Sardalya Pane Kaç Kalori?


MİKTAR

BİRİMTOPLAM KALORİSardalya Pane Kaç Kalori? Sardalya Pane Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Sardalya Pane Kaç Kalori? Sardalya Pane Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Sardalya Pane yemek zararlı mı? faydalı mı? Sardalya Pane kaç kalori? Sardalya Pane içerisinde ne kadar protein, yağ ve lif var? Sardalya Pane içinde vitamin var mı? Kilo yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Besin değeri ne kadar?

Sardalya Pane kaç kalori, Sardalya Pane yemek şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Sardalya Pane gıdasının içerisinde hangi maddeler var? Zararlı mı? Faydalı mı? Ne sıklıkla tüketmek ve nasıl yemek lazım? Sardalya Pane ile ilgili sıkça sorular soruların cevabını vermeden önce Sardalya Pane ile ilgili tüm besin değerlerini bilmek gerekiyor.

Sardalya Pane İçerisinde Ne Kadar Kalsiyum Var?

Sardalya Pane içerisinde Kalsiyum bulunuyor. Özellikle süt ve süt ürünlerinde yüksek miktarda bulunan kalsiyum Sardalya Pane içerisinde de var. 1 Porsiyon (Orta) Sardalya Pane içerisinde 79,31 mg kalsiyum bulunuyor. Kalsiyumun kemik sağlığı ve kemik gelişimi için son derece faydalıdır. Günlük ihtiyacımızda inek sütü, peynir ve yoğurttan bol miktarda alabildiğimiz kalsiyumu Sardalya Pane yiyerek de alabiliyoruz. Sardalya Pane içerisinde bulunan kalsiyum da kemiklerimiz için son derece önemli bir besin kaynağıdır. Özellikle yaşlılıkta kemik sağlığımız için son derece önemli olan kalsiyumu tüketmemiz gerekmektedir. Bu sebeple Sardalya Pane yemek de kalsiyum almamız için önemli olacaktır.

Sardalya Pane İçerisinde Ne Kadar Kalori Var?

1 Porsiyon (Orta) Sardalya Pane içerisinde ortalama 585,64 kalori bulunuyor. Kalori nedir? Ne işe yarar? Sardalya Pane içerisinde bulunan kalori az mı çok mu? Faydalı mı zararlı mı? Gibi sorular günümüzde sıkça soruluyor. Sardalya Pane içesinde de belirli bir miktarda bulunan kalori, bizim enerji kaynağımızdır. Gün içerisinde yapacağımız tüm aktiviteler için enerjiye ihtiyaç duyarız. Ortalama 1 kilo verebilmek için yaklaşık olarak 7-8 bin kalori eksiye düşmemiz gerekmektedir. Sardalya Pane içerisinde bulunan kalori miktarıyla bunu dengelemek mümkün. Kalorisi fazla yiyecekleri az tüketmek her zaman bizim sağlığımız için önemli olacaktır.

Sardalya Pane İçerisinde Ne Kadar Karbonhidrat Var?

Sardalya Pane içerisinde Karbonhidrat bulunuyor. Karbonhidratların en büyük faydası vücutta enerji ve ısı ihtiyacını karşılıyor olması. 1 gram karbonhidrat yaklaşık olarak vücudumuza 4 kalori kazandırıyor. 1 Porsiyon (Orta) Sardalya Pane içerisinde yaklaşık olarak 26 g karbonhidrat bulunmaktadır.

Sardalya Pane İçerisinde Ne Kadar Kolesterol Var?

Sardalya Pane içerisinde Kolestrol bulunuyor. Kolesterol kan içerisinde muma benzer bir yapıya sahip yağ türüdür. Sardalya Pane içerisinde de bulunan bu kolesterol genel olarak ikiye ayrılır. İyi huylu ve kötü huylu kolestrol olarak adlandırılırlar. Kötü huylu olan kolesterol kalp krizi ve beyin kanamasına yol açarken, iyi huyku kolesterol ise tam tersi işlev görür. Yani kötü huyku kolestrolde yaşanan durumu tersine çevirir. 1 Porsiyon (Orta) Sardalya Pane içerisinde yaklaşık olarak 63 mg kolesterol bulunmaktadır.

Sardalya Pane İçerisinde Ne Kadar Lif Var?

