Muratbey Sürmeli Peynir Kaç Kalori?


MİKTAR

BİRİMTOPLAM KALORİMuratbey Sürmeli Peynir Kaç Kalori? Muratbey Sürmeli Peynir Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Muratbey Sürmeli Peynir Kaç Kalori? Muratbey Sürmeli Peynir Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Muratbey Sürmeli Peynir yemek zararlı mı? faydalı mı? Muratbey Sürmeli Peynir kaç kalori? Muratbey Sürmeli Peynir içerisinde ne kadar protein, yağ ve lif var? Muratbey Sürmeli Peynir içinde vitamin var mı? Kilo yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Besin değeri ne kadar?

Muratbey Sürmeli Peynir kaç kalori, Muratbey Sürmeli Peynir yemek şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Muratbey Sürmeli Peynir gıdasının içerisinde hangi maddeler var? Zararlı mı? Faydalı mı? Ne sıklıkla tüketmek ve nasıl yemek lazım? Muratbey Sürmeli Peynir ile ilgili sıkça sorular soruların cevabını vermeden önce Muratbey Sürmeli Peynir ile ilgili tüm besin değerlerini bilmek gerekiyor.

Muratbey Sürmeli Peynir İçerisinde Ne Kadar Kalsiyum Var?

Muratbey Sürmeli Peynir içerisinde Kalsiyum bulunuyor. Özellikle süt ve süt ürünlerinde yüksek miktarda bulunan kalsiyum Muratbey Sürmeli Peynir içerisinde de var. 1 Tatlı Kaşığı Muratbey Sürmeli Peynir içerisinde 24,3 mg kalsiyum bulunuyor. Kalsiyumun kemik sağlığı ve kemik gelişimi için son derece faydalıdır. Günlük ihtiyacımızda inek sütü, peynir ve yoğurttan bol miktarda alabildiğimiz kalsiyumu Muratbey Sürmeli Peynir yiyerek de alabiliyoruz. Muratbey Sürmeli Peynir içerisinde bulunan kalsiyum da kemiklerimiz için son derece önemli bir besin kaynağıdır. Özellikle yaşlılıkta kemik sağlığımız için son derece önemli olan kalsiyumu tüketmemiz gerekmektedir. Bu sebeple Muratbey Sürmeli Peynir yemek de kalsiyum almamız için önemli olacaktır.

Muratbey Sürmeli Peynir İçerisinde Ne Kadar Kalori Var?

1 Tatlı Kaşığı Muratbey Sürmeli Peynir içerisinde ortalama 11,18 kalori bulunuyor. Kalori nedir? Ne işe yarar? Muratbey Sürmeli Peynir içerisinde bulunan kalori az mı çok mu? Faydalı mı zararlı mı? Gibi sorular günümüzde sıkça soruluyor. Muratbey Sürmeli Peynir içesinde de belirli bir miktarda bulunan kalori, bizim enerji kaynağımızdır. Gün içerisinde yapacağımız tüm aktiviteler için enerjiye ihtiyaç duyarız. Ortalama 1 kilo verebilmek için yaklaşık olarak 7-8 bin kalori eksiye düşmemiz gerekmektedir. Muratbey Sürmeli Peynir içerisinde bulunan kalori miktarıyla bunu dengelemek mümkün. Kalorisi fazla yiyecekleri az tüketmek her zaman bizim sağlığımız için önemli olacaktır.

Muratbey Sürmeli Peynir İçerisinde Ne Kadar Karbonhidrat Var?

Muratbey Sürmeli Peynir içerisinde Karbonhidrat bulunuyor. Karbonhidratların en büyük faydası vücutta enerji ve ısı ihtiyacını karşılıyor olması. 1 gram karbonhidrat yaklaşık olarak vücudumuza 4 kalori kazandırıyor. 1 Tatlı Kaşığı Muratbey Sürmeli Peynir içerisinde yaklaşık olarak 0,28 g karbonhidrat bulunmaktadır.

Muratbey Sürmeli Peynir İçerisinde Ne Kadar Kolesterol Var?

Muratbey Sürmeli Peynir içerisinde hiç kolesterol yok. Kolesterol oranı 0.

Muratbey Sürmeli Peynir İçerisinde Ne Kadar Lif Var?

Muratbey Sürmeli Peynir içerisinde hiç lif yok. Lif oranı 0.

Muratbey Sürmeli Peynir İçerisinde Ne Kadar Demir Var?

Muratbey Sürmeli Peynir içerisinde hiç demir yok. Demir oranı 0.

Muratbey Sürmeli Peynir İçerisinde Ne Kadar Yağ Var?

