Peynirli Sebzeli Tahıllı Sandviç Kaç Kalori?


MİKTAR

BİRİMTOPLAM KALORİPeynirli Sebzeli Tahıllı Sandviç Kaç Kalori? Peynirli Sebzeli Tahıllı Sandviç Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Peynirli Sebzeli Tahıllı Sandviç Kaç Kalori? Peynirli Sebzeli Tahıllı Sandviç Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Peynirli Sebzeli Tahıllı Sandviç yemek zararlı mı? faydalı mı? Peynirli Sebzeli Tahıllı Sandviç kaç kalori? Peynirli Sebzeli Tahıllı Sandviç içerisinde ne kadar protein, yağ ve lif var? Peynirli Sebzeli Tahıllı Sandviç içinde vitamin var mı? Kilo yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Besin değeri ne kadar?

Peynirli Sebzeli Tahıllı Sandviç kaç kalori, Peynirli Sebzeli Tahıllı Sandviç yemek şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Peynirli Sebzeli Tahıllı Sandviç gıdasının içerisinde hangi maddeler var? Zararlı mı? Faydalı mı? Ne sıklıkla tüketmek ve nasıl yemek lazım? Peynirli Sebzeli Tahıllı Sandviç ile ilgili sıkça sorular soruların cevabını vermeden önce Peynirli Sebzeli Tahıllı Sandviç ile ilgili tüm besin değerlerini bilmek gerekiyor.

Peynirli Sebzeli Tahıllı Sandviç İçerisinde Ne Kadar Kalsiyum Var?

Peynirli Sebzeli Tahıllı Sandviç içerisinde Kalsiyum bulunuyor. Özellikle süt ve süt ürünlerinde yüksek miktarda bulunan kalsiyum Peynirli Sebzeli Tahıllı Sandviç içerisinde de var. 1 Porsiyon (Orta) Peynirli Sebzeli Tahıllı Sandviç içerisinde 326,69 mg kalsiyum bulunuyor. Kalsiyumun kemik sağlığı ve kemik gelişimi için son derece faydalıdır. Günlük ihtiyacımızda inek sütü, peynir ve yoğurttan bol miktarda alabildiğimiz kalsiyumu Peynirli Sebzeli Tahıllı Sandviç yiyerek de alabiliyoruz. Peynirli Sebzeli Tahıllı Sandviç içerisinde bulunan kalsiyum da kemiklerimiz için son derece önemli bir besin kaynağıdır. Özellikle yaşlılıkta kemik sağlığımız için son derece önemli olan kalsiyumu tüketmemiz gerekmektedir. Bu sebeple Peynirli Sebzeli Tahıllı Sandviç yemek de kalsiyum almamız için önemli olacaktır.

Peynirli Sebzeli Tahıllı Sandviç İçerisinde Ne Kadar Kalori Var?

1 Porsiyon (Orta) Peynirli Sebzeli Tahıllı Sandviç içerisinde ortalama 279,8 kalori bulunuyor. Kalori nedir? Ne işe yarar? Peynirli Sebzeli Tahıllı Sandviç içerisinde bulunan kalori az mı çok mu? Faydalı mı zararlı mı? Gibi sorular günümüzde sıkça soruluyor. Peynirli Sebzeli Tahıllı Sandviç içesinde de belirli bir miktarda bulunan kalori, bizim enerji kaynağımızdır. Gün içerisinde yapacağımız tüm aktiviteler için enerjiye ihtiyaç duyarız. Ortalama 1 kilo verebilmek için yaklaşık olarak 7-8 bin kalori eksiye düşmemiz gerekmektedir. Peynirli Sebzeli Tahıllı Sandviç içerisinde bulunan kalori miktarıyla bunu dengelemek mümkün. Kalorisi fazla yiyecekleri az tüketmek her zaman bizim sağlığımız için önemli olacaktır.

Peynirli Sebzeli Tahıllı Sandviç İçerisinde Ne Kadar Karbonhidrat Var?

Peynirli Sebzeli Tahıllı Sandviç içerisinde Karbonhidrat bulunuyor. Karbonhidratların en büyük faydası vücutta enerji ve ısı ihtiyacını karşılıyor olması. 1 gram karbonhidrat yaklaşık olarak vücudumuza 4 kalori kazandırıyor. 1 Porsiyon (Orta) Peynirli Sebzeli Tahıllı Sandviç içerisinde yaklaşık olarak 36,16 g karbonhidrat bulunmaktadır.