Sardalya Pane içerisinde Lif bulunuyor. Günlük yaklaşık 25-30 gram arası tüketilmesi uygun olan lif 1 Porsiyon (Orta) Sardalya Pane içerisinde yaklaşık olarak 4.5 g olarak ölçümleniyor. Sardalya Pane içerisinde bulunan Lif'in en büyük faydalarından birisi bağırsakların hareketlerini düzenlemesidir. Bu sayede bağırsaklar dışkıyı çok daha rahat dışarı çıkarırlar. Sardalya Pane yediğimizde içerisindeki lif sayesinde düzenli tuvalete çıkarız ve bu da bizim zayıflamamız için önemli bir etken olabilir. Bunun dışında lifin diğer bir özelliği ise, kalp ve damar hastalarına iyi gelmesidir. Düzenli lif tüketenlerin tüketmeyenlere oranla damar tıkanıklığı gibi durumlardan daha uzak kaldığı belirtiliyor. Kolesterole de iyi gelen lif 1 Porsiyon (Orta) Sardalya Pane içerisinde 1,1 g olarak bulunuyor.

Sardalya Pane İçerisinde Ne Kadar Demir Var?

Sardalya Pane içerisinde Demir bulunuyor. Demirin en önemli görevlerinden birisi oksijen taşımaktır. Kan içerisinde oksijen taşıyan kan hücrelerinin üretiminde kullanılır. 1 Porsiyon (Orta) Sardalya Pane içerisinde yaklaşık olarak 2,02 demir vardır. Eğer vücutta demir oranı eksikse, yorgunluk, halsizlik, sürekli uyuma hissi, konsantrasyon bozukluğu gibi durumlar meydana gelir. Siz de Sardalya Pane tüketerek günlük Demir ihtiyacınızın belirli bir bölümünü buradan sağlayabilirsiniz. Eskiden de bildiğimiz gibi Demirin en çok olduğu besinlerden birisi Ispanaktır. Sardalya Pane içerisinde bulunan demir ile siz de yorgunluk, halsizlik, bitkinlik ve sürekli uyuma halini ortadan kaldırabilirsiniz.

Sardalya Pane İçerisinde Ne Kadar Yağ Var?

Sardalya Pane içerisinde Yağ bulunuyor. Aslında bildiğimiz üzere Sardalya Pane içerisinde de karşılaştığımız bu yağlar, vücudumuz için enerji kaynağı. Vücudumuz birçok fiziksel aktivite için enerjiye ihtiyaç duyar. Tam da bu zamanlarda gerekli enerji için vücutlarımızda depolanan yağlar yakılır. 1 Porsiyon (Orta) Sardalya Pane içerisinde 45,78 g yağ bulunmakta. Vücut yapımız limitsiz yağ depolamaya müsaittir. Dolayısıyla çok yağ depolayıp, bu yağı yakacak gerekli aktivite ve egzersizlerde bulunmazsak kilo almamız ve şişmanlamamız kaçınılmaz oluyor. Sardalya Pane içerisinde ki yağ oranı da bu anlamda önemli.

Sardalya Pane İçerisinde Ne Kadar Potasyum Var?

Sardalya Pane içerisinde Potasyum bunuluyor. Sabahtan akşama kadar aldığımız gıdalar içerisinde aslında günlük potasyum ihtiyacımızı çok rahat karşılıyoruz. Bu yiyeceklerin içerisinde Sardalya Pane yiyeceği de var. Sardalya Pane içerisinde de potasyum bulunuyor. 1 Porsiyon (Orta) Sardalya Pane içerisinde yaklaşık olarak 40,59 mg potasyum bulunuyor. Potasyumun en büyük faydalarından birisi kan basıncını dengeliyor olması. Bunun dışında yapılan araştırmalara göre potasyum tüketimi kemik kütlesinin yüksek olmasına da yardımcı oluyor. Sardalya Pane içerisinde de bulunan potasyum aynı zamanda böbrek taşlarına da iyi geliyor. Sardalya Pane tüketenler yani gerekli miktarda potasyum alanlarda böbrek taşı oranı, potasyumu eksik olanlara göre daha düşüktür. Diğer bir deyişle potasyum börek taşı oluşumunu engelliyor veya geciktiriyor.

Sardalya Pane İçerisinde Ne Kadar Protein Var?

