Pirinç Salatası Kaç Kalori?


MİKTAR

BİRİMTOPLAM KALORİPirinç Salatası Kaç Kalori? Pirinç Salatası Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Pirinç Salatası Kaç Kalori? Pirinç Salatası Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Pirinç Salatası yemek zararlı mı? faydalı mı? Pirinç Salatası kaç kalori? Pirinç Salatası içerisinde ne kadar protein, yağ ve lif var? Pirinç Salatası içinde vitamin var mı? Kilo yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Besin değeri ne kadar?

Pirinç Salatası kaç kalori, Pirinç Salatası yemek şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Pirinç Salatası gıdasının içerisinde hangi maddeler var? Zararlı mı? Faydalı mı? Ne sıklıkla tüketmek ve nasıl yemek lazım? Pirinç Salatası ile ilgili sıkça sorular soruların cevabını vermeden önce Pirinç Salatası ile ilgili tüm besin değerlerini bilmek gerekiyor.

Pirinç Salatası İçerisinde Ne Kadar Kalsiyum Var?

Pirinç Salatası içerisinde Kalsiyum bulunuyor. Özellikle süt ve süt ürünlerinde yüksek miktarda bulunan kalsiyum Pirinç Salatası içerisinde de var. 1 Porsiyon (Orta) Pirinç Salatası içerisinde 19,77 mg kalsiyum bulunuyor. Kalsiyumun kemik sağlığı ve kemik gelişimi için son derece faydalıdır. Günlük ihtiyacımızda inek sütü, peynir ve yoğurttan bol miktarda alabildiğimiz kalsiyumu Pirinç Salatası yiyerek de alabiliyoruz. Pirinç Salatası içerisinde bulunan kalsiyum da kemiklerimiz için son derece önemli bir besin kaynağıdır. Özellikle yaşlılıkta kemik sağlığımız için son derece önemli olan kalsiyumu tüketmemiz gerekmektedir. Bu sebeple Pirinç Salatası yemek de kalsiyum almamız için önemli olacaktır.

Pirinç Salatası İçerisinde Ne Kadar Kalori Var?

1 Porsiyon (Orta) Pirinç Salatası içerisinde ortalama 68,19 kalori bulunuyor. Kalori nedir? Ne işe yarar? Pirinç Salatası içerisinde bulunan kalori az mı çok mu? Faydalı mı zararlı mı? Gibi sorular günümüzde sıkça soruluyor. Pirinç Salatası içesinde de belirli bir miktarda bulunan kalori, bizim enerji kaynağımızdır. Gün içerisinde yapacağımız tüm aktiviteler için enerjiye ihtiyaç duyarız. Ortalama 1 kilo verebilmek için yaklaşık olarak 7-8 bin kalori eksiye düşmemiz gerekmektedir. Pirinç Salatası içerisinde bulunan kalori miktarıyla bunu dengelemek mümkün. Kalorisi fazla yiyecekleri az tüketmek her zaman bizim sağlığımız için önemli olacaktır.

Pirinç Salatası İçerisinde Ne Kadar Karbonhidrat Var?

Pirinç Salatası içerisinde Karbonhidrat bulunuyor. Karbonhidratların en büyük faydası vücutta enerji ve ısı ihtiyacını karşılıyor olması. 1 gram karbonhidrat yaklaşık olarak vücudumuza 4 kalori kazandırıyor. 1 Porsiyon (Orta) Pirinç Salatası içerisinde yaklaşık olarak 11,44 g karbonhidrat bulunmaktadır.

Pirinç Salatası İçerisinde Ne Kadar Kolesterol Var?

Pirinç Salatası içerisinde hiç kolesterol yok. Kolesterol oranı 0.

Pirinç Salatası İçerisinde Ne Kadar Lif Var?

Pirinç Salatası içerisinde Lif bulunuyor. Günlük yaklaşık 25-30 gram arası tüketilmesi uygun olan lif 1 Porsiyon (Orta) Pirinç Salatası içerisinde yaklaşık olarak 4.5 g olarak ölçümleniyor. Pirinç Salatası içerisinde bulunan Lif'in en büyük faydalarından birisi bağırsakların hareketlerini düzenlemesidir. Bu sayede bağırsaklar dışkıyı çok daha rahat dışarı çıkarırlar. Pirinç Salatası yediğimizde içerisindeki lif sayesinde düzenli tuvalete çıkarız ve bu da bizim zayıflamamız için önemli bir etken olabilir. Bunun dışında lifin diğer bir özelliği ise, kalp ve damar hastalarına iyi gelmesidir. Düzenli lif tüketenlerin tüketmeyenlere oranla damar tıkanıklığı gibi durumlardan daha uzak kaldığı belirtiliyor. Kolesterole de iyi gelen lif 1 Porsiyon (Orta) Pirinç Salatası içerisinde 1,09 g olarak bulunuyor.

