Meyve Karışımı Sonbahar Kış Kaç Kalori?


MİKTAR

BİRİMTOPLAM KALORİMeyve Karışımı Sonbahar Kış Kaç Kalori? Meyve Karışımı Sonbahar Kış Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Meyve Karışımı Sonbahar Kış Kaç Kalori? Meyve Karışımı Sonbahar Kış Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Meyve Karışımı Sonbahar Kış yemek zararlı mı? faydalı mı? Meyve Karışımı Sonbahar Kış kaç kalori? Meyve Karışımı Sonbahar Kış içerisinde ne kadar protein, yağ ve lif var? Meyve Karışımı Sonbahar Kış içinde vitamin var mı? Kilo yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Besin değeri ne kadar?

Meyve Karışımı Sonbahar Kış kaç kalori, Meyve Karışımı Sonbahar Kış yemek şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Meyve Karışımı Sonbahar Kış gıdasının içerisinde hangi maddeler var? Zararlı mı? Faydalı mı? Ne sıklıkla tüketmek ve nasıl yemek lazım? Meyve Karışımı Sonbahar Kış ile ilgili sıkça sorular soruların cevabını vermeden önce Meyve Karışımı Sonbahar Kış ile ilgili tüm besin değerlerini bilmek gerekiyor.

Meyve Karışımı Sonbahar Kış İçerisinde Ne Kadar Kalsiyum Var?

Meyve Karışımı Sonbahar Kış içerisinde Kalsiyum bulunuyor. Özellikle süt ve süt ürünlerinde yüksek miktarda bulunan kalsiyum Meyve Karışımı Sonbahar Kış içerisinde de var. 1 Porsiyon (Orta) Meyve Karışımı Sonbahar Kış içerisinde 24 mg kalsiyum bulunuyor. Kalsiyumun kemik sağlığı ve kemik gelişimi için son derece faydalıdır. Günlük ihtiyacımızda inek sütü, peynir ve yoğurttan bol miktarda alabildiğimiz kalsiyumu Meyve Karışımı Sonbahar Kış yiyerek de alabiliyoruz. Meyve Karışımı Sonbahar Kış içerisinde bulunan kalsiyum da kemiklerimiz için son derece önemli bir besin kaynağıdır. Özellikle yaşlılıkta kemik sağlığımız için son derece önemli olan kalsiyumu tüketmemiz gerekmektedir. Bu sebeple Meyve Karışımı Sonbahar Kış yemek de kalsiyum almamız için önemli olacaktır.

Meyve Karışımı Sonbahar Kış İçerisinde Ne Kadar Kalori Var?

1 Porsiyon (Orta) Meyve Karışımı Sonbahar Kış içerisinde ortalama 81 kalori bulunuyor. Kalori nedir? Ne işe yarar? Meyve Karışımı Sonbahar Kış içerisinde bulunan kalori az mı çok mu? Faydalı mı zararlı mı? Gibi sorular günümüzde sıkça soruluyor. Meyve Karışımı Sonbahar Kış içesinde de belirli bir miktarda bulunan kalori, bizim enerji kaynağımızdır. Gün içerisinde yapacağımız tüm aktiviteler için enerjiye ihtiyaç duyarız. Ortalama 1 kilo verebilmek için yaklaşık olarak 7-8 bin kalori eksiye düşmemiz gerekmektedir. Meyve Karışımı Sonbahar Kış içerisinde bulunan kalori miktarıyla bunu dengelemek mümkün. Kalorisi fazla yiyecekleri az tüketmek her zaman bizim sağlığımız için önemli olacaktır.

Meyve Karışımı Sonbahar Kış İçerisinde Ne Kadar Karbonhidrat Var?

Meyve Karışımı Sonbahar Kış içerisinde Karbonhidrat bulunuyor. Karbonhidratların en büyük faydası vücutta enerji ve ısı ihtiyacını karşılıyor olması. 1 gram karbonhidrat yaklaşık olarak vücudumuza 4 kalori kazandırıyor. 1 Porsiyon (Orta) Meyve Karışımı Sonbahar Kış içerisinde yaklaşık olarak 17,19 g karbonhidrat bulunmaktadır.

Meyve Karışımı Sonbahar Kış İçerisinde Ne Kadar Kolesterol Var?

Meyve Karışımı Sonbahar Kış içerisinde hiç kolesterol yok. Kolesterol oranı 0.

Meyve Karışımı Sonbahar Kış İçerisinde Ne Kadar Lif Var?

Meyve Karışımı Sonbahar Kış içerisinde Lif bulunuyor. Günlük yaklaşık 25-30 gram arası tüketilmesi uygun olan lif 1 Porsiyon (Orta) Meyve Karışımı Sonbahar Kış içerisinde yaklaşık olarak 4.5 g olarak ölçümleniyor. Meyve Karışımı Sonbahar Kış içerisinde bulunan Lif'in en büyük faydalarından birisi bağırsakların hareketlerini düzenlemesidir. Bu sayede bağırsaklar dışkıyı çok daha rahat dışarı çıkarırlar. Meyve Karışımı Sonbahar Kış yediğimizde içerisindeki lif sayesinde düzenli tuvalete çıkarız ve bu da bizim zayıflamamız için önemli bir etken olabilir. Bunun dışında lifin diğer bir özelliği ise, kalp ve damar hastalarına iyi gelmesidir. Düzenli lif tüketenlerin tüketmeyenlere oranla damar tıkanıklığı gibi durumlardan daha uzak kaldığı belirtiliyor. Kolesterole de iyi gelen lif 1 Porsiyon (Orta) Meyve Karışımı Sonbahar Kış içerisinde 3,23 g olarak bulunuyor.

