Pideli Cızbız Köfte Kaç Kalori?


MİKTAR

BİRİMTOPLAM KALORİPideli Cızbız Köfte Kaç Kalori? Pideli Cızbız Köfte Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Pideli Cızbız Köfte Kaç Kalori? Pideli Cızbız Köfte Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Pideli Cızbız Köfte yemek zararlı mı? faydalı mı? Pideli Cızbız Köfte kaç kalori? Pideli Cızbız Köfte içerisinde ne kadar protein, yağ ve lif var? Pideli Cızbız Köfte içinde vitamin var mı? Kilo yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Besin değeri ne kadar?

Pideli Cızbız Köfte kaç kalori, Pideli Cızbız Köfte yemek şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Pideli Cızbız Köfte gıdasının içerisinde hangi maddeler var? Zararlı mı? Faydalı mı? Ne sıklıkla tüketmek ve nasıl yemek lazım? Pideli Cızbız Köfte ile ilgili sıkça sorular soruların cevabını vermeden önce Pideli Cızbız Köfte ile ilgili tüm besin değerlerini bilmek gerekiyor.

Pideli Cızbız Köfte İçerisinde Ne Kadar Kalsiyum Var?

Pideli Cızbız Köfte içerisinde Kalsiyum bulunuyor. Özellikle süt ve süt ürünlerinde yüksek miktarda bulunan kalsiyum Pideli Cızbız Köfte içerisinde de var. 1 Porsiyon (Orta) Pideli Cızbız Köfte içerisinde 29,21 mg kalsiyum bulunuyor. Kalsiyumun kemik sağlığı ve kemik gelişimi için son derece faydalıdır. Günlük ihtiyacımızda inek sütü, peynir ve yoğurttan bol miktarda alabildiğimiz kalsiyumu Pideli Cızbız Köfte yiyerek de alabiliyoruz. Pideli Cızbız Köfte içerisinde bulunan kalsiyum da kemiklerimiz için son derece önemli bir besin kaynağıdır. Özellikle yaşlılıkta kemik sağlığımız için son derece önemli olan kalsiyumu tüketmemiz gerekmektedir. Bu sebeple Pideli Cızbız Köfte yemek de kalsiyum almamız için önemli olacaktır.

Pideli Cızbız Köfte İçerisinde Ne Kadar Kalori Var?

1 Porsiyon (Orta) Pideli Cızbız Köfte içerisinde ortalama 355,68 kalori bulunuyor. Kalori nedir? Ne işe yarar? Pideli Cızbız Köfte içerisinde bulunan kalori az mı çok mu? Faydalı mı zararlı mı? Gibi sorular günümüzde sıkça soruluyor. Pideli Cızbız Köfte içesinde de belirli bir miktarda bulunan kalori, bizim enerji kaynağımızdır. Gün içerisinde yapacağımız tüm aktiviteler için enerjiye ihtiyaç duyarız. Ortalama 1 kilo verebilmek için yaklaşık olarak 7-8 bin kalori eksiye düşmemiz gerekmektedir. Pideli Cızbız Köfte içerisinde bulunan kalori miktarıyla bunu dengelemek mümkün. Kalorisi fazla yiyecekleri az tüketmek her zaman bizim sağlığımız için önemli olacaktır.

Pideli Cızbız Köfte İçerisinde Ne Kadar Karbonhidrat Var?

Pideli Cızbız Köfte içerisinde Karbonhidrat bulunuyor. Karbonhidratların en büyük faydası vücutta enerji ve ısı ihtiyacını karşılıyor olması. 1 gram karbonhidrat yaklaşık olarak vücudumuza 4 kalori kazandırıyor. 1 Porsiyon (Orta) Pideli Cızbız Köfte içerisinde yaklaşık olarak 27,9 g karbonhidrat bulunmaktadır.

Pideli Cızbız Köfte İçerisinde Ne Kadar Kolesterol Var?

