Patatesli Brokolili Köfte Kaç Kalori?


MİKTAR

BİRİMTOPLAM KALORİPatatesli Brokolili Köfte Kaç Kalori? Patatesli Brokolili Köfte Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Patatesli Brokolili Köfte Kaç Kalori? Patatesli Brokolili Köfte Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Patatesli Brokolili Köfte yemek zararlı mı? faydalı mı? Patatesli Brokolili Köfte kaç kalori? Patatesli Brokolili Köfte içerisinde ne kadar protein, yağ ve lif var? Patatesli Brokolili Köfte içinde vitamin var mı? Kilo yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Besin değeri ne kadar?

Patatesli Brokolili Köfte kaç kalori, Patatesli Brokolili Köfte yemek şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Patatesli Brokolili Köfte gıdasının içerisinde hangi maddeler var? Zararlı mı? Faydalı mı? Ne sıklıkla tüketmek ve nasıl yemek lazım? Patatesli Brokolili Köfte ile ilgili sıkça sorular soruların cevabını vermeden önce Patatesli Brokolili Köfte ile ilgili tüm besin değerlerini bilmek gerekiyor.

Patatesli Brokolili Köfte İçerisinde Ne Kadar Kalsiyum Var?

Patatesli Brokolili Köfte içerisinde Kalsiyum bulunuyor. Özellikle süt ve süt ürünlerinde yüksek miktarda bulunan kalsiyum Patatesli Brokolili Köfte içerisinde de var. 1 Porsiyon (Orta) Patatesli Brokolili Köfte içerisinde 86,46 mg kalsiyum bulunuyor. Kalsiyumun kemik sağlığı ve kemik gelişimi için son derece faydalıdır. Günlük ihtiyacımızda inek sütü, peynir ve yoğurttan bol miktarda alabildiğimiz kalsiyumu Patatesli Brokolili Köfte yiyerek de alabiliyoruz. Patatesli Brokolili Köfte içerisinde bulunan kalsiyum da kemiklerimiz için son derece önemli bir besin kaynağıdır. Özellikle yaşlılıkta kemik sağlığımız için son derece önemli olan kalsiyumu tüketmemiz gerekmektedir. Bu sebeple Patatesli Brokolili Köfte yemek de kalsiyum almamız için önemli olacaktır.

Patatesli Brokolili Köfte İçerisinde Ne Kadar Kalori Var?

1 Porsiyon (Orta) Patatesli Brokolili Köfte içerisinde ortalama 223,54 kalori bulunuyor. Kalori nedir? Ne işe yarar? Patatesli Brokolili Köfte içerisinde bulunan kalori az mı çok mu? Faydalı mı zararlı mı? Gibi sorular günümüzde sıkça soruluyor. Patatesli Brokolili Köfte içesinde de belirli bir miktarda bulunan kalori, bizim enerji kaynağımızdır. Gün içerisinde yapacağımız tüm aktiviteler için enerjiye ihtiyaç duyarız. Ortalama 1 kilo verebilmek için yaklaşık olarak 7-8 bin kalori eksiye düşmemiz gerekmektedir. Patatesli Brokolili Köfte içerisinde bulunan kalori miktarıyla bunu dengelemek mümkün. Kalorisi fazla yiyecekleri az tüketmek her zaman bizim sağlığımız için önemli olacaktır.

Patatesli Brokolili Köfte İçerisinde Ne Kadar Karbonhidrat Var?

Patatesli Brokolili Köfte içerisinde Karbonhidrat bulunuyor. Karbonhidratların en büyük faydası vücutta enerji ve ısı ihtiyacını karşılıyor olması. 1 gram karbonhidrat yaklaşık olarak vücudumuza 4 kalori kazandırıyor. 1 Porsiyon (Orta) Patatesli Brokolili Köfte içerisinde yaklaşık olarak 20,5 g karbonhidrat bulunmaktadır.

Patatesli Brokolili Köfte İçerisinde Ne Kadar Kolesterol Var?