Meyve Karışımı Sonbahar Kış İçerisinde Ne Kadar Demir Var?

Meyve Karışımı Sonbahar Kış içerisinde Demir bulunuyor. Demirin en önemli görevlerinden birisi oksijen taşımaktır. Kan içerisinde oksijen taşıyan kan hücrelerinin üretiminde kullanılır. 1 Porsiyon (Orta) Meyve Karışımı Sonbahar Kış içerisinde yaklaşık olarak 0,65 demir vardır. Eğer vücutta demir oranı eksikse, yorgunluk, halsizlik, sürekli uyuma hissi, konsantrasyon bozukluğu gibi durumlar meydana gelir. Siz de Meyve Karışımı Sonbahar Kış tüketerek günlük Demir ihtiyacınızın belirli bir bölümünü buradan sağlayabilirsiniz. Eskiden de bildiğimiz gibi Demirin en çok olduğu besinlerden birisi Ispanaktır. Meyve Karışımı Sonbahar Kış içerisinde bulunan demir ile siz de yorgunluk, halsizlik, bitkinlik ve sürekli uyuma halini ortadan kaldırabilirsiniz.

Meyve Karışımı Sonbahar Kış İçerisinde Ne Kadar Yağ Var?

Meyve Karışımı Sonbahar Kış içerisinde Yağ bulunuyor. Aslında bildiğimiz üzere Meyve Karışımı Sonbahar Kış içerisinde de karşılaştığımız bu yağlar, vücudumuz için enerji kaynağı. Vücudumuz birçok fiziksel aktivite için enerjiye ihtiyaç duyar. Tam da bu zamanlarda gerekli enerji için vücutlarımızda depolanan yağlar yakılır. 1 Porsiyon (Orta) Meyve Karışımı Sonbahar Kış içerisinde 0,37 g yağ bulunmakta. Vücut yapımız limitsiz yağ depolamaya müsaittir. Dolayısıyla çok yağ depolayıp, bu yağı yakacak gerekli aktivite ve egzersizlerde bulunmazsak kilo almamız ve şişmanlamamız kaçınılmaz oluyor. Meyve Karışımı Sonbahar Kış içerisinde ki yağ oranı da bu anlamda önemli.

Meyve Karışımı Sonbahar Kış İçerisinde Ne Kadar Potasyum Var?

Meyve Karışımı Sonbahar Kış içerisinde Potasyum bunuluyor. Sabahtan akşama kadar aldığımız gıdalar içerisinde aslında günlük potasyum ihtiyacımızı çok rahat karşılıyoruz. Bu yiyeceklerin içerisinde Meyve Karışımı Sonbahar Kış yiyeceği de var. Meyve Karışımı Sonbahar Kış içerisinde de potasyum bulunuyor. 1 Porsiyon (Orta) Meyve Karışımı Sonbahar Kış içerisinde yaklaşık olarak 298,5 mg potasyum bulunuyor. Potasyumun en büyük faydalarından birisi kan basıncını dengeliyor olması. Bunun dışında yapılan araştırmalara göre potasyum tüketimi kemik kütlesinin yüksek olmasına da yardımcı oluyor. Meyve Karışımı Sonbahar Kış içerisinde de bulunan potasyum aynı zamanda böbrek taşlarına da iyi geliyor. Meyve Karışımı Sonbahar Kış tüketenler yani gerekli miktarda potasyum alanlarda böbrek taşı oranı, potasyumu eksik olanlara göre daha düşüktür. Diğer bir deyişle potasyum börek taşı oluşumunu engelliyor veya geciktiriyor.

Meyve Karışımı Sonbahar Kış İçerisinde Ne Kadar Protein Var?

Meyve Karışımı Sonbahar Kış içerisinde Protein bulunuyor. Meyve Karışımı Sonbahar Kış içerisinde bulunan bu protein aslında canlıların temel yapı taşlarından birisidir. Hayatın devamlılığı için çok çok önemli olan Protein Meyve Karışımı Sonbahar Kış dışında et, süt, balık ve diğer hayvansal besinlerde bulunuyor. Meyve Karışımı Sonbahar Kış içerisinde bulunan proteinin fazla alınması da karaciğer yetmezliği gibi hastalıklara neden olabiliyor. Bu sebeple Meyve Karışımı Sonbahar Kış içerisinde bulunan Protein miktarını günlük dozunu kaçırmadan almamız lazım. Örneğin sporcuların kullandığı protein tozlarının faydası olduğu kadar zararlarının da olabileceği söz konusu. 1 Porsiyon (Orta) Meyve Karışımı Sonbahar Kış içerisinde de 1,04 g Protein bulunuyor.

