Kuru Fasulye Ezmesi Kaç Kalori?


MİKTAR

BİRİMTOPLAM KALORİKuru Fasulye Ezmesi Kaç Kalori? Kuru Fasulye Ezmesi Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Kuru Fasulye Ezmesi Kaç Kalori? Kuru Fasulye Ezmesi Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Kuru Fasulye Ezmesi yemek zararlı mı? faydalı mı? Kuru Fasulye Ezmesi kaç kalori? Kuru Fasulye Ezmesi içerisinde ne kadar protein, yağ ve lif var? Kuru Fasulye Ezmesi içinde vitamin var mı? Kilo yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Besin değeri ne kadar?

Kuru Fasulye Ezmesi kaç kalori, Kuru Fasulye Ezmesi yemek şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Kuru Fasulye Ezmesi gıdasının içerisinde hangi maddeler var? Zararlı mı? Faydalı mı? Ne sıklıkla tüketmek ve nasıl yemek lazım? Kuru Fasulye Ezmesi ile ilgili sıkça sorular soruların cevabını vermeden önce Kuru Fasulye Ezmesi ile ilgili tüm besin değerlerini bilmek gerekiyor.

Kuru Fasulye Ezmesi İçerisinde Ne Kadar Kalsiyum Var?

Kuru Fasulye Ezmesi içerisinde Kalsiyum bulunuyor. Özellikle süt ve süt ürünlerinde yüksek miktarda bulunan kalsiyum Kuru Fasulye Ezmesi içerisinde de var. 1 Porsiyon (Orta) Kuru Fasulye Ezmesi içerisinde 61,08 mg kalsiyum bulunuyor. Kalsiyumun kemik sağlığı ve kemik gelişimi için son derece faydalıdır. Günlük ihtiyacımızda inek sütü, peynir ve yoğurttan bol miktarda alabildiğimiz kalsiyumu Kuru Fasulye Ezmesi yiyerek de alabiliyoruz. Kuru Fasulye Ezmesi içerisinde bulunan kalsiyum da kemiklerimiz için son derece önemli bir besin kaynağıdır. Özellikle yaşlılıkta kemik sağlığımız için son derece önemli olan kalsiyumu tüketmemiz gerekmektedir. Bu sebeple Kuru Fasulye Ezmesi yemek de kalsiyum almamız için önemli olacaktır.

Kuru Fasulye Ezmesi İçerisinde Ne Kadar Kalori Var?

1 Porsiyon (Orta) Kuru Fasulye Ezmesi içerisinde ortalama 143,62 kalori bulunuyor. Kalori nedir? Ne işe yarar? Kuru Fasulye Ezmesi içerisinde bulunan kalori az mı çok mu? Faydalı mı zararlı mı? Gibi sorular günümüzde sıkça soruluyor. Kuru Fasulye Ezmesi içesinde de belirli bir miktarda bulunan kalori, bizim enerji kaynağımızdır. Gün içerisinde yapacağımız tüm aktiviteler için enerjiye ihtiyaç duyarız. Ortalama 1 kilo verebilmek için yaklaşık olarak 7-8 bin kalori eksiye düşmemiz gerekmektedir. Kuru Fasulye Ezmesi içerisinde bulunan kalori miktarıyla bunu dengelemek mümkün. Kalorisi fazla yiyecekleri az tüketmek her zaman bizim sağlığımız için önemli olacaktır.

Kuru Fasulye Ezmesi İçerisinde Ne Kadar Karbonhidrat Var?

Kuru Fasulye Ezmesi içerisinde Karbonhidrat bulunuyor. Karbonhidratların en büyük faydası vücutta enerji ve ısı ihtiyacını karşılıyor olması. 1 gram karbonhidrat yaklaşık olarak vücudumuza 4 kalori kazandırıyor. 1 Porsiyon (Orta) Kuru Fasulye Ezmesi içerisinde yaklaşık olarak 12,7 g karbonhidrat bulunmaktadır.

Kuru Fasulye Ezmesi İçerisinde Ne Kadar Kolesterol Var?

Kuru Fasulye Ezmesi içerisinde hiç kolesterol yok. Kolesterol oranı 0.

Kuru Fasulye Ezmesi İçerisinde Ne Kadar Lif Var?

Kuru Fasulye Ezmesi içerisinde Lif bulunuyor. Günlük yaklaşık 25-30 gram arası tüketilmesi uygun olan lif 1 Porsiyon (Orta) Kuru Fasulye Ezmesi içerisinde yaklaşık olarak 4.5 g olarak ölçümleniyor. Kuru Fasulye Ezmesi içerisinde bulunan Lif'in en büyük faydalarından birisi bağırsakların hareketlerini düzenlemesidir. Bu sayede bağırsaklar dışkıyı çok daha rahat dışarı çıkarırlar. Kuru Fasulye Ezmesi yediğimizde içerisindeki lif sayesinde düzenli tuvalete çıkarız ve bu da bizim zayıflamamız için önemli bir etken olabilir. Bunun dışında lifin diğer bir özelliği ise, kalp ve damar hastalarına iyi gelmesidir. Düzenli lif tüketenlerin tüketmeyenlere oranla damar tıkanıklığı gibi durumlardan daha uzak kaldığı belirtiliyor. Kolesterole de iyi gelen lif 1 Porsiyon (Orta) Kuru Fasulye Ezmesi içerisinde 13,22 g olarak bulunuyor.