Patatesli Brokolili Köfte içerisinde Kolestrol bulunuyor. Kolesterol kan içerisinde muma benzer bir yapıya sahip yağ türüdür. Patatesli Brokolili Köfte içerisinde de bulunan bu kolesterol genel olarak ikiye ayrılır. İyi huylu ve kötü huylu kolestrol olarak adlandırılırlar. Kötü huylu olan kolesterol kalp krizi ve beyin kanamasına yol açarken, iyi huyku kolesterol ise tam tersi işlev görür. Yani kötü huyku kolestrolde yaşanan durumu tersine çevirir. 1 Porsiyon (Orta) Patatesli Brokolili Köfte içerisinde yaklaşık olarak 68,21 mg kolesterol bulunmaktadır.

Patatesli Brokolili Köfte İçerisinde Ne Kadar Lif Var?

Patatesli Brokolili Köfte içerisinde Lif bulunuyor. Günlük yaklaşık 25-30 gram arası tüketilmesi uygun olan lif 1 Porsiyon (Orta) Patatesli Brokolili Köfte içerisinde yaklaşık olarak 4.5 g olarak ölçümleniyor. Patatesli Brokolili Köfte içerisinde bulunan Lif'in en büyük faydalarından birisi bağırsakların hareketlerini düzenlemesidir. Bu sayede bağırsaklar dışkıyı çok daha rahat dışarı çıkarırlar. Patatesli Brokolili Köfte yediğimizde içerisindeki lif sayesinde düzenli tuvalete çıkarız ve bu da bizim zayıflamamız için önemli bir etken olabilir. Bunun dışında lifin diğer bir özelliği ise, kalp ve damar hastalarına iyi gelmesidir. Düzenli lif tüketenlerin tüketmeyenlere oranla damar tıkanıklığı gibi durumlardan daha uzak kaldığı belirtiliyor. Kolesterole de iyi gelen lif 1 Porsiyon (Orta) Patatesli Brokolili Köfte içerisinde 4,54 g olarak bulunuyor.

Patatesli Brokolili Köfte İçerisinde Ne Kadar Demir Var?

Patatesli Brokolili Köfte içerisinde Demir bulunuyor. Demirin en önemli görevlerinden birisi oksijen taşımaktır. Kan içerisinde oksijen taşıyan kan hücrelerinin üretiminde kullanılır. 1 Porsiyon (Orta) Patatesli Brokolili Köfte içerisinde yaklaşık olarak 2,73 demir vardır. Eğer vücutta demir oranı eksikse, yorgunluk, halsizlik, sürekli uyuma hissi, konsantrasyon bozukluğu gibi durumlar meydana gelir. Siz de Patatesli Brokolili Köfte tüketerek günlük Demir ihtiyacınızın belirli bir bölümünü buradan sağlayabilirsiniz. Eskiden de bildiğimiz gibi Demirin en çok olduğu besinlerden birisi Ispanaktır. Patatesli Brokolili Köfte içerisinde bulunan demir ile siz de yorgunluk, halsizlik, bitkinlik ve sürekli uyuma halini ortadan kaldırabilirsiniz.

Patatesli Brokolili Köfte İçerisinde Ne Kadar Yağ Var?

Patatesli Brokolili Köfte içerisinde Yağ bulunuyor. Aslında bildiğimiz üzere Patatesli Brokolili Köfte içerisinde de karşılaştığımız bu yağlar, vücudumuz için enerji kaynağı. Vücudumuz birçok fiziksel aktivite için enerjiye ihtiyaç duyar. Tam da bu zamanlarda gerekli enerji için vücutlarımızda depolanan yağlar yakılır. 1 Porsiyon (Orta) Patatesli Brokolili Köfte içerisinde 8,4 g yağ bulunmakta. Vücut yapımız limitsiz yağ depolamaya müsaittir. Dolayısıyla çok yağ depolayıp, bu yağı yakacak gerekli aktivite ve egzersizlerde bulunmazsak kilo almamız ve şişmanlamamız kaçınılmaz oluyor. Patatesli Brokolili Köfte içerisinde ki yağ oranı da bu anlamda önemli.

