Piliç Roti Kaç Kalori?


MİKTAR

BİRİMTOPLAM KALORİPiliç Roti Kaç Kalori? Piliç Roti Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Piliç Roti Kaç Kalori? Piliç Roti Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Piliç Roti yemek zararlı mı? faydalı mı? Piliç Roti kaç kalori? Piliç Roti içerisinde ne kadar protein, yağ ve lif var? Piliç Roti içinde vitamin var mı? Kilo yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Besin değeri ne kadar?

Piliç Roti kaç kalori, Piliç Roti yemek şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Piliç Roti gıdasının içerisinde hangi maddeler var? Zararlı mı? Faydalı mı? Ne sıklıkla tüketmek ve nasıl yemek lazım? Piliç Roti ile ilgili sıkça sorular soruların cevabını vermeden önce Piliç Roti ile ilgili tüm besin değerlerini bilmek gerekiyor.

Piliç Roti İçerisinde Ne Kadar Kalsiyum Var?

Piliç Roti içerisinde Kalsiyum bulunuyor. Özellikle süt ve süt ürünlerinde yüksek miktarda bulunan kalsiyum Piliç Roti içerisinde de var. 1 Porsiyon (Orta) Piliç Roti içerisinde 53,5 mg kalsiyum bulunuyor. Kalsiyumun kemik sağlığı ve kemik gelişimi için son derece faydalıdır. Günlük ihtiyacımızda inek sütü, peynir ve yoğurttan bol miktarda alabildiğimiz kalsiyumu Piliç Roti yiyerek de alabiliyoruz. Piliç Roti içerisinde bulunan kalsiyum da kemiklerimiz için son derece önemli bir besin kaynağıdır. Özellikle yaşlılıkta kemik sağlığımız için son derece önemli olan kalsiyumu tüketmemiz gerekmektedir. Bu sebeple Piliç Roti yemek de kalsiyum almamız için önemli olacaktır.

Piliç Roti İçerisinde Ne Kadar Kalori Var?

1 Porsiyon (Orta) Piliç Roti içerisinde ortalama 207,69 kalori bulunuyor. Kalori nedir? Ne işe yarar? Piliç Roti içerisinde bulunan kalori az mı çok mu? Faydalı mı zararlı mı? Gibi sorular günümüzde sıkça soruluyor. Piliç Roti içesinde de belirli bir miktarda bulunan kalori, bizim enerji kaynağımızdır. Gün içerisinde yapacağımız tüm aktiviteler için enerjiye ihtiyaç duyarız. Ortalama 1 kilo verebilmek için yaklaşık olarak 7-8 bin kalori eksiye düşmemiz gerekmektedir. Piliç Roti içerisinde bulunan kalori miktarıyla bunu dengelemek mümkün. Kalorisi fazla yiyecekleri az tüketmek her zaman bizim sağlığımız için önemli olacaktır.

Piliç Roti İçerisinde Ne Kadar Karbonhidrat Var?

Piliç Roti içerisinde Karbonhidrat bulunuyor. Karbonhidratların en büyük faydası vücutta enerji ve ısı ihtiyacını karşılıyor olması. 1 gram karbonhidrat yaklaşık olarak vücudumuza 4 kalori kazandırıyor. 1 Porsiyon (Orta) Piliç Roti içerisinde yaklaşık olarak 11,21 g karbonhidrat bulunmaktadır.

Piliç Roti İçerisinde Ne Kadar Kolesterol Var?

Piliç Roti içerisinde Kolestrol bulunuyor. Kolesterol kan içerisinde muma benzer bir yapıya sahip yağ türüdür. Piliç Roti içerisinde de bulunan bu kolesterol genel olarak ikiye ayrılır. İyi huylu ve kötü huylu kolestrol olarak adlandırılırlar. Kötü huylu olan kolesterol kalp krizi ve beyin kanamasına yol açarken, iyi huyku kolesterol ise tam tersi işlev görür. Yani kötü huyku kolestrolde yaşanan durumu tersine çevirir. 1 Porsiyon (Orta) Piliç Roti içerisinde yaklaşık olarak 30,06 mg kolesterol bulunmaktadır.

Piliç Roti İçerisinde Ne Kadar Lif Var?

Piliç Roti içerisinde Lif bulunuyor. Günlük yaklaşık 25-30 gram arası tüketilmesi uygun olan lif 1 Porsiyon (Orta) Piliç Roti içerisinde yaklaşık olarak 4.5 g olarak ölçümleniyor. Piliç Roti içerisinde bulunan Lif'in en büyük faydalarından birisi bağırsakların hareketlerini düzenlemesidir. Bu sayede bağırsaklar dışkıyı çok daha rahat dışarı çıkarırlar. Piliç Roti yediğimizde içerisindeki lif sayesinde düzenli tuvalete çıkarız ve bu da bizim zayıflamamız için önemli bir etken olabilir. Bunun dışında lifin diğer bir özelliği ise, kalp ve damar hastalarına iyi gelmesidir. Düzenli lif tüketenlerin tüketmeyenlere oranla damar tıkanıklığı gibi durumlardan daha uzak kaldığı belirtiliyor. Kolesterole de iyi gelen lif 1 Porsiyon (Orta) Piliç Roti içerisinde 2,16 g olarak bulunuyor.

