Maydanozlu Kıyma Kaç Kalori?


MİKTAR

BİRİMTOPLAM KALORİMaydanozlu Kıyma Kaç Kalori? Maydanozlu Kıyma Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Maydanozlu Kıyma Kaç Kalori? Maydanozlu Kıyma Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Maydanozlu Kıyma yemek zararlı mı? faydalı mı? Maydanozlu Kıyma kaç kalori? Maydanozlu Kıyma içerisinde ne kadar protein, yağ ve lif var? Maydanozlu Kıyma içinde vitamin var mı? Kilo yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Besin değeri ne kadar?

Maydanozlu Kıyma kaç kalori, Maydanozlu Kıyma yemek şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Maydanozlu Kıyma gıdasının içerisinde hangi maddeler var? Zararlı mı? Faydalı mı? Ne sıklıkla tüketmek ve nasıl yemek lazım? Maydanozlu Kıyma ile ilgili sıkça sorular soruların cevabını vermeden önce Maydanozlu Kıyma ile ilgili tüm besin değerlerini bilmek gerekiyor.

Maydanozlu Kıyma İçerisinde Ne Kadar Kalsiyum Var?

Maydanozlu Kıyma içerisinde Kalsiyum bulunuyor. Özellikle süt ve süt ürünlerinde yüksek miktarda bulunan kalsiyum Maydanozlu Kıyma içerisinde de var. 1 Porsiyon (Orta) Maydanozlu Kıyma içerisinde 36,44 mg kalsiyum bulunuyor. Kalsiyumun kemik sağlığı ve kemik gelişimi için son derece faydalıdır. Günlük ihtiyacımızda inek sütü, peynir ve yoğurttan bol miktarda alabildiğimiz kalsiyumu Maydanozlu Kıyma yiyerek de alabiliyoruz. Maydanozlu Kıyma içerisinde bulunan kalsiyum da kemiklerimiz için son derece önemli bir besin kaynağıdır. Özellikle yaşlılıkta kemik sağlığımız için son derece önemli olan kalsiyumu tüketmemiz gerekmektedir. Bu sebeple Maydanozlu Kıyma yemek de kalsiyum almamız için önemli olacaktır.

Maydanozlu Kıyma İçerisinde Ne Kadar Kalori Var?

1 Porsiyon (Orta) Maydanozlu Kıyma içerisinde ortalama 254,59 kalori bulunuyor. Kalori nedir? Ne işe yarar? Maydanozlu Kıyma içerisinde bulunan kalori az mı çok mu? Faydalı mı zararlı mı? Gibi sorular günümüzde sıkça soruluyor. Maydanozlu Kıyma içesinde de belirli bir miktarda bulunan kalori, bizim enerji kaynağımızdır. Gün içerisinde yapacağımız tüm aktiviteler için enerjiye ihtiyaç duyarız. Ortalama 1 kilo verebilmek için yaklaşık olarak 7-8 bin kalori eksiye düşmemiz gerekmektedir. Maydanozlu Kıyma içerisinde bulunan kalori miktarıyla bunu dengelemek mümkün. Kalorisi fazla yiyecekleri az tüketmek her zaman bizim sağlığımız için önemli olacaktır.

Maydanozlu Kıyma İçerisinde Ne Kadar Karbonhidrat Var?

Maydanozlu Kıyma içerisinde Karbonhidrat bulunuyor. Karbonhidratların en büyük faydası vücutta enerji ve ısı ihtiyacını karşılıyor olması. 1 gram karbonhidrat yaklaşık olarak vücudumuza 4 kalori kazandırıyor. 1 Porsiyon (Orta) Maydanozlu Kıyma içerisinde yaklaşık olarak 6,09 g karbonhidrat bulunmaktadır.

Maydanozlu Kıyma İçerisinde Ne Kadar Kolesterol Var?