Patatesli Brokolili Köfte İçerisinde Ne Kadar Potasyum Var?

Patatesli Brokolili Köfte içerisinde Potasyum bunuluyor. Sabahtan akşama kadar aldığımız gıdalar içerisinde aslında günlük potasyum ihtiyacımızı çok rahat karşılıyoruz. Bu yiyeceklerin içerisinde Patatesli Brokolili Köfte yiyeceği de var. Patatesli Brokolili Köfte içerisinde de potasyum bulunuyor. 1 Porsiyon (Orta) Patatesli Brokolili Köfte içerisinde yaklaşık olarak 924,55 mg potasyum bulunuyor. Potasyumun en büyük faydalarından birisi kan basıncını dengeliyor olması. Bunun dışında yapılan araştırmalara göre potasyum tüketimi kemik kütlesinin yüksek olmasına da yardımcı oluyor. Patatesli Brokolili Köfte içerisinde de bulunan potasyum aynı zamanda böbrek taşlarına da iyi geliyor. Patatesli Brokolili Köfte tüketenler yani gerekli miktarda potasyum alanlarda böbrek taşı oranı, potasyumu eksik olanlara göre daha düşüktür. Diğer bir deyişle potasyum börek taşı oluşumunu engelliyor veya geciktiriyor.

Patatesli Brokolili Köfte İçerisinde Ne Kadar Protein Var?

Patatesli Brokolili Köfte içerisinde Protein bulunuyor. Patatesli Brokolili Köfte içerisinde bulunan bu protein aslında canlıların temel yapı taşlarından birisidir. Hayatın devamlılığı için çok çok önemli olan Protein Patatesli Brokolili Köfte dışında et, süt, balık ve diğer hayvansal besinlerde bulunuyor. Patatesli Brokolili Köfte içerisinde bulunan proteinin fazla alınması da karaciğer yetmezliği gibi hastalıklara neden olabiliyor. Bu sebeple Patatesli Brokolili Köfte içerisinde bulunan Protein miktarını günlük dozunu kaçırmadan almamız lazım. Örneğin sporcuların kullandığı protein tozlarının faydası olduğu kadar zararlarının da olabileceği söz konusu. 1 Porsiyon (Orta) Patatesli Brokolili Köfte içerisinde de 15,18 g Protein bulunuyor.

Patatesli Brokolili Köfte İçerisinde Ne Kadar Sodyum Var?

Patatesli Brokolili Köfte içerisinde Sodyum bulunuyor. Aslında günlük hayatımızda sodyumu en çok tuz ile alıyoruz. Ancak Patatesli Brokolili Köfte ile de bir miktar sodyum alıyoruz. Belirtmek gerekirse 1 Porsiyon (Orta) Patatesli Brokolili Köfte içerisinde yaklaşık olarak 145,96 mg sodyum bulunuyor. Peki Patatesli Brokolili Köfte içerisinde de yer alan sodyum ne işe yarıyor? Sodyum kasların sinir ve fonksiyonlarının etkin çalışmasını sağlıyor. Sinir hücreleri arasındaki elektrokimyasal iletişim sodyum ile oluyor. Ayrıca sodyum, vücuttaki birçok fonksiyonun düzenli olarak çalışmasına yardımcı olur. Siz de Patatesli Brokolili Köfte yiyerek sodyum almış olursunuz.

Patatesli Brokolili Köfte İçerisinde Ne Kadar A Vitamini Var?