Piliç Roti İçerisinde Ne Kadar Demir Var?

Piliç Roti içerisinde Demir bulunuyor. Demirin en önemli görevlerinden birisi oksijen taşımaktır. Kan içerisinde oksijen taşıyan kan hücrelerinin üretiminde kullanılır. 1 Porsiyon (Orta) Piliç Roti içerisinde yaklaşık olarak 3,27 demir vardır. Eğer vücutta demir oranı eksikse, yorgunluk, halsizlik, sürekli uyuma hissi, konsantrasyon bozukluğu gibi durumlar meydana gelir. Siz de Piliç Roti tüketerek günlük Demir ihtiyacınızın belirli bir bölümünü buradan sağlayabilirsiniz. Eskiden de bildiğimiz gibi Demirin en çok olduğu besinlerden birisi Ispanaktır. Piliç Roti içerisinde bulunan demir ile siz de yorgunluk, halsizlik, bitkinlik ve sürekli uyuma halini ortadan kaldırabilirsiniz.

Piliç Roti İçerisinde Ne Kadar Yağ Var?

Piliç Roti içerisinde Yağ bulunuyor. Aslında bildiğimiz üzere Piliç Roti içerisinde de karşılaştığımız bu yağlar, vücudumuz için enerji kaynağı. Vücudumuz birçok fiziksel aktivite için enerjiye ihtiyaç duyar. Tam da bu zamanlarda gerekli enerji için vücutlarımızda depolanan yağlar yakılır. 1 Porsiyon (Orta) Piliç Roti içerisinde 12,69 g yağ bulunmakta. Vücut yapımız limitsiz yağ depolamaya müsaittir. Dolayısıyla çok yağ depolayıp, bu yağı yakacak gerekli aktivite ve egzersizlerde bulunmazsak kilo almamız ve şişmanlamamız kaçınılmaz oluyor. Piliç Roti içerisinde ki yağ oranı da bu anlamda önemli.

Piliç Roti İçerisinde Ne Kadar Potasyum Var?

Piliç Roti içerisinde Potasyum bunuluyor. Sabahtan akşama kadar aldığımız gıdalar içerisinde aslında günlük potasyum ihtiyacımızı çok rahat karşılıyoruz. Bu yiyeceklerin içerisinde Piliç Roti yiyeceği de var. Piliç Roti içerisinde de potasyum bulunuyor. 1 Porsiyon (Orta) Piliç Roti içerisinde yaklaşık olarak 775,17 mg potasyum bulunuyor. Potasyumun en büyük faydalarından birisi kan basıncını dengeliyor olması. Bunun dışında yapılan araştırmalara göre potasyum tüketimi kemik kütlesinin yüksek olmasına da yardımcı oluyor. Piliç Roti içerisinde de bulunan potasyum aynı zamanda böbrek taşlarına da iyi geliyor. Piliç Roti tüketenler yani gerekli miktarda potasyum alanlarda böbrek taşı oranı, potasyumu eksik olanlara göre daha düşüktür. Diğer bir deyişle potasyum börek taşı oluşumunu engelliyor veya geciktiriyor.

Piliç Roti İçerisinde Ne Kadar Protein Var?

Piliç Roti içerisinde Protein bulunuyor. Piliç Roti içerisinde bulunan bu protein aslında canlıların temel yapı taşlarından birisidir. Hayatın devamlılığı için çok çok önemli olan Protein Piliç Roti dışında et, süt, balık ve diğer hayvansal besinlerde bulunuyor. Piliç Roti içerisinde bulunan proteinin fazla alınması da karaciğer yetmezliği gibi hastalıklara neden olabiliyor. Bu sebeple Piliç Roti içerisinde bulunan Protein miktarını günlük dozunu kaçırmadan almamız lazım. Örneğin sporcuların kullandığı protein tozlarının faydası olduğu kadar zararlarının da olabileceği söz konusu. 1 Porsiyon (Orta) Piliç Roti içerisinde de 7,73 g Protein bulunuyor.

Piliç Roti İçerisinde Ne Kadar Sodyum Var?

Piliç Roti içerisinde Sodyum bulunuyor. Aslında günlük hayatımızda sodyumu en çok tuz ile alıyoruz. Ancak Piliç Roti ile de bir miktar sodyum alıyoruz. Belirtmek gerekirse 1 Porsiyon (Orta) Piliç Roti içerisinde yaklaşık olarak 302,24 mg sodyum bulunuyor. Peki Piliç Roti içerisinde de yer alan sodyum ne işe yarıyor? Sodyum kasların sinir ve fonksiyonlarının etkin çalışmasını sağlıyor. Sinir hücreleri arasındaki elektrokimyasal iletişim sodyum ile oluyor. Ayrıca sodyum, vücuttaki birçok fonksiyonun düzenli olarak çalışmasına yardımcı olur. Siz de Piliç Roti yiyerek sodyum almış olursunuz.