Peynirli Sebzeli Tahıllı Sandviç İçerisinde Ne Kadar Kolesterol Var?

Peynirli Sebzeli Tahıllı Sandviç içerisinde Kolestrol bulunuyor. Kolesterol kan içerisinde muma benzer bir yapıya sahip yağ türüdür. Peynirli Sebzeli Tahıllı Sandviç içerisinde de bulunan bu kolesterol genel olarak ikiye ayrılır. İyi huylu ve kötü huylu kolestrol olarak adlandırılırlar. Kötü huylu olan kolesterol kalp krizi ve beyin kanamasına yol açarken, iyi huyku kolesterol ise tam tersi işlev görür. Yani kötü huyku kolestrolde yaşanan durumu tersine çevirir. 1 Porsiyon (Orta) Peynirli Sebzeli Tahıllı Sandviç içerisinde yaklaşık olarak 13,25 mg kolesterol bulunmaktadır.

Peynirli Sebzeli Tahıllı Sandviç İçerisinde Ne Kadar Lif Var?

Peynirli Sebzeli Tahıllı Sandviç içerisinde Lif bulunuyor. Günlük yaklaşık 25-30 gram arası tüketilmesi uygun olan lif 1 Porsiyon (Orta) Peynirli Sebzeli Tahıllı Sandviç içerisinde yaklaşık olarak 4.5 g olarak ölçümleniyor. Peynirli Sebzeli Tahıllı Sandviç içerisinde bulunan Lif'in en büyük faydalarından birisi bağırsakların hareketlerini düzenlemesidir. Bu sayede bağırsaklar dışkıyı çok daha rahat dışarı çıkarırlar. Peynirli Sebzeli Tahıllı Sandviç yediğimizde içerisindeki lif sayesinde düzenli tuvalete çıkarız ve bu da bizim zayıflamamız için önemli bir etken olabilir. Bunun dışında lifin diğer bir özelliği ise, kalp ve damar hastalarına iyi gelmesidir. Düzenli lif tüketenlerin tüketmeyenlere oranla damar tıkanıklığı gibi durumlardan daha uzak kaldığı belirtiliyor. Kolesterole de iyi gelen lif 1 Porsiyon (Orta) Peynirli Sebzeli Tahıllı Sandviç içerisinde 6,09 g olarak bulunuyor.

Peynirli Sebzeli Tahıllı Sandviç İçerisinde Ne Kadar Demir Var?

Peynirli Sebzeli Tahıllı Sandviç içerisinde Demir bulunuyor. Demirin en önemli görevlerinden birisi oksijen taşımaktır. Kan içerisinde oksijen taşıyan kan hücrelerinin üretiminde kullanılır. 1 Porsiyon (Orta) Peynirli Sebzeli Tahıllı Sandviç içerisinde yaklaşık olarak 4,9 demir vardır. Eğer vücutta demir oranı eksikse, yorgunluk, halsizlik, sürekli uyuma hissi, konsantrasyon bozukluğu gibi durumlar meydana gelir. Siz de Peynirli Sebzeli Tahıllı Sandviç tüketerek günlük Demir ihtiyacınızın belirli bir bölümünü buradan sağlayabilirsiniz. Eskiden de bildiğimiz gibi Demirin en çok olduğu besinlerden birisi Ispanaktır. Peynirli Sebzeli Tahıllı Sandviç içerisinde bulunan demir ile siz de yorgunluk, halsizlik, bitkinlik ve sürekli uyuma halini ortadan kaldırabilirsiniz.

Peynirli Sebzeli Tahıllı Sandviç İçerisinde Ne Kadar Yağ Var?

Peynirli Sebzeli Tahıllı Sandviç içerisinde Yağ bulunuyor. Aslında bildiğimiz üzere Peynirli Sebzeli Tahıllı Sandviç içerisinde de karşılaştığımız bu yağlar, vücudumuz için enerji kaynağı. Vücudumuz birçok fiziksel aktivite için enerjiye ihtiyaç duyar. Tam da bu zamanlarda gerekli enerji için vücutlarımızda depolanan yağlar yakılır. 1 Porsiyon (Orta) Peynirli Sebzeli Tahıllı Sandviç içerisinde 8,33 g yağ bulunmakta. Vücut yapımız limitsiz yağ depolamaya müsaittir. Dolayısıyla çok yağ depolayıp, bu yağı yakacak gerekli aktivite ve egzersizlerde bulunmazsak kilo almamız ve şişmanlamamız kaçınılmaz oluyor. Peynirli Sebzeli Tahıllı Sandviç içerisinde ki yağ oranı da bu anlamda önemli.