Pirinç Salatası İçerisinde Ne Kadar Demir Var?

Pirinç Salatası içerisinde Demir bulunuyor. Demirin en önemli görevlerinden birisi oksijen taşımaktır. Kan içerisinde oksijen taşıyan kan hücrelerinin üretiminde kullanılır. 1 Porsiyon (Orta) Pirinç Salatası içerisinde yaklaşık olarak 0,53 demir vardır. Eğer vücutta demir oranı eksikse, yorgunluk, halsizlik, sürekli uyuma hissi, konsantrasyon bozukluğu gibi durumlar meydana gelir. Siz de Pirinç Salatası tüketerek günlük Demir ihtiyacınızın belirli bir bölümünü buradan sağlayabilirsiniz. Eskiden de bildiğimiz gibi Demirin en çok olduğu besinlerden birisi Ispanaktır. Pirinç Salatası içerisinde bulunan demir ile siz de yorgunluk, halsizlik, bitkinlik ve sürekli uyuma halini ortadan kaldırabilirsiniz.

Pirinç Salatası İçerisinde Ne Kadar Yağ Var?

Pirinç Salatası içerisinde Yağ bulunuyor. Aslında bildiğimiz üzere Pirinç Salatası içerisinde de karşılaştığımız bu yağlar, vücudumuz için enerji kaynağı. Vücudumuz birçok fiziksel aktivite için enerjiye ihtiyaç duyar. Tam da bu zamanlarda gerekli enerji için vücutlarımızda depolanan yağlar yakılır. 1 Porsiyon (Orta) Pirinç Salatası içerisinde 1,43 g yağ bulunmakta. Vücut yapımız limitsiz yağ depolamaya müsaittir. Dolayısıyla çok yağ depolayıp, bu yağı yakacak gerekli aktivite ve egzersizlerde bulunmazsak kilo almamız ve şişmanlamamız kaçınılmaz oluyor. Pirinç Salatası içerisinde ki yağ oranı da bu anlamda önemli.

Pirinç Salatası İçerisinde Ne Kadar Potasyum Var?

Pirinç Salatası içerisinde Potasyum bunuluyor. Sabahtan akşama kadar aldığımız gıdalar içerisinde aslında günlük potasyum ihtiyacımızı çok rahat karşılıyoruz. Bu yiyeceklerin içerisinde Pirinç Salatası yiyeceği de var. Pirinç Salatası içerisinde de potasyum bulunuyor. 1 Porsiyon (Orta) Pirinç Salatası içerisinde yaklaşık olarak 143,5 mg potasyum bulunuyor. Potasyumun en büyük faydalarından birisi kan basıncını dengeliyor olması. Bunun dışında yapılan araştırmalara göre potasyum tüketimi kemik kütlesinin yüksek olmasına da yardımcı oluyor. Pirinç Salatası içerisinde de bulunan potasyum aynı zamanda böbrek taşlarına da iyi geliyor. Pirinç Salatası tüketenler yani gerekli miktarda potasyum alanlarda böbrek taşı oranı, potasyumu eksik olanlara göre daha düşüktür. Diğer bir deyişle potasyum börek taşı oluşumunu engelliyor veya geciktiriyor.

Pirinç Salatası İçerisinde Ne Kadar Protein Var?

Pirinç Salatası içerisinde Protein bulunuyor. Pirinç Salatası içerisinde bulunan bu protein aslında canlıların temel yapı taşlarından birisidir. Hayatın devamlılığı için çok çok önemli olan Protein Pirinç Salatası dışında et, süt, balık ve diğer hayvansal besinlerde bulunuyor. Pirinç Salatası içerisinde bulunan proteinin fazla alınması da karaciğer yetmezliği gibi hastalıklara neden olabiliyor. Bu sebeple Pirinç Salatası içerisinde bulunan Protein miktarını günlük dozunu kaçırmadan almamız lazım. Örneğin sporcuların kullandığı protein tozlarının faydası olduğu kadar zararlarının da olabileceği söz konusu. 1 Porsiyon (Orta) Pirinç Salatası içerisinde de 1,6 g Protein bulunuyor.

Pirinç Salatası İçerisinde Ne Kadar Sodyum Var?