Pideli Cızbız Köfte içerisinde Kolestrol bulunuyor. Kolesterol kan içerisinde muma benzer bir yapıya sahip yağ türüdür. Pideli Cızbız Köfte içerisinde de bulunan bu kolesterol genel olarak ikiye ayrılır. İyi huylu ve kötü huylu kolestrol olarak adlandırılırlar. Kötü huylu olan kolesterol kalp krizi ve beyin kanamasına yol açarken, iyi huyku kolesterol ise tam tersi işlev görür. Yani kötü huyku kolestrolde yaşanan durumu tersine çevirir. 1 Porsiyon (Orta) Pideli Cızbız Köfte içerisinde yaklaşık olarak 91,24 mg kolesterol bulunmaktadır.

Pideli Cızbız Köfte İçerisinde Ne Kadar Lif Var?

Pideli Cızbız Köfte içerisinde Lif bulunuyor. Günlük yaklaşık 25-30 gram arası tüketilmesi uygun olan lif 1 Porsiyon (Orta) Pideli Cızbız Köfte içerisinde yaklaşık olarak 4.5 g olarak ölçümleniyor. Pideli Cızbız Köfte içerisinde bulunan Lif'in en büyük faydalarından birisi bağırsakların hareketlerini düzenlemesidir. Bu sayede bağırsaklar dışkıyı çok daha rahat dışarı çıkarırlar. Pideli Cızbız Köfte yediğimizde içerisindeki lif sayesinde düzenli tuvalete çıkarız ve bu da bizim zayıflamamız için önemli bir etken olabilir. Bunun dışında lifin diğer bir özelliği ise, kalp ve damar hastalarına iyi gelmesidir. Düzenli lif tüketenlerin tüketmeyenlere oranla damar tıkanıklığı gibi durumlardan daha uzak kaldığı belirtiliyor. Kolesterole de iyi gelen lif 1 Porsiyon (Orta) Pideli Cızbız Köfte içerisinde 2,59 g olarak bulunuyor.

Pideli Cızbız Köfte İçerisinde Ne Kadar Demir Var?

Pideli Cızbız Köfte içerisinde Demir bulunuyor. Demirin en önemli görevlerinden birisi oksijen taşımaktır. Kan içerisinde oksijen taşıyan kan hücrelerinin üretiminde kullanılır. 1 Porsiyon (Orta) Pideli Cızbız Köfte içerisinde yaklaşık olarak 2,94 demir vardır. Eğer vücutta demir oranı eksikse, yorgunluk, halsizlik, sürekli uyuma hissi, konsantrasyon bozukluğu gibi durumlar meydana gelir. Siz de Pideli Cızbız Köfte tüketerek günlük Demir ihtiyacınızın belirli bir bölümünü buradan sağlayabilirsiniz. Eskiden de bildiğimiz gibi Demirin en çok olduğu besinlerden birisi Ispanaktır. Pideli Cızbız Köfte içerisinde bulunan demir ile siz de yorgunluk, halsizlik, bitkinlik ve sürekli uyuma halini ortadan kaldırabilirsiniz.

Pideli Cızbız Köfte İçerisinde Ne Kadar Yağ Var?

Pideli Cızbız Köfte içerisinde Yağ bulunuyor. Aslında bildiğimiz üzere Pideli Cızbız Köfte içerisinde de karşılaştığımız bu yağlar, vücudumuz için enerji kaynağı. Vücudumuz birçok fiziksel aktivite için enerjiye ihtiyaç duyar. Tam da bu zamanlarda gerekli enerji için vücutlarımızda depolanan yağlar yakılır. 1 Porsiyon (Orta) Pideli Cızbız Köfte içerisinde 17,57 g yağ bulunmakta. Vücut yapımız limitsiz yağ depolamaya müsaittir. Dolayısıyla çok yağ depolayıp, bu yağı yakacak gerekli aktivite ve egzersizlerde bulunmazsak kilo almamız ve şişmanlamamız kaçınılmaz oluyor. Pideli Cızbız Köfte içerisinde ki yağ oranı da bu anlamda önemli.