Patatesli Brokolili Köfte içerinde A Vitamini bulunuyor. A Vitamini özellikle diş sağlığı, kemik yapısının güçlü ve dayanıklı olması ile cilt sağlığı için son derece önemlidir. Eğer vücutta A vitamini eksik kalırsa özellikle gözlerde başlayan bulanmalarla bu açığa verilir. Patatesli Brokolili Köfte içerisinde de A Vitamini bulunmaktadır. 1 Porsiyon (Orta) Patatesli Brokolili Köfte içerisinde yaklaşık olarak 149,93 iu A Vitamini bulunur. Patatesli Brokolili Köfte tüketerek siz de A Vitamini ihtiyacınızın bir bölümünü bu besinden karşılayabilirsiniz.

Patatesli Brokolili Köfte İçerisinde Ne Kadar C Vitamini Var?

Patatesli Brokolili Köfte içerisinde C Vitamini bulunuyor. C Vitamini vücut sağlığımız için son derece önemli bir vitamindir. Özellikle bağışıklık sistemimizin güçlü olabilmesi adına bol miktarda C Vitamini tüketmemiz gerekiyor. Patatesli Brokolili Köfte yiyerek C Vitamini ihtiyacımızın bir bölümünü karşılayabiliyoruz. 1 Porsiyon (Orta) Patatesli Brokolili Köfte içerisinde 83,54 mg miktarında C vitamini bulunmaktadır. C Vitaminin bağışıklık sistemini güçlendirmesi dışında da faydaları büyüktür. Kronik hastalık riskini azaltır, yüksek tansiyonu yönetmeye yardımcı olur, kanda bulunan ürik asit seviyesini düşürür, demir eksikliğini gidermeye yardımcı olur, cilt sağlığını iyileştirir, yaraları iyileştirir, cilt ve saç için de son derece önemlidir.

Peki miktar olarak Patatesli Brokolili Köfte içerisindeki hangi maddeden ne kadar var? Mesela ne kadar Patatesli Brokolili Köfte yersek ne kadar kalori alıyoruz? Ne kadar vitamin alıyoruz? Patatesli Brokolili Köfte içerisinde ne kadar Karbonhidrat, Protein ve Yağ var? Patatesli Brokolili Köfte içerisinde vitamin var mı? Varsa hangi vitaminler var. İşte Patatesli Brokolili Köfte içerisindeki besinler ve miktarı...

1 Porsiyon (Orta) Patatesli Brokolili Köfte İçindeki Besinler

 • 20,5 Karbonhidrat
 • 15,18 Protein
 • 8,4 Yağ
 • 4,54 Lif
 • 68,21 Kolesterol
 • 145,96 Sodyum
 • 924,55 Potasyum
 • 86,46 Kalsiyum
 • 149,93 A Vitamini
 • 83,54 C Vitamini
 • 20,5 Karbonhidrat

1 Köfte Kadar Patatesli Brokolili Köfte İçindeki Besinler

 • 1,76 Karbonhidrat
 • 1,3 Protein
 • 0,72 Yağ
 • 0,39 Lif
 • 5,85 Kolesterol
 • 12,51 Sodyum
 • 79,25 Potasyum
 • 7,41 Kalsiyum
 • 12,85 A Vitamini
 • 7,16 C Vitamini
 • 1,76 Karbonhidrat

1 Gram Patatesli Brokolili Köfte İçindeki Besinler

 • 0,06 Karbonhidrat
 • 0,04 Protein
 • 0,02 Yağ
 • 0,01 Lif
 • 0,19 Kolesterol
 • 0,42 Sodyum
 • 2,64 Potasyum
 • 0,25 Kalsiyum
 • 0,43 A Vitamini
 • 0,24 C Vitamini
 • 0,06 Karbonhidrat

DİĞEREN ÇOK BAKILAN BESİNLER

BESİN DEĞERLERİ


PATATESLİ BROKOLİLİ KÖFTE İÇİNDEKİ BESİNLER

Karbonhidrat (g)
0
 
Protein (g)
0
 
Yağ (g)
0
 
Kolesterol (mg)
0
 
Sodyum (mg)
0
 
Potasyum (mg)
0
 
Kalsiyum (mg)
0
 
Vitamin A (iu)
0
 
Vitamin C (mg)
0
 
Demir (g)
0