Pirinç Salatası içerisinde Sodyum bulunuyor. Aslında günlük hayatımızda sodyumu en çok tuz ile alıyoruz. Ancak Pirinç Salatası ile de bir miktar sodyum alıyoruz. Belirtmek gerekirse 1 Porsiyon (Orta) Pirinç Salatası içerisinde yaklaşık olarak 70,87 mg sodyum bulunuyor. Peki Pirinç Salatası içerisinde de yer alan sodyum ne işe yarıyor? Sodyum kasların sinir ve fonksiyonlarının etkin çalışmasını sağlıyor. Sinir hücreleri arasındaki elektrokimyasal iletişim sodyum ile oluyor. Ayrıca sodyum, vücuttaki birçok fonksiyonun düzenli olarak çalışmasına yardımcı olur. Siz de Pirinç Salatası yiyerek sodyum almış olursunuz.

Pirinç Salatası İçerisinde Ne Kadar A Vitamini Var?

Pirinç Salatası içerinde A Vitamini bulunuyor. A Vitamini özellikle diş sağlığı, kemik yapısının güçlü ve dayanıklı olması ile cilt sağlığı için son derece önemlidir. Eğer vücutta A vitamini eksik kalırsa özellikle gözlerde başlayan bulanmalarla bu açığa verilir. Pirinç Salatası içerisinde de A Vitamini bulunmaktadır. 1 Porsiyon (Orta) Pirinç Salatası içerisinde yaklaşık olarak 21,79 iu A Vitamini bulunur. Pirinç Salatası tüketerek siz de A Vitamini ihtiyacınızın bir bölümünü bu besinden karşılayabilirsiniz.

Pirinç Salatası İçerisinde Ne Kadar C Vitamini Var?

Pirinç Salatası içerisinde C Vitamini bulunuyor. C Vitamini vücut sağlığımız için son derece önemli bir vitamindir. Özellikle bağışıklık sistemimizin güçlü olabilmesi adına bol miktarda C Vitamini tüketmemiz gerekiyor. Pirinç Salatası yiyerek C Vitamini ihtiyacımızın bir bölümünü karşılayabiliyoruz. 1 Porsiyon (Orta) Pirinç Salatası içerisinde 17,87 mg miktarında C vitamini bulunmaktadır. C Vitaminin bağışıklık sistemini güçlendirmesi dışında da faydaları büyüktür. Kronik hastalık riskini azaltır, yüksek tansiyonu yönetmeye yardımcı olur, kanda bulunan ürik asit seviyesini düşürür, demir eksikliğini gidermeye yardımcı olur, cilt sağlığını iyileştirir, yaraları iyileştirir, cilt ve saç için de son derece önemlidir.

Peki miktar olarak Pirinç Salatası içerisindeki hangi maddeden ne kadar var? Mesela ne kadar Pirinç Salatası yersek ne kadar kalori alıyoruz? Ne kadar vitamin alıyoruz? Pirinç Salatası içerisinde ne kadar Karbonhidrat, Protein ve Yağ var? Pirinç Salatası içerisinde vitamin var mı? Varsa hangi vitaminler var. İşte Pirinç Salatası içerisindeki besinler ve miktarı...

1 Porsiyon (Orta) Pirinç Salatası İçindeki Besinler

 • 11,44 Karbonhidrat
 • 1,6 Protein
 • 1,43 Yağ
 • 1,09 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 70,87 Sodyum
 • 143,5 Potasyum
 • 19,77 Kalsiyum
 • 21,79 A Vitamini
 • 17,87 C Vitamini
 • 11,44 Karbonhidrat

1 Çorba Kaşığı Pirinç Salatası İçindeki Besinler

 • 1,76 Karbonhidrat
 • 0,25 Protein
 • 0,22 Yağ
 • 0,17 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 10,9 Sodyum
 • 22,08 Potasyum
 • 3,04 Kalsiyum
 • 3,35 A Vitamini
 • 2,75 C Vitamini
 • 1,76 Karbonhidrat

1 Gram Pirinç Salatası İçindeki Besinler

 • 0,09 Karbonhidrat
 • 0,01 Protein
 • 0,01 Yağ
 • 0,01 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 0,55 Sodyum
 • 1,1 Potasyum
 • 0,15 Kalsiyum
 • 0,17 A Vitamini
 • 0,14 C Vitamini
 • 0,09 Karbonhidrat

DİĞEREN ÇOK BAKILAN BESİNLER

BESİN DEĞERLERİ


PİRİNÇ SALATASI İÇİNDEKİ BESİNLER

Karbonhidrat (g)
0
 
Protein (g)
0
 
Yağ (g)
0
 
Kolesterol (mg)
0
 
Sodyum (mg)
0
 
Potasyum (mg)
0
 
Kalsiyum (mg)
0
 
Vitamin A (iu)
0
 
Vitamin C (mg)
0
 
Demir (g)
0