze Ve Meyve Suyu Çeşitleri (Düşük Sodyumlu) içerisinde hiç lif yok. Lif oranı 0.

Sebze Ve Meyve Suyu Çeşitleri (Düşük Sodyumlu) İçerisinde Ne Kadar Demir Var?

Sebze Ve Meyve Suyu Çeşitleri (Düşük Sodyumlu) içerisinde Demir bulunuyor. Demirin en önemli görevlerinden birisi oksijen taşımaktır. Kan içerisinde oksijen taşıyan kan hücrelerinin üretiminde kullanılır. 1 Su Bardağı (200 ml lik) Sebze Ve Meyve Suyu Çeşitleri (Düşük Sodyumlu) içerisinde yaklaşık olarak 0,6 demir vardır. Eğer vücutta demir oranı eksikse, yorgunluk, halsizlik, sürekli uyuma hissi, konsantrasyon bozukluğu gibi durumlar meydana gelir. Siz de Sebze Ve Meyve Suyu Çeşitleri (Düşük Sodyumlu) tüketerek günlük Demir ihtiyacınızın belirli bir bölümünü buradan sağlayabilirsiniz. Eskiden de bildiğimiz gibi Demirin en çok olduğu besinlerden birisi Ispanaktır. Sebze Ve Meyve Suyu Çeşitleri (Düşük Sodyumlu) içerisinde bulunan demir ile siz de yorgunluk, halsizlik, bitkinlik ve sürekli uyuma halini ortadan kaldırabilirsiniz.

Sebze Ve Meyve Suyu Çeşitleri (Düşük Sodyumlu) İçerisinde Ne Kadar Yağ Var?

Sebze Ve Meyve Suyu Çeşitleri (Düşük Sodyumlu) içerisinde Yağ bulunuyor. Aslında bildiğimiz üzere Sebze Ve Meyve Suyu Çeşitleri (Düşük Sodyumlu) içerisinde de karşılaştığımız bu yağlar, vücudumuz için enerji kaynağı. Vücudumuz birçok fiziksel aktivite için enerjiye ihtiyaç duyar. Tam da bu zamanlarda gerekli enerji için vücutlarımızda depolanan yağlar yakılır. 1 Su Bardağı (200 ml lik) Sebze Ve Meyve Suyu Çeşitleri (Düşük Sodyumlu) içerisinde 0,26 g yağ bulunmakta. Vücut yapımız limitsiz yağ depolamaya müsaittir. Dolayısıyla çok yağ depolayıp, bu yağı yakacak gerekli aktivite ve egzersizlerde bulunmazsak kilo almamız ve şişmanlamamız kaçınılmaz oluyor. Sebze Ve Meyve Suyu Çeşitleri (Düşük Sodyumlu) içerisinde ki yağ oranı da bu anlamda önemli.

Sebze Ve Meyve Suyu Çeşitleri (Düşük Sodyumlu) İçerisinde Ne Kadar Potasyum Var?

Sebze Ve Meyve Suyu Çeşitleri (Düşük Sodyumlu) içerisinde Potasyum bunuluyor. Sabahtan akşama kadar aldığımız gıdalar içerisinde aslında günlük potasyum ihtiyacımızı çok rahat karşılıyoruz. Bu yiyeceklerin içerisinde Sebze Ve Meyve Suyu Çeşitleri (Düşük Sodyumlu) yiyeceği de var. Sebze Ve Meyve Suyu Çeşitleri (Düşük Sodyumlu) içerisinde de potasyum bulunuyor. 1 Su Bardağı (200 ml lik) Sebze Ve Meyve Suyu Çeşitleri (Düşük Sodyumlu) içerisinde yaklaşık olarak 186 mg potasyum bulunuyor. Potasyumun en büyük faydalarından birisi kan basıncını dengeliyor olması. Bunun dışında yapılan araştırmalara göre potasyum tüketimi kemik kütlesinin yüksek olmasına da yardımcı oluyor. Sebze Ve Meyve Suyu Çeşitleri (Düşük Sodyumlu) içerisinde de bulunan potasyum aynı zamanda böbrek taşlarına da iyi geliyor. Sebze Ve Meyve Suyu Çeşitleri (Düşük Sodyumlu) tüketenler yani gerekli miktarda potasyum alanlarda böbrek taşı oranı, potasyumu eksik olanlara göre daha düşüktür. Diğer bir deyişle potasyum börek taşı oluşumunu engelliyor veya geciktiriyor.

