Patatesli Et Haşlama Kaç Kalori?


MİKTAR

BİRİMTOPLAM KALORİPatatesli Et Haşlama Kaç Kalori? Patatesli Et Haşlama Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Patatesli Et Haşlama Kaç Kalori? Patatesli Et Haşlama Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Patatesli Et Haşlama yemek zararlı mı? faydalı mı? Patatesli Et Haşlama kaç kalori? Patatesli Et Haşlama içerisinde ne kadar protein, yağ ve lif var? Patatesli Et Haşlama içinde vitamin var mı? Kilo yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Besin değeri ne kadar?

Patatesli Et Haşlama kaç kalori, Patatesli Et Haşlama yemek şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Patatesli Et Haşlama gıdasının içerisinde hangi maddeler var? Zararlı mı? Faydalı mı? Ne sıklıkla tüketmek ve nasıl yemek lazım? Patatesli Et Haşlama ile ilgili sıkça sorular soruların cevabını vermeden önce Patatesli Et Haşlama ile ilgili tüm besin değerlerini bilmek gerekiyor.

Patatesli Et Haşlama İçerisinde Ne Kadar Kalsiyum Var?

Patatesli Et Haşlama içerisinde Kalsiyum bulunuyor. Özellikle süt ve süt ürünlerinde yüksek miktarda bulunan kalsiyum Patatesli Et Haşlama içerisinde de var. 1 Porsiyon (Orta) Patatesli Et Haşlama içerisinde 25,89 mg kalsiyum bulunuyor. Kalsiyumun kemik sağlığı ve kemik gelişimi için son derece faydalıdır. Günlük ihtiyacımızda inek sütü, peynir ve yoğurttan bol miktarda alabildiğimiz kalsiyumu Patatesli Et Haşlama yiyerek de alabiliyoruz. Patatesli Et Haşlama içerisinde bulunan kalsiyum da kemiklerimiz için son derece önemli bir besin kaynağıdır. Özellikle yaşlılıkta kemik sağlığımız için son derece önemli olan kalsiyumu tüketmemiz gerekmektedir. Bu sebeple Patatesli Et Haşlama yemek de kalsiyum almamız için önemli olacaktır.

Patatesli Et Haşlama İçerisinde Ne Kadar Kalori Var?

1 Porsiyon (Orta) Patatesli Et Haşlama içerisinde ortalama 385,58 kalori bulunuyor. Kalori nedir? Ne işe yarar? Patatesli Et Haşlama içerisinde bulunan kalori az mı çok mu? Faydalı mı zararlı mı? Gibi sorular günümüzde sıkça soruluyor. Patatesli Et Haşlama içesinde de belirli bir miktarda bulunan kalori, bizim enerji kaynağımızdır. Gün içerisinde yapacağımız tüm aktiviteler için enerjiye ihtiyaç duyarız. Ortalama 1 kilo verebilmek için yaklaşık olarak 7-8 bin kalori eksiye düşmemiz gerekmektedir. Patatesli Et Haşlama içerisinde bulunan kalori miktarıyla bunu dengelemek mümkün. Kalorisi fazla yiyecekleri az tüketmek her zaman bizim sağlığımız için önemli olacaktır.

Patatesli Et Haşlama İçerisinde Ne Kadar Karbonhidrat Var?

Patatesli Et Haşlama içerisinde Karbonhidrat bulunuyor. Karbonhidratların en büyük faydası vücutta enerji ve ısı ihtiyacını karşılıyor olması. 1 gram karbonhidrat yaklaşık olarak vücudumuza 4 kalori kazandırıyor. 1 Porsiyon (Orta) Patatesli Et Haşlama içerisinde yaklaşık olarak 15 g karbonhidrat bulunmaktadır.

Patatesli Et Haşlama İçerisinde Ne Kadar Kolesterol Var?