Peynirli Sebzeli Tahıllı Sandviç İçerisinde Ne Kadar Potasyum Var?

Peynirli Sebzeli Tahıllı Sandviç içerisinde Potasyum bunuluyor. Sabahtan akşama kadar aldığımız gıdalar içerisinde aslında günlük potasyum ihtiyacımızı çok rahat karşılıyoruz. Bu yiyeceklerin içerisinde Peynirli Sebzeli Tahıllı Sandviç yiyeceği de var. Peynirli Sebzeli Tahıllı Sandviç içerisinde de potasyum bulunuyor. 1 Porsiyon (Orta) Peynirli Sebzeli Tahıllı Sandviç içerisinde yaklaşık olarak 453 mg potasyum bulunuyor. Potasyumun en büyük faydalarından birisi kan basıncını dengeliyor olması. Bunun dışında yapılan araştırmalara göre potasyum tüketimi kemik kütlesinin yüksek olmasına da yardımcı oluyor. Peynirli Sebzeli Tahıllı Sandviç içerisinde de bulunan potasyum aynı zamanda böbrek taşlarına da iyi geliyor. Peynirli Sebzeli Tahıllı Sandviç tüketenler yani gerekli miktarda potasyum alanlarda böbrek taşı oranı, potasyumu eksik olanlara göre daha düşüktür. Diğer bir deyişle potasyum börek taşı oluşumunu engelliyor veya geciktiriyor.

Peynirli Sebzeli Tahıllı Sandviç İçerisinde Ne Kadar Protein Var?

Peynirli Sebzeli Tahıllı Sandviç içerisinde Protein bulunuyor. Peynirli Sebzeli Tahıllı Sandviç içerisinde bulunan bu protein aslında canlıların temel yapı taşlarından birisidir. Hayatın devamlılığı için çok çok önemli olan Protein Peynirli Sebzeli Tahıllı Sandviç dışında et, süt, balık ve diğer hayvansal besinlerde bulunuyor. Peynirli Sebzeli Tahıllı Sandviç içerisinde bulunan proteinin fazla alınması da karaciğer yetmezliği gibi hastalıklara neden olabiliyor. Bu sebeple Peynirli Sebzeli Tahıllı Sandviç içerisinde bulunan Protein miktarını günlük dozunu kaçırmadan almamız lazım. Örneğin sporcuların kullandığı protein tozlarının faydası olduğu kadar zararlarının da olabileceği söz konusu. 1 Porsiyon (Orta) Peynirli Sebzeli Tahıllı Sandviç içerisinde de 14,56 g Protein bulunuyor.

Peynirli Sebzeli Tahıllı Sandviç İçerisinde Ne Kadar Sodyum Var?

Peynirli Sebzeli Tahıllı Sandviç içerisinde Sodyum bulunuyor. Aslında günlük hayatımızda sodyumu en çok tuz ile alıyoruz. Ancak Peynirli Sebzeli Tahıllı Sandviç ile de bir miktar sodyum alıyoruz. Belirtmek gerekirse 1 Porsiyon (Orta) Peynirli Sebzeli Tahıllı Sandviç içerisinde yaklaşık olarak 335,83 mg sodyum bulunuyor. Peki Peynirli Sebzeli Tahıllı Sandviç içerisinde de yer alan sodyum ne işe yarıyor? Sodyum kasların sinir ve fonksiyonlarının etkin çalışmasını sağlıyor. Sinir hücreleri arasındaki elektrokimyasal iletişim sodyum ile oluyor. Ayrıca sodyum, vücuttaki birçok fonksiyonun düzenli olarak çalışmasına yardımcı olur. Siz de Peynirli Sebzeli Tahıllı Sandviç yiyerek sodyum almış olursunuz.

Peynirli Sebzeli Tahıllı Sandviç İçerisinde Ne Kadar A Vitamini Var?

