Salep Toz Kaç Kalori?


MİKTAR

BİRİMTOPLAM KALORİSalep Toz Kaç Kalori? Salep Toz Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Salep Toz Kaç Kalori? Salep Toz Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Salep Toz yemek zararlı mı? faydalı mı? Salep Toz kaç kalori? Salep Toz içerisinde ne kadar protein, yağ ve lif var? Salep Toz içinde vitamin var mı? Kilo yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Besin değeri ne kadar?

Salep Toz kaç kalori, Salep Toz yemek şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Salep Toz gıdasının içerisinde hangi maddeler var? Zararlı mı? Faydalı mı? Ne sıklıkla tüketmek ve nasıl yemek lazım? Salep Toz ile ilgili sıkça sorular soruların cevabını vermeden önce Salep Toz ile ilgili tüm besin değerlerini bilmek gerekiyor.

Salep Toz İçerisinde Ne Kadar Kalsiyum Var?

Salep Toz içerisinde hiç kalsiyum yok. Kalsiyum oranı 0.

Salep Toz İçerisinde Ne Kadar Kalori Var?

1 Paket Salep Toz içerisinde ortalama 65,11 kalori bulunuyor. Kalori nedir? Ne işe yarar? Salep Toz içerisinde bulunan kalori az mı çok mu? Faydalı mı zararlı mı? Gibi sorular günümüzde sıkça soruluyor. Salep Toz içesinde de belirli bir miktarda bulunan kalori, bizim enerji kaynağımızdır. Gün içerisinde yapacağımız tüm aktiviteler için enerjiye ihtiyaç duyarız. Ortalama 1 kilo verebilmek için yaklaşık olarak 7-8 bin kalori eksiye düşmemiz gerekmektedir. Salep Toz içerisinde bulunan kalori miktarıyla bunu dengelemek mümkün. Kalorisi fazla yiyecekleri az tüketmek her zaman bizim sağlığımız için önemli olacaktır.

Salep Toz İçerisinde Ne Kadar Karbonhidrat Var?

Salep Toz içerisinde Karbonhidrat bulunuyor. Karbonhidratların en büyük faydası vücutta enerji ve ısı ihtiyacını karşılıyor olması. 1 gram karbonhidrat yaklaşık olarak vücudumuza 4 kalori kazandırıyor. 1 Paket Salep Toz içerisinde yaklaşık olarak 15,06 g karbonhidrat bulunmaktadır.

Salep Toz İçerisinde Ne Kadar Kolesterol Var?

Salep Toz içerisinde hiç kolesterol yok. Kolesterol oranı 0.

Salep Toz İçerisinde Ne Kadar Lif Var?

Salep Toz içerisinde Lif bulunuyor. Günlük yaklaşık 25-30 gram arası tüketilmesi uygun olan lif 1 Paket Salep Toz içerisinde yaklaşık olarak 4.5 g olarak ölçümleniyor. Salep Toz içerisinde bulunan Lif'in en büyük faydalarından birisi bağırsakların hareketlerini düzenlemesidir. Bu sayede bağırsaklar dışkıyı çok daha rahat dışarı çıkarırlar. Salep Toz yediğimizde içerisindeki lif sayesinde düzenli tuvalete çıkarız ve bu da bizim zayıflamamız için önemli bir etken olabilir. Bunun dışında lifin diğer bir özelliği ise, kalp ve damar hastalarına iyi gelmesidir. Düzenli lif tüketenlerin tüketmeyenlere oranla damar tıkanıklığı gibi durumlardan daha uzak kaldığı belirtiliyor. Kolesterole de iyi gelen lif 1 Paket Salep Toz içerisinde 0,2 g olarak bulunuyor.

Salep Toz İçerisinde Ne Kadar Demir Var?

Salep Toz içerisinde hiç demir yok. Demir oranı 0.

Salep Toz İçerisinde Ne Kadar Yağ Var?

Salep Toz içerisinde Yağ bulunuyor. Aslında bildiğimiz üzere Salep Toz içerisinde de karşılaştığımız bu yağlar, vücudumuz için enerji kaynağı. Vücudumuz birçok fiziksel aktivite için enerjiye ihtiyaç duyar. Tam da bu zamanlarda gerekli enerji için vücutlarımızda depolanan yağlar yakılır. 1 Paket Salep Toz içerisinde 0,07 g yağ bulunmakta. Vücut yapımız limitsiz yağ depolamaya müsaittir. Dolayısıyla çok yağ depolayıp, bu yağı yakacak gerekli aktivite ve egzersizlerde bulunmazsak kilo almamız ve şişmanlamamız kaçınılmaz oluyor. Salep Toz içerisinde ki yağ oranı da bu anlamda önemli.

