Kuru Biber (Pişmiş) Kaç Kalori?


MİKTAR

BİRİMTOPLAM KALORİKuru Biber (Pişmiş) Kaç Kalori? Kuru Biber (Pişmiş) Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Kuru Biber (Pişmiş) Kaç Kalori? Kuru Biber (Pişmiş) Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Kuru Biber (Pişmiş) yemek zararlı mı? faydalı mı? Kuru Biber (Pişmiş) kaç kalori? Kuru Biber (Pişmiş) içerisinde ne kadar protein, yağ ve lif var? Kuru Biber (Pişmiş) içinde vitamin var mı? Kilo yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Besin değeri ne kadar?

Kuru Biber (Pişmiş) kaç kalori, Kuru Biber (Pişmiş) yemek şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Kuru Biber (Pişmiş) gıdasının içerisinde hangi maddeler var? Zararlı mı? Faydalı mı? Ne sıklıkla tüketmek ve nasıl yemek lazım? Kuru Biber (Pişmiş) ile ilgili sıkça sorular soruların cevabını vermeden önce Kuru Biber (Pişmiş) ile ilgili tüm besin değerlerini bilmek gerekiyor.

Kuru Biber (Pişmiş) İçerisinde Ne Kadar Kalsiyum Var?

Kuru Biber (Pişmiş) içerisinde Kalsiyum bulunuyor. Özellikle süt ve süt ürünlerinde yüksek miktarda bulunan kalsiyum Kuru Biber (Pişmiş) içerisinde de var. 1 Porsiyon (Orta) Kuru Biber (Pişmiş) içerisinde 7,25 mg kalsiyum bulunuyor. Kalsiyumun kemik sağlığı ve kemik gelişimi için son derece faydalıdır. Günlük ihtiyacımızda inek sütü, peynir ve yoğurttan bol miktarda alabildiğimiz kalsiyumu Kuru Biber (Pişmiş) yiyerek de alabiliyoruz. Kuru Biber (Pişmiş) içerisinde bulunan kalsiyum da kemiklerimiz için son derece önemli bir besin kaynağıdır. Özellikle yaşlılıkta kemik sağlığımız için son derece önemli olan kalsiyumu tüketmemiz gerekmektedir. Bu sebeple Kuru Biber (Pişmiş) yemek de kalsiyum almamız için önemli olacaktır.

Kuru Biber (Pişmiş) İçerisinde Ne Kadar Kalori Var?

1 Porsiyon (Orta) Kuru Biber (Pişmiş) içerisinde ortalama 13,75 kalori bulunuyor. Kalori nedir? Ne işe yarar? Kuru Biber (Pişmiş) içerisinde bulunan kalori az mı çok mu? Faydalı mı zararlı mı? Gibi sorular günümüzde sıkça soruluyor. Kuru Biber (Pişmiş) içesinde de belirli bir miktarda bulunan kalori, bizim enerji kaynağımızdır. Gün içerisinde yapacağımız tüm aktiviteler için enerjiye ihtiyaç duyarız. Ortalama 1 kilo verebilmek için yaklaşık olarak 7-8 bin kalori eksiye düşmemiz gerekmektedir. Kuru Biber (Pişmiş) içerisinde bulunan kalori miktarıyla bunu dengelemek mümkün. Kalorisi fazla yiyecekleri az tüketmek her zaman bizim sağlığımız için önemli olacaktır.

Kuru Biber (Pişmiş) İçerisinde Ne Kadar Karbonhidrat Var?

Kuru Biber (Pişmiş) içerisinde Karbonhidrat bulunuyor. Karbonhidratların en büyük faydası vücutta enerji ve ısı ihtiyacını karşılıyor olması. 1 gram karbonhidrat yaklaşık olarak vücudumuza 4 kalori kazandırıyor. 1 Porsiyon (Orta) Kuru Biber (Pişmiş) içerisinde yaklaşık olarak 1,92 g karbonhidrat bulunmaktadır.

Kuru Biber (Pişmiş) İçerisinde Ne Kadar Kolesterol Var?

Kuru Biber (Pişmiş) içerisinde hiç kolesterol yok. Kolesterol oranı 0.

Kuru Biber (Pişmiş) İçerisinde Ne Kadar Lif Var?

Kuru Biber (Pişmiş) içerisinde Lif bulunuyor. Günlük yaklaşık 25-30 gram arası tüketilmesi uygun olan lif 1 Porsiyon (Orta) Kuru Biber (Pişmiş) içerisinde yaklaşık olarak 4.5 g olarak ölçümleniyor. Kuru Biber (Pişmiş) içerisinde bulunan Lif'in en büyük faydalarından birisi bağırsakların hareketlerini düzenlemesidir. Bu sayede bağırsaklar dışkıyı çok daha rahat dışarı çıkarırlar. Kuru Biber (Pişmiş) yediğimizde içerisindeki lif sayesinde düzenli tuvalete çıkarız ve bu da bizim zayıflamamız için önemli bir etken olabilir. Bunun dışında lifin diğer bir özelliği ise, kalp ve damar hastalarına iyi gelmesidir. Düzenli lif tüketenlerin tüketmeyenlere oranla damar tıkanıklığı gibi durumlardan daha uzak kaldığı belirtiliyor. Kolesterole de iyi gelen lif 1 Porsiyon (Orta) Kuru Biber (Pişmiş) içerisinde 2,58 g olarak bulunuyor.

