Peynirli Pizza Kaç Kalori?


MİKTAR

BİRİMTOPLAM KALORİPeynirli Pizza Kaç Kalori? Peynirli Pizza Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Peynirli Pizza Kaç Kalori? Peynirli Pizza Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Peynirli Pizza yemek zararlı mı? faydalı mı? Peynirli Pizza kaç kalori? Peynirli Pizza içerisinde ne kadar protein, yağ ve lif var? Peynirli Pizza içinde vitamin var mı? Kilo yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Besin değeri ne kadar?

Peynirli Pizza kaç kalori, Peynirli Pizza yemek şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Peynirli Pizza gıdasının içerisinde hangi maddeler var? Zararlı mı? Faydalı mı? Ne sıklıkla tüketmek ve nasıl yemek lazım? Peynirli Pizza ile ilgili sıkça sorular soruların cevabını vermeden önce Peynirli Pizza ile ilgili tüm besin değerlerini bilmek gerekiyor.

Peynirli Pizza İçerisinde Ne Kadar Kalsiyum Var?

Peynirli Pizza içerisinde Kalsiyum bulunuyor. Özellikle süt ve süt ürünlerinde yüksek miktarda bulunan kalsiyum Peynirli Pizza içerisinde de var. 1 Porsiyon (Orta) Peynirli Pizza içerisinde 623,77 mg kalsiyum bulunuyor. Kalsiyumun kemik sağlığı ve kemik gelişimi için son derece faydalıdır. Günlük ihtiyacımızda inek sütü, peynir ve yoğurttan bol miktarda alabildiğimiz kalsiyumu Peynirli Pizza yiyerek de alabiliyoruz. Peynirli Pizza içerisinde bulunan kalsiyum da kemiklerimiz için son derece önemli bir besin kaynağıdır. Özellikle yaşlılıkta kemik sağlığımız için son derece önemli olan kalsiyumu tüketmemiz gerekmektedir. Bu sebeple Peynirli Pizza yemek de kalsiyum almamız için önemli olacaktır.

Peynirli Pizza İçerisinde Ne Kadar Kalori Var?

1 Porsiyon (Orta) Peynirli Pizza içerisinde ortalama 645,73 kalori bulunuyor. Kalori nedir? Ne işe yarar? Peynirli Pizza içerisinde bulunan kalori az mı çok mu? Faydalı mı zararlı mı? Gibi sorular günümüzde sıkça soruluyor. Peynirli Pizza içesinde de belirli bir miktarda bulunan kalori, bizim enerji kaynağımızdır. Gün içerisinde yapacağımız tüm aktiviteler için enerjiye ihtiyaç duyarız. Ortalama 1 kilo verebilmek için yaklaşık olarak 7-8 bin kalori eksiye düşmemiz gerekmektedir. Peynirli Pizza içerisinde bulunan kalori miktarıyla bunu dengelemek mümkün. Kalorisi fazla yiyecekleri az tüketmek her zaman bizim sağlığımız için önemli olacaktır.

Peynirli Pizza İçerisinde Ne Kadar Karbonhidrat Var?

Peynirli Pizza içerisinde Karbonhidrat bulunuyor. Karbonhidratların en büyük faydası vücutta enerji ve ısı ihtiyacını karşılıyor olması. 1 gram karbonhidrat yaklaşık olarak vücudumuza 4 kalori kazandırıyor. 1 Porsiyon (Orta) Peynirli Pizza içerisinde yaklaşık olarak 63,71 g karbonhidrat bulunmaktadır.

Peynirli Pizza İçerisinde Ne Kadar Kolesterol Var?

Peynirli Pizza içerisinde Kolestrol bulunuyor. Kolesterol kan içerisinde muma benzer bir yapıya sahip yağ türüdür. Peynirli Pizza içerisinde de bulunan bu kolesterol genel olarak ikiye ayrılır. İyi huylu ve kötü huylu kolestrol olarak adlandırılırlar. Kötü huylu olan kolesterol kalp krizi ve beyin kanamasına yol açarken, iyi huyku kolesterol ise tam tersi işlev görür. Yani kötü huyku kolestrolde yaşanan durumu tersine çevirir. 1 Porsiyon (Orta) Peynirli Pizza içerisinde yaklaşık olarak 26,85 mg kolesterol bulunmaktadır.

Peynirli Pizza İçerisinde Ne Kadar Lif Var?

Peynirli Pizza içerisinde Lif bulunuyor. Günlük yaklaşık 25-30 gram arası tüketilmesi uygun olan lif 1 Porsiyon (Orta) Peynirli Pizza içerisinde yaklaşık olarak 4.5 g olarak ölçümleniyor. Peynirli Pizza içerisinde bulunan Lif'in en büyük faydalarından birisi bağırsakların hareketlerini düzenlemesidir. Bu sayede bağırsaklar dışkıyı çok daha rahat dışarı çıkarırlar. Peynirli Pizza yediğimizde içerisindeki lif sayesinde düzenli tuvalete çıkarız ve bu da bizim zayıflamamız için önemli bir etken olabilir. Bunun dışında lifin diğer bir özelliği ise, kalp ve damar hastalarına iyi gelmesidir. Düzenli lif tüketenlerin tüketmeyenlere oranla damar tıkanıklığı gibi durumlardan daha uzak kaldığı belirtiliyor. Kolesterole de iyi gelen lif 1 Porsiyon (Orta) Peynirli Pizza içerisinde 9,38 g olarak bulunuyor.