Maydanozlu Kıyma içerisinde Kolestrol bulunuyor. Kolesterol kan içerisinde muma benzer bir yapıya sahip yağ türüdür. Maydanozlu Kıyma içerisinde de bulunan bu kolesterol genel olarak ikiye ayrılır. İyi huylu ve kötü huylu kolestrol olarak adlandırılırlar. Kötü huylu olan kolesterol kalp krizi ve beyin kanamasına yol açarken, iyi huyku kolesterol ise tam tersi işlev görür. Yani kötü huyku kolestrolde yaşanan durumu tersine çevirir. 1 Porsiyon (Orta) Maydanozlu Kıyma içerisinde yaklaşık olarak 63,73 mg kolesterol bulunmaktadır.

Maydanozlu Kıyma İçerisinde Ne Kadar Lif Var?

Maydanozlu Kıyma içerisinde Lif bulunuyor. Günlük yaklaşık 25-30 gram arası tüketilmesi uygun olan lif 1 Porsiyon (Orta) Maydanozlu Kıyma içerisinde yaklaşık olarak 4.5 g olarak ölçümleniyor. Maydanozlu Kıyma içerisinde bulunan Lif'in en büyük faydalarından birisi bağırsakların hareketlerini düzenlemesidir. Bu sayede bağırsaklar dışkıyı çok daha rahat dışarı çıkarırlar. Maydanozlu Kıyma yediğimizde içerisindeki lif sayesinde düzenli tuvalete çıkarız ve bu da bizim zayıflamamız için önemli bir etken olabilir. Bunun dışında lifin diğer bir özelliği ise, kalp ve damar hastalarına iyi gelmesidir. Düzenli lif tüketenlerin tüketmeyenlere oranla damar tıkanıklığı gibi durumlardan daha uzak kaldığı belirtiliyor. Kolesterole de iyi gelen lif 1 Porsiyon (Orta) Maydanozlu Kıyma içerisinde 1,17 g olarak bulunuyor.

Maydanozlu Kıyma İçerisinde Ne Kadar Demir Var?

Maydanozlu Kıyma içerisinde Demir bulunuyor. Demirin en önemli görevlerinden birisi oksijen taşımaktır. Kan içerisinde oksijen taşıyan kan hücrelerinin üretiminde kullanılır. 1 Porsiyon (Orta) Maydanozlu Kıyma içerisinde yaklaşık olarak 2,33 demir vardır. Eğer vücutta demir oranı eksikse, yorgunluk, halsizlik, sürekli uyuma hissi, konsantrasyon bozukluğu gibi durumlar meydana gelir. Siz de Maydanozlu Kıyma tüketerek günlük Demir ihtiyacınızın belirli bir bölümünü buradan sağlayabilirsiniz. Eskiden de bildiğimiz gibi Demirin en çok olduğu besinlerden birisi Ispanaktır. Maydanozlu Kıyma içerisinde bulunan demir ile siz de yorgunluk, halsizlik, bitkinlik ve sürekli uyuma halini ortadan kaldırabilirsiniz.

Maydanozlu Kıyma İçerisinde Ne Kadar Yağ Var?

Maydanozlu Kıyma içerisinde Yağ bulunuyor. Aslında bildiğimiz üzere Maydanozlu Kıyma içerisinde de karşılaştığımız bu yağlar, vücudumuz için enerji kaynağı. Vücudumuz birçok fiziksel aktivite için enerjiye ihtiyaç duyar. Tam da bu zamanlarda gerekli enerji için vücutlarımızda depolanan yağlar yakılır. 1 Porsiyon (Orta) Maydanozlu Kıyma içerisinde 16,36 g yağ bulunmakta. Vücut yapımız limitsiz yağ depolamaya müsaittir. Dolayısıyla çok yağ depolayıp, bu yağı yakacak gerekli aktivite ve egzersizlerde bulunmazsak kilo almamız ve şişmanlamamız kaçınılmaz oluyor. Maydanozlu Kıyma içerisinde ki yağ oranı da bu anlamda önemli.

Maydanozlu Kıyma İçerisinde Ne Kadar Potasyum Var?