Patatesli Et Haşlama içerisinde Kolestrol bulunuyor. Kolesterol kan içerisinde muma benzer bir yapıya sahip yağ türüdür. Patatesli Et Haşlama içerisinde de bulunan bu kolesterol genel olarak ikiye ayrılır. İyi huylu ve kötü huylu kolestrol olarak adlandırılırlar. Kötü huylu olan kolesterol kalp krizi ve beyin kanamasına yol açarken, iyi huyku kolesterol ise tam tersi işlev görür. Yani kötü huyku kolestrolde yaşanan durumu tersine çevirir. 1 Porsiyon (Orta) Patatesli Et Haşlama içerisinde yaklaşık olarak 63,92 mg kolesterol bulunmaktadır.

Patatesli Et Haşlama İçerisinde Ne Kadar Lif Var?

Patatesli Et Haşlama içerisinde Lif bulunuyor. Günlük yaklaşık 25-30 gram arası tüketilmesi uygun olan lif 1 Porsiyon (Orta) Patatesli Et Haşlama içerisinde yaklaşık olarak 4.5 g olarak ölçümleniyor. Patatesli Et Haşlama içerisinde bulunan Lif'in en büyük faydalarından birisi bağırsakların hareketlerini düzenlemesidir. Bu sayede bağırsaklar dışkıyı çok daha rahat dışarı çıkarırlar. Patatesli Et Haşlama yediğimizde içerisindeki lif sayesinde düzenli tuvalete çıkarız ve bu da bizim zayıflamamız için önemli bir etken olabilir. Bunun dışında lifin diğer bir özelliği ise, kalp ve damar hastalarına iyi gelmesidir. Düzenli lif tüketenlerin tüketmeyenlere oranla damar tıkanıklığı gibi durumlardan daha uzak kaldığı belirtiliyor. Kolesterole de iyi gelen lif 1 Porsiyon (Orta) Patatesli Et Haşlama içerisinde 1,75 g olarak bulunuyor.

Patatesli Et Haşlama İçerisinde Ne Kadar Demir Var?

Patatesli Et Haşlama içerisinde Demir bulunuyor. Demirin en önemli görevlerinden birisi oksijen taşımaktır. Kan içerisinde oksijen taşıyan kan hücrelerinin üretiminde kullanılır. 1 Porsiyon (Orta) Patatesli Et Haşlama içerisinde yaklaşık olarak 2,49 demir vardır. Eğer vücutta demir oranı eksikse, yorgunluk, halsizlik, sürekli uyuma hissi, konsantrasyon bozukluğu gibi durumlar meydana gelir. Siz de Patatesli Et Haşlama tüketerek günlük Demir ihtiyacınızın belirli bir bölümünü buradan sağlayabilirsiniz. Eskiden de bildiğimiz gibi Demirin en çok olduğu besinlerden birisi Ispanaktır. Patatesli Et Haşlama içerisinde bulunan demir ile siz de yorgunluk, halsizlik, bitkinlik ve sürekli uyuma halini ortadan kaldırabilirsiniz.

Patatesli Et Haşlama İçerisinde Ne Kadar Yağ Var?

Patatesli Et Haşlama içerisinde Yağ bulunuyor. Aslında bildiğimiz üzere Patatesli Et Haşlama içerisinde de karşılaştığımız bu yağlar, vücudumuz için enerji kaynağı. Vücudumuz birçok fiziksel aktivite için enerjiye ihtiyaç duyar. Tam da bu zamanlarda gerekli enerji için vücutlarımızda depolanan yağlar yakılır. 1 Porsiyon (Orta) Patatesli Et Haşlama içerisinde 26,89 g yağ bulunmakta. Vücut yapımız limitsiz yağ depolamaya müsaittir. Dolayısıyla çok yağ depolayıp, bu yağı yakacak gerekli aktivite ve egzersizlerde bulunmazsak kilo almamız ve şişmanlamamız kaçınılmaz oluyor. Patatesli Et Haşlama içerisinde ki yağ oranı da bu anlamda önemli.

Patatesli Et Haşlama İçerisinde Ne Kadar Potasyum Var?

