Peyman Bahçeden Vişne Kurusu Kaç Kalori?


MİKTAR

BİRİMTOPLAM KALORİPeyman Bahçeden Vişne Kurusu Kaç Kalori? Peyman Bahçeden Vişne Kurusu Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Peyman Bahçeden Vişne Kurusu Kaç Kalori? Peyman Bahçeden Vişne Kurusu Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Peyman Bahçeden Vişne Kurusu yemek zararlı mı? faydalı mı? Peyman Bahçeden Vişne Kurusu kaç kalori? Peyman Bahçeden Vişne Kurusu içerisinde ne kadar protein, yağ ve lif var? Peyman Bahçeden Vişne Kurusu içinde vitamin var mı? Kilo yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Besin değeri ne kadar?

Peyman Bahçeden Vişne Kurusu kaç kalori, Peyman Bahçeden Vişne Kurusu yemek şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Peyman Bahçeden Vişne Kurusu gıdasının içerisinde hangi maddeler var? Zararlı mı? Faydalı mı? Ne sıklıkla tüketmek ve nasıl yemek lazım? Peyman Bahçeden Vişne Kurusu ile ilgili sıkça sorular soruların cevabını vermeden önce Peyman Bahçeden Vişne Kurusu ile ilgili tüm besin değerlerini bilmek gerekiyor.

Peyman Bahçeden Vişne Kurusu İçerisinde Ne Kadar Kalsiyum Var?

Peyman Bahçeden Vişne Kurusu içerisinde hiç kalsiyum yok. Kalsiyum oranı 0.

Peyman Bahçeden Vişne Kurusu İçerisinde Ne Kadar Kalori Var?

1 Porsiyon (125gr) Peyman Bahçeden Vişne Kurusu içerisinde ortalama 306,25 kalori bulunuyor. Kalori nedir? Ne işe yarar? Peyman Bahçeden Vişne Kurusu içerisinde bulunan kalori az mı çok mu? Faydalı mı zararlı mı? Gibi sorular günümüzde sıkça soruluyor. Peyman Bahçeden Vişne Kurusu içesinde de belirli bir miktarda bulunan kalori, bizim enerji kaynağımızdır. Gün içerisinde yapacağımız tüm aktiviteler için enerjiye ihtiyaç duyarız. Ortalama 1 kilo verebilmek için yaklaşık olarak 7-8 bin kalori eksiye düşmemiz gerekmektedir. Peyman Bahçeden Vişne Kurusu içerisinde bulunan kalori miktarıyla bunu dengelemek mümkün. Kalorisi fazla yiyecekleri az tüketmek her zaman bizim sağlığımız için önemli olacaktır.

Peyman Bahçeden Vişne Kurusu İçerisinde Ne Kadar Karbonhidrat Var?

Peyman Bahçeden Vişne Kurusu içerisinde Karbonhidrat bulunuyor. Karbonhidratların en büyük faydası vücutta enerji ve ısı ihtiyacını karşılıyor olması. 1 gram karbonhidrat yaklaşık olarak vücudumuza 4 kalori kazandırıyor. 1 Porsiyon (125gr) Peyman Bahçeden Vişne Kurusu içerisinde yaklaşık olarak 63,75 g karbonhidrat bulunmaktadır.

Peyman Bahçeden Vişne Kurusu İçerisinde Ne Kadar Kolesterol Var?

Peyman Bahçeden Vişne Kurusu içerisinde hiç kolesterol yok. Kolesterol oranı 0.

Peyman Bahçeden Vişne Kurusu İçerisinde Ne Kadar Lif Var?

Peyman Bahçeden Vişne Kurusu içerisinde Lif bulunuyor. Günlük yaklaşık 25-30 gram arası tüketilmesi uygun olan lif 1 Porsiyon (125gr) Peyman Bahçeden Vişne Kurusu içerisinde yaklaşık olarak 4.5 g olarak ölçümleniyor. Peyman Bahçeden Vişne Kurusu içerisinde bulunan Lif'in en büyük faydalarından birisi bağırsakların hareketlerini düzenlemesidir. Bu sayede bağırsaklar dışkıyı çok daha rahat dışarı çıkarırlar. Peyman Bahçeden Vişne Kurusu yediğimizde içerisindeki lif sayesinde düzenli tuvalete çıkarız ve bu da bizim zayıflamamız için önemli bir etken olabilir. Bunun dışında lifin diğer bir özelliği ise, kalp ve damar hastalarına iyi gelmesidir. Düzenli lif tüketenlerin tüketmeyenlere oranla damar tıkanıklığı gibi durumlardan daha uzak kaldığı belirtiliyor. Kolesterole de iyi gelen lif 1 Porsiyon (125gr) Peyman Bahçeden Vişne Kurusu içerisinde 8,33 g olarak bulunuyor.

