Pazı (Dondurulmuş) Kaç Kalori?


MİKTAR

BİRİMTOPLAM KALORİPazı (Dondurulmuş) Kaç Kalori? Pazı (Dondurulmuş) Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Pazı (Dondurulmuş) Kaç Kalori? Pazı (Dondurulmuş) Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Pazı (Dondurulmuş) yemek zararlı mı? faydalı mı? Pazı (Dondurulmuş) kaç kalori? Pazı (Dondurulmuş) içerisinde ne kadar protein, yağ ve lif var? Pazı (Dondurulmuş) içinde vitamin var mı? Kilo yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Besin değeri ne kadar?

Pazı (Dondurulmuş) kaç kalori, Pazı (Dondurulmuş) yemek şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Pazı (Dondurulmuş) gıdasının içerisinde hangi maddeler var? Zararlı mı? Faydalı mı? Ne sıklıkla tüketmek ve nasıl yemek lazım? Pazı (Dondurulmuş) ile ilgili sıkça sorular soruların cevabını vermeden önce Pazı (Dondurulmuş) ile ilgili tüm besin değerlerini bilmek gerekiyor.

Pazı (Dondurulmuş) İçerisinde Ne Kadar Kalsiyum Var?

Pazı (Dondurulmuş) içerisinde Kalsiyum bulunuyor. Özellikle süt ve süt ürünlerinde yüksek miktarda bulunan kalsiyum Pazı (Dondurulmuş) içerisinde de var. 1 Porsiyon (Orta) Pazı (Dondurulmuş) içerisinde 132 mg kalsiyum bulunuyor. Kalsiyumun kemik sağlığı ve kemik gelişimi için son derece faydalıdır. Günlük ihtiyacımızda inek sütü, peynir ve yoğurttan bol miktarda alabildiğimiz kalsiyumu Pazı (Dondurulmuş) yiyerek de alabiliyoruz. Pazı (Dondurulmuş) içerisinde bulunan kalsiyum da kemiklerimiz için son derece önemli bir besin kaynağıdır. Özellikle yaşlılıkta kemik sağlığımız için son derece önemli olan kalsiyumu tüketmemiz gerekmektedir. Bu sebeple Pazı (Dondurulmuş) yemek de kalsiyum almamız için önemli olacaktır.

Pazı (Dondurulmuş) İçerisinde Ne Kadar Kalori Var?

1 Porsiyon (Orta) Pazı (Dondurulmuş) içerisinde ortalama 39 kalori bulunuyor. Kalori nedir? Ne işe yarar? Pazı (Dondurulmuş) içerisinde bulunan kalori az mı çok mu? Faydalı mı zararlı mı? Gibi sorular günümüzde sıkça soruluyor. Pazı (Dondurulmuş) içesinde de belirli bir miktarda bulunan kalori, bizim enerji kaynağımızdır. Gün içerisinde yapacağımız tüm aktiviteler için enerjiye ihtiyaç duyarız. Ortalama 1 kilo verebilmek için yaklaşık olarak 7-8 bin kalori eksiye düşmemiz gerekmektedir. Pazı (Dondurulmuş) içerisinde bulunan kalori miktarıyla bunu dengelemek mümkün. Kalorisi fazla yiyecekleri az tüketmek her zaman bizim sağlığımız için önemli olacaktır.

Pazı (Dondurulmuş) İçerisinde Ne Kadar Karbonhidrat Var?

Pazı (Dondurulmuş) içerisinde Karbonhidrat bulunuyor. Karbonhidratların en büyük faydası vücutta enerji ve ısı ihtiyacını karşılıyor olması. 1 gram karbonhidrat yaklaşık olarak vücudumuza 4 kalori kazandırıyor. 1 Porsiyon (Orta) Pazı (Dondurulmuş) içerisinde yaklaşık olarak 4,25 g karbonhidrat bulunmaktadır.

Pazı (Dondurulmuş) İçerisinde Ne Kadar Kolesterol Var?

Pazı (Dondurulmuş) içerisinde hiç kolesterol yok. Kolesterol oranı 0.

Pazı (Dondurulmuş) İçerisinde Ne Kadar Lif Var?

Pazı (Dondurulmuş) içerisinde Lif bulunuyor. Günlük yaklaşık 25-30 gram arası tüketilmesi uygun olan lif 1 Porsiyon (Orta) Pazı (Dondurulmuş) içerisinde yaklaşık olarak 4.5 g olarak ölçümleniyor. Pazı (Dondurulmuş) içerisinde bulunan Lif'in en büyük faydalarından birisi bağırsakların hareketlerini düzenlemesidir. Bu sayede bağırsaklar dışkıyı çok daha rahat dışarı çıkarırlar. Pazı (Dondurulmuş) yediğimizde içerisindeki lif sayesinde düzenli tuvalete çıkarız ve bu da bizim zayıflamamız için önemli bir etken olabilir. Bunun dışında lifin diğer bir özelliği ise, kalp ve damar hastalarına iyi gelmesidir. Düzenli lif tüketenlerin tüketmeyenlere oranla damar tıkanıklığı gibi durumlardan daha uzak kaldığı belirtiliyor. Kolesterole de iyi gelen lif 1 Porsiyon (Orta) Pazı (Dondurulmuş) içerisinde 4,06 g olarak bulunuyor.