Peynirli Sebzeli Tahıllı Sandviç içerinde A Vitamini bulunuyor. A Vitamini özellikle diş sağlığı, kemik yapısının güçlü ve dayanıklı olması ile cilt sağlığı için son derece önemlidir. Eğer vücutta A vitamini eksik kalırsa özellikle gözlerde başlayan bulanmalarla bu açığa verilir. Peynirli Sebzeli Tahıllı Sandviç içerisinde de A Vitamini bulunmaktadır. 1 Porsiyon (Orta) Peynirli Sebzeli Tahıllı Sandviç içerisinde yaklaşık olarak 299,5 iu A Vitamini bulunur. Peynirli Sebzeli Tahıllı Sandviç tüketerek siz de A Vitamini ihtiyacınızın bir bölümünü bu besinden karşılayabilirsiniz.

Peynirli Sebzeli Tahıllı Sandviç İçerisinde Ne Kadar C Vitamini Var?

Peynirli Sebzeli Tahıllı Sandviç içerisinde C Vitamini bulunuyor. C Vitamini vücut sağlığımız için son derece önemli bir vitamindir. Özellikle bağışıklık sistemimizin güçlü olabilmesi adına bol miktarda C Vitamini tüketmemiz gerekiyor. Peynirli Sebzeli Tahıllı Sandviç yiyerek C Vitamini ihtiyacımızın bir bölümünü karşılayabiliyoruz. 1 Porsiyon (Orta) Peynirli Sebzeli Tahıllı Sandviç içerisinde 36,41 mg miktarında C vitamini bulunmaktadır. C Vitaminin bağışıklık sistemini güçlendirmesi dışında da faydaları büyüktür. Kronik hastalık riskini azaltır, yüksek tansiyonu yönetmeye yardımcı olur, kanda bulunan ürik asit seviyesini düşürür, demir eksikliğini gidermeye yardımcı olur, cilt sağlığını iyileştirir, yaraları iyileştirir, cilt ve saç için de son derece önemlidir.

Peki miktar olarak Peynirli Sebzeli Tahıllı Sandviç içerisindeki hangi maddeden ne kadar var? Mesela ne kadar Peynirli Sebzeli Tahıllı Sandviç yersek ne kadar kalori alıyoruz? Ne kadar vitamin alıyoruz? Peynirli Sebzeli Tahıllı Sandviç içerisinde ne kadar Karbonhidrat, Protein ve Yağ var? Peynirli Sebzeli Tahıllı Sandviç içerisinde vitamin var mı? Varsa hangi vitaminler var. İşte Peynirli Sebzeli Tahıllı Sandviç içerisindeki besinler ve miktarı...

1 Porsiyon (Orta) Peynirli Sebzeli Tahıllı Sandviç İçindeki Besinler

 • 36,16 Karbonhidrat
 • 14,56 Protein
 • 8,33 Yağ
 • 6,09 Lif
 • 13,25 Kolesterol
 • 335,83 Sodyum
 • 453 Potasyum
 • 326,69 Kalsiyum
 • 299,5 A Vitamini
 • 36,41 C Vitamini
 • 36,16 Karbonhidrat

1 Adet Peynirli Sebzeli Tahıllı Sandviç İçindeki Besinler

 • 36,16 Karbonhidrat
 • 14,56 Protein
 • 8,33 Yağ
 • 6,09 Lif
 • 13,25 Kolesterol
 • 335,83 Sodyum
 • 453 Potasyum
 • 326,69 Kalsiyum
 • 299,5 A Vitamini
 • 36,41 C Vitamini
 • 36,16 Karbonhidrat

1 Gram Peynirli Sebzeli Tahıllı Sandviç İçindeki Besinler

 • 0,12 Karbonhidrat
 • 0,05 Protein
 • 0,03 Yağ
 • 0,02 Lif
 • 0,04 Kolesterol
 • 1,13 Sodyum
 • 1,53 Potasyum
 • 1,1 Kalsiyum
 • 1,01 A Vitamini
 • 0,12 C Vitamini
 • 0,12 Karbonhidrat

DİĞEREN ÇOK BAKILAN BESİNLER

BESİN DEĞERLERİ


PEYNİRLİ SEBZELİ TAHILLI SANDVİÇ İÇİNDEKİ BESİNLER

Karbonhidrat (g)
0
 
Protein (g)
0
 
Yağ (g)
0
 
Kolesterol (mg)
0
 
Sodyum (mg)
0
 
Potasyum (mg)
0
 
Kalsiyum (mg)
0
 
Vitamin A (iu)
0
 
Vitamin C (mg)
0
 
Demir (g)
0