Sebze Ve Meyve Suyu Çeşitleri (Düşük Sodyumlu) İçerisinde Ne Kadar Protein Var?

Sebze Ve Meyve Suyu Çeşitleri (Düşük Sodyumlu) içerisinde Protein bulunuyor. Sebze Ve Meyve Suyu Çeşitleri (Düşük Sodyumlu) içerisinde bulunan bu protein aslında canlıların temel yapı taşlarından birisidir. Hayatın devamlılığı için çok çok önemli olan Protein Sebze Ve Meyve Suyu Çeşitleri (Düşük Sodyumlu) dışında et, süt, balık ve diğer hayvansal besinlerde bulunuyor. Sebze Ve Meyve Suyu Çeşitleri (Düşük Sodyumlu) içerisinde bulunan proteinin fazla alınması da karaciğer yetmezliği gibi hastalıklara neden olabiliyor. Bu sebeple Sebze Ve Meyve Suyu Çeşitleri (Düşük Sodyumlu) içerisinde bulunan Protein miktarını günlük dozunu kaçırmadan almamız lazım. Örneğin sporcuların kullandığı protein tozlarının faydası olduğu kadar zararlarının da olabileceği söz konusu. 1 Su Bardağı (200 ml lik) Sebze Ve Meyve Suyu Çeşitleri (Düşük Sodyumlu) içerisinde de 0,94 g Protein bulunuyor.

Sebze Ve Meyve Suyu Çeşitleri (Düşük Sodyumlu) İçerisinde Ne Kadar Sodyum Var?

Sebze Ve Meyve Suyu Çeşitleri (Düşük Sodyumlu) içerisinde Sodyum bulunuyor. Aslında günlük hayatımızda sodyumu en çok tuz ile alıyoruz. Ancak Sebze Ve Meyve Suyu Çeşitleri (Düşük Sodyumlu) ile de bir miktar sodyum alıyoruz. Belirtmek gerekirse 1 Su Bardağı (200 ml lik) Sebze Ve Meyve Suyu Çeşitleri (Düşük Sodyumlu) içerisinde yaklaşık olarak 30 mg sodyum bulunuyor. Peki Sebze Ve Meyve Suyu Çeşitleri (Düşük Sodyumlu) içerisinde de yer alan sodyum ne işe yarıyor? Sodyum kasların sinir ve fonksiyonlarının etkin çalışmasını sağlıyor. Sinir hücreleri arasındaki elektrokimyasal iletişim sodyum ile oluyor. Ayrıca sodyum, vücuttaki birçok fonksiyonun düzenli olarak çalışmasına yardımcı olur. Siz de Sebze Ve Meyve Suyu Çeşitleri (Düşük Sodyumlu) yiyerek sodyum almış olursunuz.

Sebze Ve Meyve Suyu Çeşitleri (Düşük Sodyumlu) İçerisinde Ne Kadar A Vitamini Var?

Sebze Ve Meyve Suyu Çeşitleri (Düşük Sodyumlu) içerinde A Vitamini bulunuyor. A Vitamini özellikle diş sağlığı, kemik yapısının güçlü ve dayanıklı olması ile cilt sağlığı için son derece önemlidir. Eğer vücutta A vitamini eksik kalırsa özellikle gözlerde başlayan bulanmalarla bu açığa verilir. Sebze Ve Meyve Suyu Çeşitleri (Düşük Sodyumlu) içerisinde de A Vitamini bulunmaktadır. 1 Su Bardağı (200 ml lik) Sebze Ve Meyve Suyu Çeşitleri (Düşük Sodyumlu) içerisinde yaklaşık olarak 18 iu A Vitamini bulunur. Sebze Ve Meyve Suyu Çeşitleri (Düşük Sodyumlu) tüketerek siz de A Vitamini ihtiyacınızın bir bölümünü bu besinden karşılayabilirsiniz.

