Kuru Acı/Sivri Biber Kaç Kalori?


MİKTAR

BİRİMTOPLAM KALORİKuru Acı/Sivri Biber Kaç Kalori? Kuru Acı/Sivri Biber Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Kuru Acı/Sivri Biber Kaç Kalori? Kuru Acı/Sivri Biber Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Kuru Acı/Sivri Biber yemek zararlı mı? faydalı mı? Kuru Acı/Sivri Biber kaç kalori? Kuru Acı/Sivri Biber içerisinde ne kadar protein, yağ ve lif var? Kuru Acı/Sivri Biber içinde vitamin var mı? Kilo yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Besin değeri ne kadar?

Kuru Acı/Sivri Biber kaç kalori, Kuru Acı/Sivri Biber yemek şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Kuru Acı/Sivri Biber gıdasının içerisinde hangi maddeler var? Zararlı mı? Faydalı mı? Ne sıklıkla tüketmek ve nasıl yemek lazım? Kuru Acı/Sivri Biber ile ilgili sıkça sorular soruların cevabını vermeden önce Kuru Acı/Sivri Biber ile ilgili tüm besin değerlerini bilmek gerekiyor.

Kuru Acı/Sivri Biber İçerisinde Ne Kadar Kalsiyum Var?

Kuru Acı/Sivri Biber içerisinde Kalsiyum bulunuyor. Özellikle süt ve süt ürünlerinde yüksek miktarda bulunan kalsiyum Kuru Acı/Sivri Biber içerisinde de var. 1 Porsiyon (Orta) Kuru Acı/Sivri Biber içerisinde 0,68 mg kalsiyum bulunuyor. Kalsiyumun kemik sağlığı ve kemik gelişimi için son derece faydalıdır. Günlük ihtiyacımızda inek sütü, peynir ve yoğurttan bol miktarda alabildiğimiz kalsiyumu Kuru Acı/Sivri Biber yiyerek de alabiliyoruz. Kuru Acı/Sivri Biber içerisinde bulunan kalsiyum da kemiklerimiz için son derece önemli bir besin kaynağıdır. Özellikle yaşlılıkta kemik sağlığımız için son derece önemli olan kalsiyumu tüketmemiz gerekmektedir. Bu sebeple Kuru Acı/Sivri Biber yemek de kalsiyum almamız için önemli olacaktır.

Kuru Acı/Sivri Biber İçerisinde Ne Kadar Kalori Var?

1 Porsiyon (Orta) Kuru Acı/Sivri Biber içerisinde ortalama 5,32 kalori bulunuyor. Kalori nedir? Ne işe yarar? Kuru Acı/Sivri Biber içerisinde bulunan kalori az mı çok mu? Faydalı mı zararlı mı? Gibi sorular günümüzde sıkça soruluyor. Kuru Acı/Sivri Biber içesinde de belirli bir miktarda bulunan kalori, bizim enerji kaynağımızdır. Gün içerisinde yapacağımız tüm aktiviteler için enerjiye ihtiyaç duyarız. Ortalama 1 kilo verebilmek için yaklaşık olarak 7-8 bin kalori eksiye düşmemiz gerekmektedir. Kuru Acı/Sivri Biber içerisinde bulunan kalori miktarıyla bunu dengelemek mümkün. Kalorisi fazla yiyecekleri az tüketmek her zaman bizim sağlığımız için önemli olacaktır.

Kuru Acı/Sivri Biber İçerisinde Ne Kadar Karbonhidrat Var?

Kuru Acı/Sivri Biber içerisinde Karbonhidrat bulunuyor. Karbonhidratların en büyük faydası vücutta enerji ve ısı ihtiyacını karşılıyor olması. 1 gram karbonhidrat yaklaşık olarak vücudumuza 4 kalori kazandırıyor. 1 Porsiyon (Orta) Kuru Acı/Sivri Biber içerisinde yaklaşık olarak 0,97 g karbonhidrat bulunmaktadır.

Kuru Acı/Sivri Biber İçerisinde Ne Kadar Kolesterol Var?

Kuru Acı/Sivri Biber içerisinde hiç kolesterol yok. Kolesterol oranı 0.

Kuru Acı/Sivri Biber İçerisinde Ne Kadar Lif Var?

Kuru Acı/Sivri Biber içerisinde Lif bulunuyor. Günlük yaklaşık 25-30 gram arası tüketilmesi uygun olan lif 1 Porsiyon (Orta) Kuru Acı/Sivri Biber içerisinde yaklaşık olarak 4.5 g olarak ölçümleniyor. Kuru Acı/Sivri Biber içerisinde bulunan Lif'in en büyük faydalarından birisi bağırsakların hareketlerini düzenlemesidir. Bu sayede bağırsaklar dışkıyı çok daha rahat dışarı çıkarırlar. Kuru Acı/Sivri Biber yediğimizde içerisindeki lif sayesinde düzenli tuvalete çıkarız ve bu da bizim zayıflamamız için önemli bir etken olabilir. Bunun dışında lifin diğer bir özelliği ise, kalp ve damar hastalarına iyi gelmesidir. Düzenli lif tüketenlerin tüketmeyenlere oranla damar tıkanıklığı gibi durumlardan daha uzak kaldığı belirtiliyor. Kolesterole de iyi gelen lif 1 Porsiyon (Orta) Kuru Acı/Sivri Biber içerisinde 0,52 g olarak bulunuyor.