Pideli Cızbız Köfte İçerisinde Ne Kadar Potasyum Var?

Pideli Cızbız Köfte içerisinde Potasyum bunuluyor. Sabahtan akşama kadar aldığımız gıdalar içerisinde aslında günlük potasyum ihtiyacımızı çok rahat karşılıyoruz. Bu yiyeceklerin içerisinde Pideli Cızbız Köfte yiyeceği de var. Pideli Cızbız Köfte içerisinde de potasyum bulunuyor. 1 Porsiyon (Orta) Pideli Cızbız Köfte içerisinde yaklaşık olarak 423,95 mg potasyum bulunuyor. Potasyumun en büyük faydalarından birisi kan basıncını dengeliyor olması. Bunun dışında yapılan araştırmalara göre potasyum tüketimi kemik kütlesinin yüksek olmasına da yardımcı oluyor. Pideli Cızbız Köfte içerisinde de bulunan potasyum aynı zamanda böbrek taşlarına da iyi geliyor. Pideli Cızbız Köfte tüketenler yani gerekli miktarda potasyum alanlarda böbrek taşı oranı, potasyumu eksik olanlara göre daha düşüktür. Diğer bir deyişle potasyum börek taşı oluşumunu engelliyor veya geciktiriyor.

Pideli Cızbız Köfte İçerisinde Ne Kadar Protein Var?

Pideli Cızbız Köfte içerisinde Protein bulunuyor. Pideli Cızbız Köfte içerisinde bulunan bu protein aslında canlıların temel yapı taşlarından birisidir. Hayatın devamlılığı için çok çok önemli olan Protein Pideli Cızbız Köfte dışında et, süt, balık ve diğer hayvansal besinlerde bulunuyor. Pideli Cızbız Köfte içerisinde bulunan proteinin fazla alınması da karaciğer yetmezliği gibi hastalıklara neden olabiliyor. Bu sebeple Pideli Cızbız Köfte içerisinde bulunan Protein miktarını günlük dozunu kaçırmadan almamız lazım. Örneğin sporcuların kullandığı protein tozlarının faydası olduğu kadar zararlarının da olabileceği söz konusu. 1 Porsiyon (Orta) Pideli Cızbız Köfte içerisinde de 20,45 g Protein bulunuyor.

Pideli Cızbız Köfte İçerisinde Ne Kadar Sodyum Var?

Pideli Cızbız Köfte içerisinde Sodyum bulunuyor. Aslında günlük hayatımızda sodyumu en çok tuz ile alıyoruz. Ancak Pideli Cızbız Köfte ile de bir miktar sodyum alıyoruz. Belirtmek gerekirse 1 Porsiyon (Orta) Pideli Cızbız Köfte içerisinde yaklaşık olarak 319,28 mg sodyum bulunuyor. Peki Pideli Cızbız Köfte içerisinde de yer alan sodyum ne işe yarıyor? Sodyum kasların sinir ve fonksiyonlarının etkin çalışmasını sağlıyor. Sinir hücreleri arasındaki elektrokimyasal iletişim sodyum ile oluyor. Ayrıca sodyum, vücuttaki birçok fonksiyonun düzenli olarak çalışmasına yardımcı olur. Siz de Pideli Cızbız Köfte yiyerek sodyum almış olursunuz.

Pideli Cızbız Köfte İçerisinde Ne Kadar A Vitamini Var?