Sebze Ve Meyve Suyu Çeşitleri (Düşük Sodyumlu) İçerisinde Ne Kadar C Vitamini Var?

Sebze Ve Meyve Suyu Çeşitleri (Düşük Sodyumlu) içerisinde C Vitamini bulunuyor. C Vitamini vücut sağlığımız için son derece önemli bir vitamindir. Özellikle bağışıklık sistemimizin güçlü olabilmesi adına bol miktarda C Vitamini tüketmemiz gerekiyor. Sebze Ve Meyve Suyu Çeşitleri (Düşük Sodyumlu) yiyerek C Vitamini ihtiyacımızın bir bölümünü karşılayabiliyoruz. 1 Su Bardağı (200 ml lik) Sebze Ve Meyve Suyu Çeşitleri (Düşük Sodyumlu) içerisinde 15,85 mg miktarında C vitamini bulunmaktadır. C Vitaminin bağışıklık sistemini güçlendirmesi dışında da faydaları büyüktür. Kronik hastalık riskini azaltır, yüksek tansiyonu yönetmeye yardımcı olur, kanda bulunan ürik asit seviyesini düşürür, demir eksikliğini gidermeye yardımcı olur, cilt sağlığını iyileştirir, yaraları iyileştirir, cilt ve saç için de son derece önemlidir.

Peki miktar olarak Sebze Ve Meyve Suyu Çeşitleri (Düşük Sodyumlu) içerisindeki hangi maddeden ne kadar var? Mesela ne kadar Sebze Ve Meyve Suyu Çeşitleri (Düşük Sodyumlu) yersek ne kadar kalori alıyoruz? Ne kadar vitamin alıyoruz? Sebze Ve Meyve Suyu Çeşitleri (Düşük Sodyumlu) içerisinde ne kadar Karbonhidrat, Protein ve Yağ var? Sebze Ve Meyve Suyu Çeşitleri (Düşük Sodyumlu) içerisinde vitamin var mı? Varsa hangi vitaminler var. İşte Sebze Ve Meyve Suyu Çeşitleri (Düşük Sodyumlu) içerisindeki besinler ve miktarı...

1 Su Bardağı (200 ml lik) Sebze Ve Meyve Suyu Çeşitleri (Düşük Sodyumlu) İçindeki Besinler

 • 12,58 Karbonhidrat
 • 0,94 Protein
 • 0,26 Yağ
 • 0 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 30 Sodyum
 • 186 Potasyum
 • 22 Kalsiyum
 • 18 A Vitamini
 • 15,85 C Vitamini
 • 12,58 Karbonhidrat

1 Porsiyon (Orta) Sebze Ve Meyve Suyu Çeşitleri (Düşük Sodyumlu) İçindeki Besinler

 • 12,58 Karbonhidrat
 • 0,94 Protein
 • 0,26 Yağ
 • 0 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 30 Sodyum
 • 186 Potasyum
 • 22 Kalsiyum
 • 18 A Vitamini
 • 15,85 C Vitamini
 • 12,58 Karbonhidrat

1 Gram Sebze Ve Meyve Suyu Çeşitleri (Düşük Sodyumlu) İçindeki Besinler

 • 0,06 Karbonhidrat
 • 0 Protein
 • 0 Yağ
 • 0 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 0,15 Sodyum
 • 0,93 Potasyum
 • 0,11 Kalsiyum
 • 0,09 A Vitamini
 • 0,08 C Vitamini
 • 0,06 Karbonhidrat

DİĞEREN ÇOK BAKILAN BESİNLER

BESİN DEĞERLERİ


SEBZE VE MEYVE SUYU ÇEŞİTLERİ (DÜŞÜK SODYUMLU) İÇİNDEKİ BESİNLER

Karbonhidrat (g)
0
 
Protein (g)
0
 
Yağ (g)
0
 
Kolesterol (mg)
0
 
Sodyum (mg)
0
 
Potasyum (mg)
0
 
Kalsiyum (mg)
0
 
Vitamin A (iu)
0
 
Vitamin C (mg)
0
 
Demir (g)
0