Pazı (Dondurulmuş) İçerisinde Ne Kadar Demir Var?

Pazı (Dondurulmuş) içerisinde Demir bulunuyor. Demirin en önemli görevlerinden birisi oksijen taşımaktır. Kan içerisinde oksijen taşıyan kan hücrelerinin üretiminde kullanılır. 1 Porsiyon (Orta) Pazı (Dondurulmuş) içerisinde yaklaşık olarak 3,83 demir vardır. Eğer vücutta demir oranı eksikse, yorgunluk, halsizlik, sürekli uyuma hissi, konsantrasyon bozukluğu gibi durumlar meydana gelir. Siz de Pazı (Dondurulmuş) tüketerek günlük Demir ihtiyacınızın belirli bir bölümünü buradan sağlayabilirsiniz. Eskiden de bildiğimiz gibi Demirin en çok olduğu besinlerden birisi Ispanaktır. Pazı (Dondurulmuş) içerisinde bulunan demir ile siz de yorgunluk, halsizlik, bitkinlik ve sürekli uyuma halini ortadan kaldırabilirsiniz.

Pazı (Dondurulmuş) İçerisinde Ne Kadar Yağ Var?

Pazı (Dondurulmuş) içerisinde Yağ bulunuyor. Aslında bildiğimiz üzere Pazı (Dondurulmuş) içerisinde de karşılaştığımız bu yağlar, vücudumuz için enerji kaynağı. Vücudumuz birçok fiziksel aktivite için enerjiye ihtiyaç duyar. Tam da bu zamanlarda gerekli enerji için vücutlarımızda depolanan yağlar yakılır. 1 Porsiyon (Orta) Pazı (Dondurulmuş) içerisinde 0,47 g yağ bulunmakta. Vücut yapımız limitsiz yağ depolamaya müsaittir. Dolayısıyla çok yağ depolayıp, bu yağı yakacak gerekli aktivite ve egzersizlerde bulunmazsak kilo almamız ve şişmanlamamız kaçınılmaz oluyor. Pazı (Dondurulmuş) içerisinde ki yağ oranı da bu anlamda önemli.

Pazı (Dondurulmuş) İçerisinde Ne Kadar Potasyum Var?

Pazı (Dondurulmuş) içerisinde Potasyum bunuluyor. Sabahtan akşama kadar aldığımız gıdalar içerisinde aslında günlük potasyum ihtiyacımızı çok rahat karşılıyoruz. Bu yiyeceklerin içerisinde Pazı (Dondurulmuş) yiyeceği de var. Pazı (Dondurulmuş) içerisinde de potasyum bulunuyor. 1 Porsiyon (Orta) Pazı (Dondurulmuş) içerisinde yaklaşık olarak 532,5 mg potasyum bulunuyor. Potasyumun en büyük faydalarından birisi kan basıncını dengeliyor olması. Bunun dışında yapılan araştırmalara göre potasyum tüketimi kemik kütlesinin yüksek olmasına da yardımcı oluyor. Pazı (Dondurulmuş) içerisinde de bulunan potasyum aynı zamanda böbrek taşlarına da iyi geliyor. Pazı (Dondurulmuş) tüketenler yani gerekli miktarda potasyum alanlarda böbrek taşı oranı, potasyumu eksik olanlara göre daha düşüktür. Diğer bir deyişle potasyum börek taşı oluşumunu engelliyor veya geciktiriyor.

Pazı (Dondurulmuş) İçerisinde Ne Kadar Protein Var?

Pazı (Dondurulmuş) içerisinde Protein bulunuyor. Pazı (Dondurulmuş) içerisinde bulunan bu protein aslında canlıların temel yapı taşlarından birisidir. Hayatın devamlılığı için çok çok önemli olan Protein Pazı (Dondurulmuş) dışında et, süt, balık ve diğer hayvansal besinlerde bulunuyor. Pazı (Dondurulmuş) içerisinde bulunan proteinin fazla alınması da karaciğer yetmezliği gibi hastalıklara neden olabiliyor. Bu sebeple Pazı (Dondurulmuş) içerisinde bulunan Protein miktarını günlük dozunu kaçırmadan almamız lazım. Örneğin sporcuların kullandığı protein tozlarının faydası olduğu kadar zararlarının da olabileceği söz konusu. 1 Porsiyon (Orta) Pazı (Dondurulmuş) içerisinde de 3,35 g Protein bulunuyor.