Patatesli Et Haşlama içerisinde Potasyum bunuluyor. Sabahtan akşama kadar aldığımız gıdalar içerisinde aslında günlük potasyum ihtiyacımızı çok rahat karşılıyoruz. Bu yiyeceklerin içerisinde Patatesli Et Haşlama yiyeceği de var. Patatesli Et Haşlama içerisinde de potasyum bulunuyor. 1 Porsiyon (Orta) Patatesli Et Haşlama içerisinde yaklaşık olarak 635,97 mg potasyum bulunuyor. Potasyumun en büyük faydalarından birisi kan basıncını dengeliyor olması. Bunun dışında yapılan araştırmalara göre potasyum tüketimi kemik kütlesinin yüksek olmasına da yardımcı oluyor. Patatesli Et Haşlama içerisinde de bulunan potasyum aynı zamanda böbrek taşlarına da iyi geliyor. Patatesli Et Haşlama tüketenler yani gerekli miktarda potasyum alanlarda böbrek taşı oranı, potasyumu eksik olanlara göre daha düşüktür. Diğer bir deyişle potasyum börek taşı oluşumunu engelliyor veya geciktiriyor.

Patatesli Et Haşlama İçerisinde Ne Kadar Protein Var?

Patatesli Et Haşlama içerisinde Protein bulunuyor. Patatesli Et Haşlama içerisinde bulunan bu protein aslında canlıların temel yapı taşlarından birisidir. Hayatın devamlılığı için çok çok önemli olan Protein Patatesli Et Haşlama dışında et, süt, balık ve diğer hayvansal besinlerde bulunuyor. Patatesli Et Haşlama içerisinde bulunan proteinin fazla alınması da karaciğer yetmezliği gibi hastalıklara neden olabiliyor. Bu sebeple Patatesli Et Haşlama içerisinde bulunan Protein miktarını günlük dozunu kaçırmadan almamız lazım. Örneğin sporcuların kullandığı protein tozlarının faydası olduğu kadar zararlarının da olabileceği söz konusu. 1 Porsiyon (Orta) Patatesli Et Haşlama içerisinde de 19,56 g Protein bulunuyor.

Patatesli Et Haşlama İçerisinde Ne Kadar Sodyum Var?

Patatesli Et Haşlama içerisinde Sodyum bulunuyor. Aslında günlük hayatımızda sodyumu en çok tuz ile alıyoruz. Ancak Patatesli Et Haşlama ile de bir miktar sodyum alıyoruz. Belirtmek gerekirse 1 Porsiyon (Orta) Patatesli Et Haşlama içerisinde yaklaşık olarak 300,61 mg sodyum bulunuyor. Peki Patatesli Et Haşlama içerisinde de yer alan sodyum ne işe yarıyor? Sodyum kasların sinir ve fonksiyonlarının etkin çalışmasını sağlıyor. Sinir hücreleri arasındaki elektrokimyasal iletişim sodyum ile oluyor. Ayrıca sodyum, vücuttaki birçok fonksiyonun düzenli olarak çalışmasına yardımcı olur. Siz de Patatesli Et Haşlama yiyerek sodyum almış olursunuz.

Patatesli Et Haşlama İçerisinde Ne Kadar A Vitamini Var?

Patatesli Et Haşlama içerinde A Vitamini bulunuyor. A Vitamini özellikle diş sağlığı, kemik yapısının güçlü ve dayanıklı olması ile cilt sağlığı için son derece önemlidir. Eğer vücutta A vitamini eksik kalırsa özellikle gözlerde başlayan bulanmalarla bu açığa verilir. Patatesli Et Haşlama içerisinde de A Vitamini bulunmaktadır. 1 Porsiyon (Orta) Patatesli Et Haşlama içerisinde yaklaşık olarak 2,43 iu A Vitamini bulunur. Patatesli Et Haşlama tüketerek siz de A Vitamini ihtiyacınızın bir bölümünü bu besinden karşılayabilirsiniz.

Patatesli Et Haşlama İçerisinde Ne Kadar C Vitamini Var?