Kuru Acı/Sivri Biber İçerisinde Ne Kadar Demir Var?

Kuru Acı/Sivri Biber içerisinde Demir bulunuyor. Demirin en önemli görevlerinden birisi oksijen taşımaktır. Kan içerisinde oksijen taşıyan kan hücrelerinin üretiminde kullanılır. 1 Porsiyon (Orta) Kuru Acı/Sivri Biber içerisinde yaklaşık olarak 0,12 demir vardır. Eğer vücutta demir oranı eksikse, yorgunluk, halsizlik, sürekli uyuma hissi, konsantrasyon bozukluğu gibi durumlar meydana gelir. Siz de Kuru Acı/Sivri Biber tüketerek günlük Demir ihtiyacınızın belirli bir bölümünü buradan sağlayabilirsiniz. Eskiden de bildiğimiz gibi Demirin en çok olduğu besinlerden birisi Ispanaktır. Kuru Acı/Sivri Biber içerisinde bulunan demir ile siz de yorgunluk, halsizlik, bitkinlik ve sürekli uyuma halini ortadan kaldırabilirsiniz.

Kuru Acı/Sivri Biber İçerisinde Ne Kadar Yağ Var?

Kuru Acı/Sivri Biber içerisinde Yağ bulunuyor. Aslında bildiğimiz üzere Kuru Acı/Sivri Biber içerisinde de karşılaştığımız bu yağlar, vücudumuz için enerji kaynağı. Vücudumuz birçok fiziksel aktivite için enerjiye ihtiyaç duyar. Tam da bu zamanlarda gerekli enerji için vücutlarımızda depolanan yağlar yakılır. 1 Porsiyon (Orta) Kuru Acı/Sivri Biber içerisinde 0,04 g yağ bulunmakta. Vücut yapımız limitsiz yağ depolamaya müsaittir. Dolayısıyla çok yağ depolayıp, bu yağı yakacak gerekli aktivite ve egzersizlerde bulunmazsak kilo almamız ve şişmanlamamız kaçınılmaz oluyor. Kuru Acı/Sivri Biber içerisinde ki yağ oranı da bu anlamda önemli.

Kuru Acı/Sivri Biber İçerisinde Ne Kadar Potasyum Var?

Kuru Acı/Sivri Biber içerisinde Potasyum bunuluyor. Sabahtan akşama kadar aldığımız gıdalar içerisinde aslında günlük potasyum ihtiyacımızı çok rahat karşılıyoruz. Bu yiyeceklerin içerisinde Kuru Acı/Sivri Biber yiyeceği de var. Kuru Acı/Sivri Biber içerisinde de potasyum bulunuyor. 1 Porsiyon (Orta) Kuru Acı/Sivri Biber içerisinde yaklaşık olarak 34,6 mg potasyum bulunuyor. Potasyumun en büyük faydalarından birisi kan basıncını dengeliyor olması. Bunun dışında yapılan araştırmalara göre potasyum tüketimi kemik kütlesinin yüksek olmasına da yardımcı oluyor. Kuru Acı/Sivri Biber içerisinde de bulunan potasyum aynı zamanda böbrek taşlarına da iyi geliyor. Kuru Acı/Sivri Biber tüketenler yani gerekli miktarda potasyum alanlarda böbrek taşı oranı, potasyumu eksik olanlara göre daha düşüktür. Diğer bir deyişle potasyum börek taşı oluşumunu engelliyor veya geciktiriyor.

Kuru Acı/Sivri Biber İçerisinde Ne Kadar Protein Var?

Kuru Acı/Sivri Biber içerisinde Protein bulunuyor. Kuru Acı/Sivri Biber içerisinde bulunan bu protein aslında canlıların temel yapı taşlarından birisidir. Hayatın devamlılığı için çok çok önemli olan Protein Kuru Acı/Sivri Biber dışında et, süt, balık ve diğer hayvansal besinlerde bulunuyor. Kuru Acı/Sivri Biber içerisinde bulunan proteinin fazla alınması da karaciğer yetmezliği gibi hastalıklara neden olabiliyor. Bu sebeple Kuru Acı/Sivri Biber içerisinde bulunan Protein miktarını günlük dozunu kaçırmadan almamız lazım. Örneğin sporcuların kullandığı protein tozlarının faydası olduğu kadar zararlarının da olabileceği söz konusu. 1 Porsiyon (Orta) Kuru Acı/Sivri Biber içerisinde de 0,23 g Protein bulunuyor.