Piliç Roti İçerisinde Ne Kadar A Vitamini Var?

Piliç Roti içerinde A Vitamini bulunuyor. A Vitamini özellikle diş sağlığı, kemik yapısının güçlü ve dayanıklı olması ile cilt sağlığı için son derece önemlidir. Eğer vücutta A vitamini eksik kalırsa özellikle gözlerde başlayan bulanmalarla bu açığa verilir. Piliç Roti içerisinde de A Vitamini bulunmaktadır. 1 Porsiyon (Orta) Piliç Roti içerisinde yaklaşık olarak 79,06 iu A Vitamini bulunur. Piliç Roti tüketerek siz de A Vitamini ihtiyacınızın bir bölümünü bu besinden karşılayabilirsiniz.

Piliç Roti İçerisinde Ne Kadar C Vitamini Var?

Piliç Roti içerisinde C Vitamini bulunuyor. C Vitamini vücut sağlığımız için son derece önemli bir vitamindir. Özellikle bağışıklık sistemimizin güçlü olabilmesi adına bol miktarda C Vitamini tüketmemiz gerekiyor. Piliç Roti yiyerek C Vitamini ihtiyacımızın bir bölümünü karşılayabiliyoruz. 1 Porsiyon (Orta) Piliç Roti içerisinde 12,85 mg miktarında C vitamini bulunmaktadır. C Vitaminin bağışıklık sistemini güçlendirmesi dışında da faydaları büyüktür. Kronik hastalık riskini azaltır, yüksek tansiyonu yönetmeye yardımcı olur, kanda bulunan ürik asit seviyesini düşürür, demir eksikliğini gidermeye yardımcı olur, cilt sağlığını iyileştirir, yaraları iyileştirir, cilt ve saç için de son derece önemlidir.

Peki miktar olarak Piliç Roti içerisindeki hangi maddeden ne kadar var? Mesela ne kadar Piliç Roti yersek ne kadar kalori alıyoruz? Ne kadar vitamin alıyoruz? Piliç Roti içerisinde ne kadar Karbonhidrat, Protein ve Yağ var? Piliç Roti içerisinde vitamin var mı? Varsa hangi vitaminler var. İşte Piliç Roti içerisindeki besinler ve miktarı...

1 Porsiyon (Orta) Piliç Roti İçindeki Besinler

 • 11,21 Karbonhidrat
 • 7,73 Protein
 • 12,69 Yağ
 • 2,16 Lif
 • 30,06 Kolesterol
 • 302,24 Sodyum
 • 775,17 Potasyum
 • 53,5 Kalsiyum
 • 79,06 A Vitamini
 • 12,85 C Vitamini
 • 11,21 Karbonhidrat

1 Köfte Kadar Piliç Roti İçindeki Besinler

 • 1,6 Karbonhidrat
 • 1,1 Protein
 • 1,81 Yağ
 • 0,31 Lif
 • 4,29 Kolesterol
 • 43,18 Sodyum
 • 110,74 Potasyum
 • 7,64 Kalsiyum
 • 11,29 A Vitamini
 • 1,84 C Vitamini
 • 1,6 Karbonhidrat

1 Adet Piliç Roti İçindeki Besinler

 • 11,21 Karbonhidrat
 • 7,73 Protein
 • 12,69 Yağ
 • 2,16 Lif
 • 30,06 Kolesterol
 • 302,24 Sodyum
 • 775,17 Potasyum
 • 53,5 Kalsiyum
 • 79,06 A Vitamini
 • 12,85 C Vitamini
 • 11,21 Karbonhidrat

1 Gram Piliç Roti İçindeki Besinler

 • 0,05 Karbonhidrat
 • 0,04 Protein
 • 0,06 Yağ
 • 0,01 Lif
 • 0,14 Kolesterol
 • 1,44 Sodyum
 • 3,69 Potasyum
 • 0,25 Kalsiyum
 • 0,38 A Vitamini
 • 0,06 C Vitamini
 • 0,05 Karbonhidrat

DİĞEREN ÇOK BAKILAN BESİNLER

BESİN DEĞERLERİ


PİLİÇ ROTİ İÇİNDEKİ BESİNLER

Karbonhidrat (g)
0
 
Protein (g)
0
 
Yağ (g)
0
 
Kolesterol (mg)
0
 
Sodyum (mg)
0
 
Potasyum (mg)
0
 
Kalsiyum (mg)
0
 
Vitamin A (iu)
0
 
Vitamin C (mg)
0
 
Demir (g)
0