Kuru Fasulye Ezmesi İçerisinde Ne Kadar Demir Var?

Kuru Fasulye Ezmesi içerisinde Demir bulunuyor. Demirin en önemli görevlerinden birisi oksijen taşımaktır. Kan içerisinde oksijen taşıyan kan hücrelerinin üretiminde kullanılır. 1 Porsiyon (Orta) Kuru Fasulye Ezmesi içerisinde yaklaşık olarak 2 demir vardır. Eğer vücutta demir oranı eksikse, yorgunluk, halsizlik, sürekli uyuma hissi, konsantrasyon bozukluğu gibi durumlar meydana gelir. Siz de Kuru Fasulye Ezmesi tüketerek günlük Demir ihtiyacınızın belirli bir bölümünü buradan sağlayabilirsiniz. Eskiden de bildiğimiz gibi Demirin en çok olduğu besinlerden birisi Ispanaktır. Kuru Fasulye Ezmesi içerisinde bulunan demir ile siz de yorgunluk, halsizlik, bitkinlik ve sürekli uyuma halini ortadan kaldırabilirsiniz.

Kuru Fasulye Ezmesi İçerisinde Ne Kadar Yağ Var?

Kuru Fasulye Ezmesi içerisinde Yağ bulunuyor. Aslında bildiğimiz üzere Kuru Fasulye Ezmesi içerisinde de karşılaştığımız bu yağlar, vücudumuz için enerji kaynağı. Vücudumuz birçok fiziksel aktivite için enerjiye ihtiyaç duyar. Tam da bu zamanlarda gerekli enerji için vücutlarımızda depolanan yağlar yakılır. 1 Porsiyon (Orta) Kuru Fasulye Ezmesi içerisinde 3,65 g yağ bulunmakta. Vücut yapımız limitsiz yağ depolamaya müsaittir. Dolayısıyla çok yağ depolayıp, bu yağı yakacak gerekli aktivite ve egzersizlerde bulunmazsak kilo almamız ve şişmanlamamız kaçınılmaz oluyor. Kuru Fasulye Ezmesi içerisinde ki yağ oranı da bu anlamda önemli.

Kuru Fasulye Ezmesi İçerisinde Ne Kadar Potasyum Var?

Kuru Fasulye Ezmesi içerisinde Potasyum bunuluyor. Sabahtan akşama kadar aldığımız gıdalar içerisinde aslında günlük potasyum ihtiyacımızı çok rahat karşılıyoruz. Bu yiyeceklerin içerisinde Kuru Fasulye Ezmesi yiyeceği de var. Kuru Fasulye Ezmesi içerisinde de potasyum bulunuyor. 1 Porsiyon (Orta) Kuru Fasulye Ezmesi içerisinde yaklaşık olarak 392,7 mg potasyum bulunuyor. Potasyumun en büyük faydalarından birisi kan basıncını dengeliyor olması. Bunun dışında yapılan araştırmalara göre potasyum tüketimi kemik kütlesinin yüksek olmasına da yardımcı oluyor. Kuru Fasulye Ezmesi içerisinde de bulunan potasyum aynı zamanda böbrek taşlarına da iyi geliyor. Kuru Fasulye Ezmesi tüketenler yani gerekli miktarda potasyum alanlarda böbrek taşı oranı, potasyumu eksik olanlara göre daha düşüktür. Diğer bir deyişle potasyum börek taşı oluşumunu engelliyor veya geciktiriyor.

Kuru Fasulye Ezmesi İçerisinde Ne Kadar Protein Var?

Kuru Fasulye Ezmesi içerisinde Protein bulunuyor. Kuru Fasulye Ezmesi içerisinde bulunan bu protein aslında canlıların temel yapı taşlarından birisidir. Hayatın devamlılığı için çok çok önemli olan Protein Kuru Fasulye Ezmesi dışında et, süt, balık ve diğer hayvansal besinlerde bulunuyor. Kuru Fasulye Ezmesi içerisinde bulunan proteinin fazla alınması da karaciğer yetmezliği gibi hastalıklara neden olabiliyor. Bu sebeple Kuru Fasulye Ezmesi içerisinde bulunan Protein miktarını günlük dozunu kaçırmadan almamız lazım. Örneğin sporcuların kullandığı protein tozlarının faydası olduğu kadar zararlarının da olabileceği söz konusu. 1 Porsiyon (Orta) Kuru Fasulye Ezmesi içerisinde de 8,91 g Protein bulunuyor.

Kuru Fasulye Ezmesi İçerisinde Ne Kadar Sodyum Var?