Kuru Biber (Pişmiş) İçerisinde Ne Kadar Demir Var?

Kuru Biber (Pişmiş) içerisinde Demir bulunuyor. Demirin en önemli görevlerinden birisi oksijen taşımaktır. Kan içerisinde oksijen taşıyan kan hücrelerinin üretiminde kullanılır. 1 Porsiyon (Orta) Kuru Biber (Pişmiş) içerisinde yaklaşık olarak 0,42 demir vardır. Eğer vücutta demir oranı eksikse, yorgunluk, halsizlik, sürekli uyuma hissi, konsantrasyon bozukluğu gibi durumlar meydana gelir. Siz de Kuru Biber (Pişmiş) tüketerek günlük Demir ihtiyacınızın belirli bir bölümünü buradan sağlayabilirsiniz. Eskiden de bildiğimiz gibi Demirin en çok olduğu besinlerden birisi Ispanaktır. Kuru Biber (Pişmiş) içerisinde bulunan demir ile siz de yorgunluk, halsizlik, bitkinlik ve sürekli uyuma halini ortadan kaldırabilirsiniz.

Kuru Biber (Pişmiş) İçerisinde Ne Kadar Yağ Var?

Kuru Biber (Pişmiş) içerisinde Yağ bulunuyor. Aslında bildiğimiz üzere Kuru Biber (Pişmiş) içerisinde de karşılaştığımız bu yağlar, vücudumuz için enerji kaynağı. Vücudumuz birçok fiziksel aktivite için enerjiye ihtiyaç duyar. Tam da bu zamanlarda gerekli enerji için vücutlarımızda depolanan yağlar yakılır. 1 Porsiyon (Orta) Kuru Biber (Pişmiş) içerisinde 0,21 g yağ bulunmakta. Vücut yapımız limitsiz yağ depolamaya müsaittir. Dolayısıyla çok yağ depolayıp, bu yağı yakacak gerekli aktivite ve egzersizlerde bulunmazsak kilo almamız ve şişmanlamamız kaçınılmaz oluyor. Kuru Biber (Pişmiş) içerisinde ki yağ oranı da bu anlamda önemli.

Kuru Biber (Pişmiş) İçerisinde Ne Kadar Potasyum Var?

Kuru Biber (Pişmiş) içerisinde Potasyum bunuluyor. Sabahtan akşama kadar aldığımız gıdalar içerisinde aslında günlük potasyum ihtiyacımızı çok rahat karşılıyoruz. Bu yiyeceklerin içerisinde Kuru Biber (Pişmiş) yiyeceği de var. Kuru Biber (Pişmiş) içerisinde de potasyum bulunuyor. 1 Porsiyon (Orta) Kuru Biber (Pişmiş) içerisinde yaklaşık olarak 86,75 mg potasyum bulunuyor. Potasyumun en büyük faydalarından birisi kan basıncını dengeliyor olması. Bunun dışında yapılan araştırmalara göre potasyum tüketimi kemik kütlesinin yüksek olmasına da yardımcı oluyor. Kuru Biber (Pişmiş) içerisinde de bulunan potasyum aynı zamanda böbrek taşlarına da iyi geliyor. Kuru Biber (Pişmiş) tüketenler yani gerekli miktarda potasyum alanlarda böbrek taşı oranı, potasyumu eksik olanlara göre daha düşüktür. Diğer bir deyişle potasyum börek taşı oluşumunu engelliyor veya geciktiriyor.

Kuru Biber (Pişmiş) İçerisinde Ne Kadar Protein Var?

Kuru Biber (Pişmiş) içerisinde Protein bulunuyor. Kuru Biber (Pişmiş) içerisinde bulunan bu protein aslında canlıların temel yapı taşlarından birisidir. Hayatın devamlılığı için çok çok önemli olan Protein Kuru Biber (Pişmiş) dışında et, süt, balık ve diğer hayvansal besinlerde bulunuyor. Kuru Biber (Pişmiş) içerisinde bulunan proteinin fazla alınması da karaciğer yetmezliği gibi hastalıklara neden olabiliyor. Bu sebeple Kuru Biber (Pişmiş) içerisinde bulunan Protein miktarını günlük dozunu kaçırmadan almamız lazım. Örneğin sporcuların kullandığı protein tozlarının faydası olduğu kadar zararlarının da olabileceği söz konusu. 1 Porsiyon (Orta) Kuru Biber (Pişmiş) içerisinde de 0,81 g Protein bulunuyor.