Peynirli Pizza İçerisinde Ne Kadar Demir Var?

Peynirli Pizza içerisinde Demir bulunuyor. Demirin en önemli görevlerinden birisi oksijen taşımaktır. Kan içerisinde oksijen taşıyan kan hücrelerinin üretiminde kullanılır. 1 Porsiyon (Orta) Peynirli Pizza içerisinde yaklaşık olarak 3,7 demir vardır. Eğer vücutta demir oranı eksikse, yorgunluk, halsizlik, sürekli uyuma hissi, konsantrasyon bozukluğu gibi durumlar meydana gelir. Siz de Peynirli Pizza tüketerek günlük Demir ihtiyacınızın belirli bir bölümünü buradan sağlayabilirsiniz. Eskiden de bildiğimiz gibi Demirin en çok olduğu besinlerden birisi Ispanaktır. Peynirli Pizza içerisinde bulunan demir ile siz de yorgunluk, halsizlik, bitkinlik ve sürekli uyuma halini ortadan kaldırabilirsiniz.

Peynirli Pizza İçerisinde Ne Kadar Yağ Var?

Peynirli Pizza içerisinde Yağ bulunuyor. Aslında bildiğimiz üzere Peynirli Pizza içerisinde de karşılaştığımız bu yağlar, vücudumuz için enerji kaynağı. Vücudumuz birçok fiziksel aktivite için enerjiye ihtiyaç duyar. Tam da bu zamanlarda gerekli enerji için vücutlarımızda depolanan yağlar yakılır. 1 Porsiyon (Orta) Peynirli Pizza içerisinde 29,09 g yağ bulunmakta. Vücut yapımız limitsiz yağ depolamaya müsaittir. Dolayısıyla çok yağ depolayıp, bu yağı yakacak gerekli aktivite ve egzersizlerde bulunmazsak kilo almamız ve şişmanlamamız kaçınılmaz oluyor. Peynirli Pizza içerisinde ki yağ oranı da bu anlamda önemli.

Peynirli Pizza İçerisinde Ne Kadar Potasyum Var?

Peynirli Pizza içerisinde Potasyum bunuluyor. Sabahtan akşama kadar aldığımız gıdalar içerisinde aslında günlük potasyum ihtiyacımızı çok rahat karşılıyoruz. Bu yiyeceklerin içerisinde Peynirli Pizza yiyeceği de var. Peynirli Pizza içerisinde de potasyum bulunuyor. 1 Porsiyon (Orta) Peynirli Pizza içerisinde yaklaşık olarak 625,5 mg potasyum bulunuyor. Potasyumun en büyük faydalarından birisi kan basıncını dengeliyor olması. Bunun dışında yapılan araştırmalara göre potasyum tüketimi kemik kütlesinin yüksek olmasına da yardımcı oluyor. Peynirli Pizza içerisinde de bulunan potasyum aynı zamanda böbrek taşlarına da iyi geliyor. Peynirli Pizza tüketenler yani gerekli miktarda potasyum alanlarda böbrek taşı oranı, potasyumu eksik olanlara göre daha düşüktür. Diğer bir deyişle potasyum börek taşı oluşumunu engelliyor veya geciktiriyor.

Peynirli Pizza İçerisinde Ne Kadar Protein Var?

Peynirli Pizza içerisinde Protein bulunuyor. Peynirli Pizza içerisinde bulunan bu protein aslında canlıların temel yapı taşlarından birisidir. Hayatın devamlılığı için çok çok önemli olan Protein Peynirli Pizza dışında et, süt, balık ve diğer hayvansal besinlerde bulunuyor. Peynirli Pizza içerisinde bulunan proteinin fazla alınması da karaciğer yetmezliği gibi hastalıklara neden olabiliyor. Bu sebeple Peynirli Pizza içerisinde bulunan Protein miktarını günlük dozunu kaçırmadan almamız lazım. Örneğin sporcuların kullandığı protein tozlarının faydası olduğu kadar zararlarının da olabileceği söz konusu. 1 Porsiyon (Orta) Peynirli Pizza içerisinde de 34,71 g Protein bulunuyor.

Peynirli Pizza İçerisinde Ne Kadar Sodyum Var?