Sardalya Pane içerisinde Protein bulunuyor. Sardalya Pane içerisinde bulunan bu protein aslında canlıların temel yapı taşlarından birisidir. Hayatın devamlılığı için çok çok önemli olan Protein Sardalya Pane dışında et, süt, balık ve diğer hayvansal besinlerde bulunuyor. Sardalya Pane içerisinde bulunan proteinin fazla alınması da karaciğer yetmezliği gibi hastalıklara neden olabiliyor. Bu sebeple Sardalya Pane içerisinde bulunan Protein miktarını günlük dozunu kaçırmadan almamız lazım. Örneğin sporcuların kullandığı protein tozlarının faydası olduğu kadar zararlarının da olabileceği söz konusu. 1 Porsiyon (Orta) Sardalya Pane içerisinde de 17,36 g Protein bulunuyor.

Sardalya Pane İçerisinde Ne Kadar Sodyum Var?

Sardalya Pane içerisinde Sodyum bulunuyor. Aslında günlük hayatımızda sodyumu en çok tuz ile alıyoruz. Ancak Sardalya Pane ile de bir miktar sodyum alıyoruz. Belirtmek gerekirse 1 Porsiyon (Orta) Sardalya Pane içerisinde yaklaşık olarak 183,7 mg sodyum bulunuyor. Peki Sardalya Pane içerisinde de yer alan sodyum ne işe yarıyor? Sodyum kasların sinir ve fonksiyonlarının etkin çalışmasını sağlıyor. Sinir hücreleri arasındaki elektrokimyasal iletişim sodyum ile oluyor. Ayrıca sodyum, vücuttaki birçok fonksiyonun düzenli olarak çalışmasına yardımcı olur. Siz de Sardalya Pane yiyerek sodyum almış olursunuz.

Sardalya Pane İçerisinde Ne Kadar A Vitamini Var?

Sardalya Pane içerinde A Vitamini bulunuyor. A Vitamini özellikle diş sağlığı, kemik yapısının güçlü ve dayanıklı olması ile cilt sağlığı için son derece önemlidir. Eğer vücutta A vitamini eksik kalırsa özellikle gözlerde başlayan bulanmalarla bu açığa verilir. Sardalya Pane içerisinde de A Vitamini bulunmaktadır. 1 Porsiyon (Orta) Sardalya Pane içerisinde yaklaşık olarak 45,8 iu A Vitamini bulunur. Sardalya Pane tüketerek siz de A Vitamini ihtiyacınızın bir bölümünü bu besinden karşılayabilirsiniz.

Sardalya Pane İçerisinde Ne Kadar C Vitamini Var?

Sardalya Pane içerisinde hiç C Vitamini yok. C Vitamini oranı 0.

Peki miktar olarak Sardalya Pane içerisindeki hangi maddeden ne kadar var? Mesela ne kadar Sardalya Pane yersek ne kadar kalori alıyoruz? Ne kadar vitamin alıyoruz? Sardalya Pane içerisinde ne kadar Karbonhidrat, Protein ve Yağ var? Sardalya Pane içerisinde vitamin var mı? Varsa hangi vitaminler var. İşte Sardalya Pane içerisindeki besinler ve miktarı...

1 Porsiyon (Orta) Sardalya Pane İçindeki Besinler

 • 26 Karbonhidrat
 • 17,36 Protein
 • 45,78 Yağ
 • 1,1 Lif
 • 63 Kolesterol
 • 183,7 Sodyum
 • 40,59 Potasyum
 • 79,31 Kalsiyum
 • 45,8 A Vitamini
 • 0 C Vitamini
 • 26 Karbonhidrat

1 Gram Sardalya Pane İçindeki Besinler

 • 0,16 Karbonhidrat
 • 0,11 Protein
 • 0,28 Yağ
 • 0,01 Lif
 • 0,38 Kolesterol
 • 1,12 Sodyum
 • 0,25 Potasyum
 • 0,48 Kalsiyum
 • 0,28 A Vitamini
 • 0 C Vitamini
 • 0,16 Karbonhidrat

DİĞEREN ÇOK BAKILAN BESİNLER

BESİN DEĞERLERİ


SARDALYA PANE İÇİNDEKİ BESİNLER

Karbonhidrat (g)
0
 
Protein (g)
0
 
Yağ (g)
0
 
Kolesterol (mg)
0
 
Sodyum (mg)
0
 
Potasyum (mg)
0
 
Kalsiyum (mg)
0
 
Vitamin A (iu)
0
 
Vitamin C (mg)
0
 
Demir (g)
0