Meyveli Gevrek Kaç Kalori?


MİKTAR

BİRİMTOPLAM KALORİMeyveli Gevrek Kaç Kalori? Meyveli Gevrek Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Meyveli Gevrek Kaç Kalori? Meyveli Gevrek Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Meyveli Gevrek yemek zararlı mı? faydalı mı? Meyveli Gevrek kaç kalori? Meyveli Gevrek içerisinde ne kadar protein, yağ ve lif var? Meyveli Gevrek içinde vitamin var mı? Kilo yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Besin değeri ne kadar?

Meyveli Gevrek kaç kalori, Meyveli Gevrek yemek şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Meyveli Gevrek gıdasının içerisinde hangi maddeler var? Zararlı mı? Faydalı mı? Ne sıklıkla tüketmek ve nasıl yemek lazım? Meyveli Gevrek ile ilgili sıkça sorular soruların cevabını vermeden önce Meyveli Gevrek ile ilgili tüm besin değerlerini bilmek gerekiyor.

Meyveli Gevrek İçerisinde Ne Kadar Kalsiyum Var?

Meyveli Gevrek içerisinde Kalsiyum bulunuyor. Özellikle süt ve süt ürünlerinde yüksek miktarda bulunan kalsiyum Meyveli Gevrek içerisinde de var. 1 Kase (Orta) Meyveli Gevrek içerisinde 160 mg kalsiyum bulunuyor. Kalsiyumun kemik sağlığı ve kemik gelişimi için son derece faydalıdır. Günlük ihtiyacımızda inek sütü, peynir ve yoğurttan bol miktarda alabildiğimiz kalsiyumu Meyveli Gevrek yiyerek de alabiliyoruz. Meyveli Gevrek içerisinde bulunan kalsiyum da kemiklerimiz için son derece önemli bir besin kaynağıdır. Özellikle yaşlılıkta kemik sağlığımız için son derece önemli olan kalsiyumu tüketmemiz gerekmektedir. Bu sebeple Meyveli Gevrek yemek de kalsiyum almamız için önemli olacaktır.

Meyveli Gevrek İçerisinde Ne Kadar Kalori Var?

1 Kase (Orta) Meyveli Gevrek içerisinde ortalama 144,8 kalori bulunuyor. Kalori nedir? Ne işe yarar? Meyveli Gevrek içerisinde bulunan kalori az mı çok mu? Faydalı mı zararlı mı? Gibi sorular günümüzde sıkça soruluyor. Meyveli Gevrek içesinde de belirli bir miktarda bulunan kalori, bizim enerji kaynağımızdır. Gün içerisinde yapacağımız tüm aktiviteler için enerjiye ihtiyaç duyarız. Ortalama 1 kilo verebilmek için yaklaşık olarak 7-8 bin kalori eksiye düşmemiz gerekmektedir. Meyveli Gevrek içerisinde bulunan kalori miktarıyla bunu dengelemek mümkün. Kalorisi fazla yiyecekleri az tüketmek her zaman bizim sağlığımız için önemli olacaktır.

Meyveli Gevrek İçerisinde Ne Kadar Karbonhidrat Var?

Meyveli Gevrek içerisinde Karbonhidrat bulunuyor. Karbonhidratların en büyük faydası vücutta enerji ve ısı ihtiyacını karşılıyor olması. 1 gram karbonhidrat yaklaşık olarak vücudumuza 4 kalori kazandırıyor. 1 Kase (Orta) Meyveli Gevrek içerisinde yaklaşık olarak 29,84 g karbonhidrat bulunmaktadır.

Meyveli Gevrek İçerisinde Ne Kadar Kolesterol Var?

Meyveli Gevrek içerisinde hiç kolesterol yok. Kolesterol oranı 0.

Meyveli Gevrek İçerisinde Ne Kadar Lif Var?

Meyveli Gevrek içerisinde Lif bulunuyor. Günlük yaklaşık 25-30 gram arası tüketilmesi uygun olan lif 1 Kase (Orta) Meyveli Gevrek içerisinde yaklaşık olarak 4.5 g olarak ölçümleniyor. Meyveli Gevrek içerisinde bulunan Lif'in en büyük faydalarından birisi bağırsakların hareketlerini düzenlemesidir. Bu sayede bağırsaklar dışkıyı çok daha rahat dışarı çıkarırlar. Meyveli Gevrek yediğimizde içerisindeki lif sayesinde düzenli tuvalete çıkarız ve bu da bizim zayıflamamız için önemli bir etken olabilir. Bunun dışında lifin diğer bir özelliği ise, kalp ve damar hastalarına iyi gelmesidir. Düzenli lif tüketenlerin tüketmeyenlere oranla damar tıkanıklığı gibi durumlardan daha uzak kaldığı belirtiliyor. Kolesterole de iyi gelen lif 1 Kase (Orta) Meyveli Gevrek içerisinde 2,36 g olarak bulunuyor.

Meyveli Gevrek İçerisinde Ne Kadar Demir Var?

Meyveli Gevrek içerisinde Demir bulunuyor. Demirin en önemli görevlerinden birisi oksijen taşımaktır. Kan içerisinde oksijen taşıyan kan hücrelerinin üretiminde kullanılır. 1 Kase (Orta) Meyveli Gevrek içerisinde yaklaşık olarak 4,16 demir vardır. Eğer vücutta demir oranı eksikse, yorgunluk, halsizlik, sürekli uyuma hissi, konsantrasyon bozukluğu gibi durumlar meydana gelir. Siz de Meyveli Gevrek tüketerek günlük Demir ihtiyacınızın belirli bir bölümünü buradan sağlayabilirsiniz. Eskiden de bildiğimiz gibi Demirin en çok olduğu besinlerden birisi Ispanaktır. Meyveli Gevrek içerisinde bulunan demir ile siz de yorgunluk, halsizlik, bitkinlik ve sürekli uyuma halini ortadan kaldırabilirsiniz.