Peynirli Pizza içerisinde Sodyum bulunuyor. Aslında günlük hayatımızda sodyumu en çok tuz ile alıyoruz. Ancak Peynirli Pizza ile de bir miktar sodyum alıyoruz. Belirtmek gerekirse 1 Porsiyon (Orta) Peynirli Pizza içerisinde yaklaşık olarak 1014,08 mg sodyum bulunuyor. Peki Peynirli Pizza içerisinde de yer alan sodyum ne işe yarıyor? Sodyum kasların sinir ve fonksiyonlarının etkin çalışmasını sağlıyor. Sinir hücreleri arasındaki elektrokimyasal iletişim sodyum ile oluyor. Ayrıca sodyum, vücuttaki birçok fonksiyonun düzenli olarak çalışmasına yardımcı olur. Siz de Peynirli Pizza yiyerek sodyum almış olursunuz.

Peynirli Pizza İçerisinde Ne Kadar A Vitamini Var?

Peynirli Pizza içerinde A Vitamini bulunuyor. A Vitamini özellikle diş sağlığı, kemik yapısının güçlü ve dayanıklı olması ile cilt sağlığı için son derece önemlidir. Eğer vücutta A vitamini eksik kalırsa özellikle gözlerde başlayan bulanmalarla bu açığa verilir. Peynirli Pizza içerisinde de A Vitamini bulunmaktadır. 1 Porsiyon (Orta) Peynirli Pizza içerisinde yaklaşık olarak 518,36 iu A Vitamini bulunur. Peynirli Pizza tüketerek siz de A Vitamini ihtiyacınızın bir bölümünü bu besinden karşılayabilirsiniz.

Peynirli Pizza İçerisinde Ne Kadar C Vitamini Var?

Peynirli Pizza içerisinde C Vitamini bulunuyor. C Vitamini vücut sağlığımız için son derece önemli bir vitamindir. Özellikle bağışıklık sistemimizin güçlü olabilmesi adına bol miktarda C Vitamini tüketmemiz gerekiyor. Peynirli Pizza yiyerek C Vitamini ihtiyacımızın bir bölümünü karşılayabiliyoruz. 1 Porsiyon (Orta) Peynirli Pizza içerisinde 23,45 mg miktarında C vitamini bulunmaktadır. C Vitaminin bağışıklık sistemini güçlendirmesi dışında da faydaları büyüktür. Kronik hastalık riskini azaltır, yüksek tansiyonu yönetmeye yardımcı olur, kanda bulunan ürik asit seviyesini düşürür, demir eksikliğini gidermeye yardımcı olur, cilt sağlığını iyileştirir, yaraları iyileştirir, cilt ve saç için de son derece önemlidir.

Peki miktar olarak Peynirli Pizza içerisindeki hangi maddeden ne kadar var? Mesela ne kadar Peynirli Pizza yersek ne kadar kalori alıyoruz? Ne kadar vitamin alıyoruz? Peynirli Pizza içerisinde ne kadar Karbonhidrat, Protein ve Yağ var? Peynirli Pizza içerisinde vitamin var mı? Varsa hangi vitaminler var. İşte Peynirli Pizza içerisindeki besinler ve miktarı...

1 Porsiyon (Orta) Peynirli Pizza İçindeki Besinler

 • 63,71 Karbonhidrat
 • 34,71 Protein
 • 29,09 Yağ
 • 9,38 Lif
 • 26,85 Kolesterol
 • 1014,08 Sodyum
 • 625,5 Potasyum
 • 623,77 Kalsiyum
 • 518,36 A Vitamini
 • 23,45 C Vitamini
 • 63,71 Karbonhidrat

1 Adet Peynirli Pizza İçindeki Besinler

 • 63,71 Karbonhidrat
 • 34,71 Protein
 • 29,09 Yağ
 • 9,38 Lif
 • 26,85 Kolesterol
 • 1014,08 Sodyum
 • 625,5 Potasyum
 • 623,77 Kalsiyum
 • 518,36 A Vitamini
 • 23,45 C Vitamini
 • 63,71 Karbonhidrat

1 Dilim (İnce) Peynirli Pizza İçindeki Besinler

 • 15,78 Karbonhidrat
 • 8,6 Protein
 • 7,21 Yağ
 • 2,32 Lif
 • 6,65 Kolesterol
 • 251,16 Sodyum
 • 154,92 Potasyum
 • 154,49 Kalsiyum
 • 128,39 A Vitamini
 • 5,81 C Vitamini
 • 15,78 Karbonhidrat

1 Gram Peynirli Pizza İçindeki Besinler

 • 0,2 Karbonhidrat
 • 0,11 Protein
 • 0,09 Yağ
 • 0,03 Lif
 • 0,08 Kolesterol
 • 3,14 Sodyum
 • 1,94 Potasyum
 • 1,93 Kalsiyum
 • 1,6 A Vitamini
 • 0,07 C Vitamini
 • 0,2 Karbonhidrat

DİĞEREN ÇOK BAKILAN BESİNLER

BESİN DEĞERLERİ


PEYNİRLİ PİZZA İÇİNDEKİ BESİNLER

Karbonhidrat (g)
0
 
Protein (g)
0
 
Yağ (g)
0
 
Kolesterol (mg)
0
 
Sodyum (mg)
0
 
Potasyum (mg)
0
 
Kalsiyum (mg)
0
 
Vitamin A (iu)
0
 
Vitamin C (mg)
0
 
Demir (g)
0