Kuru Fasulye Ezmesi içerisinde Sodyum bulunuyor. Aslında günlük hayatımızda sodyumu en çok tuz ile alıyoruz. Ancak Kuru Fasulye Ezmesi ile de bir miktar sodyum alıyoruz. Belirtmek gerekirse 1 Porsiyon (Orta) Kuru Fasulye Ezmesi içerisinde yaklaşık olarak 6,85 mg sodyum bulunuyor. Peki Kuru Fasulye Ezmesi içerisinde de yer alan sodyum ne işe yarıyor? Sodyum kasların sinir ve fonksiyonlarının etkin çalışmasını sağlıyor. Sinir hücreleri arasındaki elektrokimyasal iletişim sodyum ile oluyor. Ayrıca sodyum, vücuttaki birçok fonksiyonun düzenli olarak çalışmasına yardımcı olur. Siz de Kuru Fasulye Ezmesi yiyerek sodyum almış olursunuz.

Kuru Fasulye Ezmesi İçerisinde Ne Kadar A Vitamini Var?

Kuru Fasulye Ezmesi içerinde A Vitamini bulunuyor. A Vitamini özellikle diş sağlığı, kemik yapısının güçlü ve dayanıklı olması ile cilt sağlığı için son derece önemlidir. Eğer vücutta A vitamini eksik kalırsa özellikle gözlerde başlayan bulanmalarla bu açığa verilir. Kuru Fasulye Ezmesi içerisinde de A Vitamini bulunmaktadır. 1 Porsiyon (Orta) Kuru Fasulye Ezmesi içerisinde yaklaşık olarak 243,72 iu A Vitamini bulunur. Kuru Fasulye Ezmesi tüketerek siz de A Vitamini ihtiyacınızın bir bölümünü bu besinden karşılayabilirsiniz.

Kuru Fasulye Ezmesi İçerisinde Ne Kadar C Vitamini Var?

Kuru Fasulye Ezmesi içerisinde C Vitamini bulunuyor. C Vitamini vücut sağlığımız için son derece önemli bir vitamindir. Özellikle bağışıklık sistemimizin güçlü olabilmesi adına bol miktarda C Vitamini tüketmemiz gerekiyor. Kuru Fasulye Ezmesi yiyerek C Vitamini ihtiyacımızın bir bölümünü karşılayabiliyoruz. 1 Porsiyon (Orta) Kuru Fasulye Ezmesi içerisinde 1,63 mg miktarında C vitamini bulunmaktadır. C Vitaminin bağışıklık sistemini güçlendirmesi dışında da faydaları büyüktür. Kronik hastalık riskini azaltır, yüksek tansiyonu yönetmeye yardımcı olur, kanda bulunan ürik asit seviyesini düşürür, demir eksikliğini gidermeye yardımcı olur, cilt sağlığını iyileştirir, yaraları iyileştirir, cilt ve saç için de son derece önemlidir.

Peki miktar olarak Kuru Fasulye Ezmesi içerisindeki hangi maddeden ne kadar var? Mesela ne kadar Kuru Fasulye Ezmesi yersek ne kadar kalori alıyoruz? Ne kadar vitamin alıyoruz? Kuru Fasulye Ezmesi içerisinde ne kadar Karbonhidrat, Protein ve Yağ var? Kuru Fasulye Ezmesi içerisinde vitamin var mı? Varsa hangi vitaminler var. İşte Kuru Fasulye Ezmesi içerisindeki besinler ve miktarı...

1 Porsiyon (Orta) Kuru Fasulye Ezmesi İçindeki Besinler

 • 12,7 Karbonhidrat
 • 8,91 Protein
 • 3,65 Yağ
 • 13,22 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 6,85 Sodyum
 • 392,7 Potasyum
 • 61,08 Kalsiyum
 • 243,72 A Vitamini
 • 1,63 C Vitamini
 • 12,7 Karbonhidrat

1 Çorba Kaşığı Kuru Fasulye Ezmesi İçindeki Besinler

 • 2,82 Karbonhidrat
 • 1,98 Protein
 • 0,81 Yağ
 • 2,94 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 1,52 Sodyum
 • 87,27 Potasyum
 • 13,57 Kalsiyum
 • 54,16 A Vitamini
 • 0,36 C Vitamini
 • 2,82 Karbonhidrat

1 Gram Kuru Fasulye Ezmesi İçindeki Besinler

 • 0,28 Karbonhidrat
 • 0,2 Protein
 • 0,08 Yağ
 • 0,29 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 0,15 Sodyum
 • 8,73 Potasyum
 • 1,36 Kalsiyum
 • 5,42 A Vitamini
 • 0,04 C Vitamini
 • 0,28 Karbonhidrat

DİĞEREN ÇOK BAKILAN BESİNLER

BESİN DEĞERLERİ


KURU FASULYE EZMESİ İÇİNDEKİ BESİNLER

Karbonhidrat (g)
0
 
Protein (g)
0
 
Yağ (g)
0
 
Kolesterol (mg)
0
 
Sodyum (mg)
0
 
Potasyum (mg)
0
 
Kalsiyum (mg)
0
 
Vitamin A (iu)
0
 
Vitamin C (mg)
0
 
Demir (g)
0