Maydanozlu Kıyma içerisinde Potasyum bunuluyor. Sabahtan akşama kadar aldığımız gıdalar içerisinde aslında günlük potasyum ihtiyacımızı çok rahat karşılıyoruz. Bu yiyeceklerin içerisinde Maydanozlu Kıyma yiyeceği de var. Maydanozlu Kıyma içerisinde de potasyum bulunuyor. 1 Porsiyon (Orta) Maydanozlu Kıyma içerisinde yaklaşık olarak 480,11 mg potasyum bulunuyor. Potasyumun en büyük faydalarından birisi kan basıncını dengeliyor olması. Bunun dışında yapılan araştırmalara göre potasyum tüketimi kemik kütlesinin yüksek olmasına da yardımcı oluyor. Maydanozlu Kıyma içerisinde de bulunan potasyum aynı zamanda böbrek taşlarına da iyi geliyor. Maydanozlu Kıyma tüketenler yani gerekli miktarda potasyum alanlarda böbrek taşı oranı, potasyumu eksik olanlara göre daha düşüktür. Diğer bir deyişle potasyum börek taşı oluşumunu engelliyor veya geciktiriyor.

Maydanozlu Kıyma İçerisinde Ne Kadar Protein Var?

Maydanozlu Kıyma içerisinde Protein bulunuyor. Maydanozlu Kıyma içerisinde bulunan bu protein aslında canlıların temel yapı taşlarından birisidir. Hayatın devamlılığı için çok çok önemli olan Protein Maydanozlu Kıyma dışında et, süt, balık ve diğer hayvansal besinlerde bulunuyor. Maydanozlu Kıyma içerisinde bulunan proteinin fazla alınması da karaciğer yetmezliği gibi hastalıklara neden olabiliyor. Bu sebeple Maydanozlu Kıyma içerisinde bulunan Protein miktarını günlük dozunu kaçırmadan almamız lazım. Örneğin sporcuların kullandığı protein tozlarının faydası olduğu kadar zararlarının da olabileceği söz konusu. 1 Porsiyon (Orta) Maydanozlu Kıyma içerisinde de 19,72 g Protein bulunuyor.

Maydanozlu Kıyma İçerisinde Ne Kadar Sodyum Var?

Maydanozlu Kıyma içerisinde Sodyum bulunuyor. Aslında günlük hayatımızda sodyumu en çok tuz ile alıyoruz. Ancak Maydanozlu Kıyma ile de bir miktar sodyum alıyoruz. Belirtmek gerekirse 1 Porsiyon (Orta) Maydanozlu Kıyma içerisinde yaklaşık olarak 224,16 mg sodyum bulunuyor. Peki Maydanozlu Kıyma içerisinde de yer alan sodyum ne işe yarıyor? Sodyum kasların sinir ve fonksiyonlarının etkin çalışmasını sağlıyor. Sinir hücreleri arasındaki elektrokimyasal iletişim sodyum ile oluyor. Ayrıca sodyum, vücuttaki birçok fonksiyonun düzenli olarak çalışmasına yardımcı olur. Siz de Maydanozlu Kıyma yiyerek sodyum almış olursunuz.

Maydanozlu Kıyma İçerisinde Ne Kadar A Vitamini Var?

Maydanozlu Kıyma içerinde A Vitamini bulunuyor. A Vitamini özellikle diş sağlığı, kemik yapısının güçlü ve dayanıklı olması ile cilt sağlığı için son derece önemlidir. Eğer vücutta A vitamini eksik kalırsa özellikle gözlerde başlayan bulanmalarla bu açığa verilir. Maydanozlu Kıyma içerisinde de A Vitamini bulunmaktadır. 1 Porsiyon (Orta) Maydanozlu Kıyma içerisinde yaklaşık olarak 227,85 iu A Vitamini bulunur. Maydanozlu Kıyma tüketerek siz de A Vitamini ihtiyacınızın bir bölümünü bu besinden karşılayabilirsiniz.