Kuru Biber (Pişmiş) İçerisinde Ne Kadar Sodyum Var?

Kuru Biber (Pişmiş) içerisinde Sodyum bulunuyor. Aslında günlük hayatımızda sodyumu en çok tuz ile alıyoruz. Ancak Kuru Biber (Pişmiş) ile de bir miktar sodyum alıyoruz. Belirtmek gerekirse 1 Porsiyon (Orta) Kuru Biber (Pişmiş) içerisinde yaklaşık olarak 1,75 mg sodyum bulunuyor. Peki Kuru Biber (Pişmiş) içerisinde de yer alan sodyum ne işe yarıyor? Sodyum kasların sinir ve fonksiyonlarının etkin çalışmasını sağlıyor. Sinir hücreleri arasındaki elektrokimyasal iletişim sodyum ile oluyor. Ayrıca sodyum, vücuttaki birçok fonksiyonun düzenli olarak çalışmasına yardımcı olur. Siz de Kuru Biber (Pişmiş) yiyerek sodyum almış olursunuz.

Kuru Biber (Pişmiş) İçerisinde Ne Kadar A Vitamini Var?

Kuru Biber (Pişmiş) içerinde A Vitamini bulunuyor. A Vitamini özellikle diş sağlığı, kemik yapısının güçlü ve dayanıklı olması ile cilt sağlığı için son derece önemlidir. Eğer vücutta A vitamini eksik kalırsa özellikle gözlerde başlayan bulanmalarla bu açığa verilir. Kuru Biber (Pişmiş) içerisinde de A Vitamini bulunmaktadır. 1 Porsiyon (Orta) Kuru Biber (Pişmiş) içerisinde yaklaşık olarak 62,5 iu A Vitamini bulunur. Kuru Biber (Pişmiş) tüketerek siz de A Vitamini ihtiyacınızın bir bölümünü bu besinden karşılayabilirsiniz.

Kuru Biber (Pişmiş) İçerisinde Ne Kadar C Vitamini Var?

Kuru Biber (Pişmiş) içerisinde C Vitamini bulunuyor. C Vitamini vücut sağlığımız için son derece önemli bir vitamindir. Özellikle bağışıklık sistemimizin güçlü olabilmesi adına bol miktarda C Vitamini tüketmemiz gerekiyor. Kuru Biber (Pişmiş) yiyerek C Vitamini ihtiyacımızın bir bölümünü karşılayabiliyoruz. 1 Porsiyon (Orta) Kuru Biber (Pişmiş) içerisinde 21,46 mg miktarında C vitamini bulunmaktadır. C Vitaminin bağışıklık sistemini güçlendirmesi dışında da faydaları büyüktür. Kronik hastalık riskini azaltır, yüksek tansiyonu yönetmeye yardımcı olur, kanda bulunan ürik asit seviyesini düşürür, demir eksikliğini gidermeye yardımcı olur, cilt sağlığını iyileştirir, yaraları iyileştirir, cilt ve saç için de son derece önemlidir.

Peki miktar olarak Kuru Biber (Pişmiş) içerisindeki hangi maddeden ne kadar var? Mesela ne kadar Kuru Biber (Pişmiş) yersek ne kadar kalori alıyoruz? Ne kadar vitamin alıyoruz? Kuru Biber (Pişmiş) içerisinde ne kadar Karbonhidrat, Protein ve Yağ var? Kuru Biber (Pişmiş) içerisinde vitamin var mı? Varsa hangi vitaminler var. İşte Kuru Biber (Pişmiş) içerisindeki besinler ve miktarı...

1 Porsiyon (Orta) Kuru Biber (Pişmiş) İçindeki Besinler

 • 1,92 Karbonhidrat
 • 0,81 Protein
 • 0,21 Yağ
 • 2,58 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 1,75 Sodyum
 • 86,75 Potasyum
 • 7,25 Kalsiyum
 • 62,5 A Vitamini
 • 21,46 C Vitamini
 • 1,92 Karbonhidrat

1 Gram Kuru Biber (Pişmiş) İçindeki Besinler

 • 0,08 Karbonhidrat
 • 0,03 Protein
 • 0,01 Yağ
 • 0,1 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 0,07 Sodyum
 • 3,47 Potasyum
 • 0,29 Kalsiyum
 • 2,5 A Vitamini
 • 0,86 C Vitamini
 • 0,08 Karbonhidrat

DİĞEREN ÇOK BAKILAN BESİNLER

BESİN DEĞERLERİ


KURU BİBER (PİŞMİŞ) İÇİNDEKİ BESİNLER

Karbonhidrat (g)
0
 
Protein (g)
0
 
Yağ (g)
0
 
Kolesterol (mg)
0
 
Sodyum (mg)
0
 
Potasyum (mg)
0
 
Kalsiyum (mg)
0
 
Vitamin A (iu)
0
 
Vitamin C (mg)
0
 
Demir (g)
0