Patatesli Et Haşlama içerisinde C Vitamini bulunuyor. C Vitamini vücut sağlığımız için son derece önemli bir vitamindir. Özellikle bağışıklık sistemimizin güçlü olabilmesi adına bol miktarda C Vitamini tüketmemiz gerekiyor. Patatesli Et Haşlama yiyerek C Vitamini ihtiyacımızın bir bölümünü karşılayabiliyoruz. 1 Porsiyon (Orta) Patatesli Et Haşlama içerisinde 7,43 mg miktarında C vitamini bulunmaktadır. C Vitaminin bağışıklık sistemini güçlendirmesi dışında da faydaları büyüktür. Kronik hastalık riskini azaltır, yüksek tansiyonu yönetmeye yardımcı olur, kanda bulunan ürik asit seviyesini düşürür, demir eksikliğini gidermeye yardımcı olur, cilt sağlığını iyileştirir, yaraları iyileştirir, cilt ve saç için de son derece önemlidir.

Peki miktar olarak Patatesli Et Haşlama içerisindeki hangi maddeden ne kadar var? Mesela ne kadar Patatesli Et Haşlama yersek ne kadar kalori alıyoruz? Ne kadar vitamin alıyoruz? Patatesli Et Haşlama içerisinde ne kadar Karbonhidrat, Protein ve Yağ var? Patatesli Et Haşlama içerisinde vitamin var mı? Varsa hangi vitaminler var. İşte Patatesli Et Haşlama içerisindeki besinler ve miktarı...

1 Porsiyon (Orta) Patatesli Et Haşlama İçindeki Besinler

 • 15 Karbonhidrat
 • 19,56 Protein
 • 26,89 Yağ
 • 1,75 Lif
 • 63,92 Kolesterol
 • 300,61 Sodyum
 • 635,97 Potasyum
 • 25,89 Kalsiyum
 • 2,43 A Vitamini
 • 7,43 C Vitamini
 • 15 Karbonhidrat

1 Çorba Kaşığı (Tepeleme) Patatesli Et Haşlama İçindeki Besinler

 • 2 Karbonhidrat
 • 2,61 Protein
 • 3,58 Yağ
 • 0,23 Lif
 • 8,52 Kolesterol
 • 40,08 Sodyum
 • 84,8 Potasyum
 • 3,45 Kalsiyum
 • 0,32 A Vitamini
 • 0,99 C Vitamini
 • 2 Karbonhidrat

1 Porsiyon (Büyük) Patatesli Et Haşlama İçindeki Besinler

 • 20 Karbonhidrat
 • 26,08 Protein
 • 35,85 Yağ
 • 2,33 Lif
 • 85,23 Kolesterol
 • 400,82 Sodyum
 • 847,96 Potasyum
 • 34,52 Kalsiyum
 • 3,24 A Vitamini
 • 9,91 C Vitamini
 • 20 Karbonhidrat

1 Porsiyon (Küçük) Patatesli Et Haşlama İçindeki Besinler

 • 10 Karbonhidrat
 • 13,04 Protein
 • 17,92 Yağ
 • 1,17 Lif
 • 42,61 Kolesterol
 • 200,41 Sodyum
 • 423,98 Potasyum
 • 17,26 Kalsiyum
 • 1,62 A Vitamini
 • 4,95 C Vitamini
 • 10 Karbonhidrat

1 Gram Patatesli Et Haşlama İçindeki Besinler

 • 0,1 Karbonhidrat
 • 0,13 Protein
 • 0,18 Yağ
 • 0,01 Lif
 • 0,43 Kolesterol
 • 2 Sodyum
 • 4,24 Potasyum
 • 0,17 Kalsiyum
 • 0,02 A Vitamini
 • 0,05 C Vitamini
 • 0,1 Karbonhidrat

DİĞEREN ÇOK BAKILAN BESİNLER

BESİN DEĞERLERİ


PATATESLİ ET HAŞLAMA İÇİNDEKİ BESİNLER

Karbonhidrat (g)
0
 
Protein (g)
0
 
Yağ (g)
0
 
Kolesterol (mg)
0
 
Sodyum (mg)
0
 
Potasyum (mg)
0
 
Kalsiyum (mg)
0
 
Vitamin A (iu)
0
 
Vitamin C (mg)
0
 
Demir (g)
0