Maydanozlu Kıyma İçerisinde Ne Kadar C Vitamini Var?

Maydanozlu Kıyma içerisinde C Vitamini bulunuyor. C Vitamini vücut sağlığımız için son derece önemli bir vitamindir. Özellikle bağışıklık sistemimizin güçlü olabilmesi adına bol miktarda C Vitamini tüketmemiz gerekiyor. Maydanozlu Kıyma yiyerek C Vitamini ihtiyacımızın bir bölümünü karşılayabiliyoruz. 1 Porsiyon (Orta) Maydanozlu Kıyma içerisinde 16,26 mg miktarında C vitamini bulunmaktadır. C Vitaminin bağışıklık sistemini güçlendirmesi dışında da faydaları büyüktür. Kronik hastalık riskini azaltır, yüksek tansiyonu yönetmeye yardımcı olur, kanda bulunan ürik asit seviyesini düşürür, demir eksikliğini gidermeye yardımcı olur, cilt sağlığını iyileştirir, yaraları iyileştirir, cilt ve saç için de son derece önemlidir.

Peki miktar olarak Maydanozlu Kıyma içerisindeki hangi maddeden ne kadar var? Mesela ne kadar Maydanozlu Kıyma yersek ne kadar kalori alıyoruz? Ne kadar vitamin alıyoruz? Maydanozlu Kıyma içerisinde ne kadar Karbonhidrat, Protein ve Yağ var? Maydanozlu Kıyma içerisinde vitamin var mı? Varsa hangi vitaminler var. İşte Maydanozlu Kıyma içerisindeki besinler ve miktarı...

1 Porsiyon (Orta) Maydanozlu Kıyma İçindeki Besinler

 • 6,09 Karbonhidrat
 • 19,72 Protein
 • 16,36 Yağ
 • 1,17 Lif
 • 63,73 Kolesterol
 • 224,16 Sodyum
 • 480,11 Potasyum
 • 36,44 Kalsiyum
 • 227,85 A Vitamini
 • 16,26 C Vitamini
 • 6,09 Karbonhidrat

1 Tabak (Orta) Maydanozlu Kıyma İçindeki Besinler

 • 6,09 Karbonhidrat
 • 19,72 Protein
 • 16,36 Yağ
 • 1,17 Lif
 • 63,73 Kolesterol
 • 224,16 Sodyum
 • 480,11 Potasyum
 • 36,44 Kalsiyum
 • 227,85 A Vitamini
 • 16,26 C Vitamini
 • 6,09 Karbonhidrat

1 Çorba Kaşığı Maydanozlu Kıyma İçindeki Besinler

 • 0,95 Karbonhidrat
 • 3,08 Protein
 • 2,56 Yağ
 • 0,18 Lif
 • 9,96 Kolesterol
 • 35,02 Sodyum
 • 75,02 Potasyum
 • 5,69 Kalsiyum
 • 35,6 A Vitamini
 • 2,54 C Vitamini
 • 0,95 Karbonhidrat

1 Gram Maydanozlu Kıyma İçindeki Besinler

 • 0,04 Karbonhidrat
 • 0,12 Protein
 • 0,1 Yağ
 • 0,01 Lif
 • 0,4 Kolesterol
 • 1,4 Sodyum
 • 3 Potasyum
 • 0,23 Kalsiyum
 • 1,42 A Vitamini
 • 0,1 C Vitamini
 • 0,04 Karbonhidrat

DİĞEREN ÇOK BAKILAN BESİNLER

BESİN DEĞERLERİ


MAYDANOZLU KIYMA İÇİNDEKİ BESİNLER

Karbonhidrat (g)
0
 
Protein (g)
0
 
Yağ (g)
0
 
Kolesterol (mg)
0
 
Sodyum (mg)
0
 
Potasyum (mg)
0
 
Kalsiyum (mg)
0
 
Vitamin A (iu)
0
 
Vitamin C (mg)
0
 
Demir (g)
0