Meyve Karışımı Sonbahar Kış İçerisinde Ne Kadar Sodyum Var?

Meyve Karışımı Sonbahar Kış içerisinde Sodyum bulunuyor. Aslında günlük hayatımızda sodyumu en çok tuz ile alıyoruz. Ancak Meyve Karışımı Sonbahar Kış ile de bir miktar sodyum alıyoruz. Belirtmek gerekirse 1 Porsiyon (Orta) Meyve Karışımı Sonbahar Kış içerisinde yaklaşık olarak 3 mg sodyum bulunuyor. Peki Meyve Karışımı Sonbahar Kış içerisinde de yer alan sodyum ne işe yarıyor? Sodyum kasların sinir ve fonksiyonlarının etkin çalışmasını sağlıyor. Sinir hücreleri arasındaki elektrokimyasal iletişim sodyum ile oluyor. Ayrıca sodyum, vücuttaki birçok fonksiyonun düzenli olarak çalışmasına yardımcı olur. Siz de Meyve Karışımı Sonbahar Kış yiyerek sodyum almış olursunuz.

Meyve Karışımı Sonbahar Kış İçerisinde Ne Kadar A Vitamini Var?

Meyve Karışımı Sonbahar Kış içerinde A Vitamini bulunuyor. A Vitamini özellikle diş sağlığı, kemik yapısının güçlü ve dayanıklı olması ile cilt sağlığı için son derece önemlidir. Eğer vücutta A vitamini eksik kalırsa özellikle gözlerde başlayan bulanmalarla bu açığa verilir. Meyve Karışımı Sonbahar Kış içerisinde de A Vitamini bulunmaktadır. 1 Porsiyon (Orta) Meyve Karışımı Sonbahar Kış içerisinde yaklaşık olarak 46,5 iu A Vitamini bulunur. Meyve Karışımı Sonbahar Kış tüketerek siz de A Vitamini ihtiyacınızın bir bölümünü bu besinden karşılayabilirsiniz.

Meyve Karışımı Sonbahar Kış İçerisinde Ne Kadar C Vitamini Var?

Meyve Karışımı Sonbahar Kış içerisinde C Vitamini bulunuyor. C Vitamini vücut sağlığımız için son derece önemli bir vitamindir. Özellikle bağışıklık sistemimizin güçlü olabilmesi adına bol miktarda C Vitamini tüketmemiz gerekiyor. Meyve Karışımı Sonbahar Kış yiyerek C Vitamini ihtiyacımızın bir bölümünü karşılayabiliyoruz. 1 Porsiyon (Orta) Meyve Karışımı Sonbahar Kış içerisinde 28,83 mg miktarında C vitamini bulunmaktadır. C Vitaminin bağışıklık sistemini güçlendirmesi dışında da faydaları büyüktür. Kronik hastalık riskini azaltır, yüksek tansiyonu yönetmeye yardımcı olur, kanda bulunan ürik asit seviyesini düşürür, demir eksikliğini gidermeye yardımcı olur, cilt sağlığını iyileştirir, yaraları iyileştirir, cilt ve saç için de son derece önemlidir.

Peki miktar olarak Meyve Karışımı Sonbahar Kış içerisindeki hangi maddeden ne kadar var? Mesela ne kadar Meyve Karışımı Sonbahar Kış yersek ne kadar kalori alıyoruz? Ne kadar vitamin alıyoruz? Meyve Karışımı Sonbahar Kış içerisinde ne kadar Karbonhidrat, Protein ve Yağ var? Meyve Karışımı Sonbahar Kış içerisinde vitamin var mı? Varsa hangi vitaminler var. İşte Meyve Karışımı Sonbahar Kış içerisindeki besinler ve miktarı...

1 Porsiyon (Orta) Meyve Karışımı Sonbahar Kış İçindeki Besinler

 • 17,19 Karbonhidrat
 • 1,04 Protein
 • 0,37 Yağ
 • 3,23 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 3 Sodyum
 • 298,5 Potasyum
 • 24 Kalsiyum
 • 46,5 A Vitamini
 • 28,83 C Vitamini
 • 17,19 Karbonhidrat

1 Gram Meyve Karışımı Sonbahar Kış İçindeki Besinler

 • 0,11 Karbonhidrat
 • 0,01 Protein
 • 0 Yağ
 • 0,02 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 0,02 Sodyum
 • 1,99 Potasyum
 • 0,16 Kalsiyum
 • 0,31 A Vitamini
 • 0,19 C Vitamini
 • 0,11 Karbonhidrat

DİĞEREN ÇOK BAKILAN BESİNLER

BESİN DEĞERLERİ


MEYVE KARIŞIMI SONBAHAR KIŞ İÇİNDEKİ BESİNLER

Karbonhidrat (g)
0
 
Protein (g)
0
 
Yağ (g)
0
 
Kolesterol (mg)
0
 
Sodyum (mg)
0
 
Potasyum (mg)
0
 
Kalsiyum (mg)
0
 
Vitamin A (iu)
0
 
Vitamin C (mg)
0
 
Demir (g)
0