Pideli Cızbız Köfte içerinde A Vitamini bulunuyor. A Vitamini özellikle diş sağlığı, kemik yapısının güçlü ve dayanıklı olması ile cilt sağlığı için son derece önemlidir. Eğer vücutta A vitamini eksik kalırsa özellikle gözlerde başlayan bulanmalarla bu açığa verilir. Pideli Cızbız Köfte içerisinde de A Vitamini bulunmaktadır. 1 Porsiyon (Orta) Pideli Cızbız Köfte içerisinde yaklaşık olarak 2146,66 iu A Vitamini bulunur. Pideli Cızbız Köfte tüketerek siz de A Vitamini ihtiyacınızın bir bölümünü bu besinden karşılayabilirsiniz.

Pideli Cızbız Köfte İçerisinde Ne Kadar C Vitamini Var?

Pideli Cızbız Köfte içerisinde C Vitamini bulunuyor. C Vitamini vücut sağlığımız için son derece önemli bir vitamindir. Özellikle bağışıklık sistemimizin güçlü olabilmesi adına bol miktarda C Vitamini tüketmemiz gerekiyor. Pideli Cızbız Köfte yiyerek C Vitamini ihtiyacımızın bir bölümünü karşılayabiliyoruz. 1 Porsiyon (Orta) Pideli Cızbız Köfte içerisinde 29,63 mg miktarında C vitamini bulunmaktadır. C Vitaminin bağışıklık sistemini güçlendirmesi dışında da faydaları büyüktür. Kronik hastalık riskini azaltır, yüksek tansiyonu yönetmeye yardımcı olur, kanda bulunan ürik asit seviyesini düşürür, demir eksikliğini gidermeye yardımcı olur, cilt sağlığını iyileştirir, yaraları iyileştirir, cilt ve saç için de son derece önemlidir.

Peki miktar olarak Pideli Cızbız Köfte içerisindeki hangi maddeden ne kadar var? Mesela ne kadar Pideli Cızbız Köfte yersek ne kadar kalori alıyoruz? Ne kadar vitamin alıyoruz? Pideli Cızbız Köfte içerisinde ne kadar Karbonhidrat, Protein ve Yağ var? Pideli Cızbız Köfte içerisinde vitamin var mı? Varsa hangi vitaminler var. İşte Pideli Cızbız Köfte içerisindeki besinler ve miktarı...

1 Porsiyon (Orta) Pideli Cızbız Köfte İçindeki Besinler

 • 27,9 Karbonhidrat
 • 20,45 Protein
 • 17,57 Yağ
 • 2,59 Lif
 • 91,24 Kolesterol
 • 319,28 Sodyum
 • 423,95 Potasyum
 • 29,21 Kalsiyum
 • 2146,66 A Vitamini
 • 29,63 C Vitamini
 • 27,9 Karbonhidrat

1 Köfte Kadar Pideli Cızbız Köfte İçindeki Besinler

 • 3,99 Karbonhidrat
 • 2,92 Protein
 • 2,51 Yağ
 • 0,37 Lif
 • 13,03 Kolesterol
 • 45,61 Sodyum
 • 60,56 Potasyum
 • 4,17 Kalsiyum
 • 306,67 A Vitamini
 • 4,23 C Vitamini
 • 3,99 Karbonhidrat

1 Gram Pideli Cızbız Köfte İçindeki Besinler

 • 0,13 Karbonhidrat
 • 0,1 Protein
 • 0,08 Yağ
 • 0,01 Lif
 • 0,43 Kolesterol
 • 1,52 Sodyum
 • 2,02 Potasyum
 • 0,14 Kalsiyum
 • 10,22 A Vitamini
 • 0,14 C Vitamini
 • 0,13 Karbonhidrat

DİĞEREN ÇOK BAKILAN BESİNLER

BESİN DEĞERLERİ


PİDELİ CIZBIZ KÖFTE İÇİNDEKİ BESİNLER

Karbonhidrat (g)
0
 
Protein (g)
0
 
Yağ (g)
0
 
Kolesterol (mg)
0
 
Sodyum (mg)
0
 
Potasyum (mg)
0
 
Kalsiyum (mg)
0
 
Vitamin A (iu)
0
 
Vitamin C (mg)
0
 
Demir (g)
0