Kuru Acı/Sivri Biber İçerisinde Ne Kadar Sodyum Var?

Kuru Acı/Sivri Biber içerisinde Sodyum bulunuyor. Aslında günlük hayatımızda sodyumu en çok tuz ile alıyoruz. Ancak Kuru Acı/Sivri Biber ile de bir miktar sodyum alıyoruz. Belirtmek gerekirse 1 Porsiyon (Orta) Kuru Acı/Sivri Biber içerisinde yaklaşık olarak 0,86 mg sodyum bulunuyor. Peki Kuru Acı/Sivri Biber içerisinde de yer alan sodyum ne işe yarıyor? Sodyum kasların sinir ve fonksiyonlarının etkin çalışmasını sağlıyor. Sinir hücreleri arasındaki elektrokimyasal iletişim sodyum ile oluyor. Ayrıca sodyum, vücuttaki birçok fonksiyonun düzenli olarak çalışmasına yardımcı olur. Siz de Kuru Acı/Sivri Biber yiyerek sodyum almış olursunuz.

Kuru Acı/Sivri Biber İçerisinde Ne Kadar A Vitamini Var?

Kuru Acı/Sivri Biber içerinde A Vitamini bulunuyor. A Vitamini özellikle diş sağlığı, kemik yapısının güçlü ve dayanıklı olması ile cilt sağlığı için son derece önemlidir. Eğer vücutta A vitamini eksik kalırsa özellikle gözlerde başlayan bulanmalarla bu açığa verilir. Kuru Acı/Sivri Biber içerisinde de A Vitamini bulunmaktadır. 1 Porsiyon (Orta) Kuru Acı/Sivri Biber içerisinde yaklaşık olarak 24,22 iu A Vitamini bulunur. Kuru Acı/Sivri Biber tüketerek siz de A Vitamini ihtiyacınızın bir bölümünü bu besinden karşılayabilirsiniz.

Kuru Acı/Sivri Biber İçerisinde Ne Kadar C Vitamini Var?

Kuru Acı/Sivri Biber içerisinde C Vitamini bulunuyor. C Vitamini vücut sağlığımız için son derece önemli bir vitamindir. Özellikle bağışıklık sistemimizin güçlü olabilmesi adına bol miktarda C Vitamini tüketmemiz gerekiyor. Kuru Acı/Sivri Biber yiyerek C Vitamini ihtiyacımızın bir bölümünü karşılayabiliyoruz. 1 Porsiyon (Orta) Kuru Acı/Sivri Biber içerisinde 11,63 mg miktarında C vitamini bulunmaktadır. C Vitaminin bağışıklık sistemini güçlendirmesi dışında da faydaları büyüktür. Kronik hastalık riskini azaltır, yüksek tansiyonu yönetmeye yardımcı olur, kanda bulunan ürik asit seviyesini düşürür, demir eksikliğini gidermeye yardımcı olur, cilt sağlığını iyileştirir, yaraları iyileştirir, cilt ve saç için de son derece önemlidir.

Peki miktar olarak Kuru Acı/Sivri Biber içerisindeki hangi maddeden ne kadar var? Mesela ne kadar Kuru Acı/Sivri Biber yersek ne kadar kalori alıyoruz? Ne kadar vitamin alıyoruz? Kuru Acı/Sivri Biber içerisinde ne kadar Karbonhidrat, Protein ve Yağ var? Kuru Acı/Sivri Biber içerisinde vitamin var mı? Varsa hangi vitaminler var. İşte Kuru Acı/Sivri Biber içerisindeki besinler ve miktarı...

1 Porsiyon (Orta) Kuru Acı/Sivri Biber İçindeki Besinler

 • 0,97 Karbonhidrat
 • 0,23 Protein
 • 0,04 Yağ
 • 0,52 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 0,86 Sodyum
 • 34,6 Potasyum
 • 0,68 Kalsiyum
 • 24,22 A Vitamini
 • 11,63 C Vitamini
 • 0,97 Karbonhidrat

1 Gram Kuru Acı/Sivri Biber İçindeki Besinler

 • 0,48 Karbonhidrat
 • 0,12 Protein
 • 0,02 Yağ
 • 0,26 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 0,43 Sodyum
 • 17,3 Potasyum
 • 0,34 Kalsiyum
 • 12,11 A Vitamini
 • 5,82 C Vitamini
 • 0,48 Karbonhidrat

DİĞEREN ÇOK BAKILAN BESİNLER

BESİN DEĞERLERİ


KURU ACI/SİVRİ BİBER İÇİNDEKİ BESİNLER

Karbonhidrat (g)
0
 
Protein (g)
0
 
Yağ (g)
0
 
Kolesterol (mg)
0
 
Sodyum (mg)
0
 
Potasyum (mg)
0
 
Kalsiyum (mg)
0
 
Vitamin A (iu)
0
 
Vitamin C (mg)
0
 
Demir (g)
0