Peyman Bahçeden Vişne Kurusu İçerisinde Ne Kadar Demir Var?

Peyman Bahçeden Vişne Kurusu içerisinde hiç demir yok. Demir oranı 0.

Peyman Bahçeden Vişne Kurusu İçerisinde Ne Kadar Yağ Var?

Peyman Bahçeden Vişne Kurusu içerisinde hiç yağ yok. Yağ oranı 0.

Peyman Bahçeden Vişne Kurusu İçerisinde Ne Kadar Potasyum Var?

Peyman Bahçeden Vişne Kurusu içerisinde hiç potasyum yok. Potasyum oranı 0.

Peyman Bahçeden Vişne Kurusu İçerisinde Ne Kadar Protein Var?

Peyman Bahçeden Vişne Kurusu içerisinde Protein bulunuyor. Peyman Bahçeden Vişne Kurusu içerisinde bulunan bu protein aslında canlıların temel yapı taşlarından birisidir. Hayatın devamlılığı için çok çok önemli olan Protein Peyman Bahçeden Vişne Kurusu dışında et, süt, balık ve diğer hayvansal besinlerde bulunuyor. Peyman Bahçeden Vişne Kurusu içerisinde bulunan proteinin fazla alınması da karaciğer yetmezliği gibi hastalıklara neden olabiliyor. Bu sebeple Peyman Bahçeden Vişne Kurusu içerisinde bulunan Protein miktarını günlük dozunu kaçırmadan almamız lazım. Örneğin sporcuların kullandığı protein tozlarının faydası olduğu kadar zararlarının da olabileceği söz konusu. 1 Porsiyon (125gr) Peyman Bahçeden Vişne Kurusu içerisinde de 2,5 g Protein bulunuyor.

Peyman Bahçeden Vişne Kurusu İçerisinde Ne Kadar Sodyum Var?

Peyman Bahçeden Vişne Kurusu içerisinde hiç sodyum yok. Sodyum oranı 0.

Peyman Bahçeden Vişne Kurusu İçerisinde Ne Kadar A Vitamini Var?

Peyman Bahçeden Vişne Kurusu içerisinde hiç A Vitamini yok. A Vitamini oranı 0.

Peyman Bahçeden Vişne Kurusu İçerisinde Ne Kadar C Vitamini Var?

Peyman Bahçeden Vişne Kurusu içerisinde hiç C Vitamini yok. C Vitamini oranı 0.

Peki miktar olarak Peyman Bahçeden Vişne Kurusu içerisindeki hangi maddeden ne kadar var? Mesela ne kadar Peyman Bahçeden Vişne Kurusu yersek ne kadar kalori alıyoruz? Ne kadar vitamin alıyoruz? Peyman Bahçeden Vişne Kurusu içerisinde ne kadar Karbonhidrat, Protein ve Yağ var? Peyman Bahçeden Vişne Kurusu içerisinde vitamin var mı? Varsa hangi vitaminler var. İşte Peyman Bahçeden Vişne Kurusu içerisindeki besinler ve miktarı...

1 Porsiyon (125gr) Peyman Bahçeden Vişne Kurusu İçindeki Besinler

 • 63,75 Karbonhidrat
 • 2,5 Protein
 • 0 Yağ
 • 8,33 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 0 Sodyum
 • 0 Potasyum
 • 0 Kalsiyum
 • 0 A Vitamini
 • 0 C Vitamini
 • 63,75 Karbonhidrat

1 Gram Peyman Bahçeden Vişne Kurusu İçindeki Besinler

 • 0,51 Karbonhidrat
 • 0,02 Protein
 • 0 Yağ
 • 0,07 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 0 Sodyum
 • 0 Potasyum
 • 0 Kalsiyum
 • 0 A Vitamini
 • 0 C Vitamini
 • 0,51 Karbonhidrat

DİĞEREN ÇOK BAKILAN BESİNLER

BESİN DEĞERLERİ


PEYMAN BAHÇEDEN VİŞNE KURUSU İÇİNDEKİ BESİNLER

Karbonhidrat (g)
0
 
Protein (g)
0
 
Yağ (g)
0
 
Kolesterol (mg)
0
 
Sodyum (mg)
0
 
Potasyum (mg)
0
 
Kalsiyum (mg)
0
 
Vitamin A (iu)
0
 
Vitamin C (mg)
0
 
Demir (g)
0