Muratbey Sürmeli Peynir içerisinde Yağ bulunuyor. Aslında bildiğimiz üzere Muratbey Sürmeli Peynir içerisinde de karşılaştığımız bu yağlar, vücudumuz için enerji kaynağı. Vücudumuz birçok fiziksel aktivite için enerjiye ihtiyaç duyar. Tam da bu zamanlarda gerekli enerji için vücutlarımızda depolanan yağlar yakılır. 1 Tatlı Kaşığı Muratbey Sürmeli Peynir içerisinde 0,88 g yağ bulunmakta. Vücut yapımız limitsiz yağ depolamaya müsaittir. Dolayısıyla çok yağ depolayıp, bu yağı yakacak gerekli aktivite ve egzersizlerde bulunmazsak kilo almamız ve şişmanlamamız kaçınılmaz oluyor. Muratbey Sürmeli Peynir içerisinde ki yağ oranı da bu anlamda önemli.

Muratbey Sürmeli Peynir İçerisinde Ne Kadar Potasyum Var?

Muratbey Sürmeli Peynir içerisinde hiç potasyum yok. Potasyum oranı 0.

Muratbey Sürmeli Peynir İçerisinde Ne Kadar Protein Var?

Muratbey Sürmeli Peynir içerisinde Protein bulunuyor. Muratbey Sürmeli Peynir içerisinde bulunan bu protein aslında canlıların temel yapı taşlarından birisidir. Hayatın devamlılığı için çok çok önemli olan Protein Muratbey Sürmeli Peynir dışında et, süt, balık ve diğer hayvansal besinlerde bulunuyor. Muratbey Sürmeli Peynir içerisinde bulunan proteinin fazla alınması da karaciğer yetmezliği gibi hastalıklara neden olabiliyor. Bu sebeple Muratbey Sürmeli Peynir içerisinde bulunan Protein miktarını günlük dozunu kaçırmadan almamız lazım. Örneğin sporcuların kullandığı protein tozlarının faydası olduğu kadar zararlarının da olabileceği söz konusu. 1 Tatlı Kaşığı Muratbey Sürmeli Peynir içerisinde de 0,55 g Protein bulunuyor.

Muratbey Sürmeli Peynir İçerisinde Ne Kadar Sodyum Var?

Muratbey Sürmeli Peynir içerisinde hiç sodyum yok. Sodyum oranı 0.

Muratbey Sürmeli Peynir İçerisinde Ne Kadar A Vitamini Var?

Muratbey Sürmeli Peynir içerisinde hiç A Vitamini yok. A Vitamini oranı 0.

Muratbey Sürmeli Peynir İçerisinde Ne Kadar C Vitamini Var?

Muratbey Sürmeli Peynir içerisinde hiç C Vitamini yok. C Vitamini oranı 0.

Peki miktar olarak Muratbey Sürmeli Peynir içerisindeki hangi maddeden ne kadar var? Mesela ne kadar Muratbey Sürmeli Peynir yersek ne kadar kalori alıyoruz? Ne kadar vitamin alıyoruz? Muratbey Sürmeli Peynir içerisinde ne kadar Karbonhidrat, Protein ve Yağ var? Muratbey Sürmeli Peynir içerisinde vitamin var mı? Varsa hangi vitaminler var. İşte Muratbey Sürmeli Peynir içerisindeki besinler ve miktarı...

1 Tatlı Kaşığı Muratbey Sürmeli Peynir İçindeki Besinler

 • 0,28 Karbonhidrat
 • 0,55 Protein
 • 0,88 Yağ
 • 0 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 0 Sodyum
 • 0 Potasyum
 • 24,3 Kalsiyum
 • 0 A Vitamini
 • 0 C Vitamini
 • 0,28 Karbonhidrat

1 Gram Muratbey Sürmeli Peynir İçindeki Besinler

 • 0,06 Karbonhidrat
 • 0,11 Protein
 • 0,18 Yağ
 • 0 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 0 Sodyum
 • 0 Potasyum
 • 4,86 Kalsiyum
 • 0 A Vitamini
 • 0 C Vitamini
 • 0,06 Karbonhidrat

DİĞEREN ÇOK BAKILAN BESİNLER

BESİN DEĞERLERİ


MURATBEY SÜRMELİ PEYNİR İÇİNDEKİ BESİNLER

Karbonhidrat (g)
0
 
Protein (g)
0
 
Yağ (g)
0
 
Kolesterol (mg)
0
 
Sodyum (mg)
0
 
Potasyum (mg)
0
 
Kalsiyum (mg)
0
 
Vitamin A (iu)
0
 
Vitamin C (mg)
0
 
Demir (g)
0