Pazı (Dondurulmuş) İçerisinde Ne Kadar Sodyum Var?

Pazı (Dondurulmuş) içerisinde Sodyum bulunuyor. Aslında günlük hayatımızda sodyumu en çok tuz ile alıyoruz. Ancak Pazı (Dondurulmuş) ile de bir miktar sodyum alıyoruz. Belirtmek gerekirse 1 Porsiyon (Orta) Pazı (Dondurulmuş) içerisinde yaklaşık olarak 127,5 mg sodyum bulunuyor. Peki Pazı (Dondurulmuş) içerisinde de yer alan sodyum ne işe yarıyor? Sodyum kasların sinir ve fonksiyonlarının etkin çalışmasını sağlıyor. Sinir hücreleri arasındaki elektrokimyasal iletişim sodyum ile oluyor. Ayrıca sodyum, vücuttaki birçok fonksiyonun düzenli olarak çalışmasına yardımcı olur. Siz de Pazı (Dondurulmuş) yiyerek sodyum almış olursunuz.

Pazı (Dondurulmuş) İçerisinde Ne Kadar A Vitamini Var?

Pazı (Dondurulmuş) içerinde A Vitamini bulunuyor. A Vitamini özellikle diş sağlığı, kemik yapısının güçlü ve dayanıklı olması ile cilt sağlığı için son derece önemlidir. Eğer vücutta A vitamini eksik kalırsa özellikle gözlerde başlayan bulanmalarla bu açığa verilir. Pazı (Dondurulmuş) içerisinde de A Vitamini bulunmaktadır. 1 Porsiyon (Orta) Pazı (Dondurulmuş) içerisinde yaklaşık olarak 880,5 iu A Vitamini bulunur. Pazı (Dondurulmuş) tüketerek siz de A Vitamini ihtiyacınızın bir bölümünü bu besinden karşılayabilirsiniz.

Pazı (Dondurulmuş) İçerisinde Ne Kadar C Vitamini Var?

Pazı (Dondurulmuş) içerisinde C Vitamini bulunuyor. C Vitamini vücut sağlığımız için son derece önemli bir vitamindir. Özellikle bağışıklık sistemimizin güçlü olabilmesi adına bol miktarda C Vitamini tüketmemiz gerekiyor. Pazı (Dondurulmuş) yiyerek C Vitamini ihtiyacımızın bir bölümünü karşılayabiliyoruz. 1 Porsiyon (Orta) Pazı (Dondurulmuş) içerisinde 42,98 mg miktarında C vitamini bulunmaktadır. C Vitaminin bağışıklık sistemini güçlendirmesi dışında da faydaları büyüktür. Kronik hastalık riskini azaltır, yüksek tansiyonu yönetmeye yardımcı olur, kanda bulunan ürik asit seviyesini düşürür, demir eksikliğini gidermeye yardımcı olur, cilt sağlığını iyileştirir, yaraları iyileştirir, cilt ve saç için de son derece önemlidir.

Peki miktar olarak Pazı (Dondurulmuş) içerisindeki hangi maddeden ne kadar var? Mesela ne kadar Pazı (Dondurulmuş) yersek ne kadar kalori alıyoruz? Ne kadar vitamin alıyoruz? Pazı (Dondurulmuş) içerisinde ne kadar Karbonhidrat, Protein ve Yağ var? Pazı (Dondurulmuş) içerisinde vitamin var mı? Varsa hangi vitaminler var. İşte Pazı (Dondurulmuş) içerisindeki besinler ve miktarı...

1 Porsiyon (Orta) Pazı (Dondurulmuş) İçindeki Besinler

 • 4,25 Karbonhidrat
 • 3,35 Protein
 • 0,47 Yağ
 • 4,06 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 127,5 Sodyum
 • 532,5 Potasyum
 • 132 Kalsiyum
 • 880,5 A Vitamini
 • 42,98 C Vitamini
 • 4,25 Karbonhidrat

1 Gram Pazı (Dondurulmuş) İçindeki Besinler

 • 0,03 Karbonhidrat
 • 0,02 Protein
 • 0 Yağ
 • 0,03 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 0,85 Sodyum
 • 3,55 Potasyum
 • 0,88 Kalsiyum
 • 5,87 A Vitamini
 • 0,29 C Vitamini
 • 0,03 Karbonhidrat

DİĞEREN ÇOK BAKILAN BESİNLER

BESİN DEĞERLERİ


PAZI (DONDURULMUŞ) İÇİNDEKİ BESİNLER

Karbonhidrat (g)
0
 
Protein (g)
0
 
Yağ (g)
0
 
Kolesterol (mg)
0
 
Sodyum (mg)
0
 
Potasyum (mg)
0
 
Kalsiyum (mg)
0
 
Vitamin A (iu)
0
 
Vitamin C (mg)
0
 
Demir (g)
0