Meyveli Gevrek İçerisinde Ne Kadar Yağ Var?

Meyveli Gevrek içerisinde Yağ bulunuyor. Aslında bildiğimiz üzere Meyveli Gevrek içerisinde de karşılaştığımız bu yağlar, vücudumuz için enerji kaynağı. Vücudumuz birçok fiziksel aktivite için enerjiye ihtiyaç duyar. Tam da bu zamanlarda gerekli enerji için vücutlarımızda depolanan yağlar yakılır. 1 Kase (Orta) Meyveli Gevrek içerisinde 1,16 g yağ bulunmakta. Vücut yapımız limitsiz yağ depolamaya müsaittir. Dolayısıyla çok yağ depolayıp, bu yağı yakacak gerekli aktivite ve egzersizlerde bulunmazsak kilo almamız ve şişmanlamamız kaçınılmaz oluyor. Meyveli Gevrek içerisinde ki yağ oranı da bu anlamda önemli.

Meyveli Gevrek İçerisinde Ne Kadar Potasyum Var?

Meyveli Gevrek içerisinde hiç potasyum yok. Potasyum oranı 0.

Meyveli Gevrek İçerisinde Ne Kadar Protein Var?

Meyveli Gevrek içerisinde Protein bulunuyor. Meyveli Gevrek içerisinde bulunan bu protein aslında canlıların temel yapı taşlarından birisidir. Hayatın devamlılığı için çok çok önemli olan Protein Meyveli Gevrek dışında et, süt, balık ve diğer hayvansal besinlerde bulunuyor. Meyveli Gevrek içerisinde bulunan proteinin fazla alınması da karaciğer yetmezliği gibi hastalıklara neden olabiliyor. Bu sebeple Meyveli Gevrek içerisinde bulunan Protein miktarını günlük dozunu kaçırmadan almamız lazım. Örneğin sporcuların kullandığı protein tozlarının faydası olduğu kadar zararlarının da olabileceği söz konusu. 1 Kase (Orta) Meyveli Gevrek içerisinde de 2,6 g Protein bulunuyor.

Meyveli Gevrek İçerisinde Ne Kadar Sodyum Var?

Meyveli Gevrek içerisinde Sodyum bulunuyor. Aslında günlük hayatımızda sodyumu en çok tuz ile alıyoruz. Ancak Meyveli Gevrek ile de bir miktar sodyum alıyoruz. Belirtmek gerekirse 1 Kase (Orta) Meyveli Gevrek içerisinde yaklaşık olarak 244 mg sodyum bulunuyor. Peki Meyveli Gevrek içerisinde de yer alan sodyum ne işe yarıyor? Sodyum kasların sinir ve fonksiyonlarının etkin çalışmasını sağlıyor. Sinir hücreleri arasındaki elektrokimyasal iletişim sodyum ile oluyor. Ayrıca sodyum, vücuttaki birçok fonksiyonun düzenli olarak çalışmasına yardımcı olur. Siz de Meyveli Gevrek yiyerek sodyum almış olursunuz.

Meyveli Gevrek İçerisinde Ne Kadar A Vitamini Var?

Meyveli Gevrek içerisinde hiç A Vitamini yok. A Vitamini oranı 0.

Meyveli Gevrek İçerisinde Ne Kadar C Vitamini Var?

Meyveli Gevrek içerisinde hiç C Vitamini yok. C Vitamini oranı 0.

Peki miktar olarak Meyveli Gevrek içerisindeki hangi maddeden ne kadar var? Mesela ne kadar Meyveli Gevrek yersek ne kadar kalori alıyoruz? Ne kadar vitamin alıyoruz? Meyveli Gevrek içerisinde ne kadar Karbonhidrat, Protein ve Yağ var? Meyveli Gevrek içerisinde vitamin var mı? Varsa hangi vitaminler var. İşte Meyveli Gevrek içerisindeki besinler ve miktarı...

1 Kase (Orta) Meyveli Gevrek İçindeki Besinler

 • 29,84 Karbonhidrat
 • 2,6 Protein
 • 1,16 Yağ
 • 2,36 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 244 Sodyum
 • 0 Potasyum
 • 160 Kalsiyum
 • 0 A Vitamini
 • 0 C Vitamini
 • 29,84 Karbonhidrat

1 Çorba Kaşığı Meyveli Gevrek İçindeki Besinler

 • 5,97 Karbonhidrat
 • 0,52 Protein
 • 0,23 Yağ
 • 0,47 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 48,8 Sodyum
 • 0 Potasyum
 • 32 Kalsiyum
 • 0 A Vitamini
 • 0 C Vitamini
 • 5,97 Karbonhidrat

DİĞEREN ÇOK BAKILAN BESİNLER

BESİN DEĞERLERİ


MEYVELİ GEVREK İÇİNDEKİ BESİNLER

Karbonhidrat (g)
0
 
Protein (g)
0
 
Yağ (g)
0
 
Kolesterol (mg)
0
 
Sodyum (mg)
0
 
Potasyum (mg)
0
 
Kalsiyum (mg)
0
 
Vitamin A (iu)
0
 
Vitamin C (mg)
0
 
Demir (g)
0