Salep Toz İçerisinde Ne Kadar Potasyum Var?

Salep Toz içerisinde hiç potasyum yok. Potasyum oranı 0.

Salep Toz İçerisinde Ne Kadar Protein Var?

Salep Toz içerisinde Protein bulunuyor. Salep Toz içerisinde bulunan bu protein aslında canlıların temel yapı taşlarından birisidir. Hayatın devamlılığı için çok çok önemli olan Protein Salep Toz dışında et, süt, balık ve diğer hayvansal besinlerde bulunuyor. Salep Toz içerisinde bulunan proteinin fazla alınması da karaciğer yetmezliği gibi hastalıklara neden olabiliyor. Bu sebeple Salep Toz içerisinde bulunan Protein miktarını günlük dozunu kaçırmadan almamız lazım. Örneğin sporcuların kullandığı protein tozlarının faydası olduğu kadar zararlarının da olabileceği söz konusu. 1 Paket Salep Toz içerisinde de 0,95 g Protein bulunuyor.

Salep Toz İçerisinde Ne Kadar Sodyum Var?

Salep Toz içerisinde Sodyum bulunuyor. Aslında günlük hayatımızda sodyumu en çok tuz ile alıyoruz. Ancak Salep Toz ile de bir miktar sodyum alıyoruz. Belirtmek gerekirse 1 Paket Salep Toz içerisinde yaklaşık olarak 0,09 mg sodyum bulunuyor. Peki Salep Toz içerisinde de yer alan sodyum ne işe yarıyor? Sodyum kasların sinir ve fonksiyonlarının etkin çalışmasını sağlıyor. Sinir hücreleri arasındaki elektrokimyasal iletişim sodyum ile oluyor. Ayrıca sodyum, vücuttaki birçok fonksiyonun düzenli olarak çalışmasına yardımcı olur. Siz de Salep Toz yiyerek sodyum almış olursunuz.

Salep Toz İçerisinde Ne Kadar A Vitamini Var?

Salep Toz içerisinde hiç A Vitamini yok. A Vitamini oranı 0.

Salep Toz İçerisinde Ne Kadar C Vitamini Var?

Salep Toz içerisinde hiç C Vitamini yok. C Vitamini oranı 0.

Peki miktar olarak Salep Toz içerisindeki hangi maddeden ne kadar var? Mesela ne kadar Salep Toz yersek ne kadar kalori alıyoruz? Ne kadar vitamin alıyoruz? Salep Toz içerisinde ne kadar Karbonhidrat, Protein ve Yağ var? Salep Toz içerisinde vitamin var mı? Varsa hangi vitaminler var. İşte Salep Toz içerisindeki besinler ve miktarı...

1 Paket Salep Toz İçindeki Besinler

 • 15,06 Karbonhidrat
 • 0,95 Protein
 • 0,07 Yağ
 • 0,2 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 0,09 Sodyum
 • 0 Potasyum
 • 0 Kalsiyum
 • 0 A Vitamini
 • 0 C Vitamini
 • 15,06 Karbonhidrat

1 Gram Salep Toz İçindeki Besinler

 • 0,89 Karbonhidrat
 • 0,06 Protein
 • 0 Yağ
 • 0,01 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 0,01 Sodyum
 • 0 Potasyum
 • 0 Kalsiyum
 • 0 A Vitamini
 • 0 C Vitamini
 • 0,89 Karbonhidrat

DİĞEREN ÇOK BAKILAN BESİNLER

BESİN DEĞERLERİ


SALEP TOZ İÇİNDEKİ BESİNLER

Karbonhidrat (g)
0
 
Protein (g)
0
 
Yağ (g)
0
 
Kolesterol (mg)
0
 
Sodyum (mg)
0
 
Potasyum (mg)
0
 
Kalsiyum (mg)
0
 
Vitamin A (iu)
0
 
Vitamin C (mg)
0
 
Demir (g)
0